Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R. na konsole?

96 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2007 o 13:29, grim1234 napisał:

Widac, że lubisz bezmyślne strzelanki, w których liczy sie tylko ilośc amunicji. STALKER absolutnie
nie jest grą dla dzieciaków,

No to mnie rozśmieszyłeś. Wiem, że dla ciebie może stalker to wymagająca gra, ale nie dla mnie. Nie masz pojęcia jakie lubię strzelanki.

Dnia 17.06.2007 o 13:29, grim1234 napisał:

nie wyobrażam sobie jak "taktycznie" załatwiają przeciwników,
albo łażą po miejscach, w których można dostac zawału serca ze strachu.

;D dobre tylko powiedz mi, w którym momencie można dostać zawału? Bo ja jakoś tego nie zauważyłem, a przeszedłem całą grą. Wystraszyć to ona może, ale jakiegoś szczeniaka.

Dnia 17.06.2007 o 13:29, grim1234 napisał:

Tak mistrzuniu, pewnie nie umiałeś pokonac przeciwników bo wbiegałeś z giwery wśród nich i wkurzałeś się, że >za każdym razem ginąłeś.

Masz mnie, rozgryzłeś mnie. Tyle, że grę skończyłem w 5h :), coś czuje, że natrafiłem na młodocianego fanboya Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7h przechodzę drugi poziom i chyba zaczynam myśleć, że S.T.A.L.K.E.R to crap. Choć może to przez to, że gram na detalach super minimum - .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 11:56, ProChaoS napisał:

Mi się nie podoba... to przereklamowany crap, ale dzieciaki w wieku od 12 do 15 grające tylko
na PC myślą, że to super gra..., a teraz chcą wrzucić go na konsole? Po jakiego grzyba taka
gra na konsole?

ja ci dam crap, jestem starszy i jakoś uwielbiam tę grę w 5h przeszedłeś? i co zakończenie "Chcę być bogaty"/ "chcę żeby zona zniknęła" co ? to masz jeszcze 2 prawdziwe i 4 fałszywe, przy 2 z nich trzeba się nagimnastykować, i naprawdę duzo czasu trzbea spedzić czasu przy niej żeby wszystko poznać
ja nienawidzę głupich bijatyk czy fps''ów pokroju q2-q3 ale jakoś tak nie określam grających w niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, spróbuję trochę przywrócić główny temat bo zirytowały mnie te niemerytoryczne wasze uwagi tam i siam:

FPS a konsola vs PC (choć ja użīwam Maka no ale w końcu to też pecet ale taki bardziej konsolowy, karty grafy nie wymienię ot tak sobie :P - może dlatego nie lubię gier które mają iebotyczne wymagania i im rosną co 2 miechy)

PC - klawiatura i mysz
tak wielka zaleta, szybkość dokładność. Ale nie jest to exlusive już, do konsoli bez problemu podczepię mysz i klawiaturę, i to w dodatku na działającym bluetoothie ( a nie jak w windowsach :P )

PC - grafa
no przyznajmy się niby wspaniała ale kogo stać by tą wspaniałość uzyskać? Stalker ma takie wymagania że mi się tnie na moim 20" wyświetlaczu a mój Mak cienki nie jest

PC - patche
wielka zaleta i wada, na pc wypuszcza się gry które zaraz po premierze muszą już mieć patcha... wielkie lenistwo i barahło w umysłach programistów może się plenić
niestety, nie jest już to exlusive pecetowy, konsole już też się patchują ... :/

Konsole - grafa
wymiata i to bez dokładania kasy do sprzętu co pół roku, ci co widzieli GoW II na ps2 która jest leciwa że hoho to wiedzą o czym mówię :)

Konsole - sterowanie
powiedzmy sobie szczerze na konsoli to się gra w gry konsole gdzie sterowanie i specyfika gry jest dostosowana do albo pada albo do wiilota (tak, tak, lubię Wii)
Dlatego w sumie porty z PC na konsolę się nie sprawdzają w interfejsie użytkownika i na odwrót... choć oblivion na PS3 wygląda bosko to jednak mi się gra lepiej na pc...

Reasumując w WOWa gram na maku (hehe, jedyna moja natywna gra na maka :P ) a w konsolówki na konsoli... kto zagrał w Raving Rabbits na Wii wie o jaki klimat chodzi, tego pc ci nie da tak jak głupio jest podłączać klawę i mysz do konsoli dla hardcorowego fps''a :) to nie ten klimat po rpsotu

Zatem stalker na konsoli? jedyna zaleta to taka że jak w oblivionie będziesz miał grafę bez rezygnacji z fajnych ustawień by mieć niezacinającą się rozgrywkę (jeśli zrobią dobry port) ale czy będzie fajna? raczej nie nie ten klimat interfejsu ot co...

PS: żeby nie było zarzutów: mam Powerbooka 15", PS3 (wcześniej PS2), Wii, w pracy Maka 20" (w sumie gadżeciarz ze mnie starej daty już)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 15:00, Kris_bla napisał:

A ja nadal zachodze w glowo po co shootery fpp na konsole... przeciez w to sie grac nie da...


Zareczam ci, da się bez problemu.

A po co? Po to, żeby gracze mogli sobie pograć. Ja np. lubię dobre FPPy w pewnym konkretnym stylu, ale na pececie ich nie uświadczę (słabuje ta platforma pod tym względem już od poprzedniej generacji konsol). Poza tym nie będę przecież grał na pececie - pecet służy do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:54, Blizzard Beast napisał:

Zareczam ci, da się bez problemu.


No to gratuluje :-)

Dnia 20.06.2007 o 12:54, Blizzard Beast napisał:

A po co? Po to, żeby gracze mogli sobie pograć. Ja np. lubię dobre FPPy w pewnym konkretnym
stylu, ale na pececie ich nie uświadczę (słabuje ta platforma pod tym względem już od poprzedniej
generacji konsol). Poza tym nie będę przecież grał na pececie - pecet służy do pracy.


Oki :-)

P.S. Dzis mam dobry dzien i na wszystko sie zgadzam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wypowiadałem się więcej ... bo miałem na to ochotę ... ochota odeszła, po przeczytaniu wielu postów 13-letnich debilków, którzy za jedyną, słuszną platformę do gier uznają swoją ... "pomoc naukową" ... Ręce opadają ... i to się pewnie nie zmieni. Gówniarze !!! Nie macie pojęcia o konsolach, a sypiecie tutaj elaboratami jakbyście mieli w tej dziedzinie co najmniej doktoraty...

Każdy (prawie...) kto kupił konsolę (na razie nie mówię o nowej generacji... bo to zwyczajnie nie wyszło jeszcze aż tyle tytułów), czyli u nas w większości ps2 ... od tego momentu nie wie w co ma grać, jest tyle tytułów, które przynajmniej człowiek chciałby zobaczyć ... Na peceta jedyną grą, która przykuwa większą ilość graczy jest WoW (sam gram to coś wiem na ten temat) ... i inne klony MMO (to tak wspominam żeby mnie fani GW nie zjedli ... peace) ... Wszystkie pecetowe hity okazały się albo średniakiami, albo crapami (często zbabolonymi na potęgę) ... Rozumiem, że nie mając innego wyjścia broni się swojego do ostatniej kropli krwi, ale czy warto ? Może lepiej poszukać znajomego z konsolą i zobaczyć najpierw z czym to się je, anie pierniczyć, że konsole są dla mięczaków ...

Chociaż w sumie, ja naprawdę wymiękłem jak grałem na 32" tv w Shadow of the Colossus ... takich wrażeń, życzę pecetowcom, może klapki z oczy nareszcie odpadną wam z oczu ...

Troszkę się naprodukowałem i od razu mi lepiej ;) ... spodziewam się oczywiście odpowiedzi kilku krzykaczy-znawców_wszelkiej_materii , ale mam do gdzieś ;] bo nic nowego pewnie nie napiszą ...

pozdrawiam, ludzi o szerokich horyzontach, a 13-letnim Jasiom "pecety som super" mówię stanowcze NIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 22:51, Iroks1 napisał:

ja ci dam crap, jestem starszy i jakoś uwielbiam tę grę w 5h przeszedłeś? i co zakończenie
"Chcę być bogaty"/ "chcę żeby zona zniknęła" co ? to masz jeszcze 2 prawdziwe i 4 fałszywe,
przy 2 z nich trzeba się nagimnastykować, i naprawdę duzo czasu trzbea spedzić czasu przy niej
żeby wszystko poznać
ja nienawidzę głupich bijatyk czy fps''ów pokroju q2-q3 ale jakoś tak nie określam grających
w niego


Przepraszam wielkiego dorosłego. 16 lat? Widziałem wszystkie zakończenia :), ale to nie zmienia faktu, że gra jest elo bo ma kilka zakończeń na mnie to nie robi wrażenia. God of war miał jedno, a jego srednia ocena to ponad 90 %, a stalkera 79%. Domyślam się, że 2 lata temu lub 3 zacząłeś przygodę z grami na PC i uważasz się za mastaha i wielkiego znawce, ale daruj sobie swoje wypowiedzi bo mnie nimi nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosty przykład ze konsole nie nadają się do fps''ów
halo
nudne to że hej

Na pc od zawsze lepsze był strategie i fps (macie na konsole warhammera 40k czy poczciwego, starego ut?) konsole to głównie bijatyki,sportówki ( DMC3 naprawdę daje w kość).
Nie każdemu wszystko się podoba, ja będe bronił stalkera, bo naprawde mi się podoba, taki od biedy nastepca f2 (ile razy mozna go przechodzić?).
Gniotem stalker nie jest i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:01, Iroks1 napisał:

prosty przykład ze konsole nie nadają się do fps''ów
halo
nudne to że hej

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee żeeeeeeeeeeeee cooooooooooooo proszęęęęęęęęęęę ?

Dnia 21.06.2007 o 22:01, Iroks1 napisał:

Gniotem stalker nie jest i koniec.

tu się zgadzam z Iroksem. W Stalkera grało mi się dosyć przyjemnie, ale za rok już nawet nie będę kojarzyć tego tytułu. Więc nie gniot tylko przeciętniak 7\10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:06, Iroks1 napisał:

halo na pc to gniot

true

Dnia 21.06.2007 o 22:06, Iroks1 napisał:

a że konsolowcy nie mają nic lepszego to dla nich coś

false.
W pierwszej 10 najlepiej ocenianych FPSów w historii wg serwisu gamerankings.com (jest to najbardziej wiarygodne źródło takich informacji) jest 8 FPSów stricte konsolowych + 2 Half Life''y na PC (które także są na konsole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Konsole I samego Kompa za 3 razy tyle co dałem za konsole, i powiem wam szczerze że jak nienawidziłem konsol i niewyobrażałem sobie grania w nie na Xie. to po zaledwie tygodniu, naprawde szczerze mówiac wole grać na konsoli. Popierwsze wygoda i prostota użytkowania, niezawodość, zero cięć a i gry na Xa wybiajają dużo wiekszy poziom od najnowszych komputerowych tytułów. tak dla przykładu. Żeby pograć w LOST PLANET na "poziomie" które niedługo trafi na PCta potrzebujemy sprzetu za około 3-5tysiaków + gra +monitor +sprzet. a na xie... (niewiem jak teraz stoi cena tej konsoli) jakies 1300 zl + 200 za lost planeta i masz jeszcze wiecej bo niema szansy żeby ci cos cieło. w RPGi i Strategie w wiekszosci niepogramy na 360, chociaż są udane tytuły na konsole z tego gatunku (fable-fable2) , jade empire, KOTOR, warto przeczytać sobie specyfikacje techniczna Xboxa pierwszego i porównać z wymaganiami Fable na PCta :). Naprawde teraz jesli wiem ze chce kupic sobie maszynke stricte do grania wybrał bym konsole bez mrugniecia okiem. A S.T.A.L.K.E.R jest naprawde dobry. przechodze go właśnie na weteranie raz 3ci i jestem zachwycony tą grą... I jajo mnie obchodza teksty że powstawał na kradzionym kodzie z dooma i hl''a. wsumie to dobrze wzieli co dobre reszte zastąpili swoimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tuż kiedy wyszedł Xbox 360 i PS3 miałem lekkie przejścia... Tzn, jako PCtowiec chciałem zostać konsolowcem. Kupiłem nawet PS2 żeby zobaczyć jak się gra. Co tu dużo mówić... Konsole mogą się schować. Gry głównie zręcznościowe, raczej kierowane do dzieci. Komfort taki dobry, ale przy PC lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajnie tak zacząć zamieszanie a propo stalkera gra wymiata i w niej trzeba dużo mysleć.A co do strachu to staszy raczej tylko w laboratorium x-18 i niektóre stworki mogą lekko przestraszyć a ile jest zakończęń 6 czy 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować