Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Command & Conquer - Wszystkie części - Temat Ogólny

1156 postów w tym temacie

Jak się dowiedziałem że będzie kontynuacja Tiberian Sun to prawie umarłem z radości. :) Tiberian Saga to jedne z najbardziej klimatycznych rts''ów w historii! Jakieś redalerty czy inne dżeneralsy mogą im buty lizać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj niemoge juz doczekac sie nowego C&C z seri Tiberian. Mam nadzieje ze Kena w przerywnikach z zywimi aktorami zagra ten sam gostek co w pozotalych C&C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 23:05, military napisał:

Jak się dowiedziałem że będzie kontynuacja Tiberian Sun to prawie umarłem z radości. :) Tiberian
Saga to jedne z najbardziej klimatycznych rts''ów w historii! Jakieś redalerty czy inne dżeneralsy
mogą im buty lizać!

Cóż, Red Alert miał zbyt pomieszane realia. W alternatywnej rzeczywistości nie byłoby połowy z tego sprzętu, który używaliśmy w RA1 i RA2 :) A nawet mógłby być trochę bardziej zacofany. Saga Tiberium miała bardziej logiczną fabułę, bo tam mieliśmy po prostu konflikt dwóch organizacji. Oby tylko tym razem klimatu nie zniszczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 05:12, Sita napisał:

No ale saga Tiberian i Red Alert to jedno uniwersum.


Skąd. Tzn nie dla mnie:) Nawet na stronach fanowskich są wyróżnione 3 uniwersa C&C: Tiberian Saga, Red Alert i Generals.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież RA2 dzieje się mniej więcej równo z pierwszym C&C, to niemożliwe żeby było 1 uniwersum. Powiedziałbym, że to alternatywna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RA1 dzieje sie po wojnie pod koniec lat 40. RA2 okolo lat 70. Pierwszy tiberian w 90. Drugi Tiberian w 2020 chyba. Trezci bendzie sie dziac w 2047.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Kane odgrywa tu swoją, nieznaczną rolę, to fakt, że mamy do czynienia z zupełnie innym konfliktem rozgrywanym w zupełnie innych realiach, a o Tiberium nikt jeszcze nie słyszał, powoduje, że Red Alert rozpoczyna całkowicie odrębną rodzinę gier, jedynie opatrzonych logiem C&C. Przy okazji gracze podzielili się na dwa obozy, ale to już zupełnie inna bajka.'' cytat zaporzyczony ze str, tak jak mowilismy cnc''TS to nie te samo uniwersum co cnc.RA, po przeczytaniu kilku str. na ten temat moge w 100% tak powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 19:11, pilaf napisał:

Przy okazji gracze podzielili się na dwa obozy, ale to już zupełnie inna bajka.


Dziwne, z tym podziałem na obozy. Tiberian Dawn był drugim RTSem, w którego grałem i jakoś nie szokowało mnie, że pojawił się Red Alert i był w innym uniwersum. Dla mnie RA było przeszłością sagi tyberyjskiej, ale RA2 zburzył mi ten pogląd. Nie zachowano ciągłości w technologii(co oczywiście było wymuszone). Uważam, że RA2 miało pod pewnymi względami ściągnąć z powrotem fanów C&C rozczarowanych TSem. Wielu nie mogło wybaczyć mechów i UFO oraz muzyki, która klimatem daleko odbiegała od tej w poprzednich częściach. A Generals to była chyba próba "marki" i chyba tutaj pojawił się rozłam wśród fanów. Dawniej to pamiętam, że gracze dzieli się na tych kibicujących Westwoodowi i tych od Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale widzisz nie wszyscy uwazaja tak jak Ty. Inni maja calkiem odmniene zdanie...a pozatym znaczenie "uniwersa" ,nie musi wcale oznaczac ciaglosci gry, jak podaje slownik..Uniwersum to pochodzące z łaciny określenie równoznaczne ze słowem wszechświat, ale takze zbiór tych środków mając na myśli zbiór pojęć, symboli i porównań typowych dla danej ser, czy prozy w literaturze..np, w RA nie masz ani swiata, ani pojazdow, czy nawet budynkow z TD..dlatego uwazam ze sa 3 uniwersa w seri C&C...bo TD,TS,czy TS:FS..maja calkowicie odmiena fabule i tzn"wszechswiat" nizeli RA.czy RA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na sentymentalną podróż do roku 1999, kiedy to spotkałem się "na żywo" z RA.(Trochę późno, ale lepiej niż wcale). Pragnę również nadmienić, że to jest punkt widzenia z tego okresu. Zarówno ja i moi znajomi mieli podobne spojrzenie na problem relacji między TD a RA.
Zacznijmy może od "historii" świata:
W anglojęzycznej wersji instrukcji do TD z wydania specjalnego C&C World Wide Warfare(u nas wydane przez IPS) napisano, że NOD założone zostało prawdopodobnie około 1800 roku p.n.e. Zatem postać grana przez Josepha Kucana w RA to właśnie Kane. Oczywiście można to podważyć twierdząc, że jeśli to był Kane, to kim był ten Kane z TD; dlaczego się nie postarzał po blisko 50 latach? Odpowiedź jest prosta dla wszystkich, którzy z oddaniem walczyli pod sztandarami skorpiona, mianowicie Kane jest wieczny(ci spod złotego orła też o tym wiedzą- dodam jeszcze, że występowały różnice w zakończeniach edycji C&C na PC i Playstation). Zatem Kane, bedąc przywódcą tej "pseudo-religijnej organizacji o tendencjach imperialistycznych", szykował sobie grunt pod wyjście Bractwa z podziemia. Impulsem do tego było "przybycie " na naszą planetę tyberium.
A teraz sprzęt:
W RA mamy Mammoth Tanki u Sowietów, w TD są one używane wciąż przez GDI. Jest to całkiem możliwy scenariusz, gdyż po drugiej wojnie światowej Alianci też podzielili się technicznymi zdobyczami III Rzeszy. Oczywiście pojawia się pytanie, co się stało z technologią Iron Courtain i Chronosphere, ale to były dziury, których nie zauważałem. No i jest problem, o którym wspomniał Czedwik, nielogiczne jest stawianie obok siebie Jaków i Hindów. No i zostaje jeszcze MCV, które było wszędzie, ale to też nie najlepszy argument, bo było również w grach Dune.
Swoją drogą, to co napisałem może być fikcją fanowską, ale do czasu RA2 się tego trzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge doczeka sie C&C 3

najleprze była 1 czeszcz C&C, potem Tibierian Sun (oba własnie przez postac kane i filmiki)

no a teraz 3 czesc - uhhh ... bedzie sie gralo

i tak -Kane wróci (a raczej ten aktor który go gra), bo on jednoczesnie byl rezyserem wszystkich tych charakterystycznych przerywnikow filmowych w całej serii! nie pamietam jak sie zwal (leci w napisach koncowych)

na mnie niesamowite wrazenie zrobil program instalacyjny z 1 c&c, era 16 mb ramu, pierwszy cd-rom, i takie wypasne to wszystko wtedy bylo

a wiecie ze byly 2 wersje zakonczenia kampanii gdi w 1 czesci?

ktos mi powie jakie i jak bylo trzeba je osiagnac (niezaleznie od wybranej scierzki misji w trakcie gry)?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA LA potwierdziła, że w Tiberium Wars będą przerywniki filmowe z aktorami, tak jak to miało miejsce w poprzednich częściach. Widać, że jednak ktoś jeszcze pamięta o starych fanach C&C. Sam byłem trochę zawiedziony, kiedy dowiedziałem się, że w Renegade są tylko scenki renderowane. Z tego, co mi wiadomo, nie potwierdzono jeszcze, że Joseph Kucan będzie grał Kane''a, ale również nie zaprzeczano temu, więc jest nadzieja.
Co do programów instalacyjnych C&C to są klasą sama dla siebie. Nie spotkałem się jeszcze z żadną grą, która robiłaby program instalacyjny, który sam w sobie przyciągałby uwagę.
Niestety nic mi nie wiadomo o dwóch zakończeniach w TD dla GDI. Wydawało mi się, że skończyłem wszystkie możliwe ścieżki misji. Z drugiej strony już dość długo nie grałem w C&C, ale trzeba będzie sobie odświeżyć stare, dobre czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no widze żeś swój chłopak jest (sorr - nie wczytałem się wcześniej dokładnie w twoje posty, teraz nadrobiłem). No i jak mogłem zapomnieć, że on nazywa się J.Kucan.

pamietasz ten filmik z 1c&c (TD - nigdy tej cześci tak nie określałem, Tiberium Dawn ?) kiedy mówił: "... send copy to every tv station (...) is that camera still running ? pafff! (strzał)", no i te spoty tv były wypasione (reporter Greg Burdet czy jakoś tak);
albo jak Kane straszył, że tylko kwestią czasu jest jak znajdzie "ciebie" i to będzie "twój" koniec? kurcze klasyka klasyki!

co do zakończeń: ostatnia misja gdi, tam gdzie niszczysz swiatynię Kane''a - wiesz już o co chodz ?
nie ważne jaką drogą dojdziesz do tej misji, i którą wersję wybierzesz ... ukonczyś ją można na 2 sposoby pozytywnie (no 3 to porażkja :D )

jeśli nie wiesz nadal - daj znać - a bedziesz miał radochę odkrywania nowego zakończenia (a może nieświadomie na nie trafiłeś?). Są różne filmiki końcowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nazwiska wylatują z głowy. Ja tam z giercowego światka, to znam jedynie nazwiska ludzi zaangażowanych w C&C, na resztę raczej nie zwracam uwagi. Wyjątkiem jest Sokal, ale jego często wyszczególniają już przy samym tytule gry :)
Kiedy grałem pierwszy raz w C&C misja w Polsce uświadomiła mi, że chyba lepiej jest po być podwładnym Kane''a niż Shepparda. Pomijając fakt, że Kane jest bardziej charyzmatyczny, zwróciłem uwagę na dużo "skuteczniejsze" metody Bractwo i ich chwytliwe hasła :) Sam terminu TD tez nie używałem dość długo (bo nie wiedziałem, że istnieje), ale na wszystkich chyba stronach poświęconych C&C jest używany właśnie ten termin.
Co do zakończeń. Jeśli nie robi różnicy ścieżka misji i wersja samej misji w Sarajewie to chyba znaczy, że nie wpadłem na ten drugi sposób zakończenia misji. O ile pamiętam ostatnia misję przechodziłem zawsze w ten sam sposób. No cóż, kiedy skończę Divine Divinity, to zainstaluje sobie C&C i spróbuje odkryć to zakończenie.
A tak swoją drogą, to fajnie by było żeby w Tiberium Wars wrócili właśnie do schematu wyboru misji. Byłoby więcej zabawy. Co o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować