Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Platynowy Neverwinter Nights 2!

139 postów w tym temacie

Niezłe jaja!!! Jeszcze niedawno pisałem, że fajnie by było jakby CDP w końcu opuściło cenę Neverwinter Nights 2 i wydało ją w Platynowej Kolekcji, a tu proszę!!! CDP normalnie nieziemsko mnie zaskoczyło! Już dopisuję sobie tą gierkę do listy najbliższych zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:28, Konrades napisał:

No w końcu dajcie tylko jakiś konkurs do platyny a wszystko rozejdzie się jak bułeczki :]

Może sprecyzujesz - jesteśmy otwarci na propozycje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro CoH i NWN2 są w platynie, to może czas na STALKERA? :-D Żarcik... Obiecuję kupić obydwie pozycje, kiedy będę miał nowy komputer, zdolny uciągnąć te gierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w platynie brakuje tylko Dark Messiaha :) A w NWN2 w platynie jest tylko w czarnej pudełku? (Chodzi mi o obrazek pudełka premierowej wersji na okładce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:36, akne napisał:

Może sprecyzujesz - jesteśmy otwarci na propozycje :-)

Konkurs podobny do EKN albo podobnego do konkursu waszego konkurenta (Super$eller) tak czy siak zauważcie że ostatnie konkursy to były albo do klasyki albo do wybranego tytułu - nic (chyba że coś przeoczyłem) nie było na temat innych serii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:41, ibisz napisał:

Jak dla mnie to w platynie brakuje tylko Dark Messiaha :) A w NWN2 w platynie jest tylko w
czarnej pudełku? (Chodzi mi o obrazek pudełka premierowej wersji na okładce)


Dwie wersje są w PK - biała i czarna. Uprzedzając pytania: to tylko różnica w kolorystyce pudełek, płyt, instrukcji.
Ale czarna jest dla złych, a biała dla dobrych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jest nim Neverwinter Nights 2 - jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier RPG wszech czasów!"

Wszech czasów? Rozumiem, że wydawca zawsze będzie chwalił swoje gry, ale wypadałoby zachować choć trochę przyzwoitości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:17, migem napisał:

nie przesadzaj z tymi 2 miesiacami, nigdy tak szybko nic sie nie ukazuje w nowej edycji.

Chodziło mi bardziej o promocje typu Gothic 3 za 69 zł w miesiąc po premierze (wyprzedaż noworoczna)

Dnia 11.06.2007 o 20:17, migem napisał:

O czasie ukazania sie jakies gry w nowej edycji decyduja jej wyniki sprzedazy to niestety jest
nieubulagalny cykl zycia produktu regulowany przez popyt na rynku.

Wniosek z tego chyba , że NWN2 nie sprzedawała się zbyt dobrze - czego nie można powiedzieć o CoH - któy też wylądował w PK... Jakoś nie widzę zasady. Chyba, że jest tak, że jak tytuł się sprzedaje dobrze to ląduje w taniej serii (w co wątpię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:36, akne napisał:

> No w końcu dajcie tylko jakiś konkurs do platyny a wszystko rozejdzie się jak bułeczki
:]
Może sprecyzujesz - jesteśmy otwarci na propozycje :-)

Jakiś łatwy - bez myślenia (zmęczony jestem - w pracy ciężko, sesja w pełni i jeszcze gorąco). Wsykakujące pop-upy z okładkami gier z PK - po 10 egzemlarzy każdego z tytułów. Losowo pojawiające się okienka pop-up losowym gramowiczom podczas odwiedzin gram.pl
By nie zapychać łączy i nie narazić się na 10K jednoczesnych wciśnieć F5 konkurs bez zapowiedzi i szumu - takie nagrodzenie leguralnie odwiedzających gram.pl gramowiczów. Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 18:29, Krejt napisał:

> Ja też. I ta wyspa piratów to jakis crap dla ludzi, którzy w dodatku chcą mieć namiastke
Karaibów.
Polecam zagrać w poprzedniego moda Sarmatii (do NWN) zanim zacznie się pisać takie rzeczy.

Dzięki, ale akurat gry typu NWN mnie nie cieszą po prostu klikancyh RPG nie lubię, wolę własnoreęcznie chodzić ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2007 o 21:44, Evil Khan napisał:

Chodziło mi bardziej o promocje typu Gothic 3 za 69 zł w miesiąc po premierze (wyprzedaż noworoczna)


O wyprzedaz a zmiana progu cenowego to dwie rozne rzeczy. Wyprzedaz trwa krotko, jest ograniczona w czasie i w towarze. Gra w nowym progu na ogol sprzedaje sie calkiem dlugo i jest na biezaco doprodukowywana.

Dnia 11.06.2007 o 21:44, Evil Khan napisał:

Wniosek z tego chyba , że NWN2 nie sprzedawała się zbyt dobrze - czego nie można powiedzieć
o CoH - któy też wylądował w PK... Jakoś nie widzę zasady. Chyba, że jest tak, że jak tytuł
się sprzedaje dobrze to ląduje w taniej serii (w co wątpię).


CoH trafił do NPK po ponad 8 miesiacach chyba czyli powiedzmy ze normalnym zdrowym trybie, NWN2 rzeczywiscie trochę szybciej i faktycznie sprzedawal sie relatywnie gorzej niz COH chcoiaz w zdecydowanie wiekszych ilosciach stad decyzja zeby co nieco zaktywizowac jego potencjalnych nabywców - tylko dynamicznie dzialajace firmy wygrywaja wyscig o klienta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to bajerka xD Nie mogłem kupić NWN2 właśnie ze względu na za wysoką cenę. Teraz na pewno kupię ;] Szkoda tylko że tak ładne pudełko będzie szpecił ten cholerny srebrny pasek u góry i na dole. No cóż, lepszy cyc niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:53, akne napisał:

> Jak dla mnie to w platynie brakuje tylko Dark Messiaha :) A w NWN2 w platynie jest tylko
w
> czarnej pudełku? (Chodzi mi o obrazek pudełka premierowej wersji na okładce)

Dwie wersje są w PK - biała i czarna. Uprzedzając pytania: to tylko różnica w kolorystyce pudełek,
płyt, instrukcji.
Ale czarna jest dla złych, a biała dla dobrych ;-)


łojtam.tyż gadanie
Ja kupiłem (łooj daaawnoo teemuuu,jak jeszcze temat o niebieskich spał snem zimowym [czyt.Coni-z nie było na forum :P]) czarną edycję a pewnie jak zwykle będzie praworządny dobry paladyn albo jakiś inny czarodziej o gołębim sercu :-). Pisze w czasie przyszłym bo mimo że sie NWN2 kurzy na półeczce kawałek czasu już,podzespoły w komputerze wymienić się same nie chcą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuję oszukany przez CDP, gdyż tak szybkiego przeniesienia gry z wydania premierowego na platyne to chyba jeszcze nie było. Niedawno, bo w kwietniu kupiłem NWN 2 w promocji wykorzystując wszystkie wPLN jakie miałem. Gdybym wiedział, że za 2 miesiące będzie wydanie tej gry w platynie to bym poczekał sobie i kupiłe teraz, dodatkowo majac w pudełku płytkę z modami, a samą grę zaktualizowaną najnowszym patchem. Tylko że nikt normalny nie spodziewał się, że CDP po dokładnie pół roku przerzuci grę z wydania premierowego (za 129 zł) na wydanie platynowe (za 59 zł).
Tak jak pisałem w innym temacie już, CDP mogło by spokojnie wydać kilka innych gier w platynie teraz, m.in. Heroes 5 która to gra ma 13 miesięcy już, i nie trafiła do tańszej półki.
Biorąc tak dziwne zachowanie się CDP można uznać, że cena wydania premierowego w listopadzie była zawyżona, a nasz polski dystrybutor umyślnie wydał grę w zawyżonej cenie, aby po pół roku wydać grę "jeszcze raz" w bardziej rozsądnej cenie.
No chyba, że w grę wchodzi inna opcja, a mianowicie ci co mieli już kupić NWN 2 to ją kupili, i od jakiegoś czasu znacznie spadła sprzedaż NWN 2, gra leży w magazynach, a popytu nie ma, tak więc CDP obniża cenę, aby zrekompensować sobie straty wynikajace ze zbyt optymistycznych prognoz.
Podsumowując, jestem zdziwiony polityką wydawniczą CDP. Raz zaskakuje mnie bardzo pozytywnie, często robione są ciekawe zniżki i rózne inne promocje, a raz zaś (tak jak teraz) czuję pewien niesmak do CDP. Gry trafiały przecież do platyny zawsze o wiele później, niż w przypadku NWN 2 i dużo osób (na pewno z tysiac ;) może czuć się oszukana przez dystrybutora.
Ciekaw jestem, czy to ma być tylko jednorazowy taki wybieg, czy też może zapowiedź nowej polityki wydawniczej CDP. Jeśli to drugie, to pozostaje mi się tylko cieszyć, gdyż od teraz będę zawsze już czekał pół roku po wydaniu gry, i kupował sobie grę za znacznie niższe pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 10:14, HONS napisał:

Ja się czuję oszukany przez CDP, gdyż tak szybkiego przeniesienia gry z wydania premierowego
na platyne to chyba jeszcze nie było. Niedawno, bo w kwietniu kupiłem NWN 2 w promocji wykorzystując
wszystkie wPLN jakie miałem. Gdybym wiedział, że za 2 miesiące będzie wydanie tej gry w platynie
to bym poczekał sobie i kupiłe teraz, dodatkowo majac w pudełku płytkę z modami, a samą grę
zaktualizowaną najnowszym patchem. Tylko że nikt normalny nie spodziewał się, że CDP po dokładnie
pół roku przerzuci grę z wydania premierowego (za 129 zł) na wydanie platynowe (za 59 zł).

Tak jak pisałem w innym temacie już, CDP mogło by spokojnie wydać kilka innych gier w platynie
teraz, m.in. Heroes 5 która to gra ma 13 miesięcy już, i nie trafiła do tańszej półki.
Biorąc tak dziwne zachowanie się CDP można uznać, że cena wydania premierowego w listopadzie
była zawyżona, a nasz polski dystrybutor umyślnie wydał grę w zawyżonej cenie, aby po pół roku
wydać grę "jeszcze raz" w bardziej rozsądnej cenie.
No chyba, że w grę wchodzi inna opcja, a mianowicie ci co mieli już kupić NWN 2 to ją kupili,
i od jakiegoś czasu znacznie spadła sprzedaż NWN 2, gra leży w magazynach, a popytu nie ma,
tak więc CDP obniża cenę, aby zrekompensować sobie straty wynikajace ze zbyt optymistycznych
prognoz.
Podsumowując, jestem zdziwiony polityką wydawniczą CDP. Raz zaskakuje mnie bardzo pozytywnie,
często robione są ciekawe zniżki i rózne inne promocje, a raz zaś (tak jak teraz) czuję pewien
niesmak do CDP. Gry trafiały przecież do platyny zawsze o wiele później, niż w przypadku NWN
2 i dużo osób (na pewno z tysiac ;) może czuć się oszukana przez dystrybutora.
Ciekaw jestem, czy to ma być tylko jednorazowy taki wybieg, czy też może zapowiedź nowej polityki
wydawniczej CDP. Jeśli to drugie, to pozostaje mi się tylko cieszyć, gdyż od teraz będę zawsze
już czekał pół roku po wydaniu gry, i kupował sobie grę za znacznie niższe pieniądze ;)


Nie masz co czuć się oszukanym, ponieważ to, że gra nie schodziła z magazynu (chyba, że był inny powód), to już akurat nie wina CDP. Każde wydawnictwo chce zarobić na czymś w co zainwestowali. Gdyby wydawnictwa miały się przejmować ludźmi, którzy mają czuć się oszukani straciliby na NWN2 grube pieniądze. I w końcu by wyszło na to (bo tak jest w Polsce), że ludzie nie chcąc płacić ściągnęli by sobie z internetu, lub kupiliby u pana Zenka na stadionie X-lecia (bez obrazy panie Zenku :)) A w ogóle to masz przynajmniej grę w premierowym pudełku. Wiem, że to dość mało jak na 70zł, no ale kupowałeś tą grę na własną odpowiedzialność. Mody będzie mógł ściągnąć każdy kto ma zarejestrowaną grę, a patche od zawsze można ściągnąć z serwera gram.pl. Niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 20:53, akne napisał:

> Jak dla mnie to w platynie brakuje tylko Dark Messiaha :) A w NWN2 w platynie jest tylko
w
> czarnej pudełku? (Chodzi mi o obrazek pudełka premierowej wersji na okładce)

Dwie wersje są w PK - biała i czarna. Uprzedzając pytania: to tylko różnica w kolorystyce pudełek,
płyt, instrukcji.
Ale czarna jest dla złych, a biała dla dobrych ;-)


Ja w najbliższym czasie wezmę tą białą :) Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować