Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Command & Conquer - Wszystkie części - Temat Ogólny

1156 postów w tym temacie

Edycja First Decade, jest chyba skierowana dla ludzi, którzy jeszcze nie mieli szansy zdobyć C&C. Jak dla mnie jest jeszcze trochę za droga. Mam C&C i RA(oba z dodatkami), TS i RA (bez dodatków i trochę tego żałuję, teraz ich zdobyć osobno nie można) i Renegade. Do Generals jakoś przekonany nie jestem i chyba ich nie kupie. Grałem tylko u kuzyna chwile i jakoś mnie nie wciągnęło.
Darkstar181
Ja chyba widziałem w empikach edycję EA Classics za 39 zł.
Ze swojej strony polecam naprawdę Renegade, gdyż gra broni się świetnie, jeśli chodzi o rozgrywkę sieciową. Można grać przez gamespy''a. Westwood Online padło, ale są ludzie, którzy podtrzymują Renegade, wydając patche i mappacki. Do gry w sieci potrzebny jest, prócz ostatniego z patchy wydanego jeszcze przez Westwood., Mały program, który się nazywa renguard. Na chwilę obecną jest 70 serwerów do rozgrywki multipalyer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2006 o 21:41, Kimin napisał:

Darkstar181
Ja chyba widziałem w empikach edycję EA Classics za 39 zł.
Ze swojej strony polecam naprawdę Renegade, gdyż gra broni się świetnie, jeśli chodzi o rozgrywkę
sieciową. Można grać przez gamespy''a. Westwood Online padło, ale są ludzie, którzy podtrzymują
Renegade, wydając patche i mappacki. Do gry w sieci potrzebny jest, prócz ostatniego z patchy
wydanego jeszcze przez Westwood., Mały program, który się nazywa renguard. Na chwilę obecną
jest 70 serwerów do rozgrywki multipalyer.

Cóż, przez sięc pewnie nawet nieźle się gra. Chociaż najbardziej interesuje mnie kampania. Ale żeby zagrać, musiałbym najpierw dorwać Tiberium Sun,by poznać historię NOD i GDI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pierwszą część C&C, a tak chyba wynika z jednego z pierwszych postów, to nie musisz znać fabuły TS, gdyż akcja jest umieszczona gdzieś w połowie kampanii pierwszej gry. Fajnie byłoby tak się zgadać w kilku Polaków i pograć na jakimś serwerze, gdzie jest mało ludzi. Ja dopiero od niedawna mam odpowiednią przepustowość łącza, więc często mi przypominają współgracze, że n00bem jestem. To smutne, że chamstwo, które było na starym WOLu nadal się utrzymuje. Grając w C&C można się było często spotkać z tym, że gracze uciekali z gier, kiedy przegrywali, dużo przekleństw leciało. Ja trochę z kumplami po LANie grałem, ale odrzucili dość szybko tę grę na rzecz Enemy Territory. Jestem też otwarty na propozycje gry w dowolną część sagi C&C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak minie pokierujesz - to mozemy pograc w pierwszego c&c - bo mam na podorędziu - d TS - to musiałbym instalowac - troche to zajmuje (mimo ze mam w sumie 380 GB dysków nie mam miejsca na duze gry - chyba ze wywale w40k - a na razie tego nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządku. To ja zainstaluję sobie C&C, a czy mam instalować też Covert Ops? Wywącham co i jak z graniem w TD, bo przez Gamespy''a nie można. Zawsze istnieje możliwość bezpośredniego połączenia przez IP. Konta z WOL wciąż działają(nie są prowadzone jednak rankingi), więc w ten sposób (jeśli masz konto) tez zagrać można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie konta nie mam; da rade założyć?

bez cov ops; nie przywiozłem do nowego mieszkanka :(

o fuck - własnie sprawdziłem szufladę - nie mam cd z c&c - zostało w domu! a jak robiłem porządek na dysku to wywaliłem obrazy - trzeba bedzie pozekac az dorwe płytke; cos muszę wymyślić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 22:38, Martimat napisał:

nie konta nie mam; da rade założyć?


Nie mam bladego pojęcia. Kiedy 2 tygodnie temu próbowałem założyć, to miałem problemy z połączeniem się z serwerem, może wina systemu albo przeglądarki(po prostu się wieszała). Znalazłem jednak stary notes z hasłami i było tam to do WOLa. Kurcze, jeśli nie masz ze sobą nowszych gier C&C, to mogą tez być problemy z klientem WOL. Myślę, że do czasu aż zdobędziesz płytki, dowiem się co i jak. Teraz mam wakacje i z graniem, po uprzednim umówieniu się problemów nie będzie. W roku akademickim mogą być problemy, bo w Poznaniu nie mam dostępu do Internetu w mieszkaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:51, Darkstar181 napisał:

Ale żeby zagrać, musiałbym najpierw dorwać Tiberium Sun,by poznać historię NOD i GDI.

Chyba chodziło Ci bardziej o C&C Tiberium Dawn czyli pierwszą i najlepszą część gry. C&C Tiberium Sun była ostatnią i najbardziej skopaną częścią. Gracze pożegnali ją tak jak każde odcinanie kuponów - plajtą tytułu (zyski ze sprzedaży nie przekroczyły kosztów). I moim zdaniem należało się (nie skończyłem jej nigdy bo była taka denna).
Jak dla mnie w serii C&C najgłupsze było właśnie pakowanie kasy w filmiki zamiast w ulepszanie gry. Wiesz, że budżet samych cut-cenek w którejś części przekroczył kiedyś 60% kosztów całej gry? A przeciez już wtedy można było robić kampanię dynamiczną (a nie na przygotowanych wcześniej mapach zawsze w tej samej kolejności) - albo przynajmniej dorobić grę w części strategicznej (przesuwanie wojsk) z regionów w inne regiony itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że to co mówisz jest bardzo kontrowersyjne? ;) Dla mnie Tiberium Sun i Red Alert 2 były bardzo dobrymi grami. Traktuję je jako tradycyjne, klasyczne RTS-y, jakich się już nie robi i jakich w momencie premiery prawie się już nie robiło (głównie w momencie ukazania się RA2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh - ja tego nie słucham - nie zgadzam sie i bie dam przekonać . szanuję twoje poglądy - ale raczej się w tym temacie niedogadamy. to tyle !

CU (czytaqm dalej kampanię cieni na forum gram.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem przywiązany do tych scenek i odbierałem je jako swego rodzaju dbałość o fabularną otoczkę. Osobiście dużo bardziej cenie sobie takie wydawanie funduszy niż ładowanie ich w pustą graficzną otoczkę. A jeśli chodzi o nieliniowe RTSy, to ja znam tylko Emperor: Battle for Dune i jakoś to rozwiązanie do gustu mi nie przypadło. Wpływało na zbytnie, moim zdaniem, rozmydlenie wątku fabularnego. Chętnie bym poznał tytuły gier, które tę kwestie miały lepiej rozwiązaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dość obiektywnego punktu widzenia Olamagato ma rację. TS w momencie wydania nie mógł niczym specjalnym zainteresować graczy, którzy nie grali we wcześniejszą cześć. Sam, jako fan serii uważam, że gra nie była zgodna z zapowiedziami i obietnicami twórców. Mnie nie rozczarowała w zbyt dużym stopniu, ale ja mam bardzo subiektywny i emocjonalny stosunek do tej serii, więc moja opinia jest skrajnie subiektywna. Mimo że grałem w wiele gier to równie bliski jak świat C&C jest mi tylko uniwersum Freesapce''a i Homeworlda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie rozczarowała, a muszę podkreślić, że nie jestem fanatykiem C&C, ale bardzo lubię dobre RTS-y, a takim bez wątpienia jest Tiberian Sun. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię C&C bo ma genialny system budowy struktur - Red Alert itp. Klikasz, czekasz i stawiasz. Żadnych biegających "chłopów" budowniczych. Gdyby poprawili system ekonomi to mniam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak się rzecz ma z multiplayer C&C. Stary klient WOLa działa, więc rejestracja będzie możliwa. Dzisiaj o 9:40 nie było żadnych serwerów, więc nie będzie problemów ze znalezieniem się. Bezpośrednie połączenie do IP może być trudne, bo strasznie dużo rzeczy trzeba konfigurować(ale jeśli nie będzie wyjścia to i z tym sobie poradzimy). Daj znać, kiedy tylko będziesz gotów. Moja wersja gry to 1.04a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakże ten system był nierealistyczny ;). A taka idea MCV to już ż w ogóle. Jak z przerośniętej ciężarówki mógł powstać taki budynek ;). No, ale ówczesny sprzęt raczej by tych "chłopów”, o których wspominasz nie mógł wyświetlać. Swoją droga poezją w C&C i RA są też proporcje jednostek. Żołnierz jest prawie tak duży jak Hum Vee.
Martimat
To ja tez doinstaluje Covert i czekam na informacje.
Jeśli są jacyś chętni żeby mi spuścić manto to zapraszam:) Wieki już w pierwsze C&C nie grałem, więc będzie łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://outpost.cnc-hq.de/blue_blaster/CnC3/GDIBase.jpg widzieliscie jak ma wygladac baza GDI....W sumie wyglada calkiem calkiem ale odrazu widac ze brakuje kilku szczegolow miedzy innymi mur..albo te wiezyczki sa jakies taie nie comannd and conquer''owskie...a przynajmniej nie GDI..bardziej sa podobne do laser tower nod....Jedynie co mnie denerwuje to brak cienia pod tiberium, moze to dopracuja..oby....aa i con yard...jest jakis taki maly..przyzwyczailem sie do dosc symbolicznych budynkow tego typu..np w cncTS czy cncRA czy jakiej kolwiek czesci con yard wyroznial sie z calosci budynkow, a nie byl podobny chocby wielkoscia do barakow..ale to tlyko moje skromne zdanie..najwazniejsze ze powrocil con yard.....bo system budowania ktory byl uzyty w genralsnie niszczyl orginalnosc seri CnC....co do wypowiedzi Olamagato..to sie troche chlopak skompromitowal, poniewaz jak wiemy pierwsze czesci CnC tak jak i seria Dune byly prekursorami rts, ktore mialy swoj klimat, dlaczego po kilku latach ludzie wracaja i graja na necie w cnc..a nie w nowe rts ktore maja dopracowana grafike itp...bo to co stworzyli ludzie z Westwood''a jest w pelni wysierodkowana optymalna gra dla ludzi, latwosc w sterowaniu gra czynilo z niej gre o duzej grywalnosci ,przyjemna i cieszaca sie duzo popularnoscia,...ja zawsze chetnie powracam do tych prostolinijnych misji w TD czy RA czy chocby w TS i RA2...bo one wlasnie najbardziej ciesza..:P ale sie rozpisalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować