Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Heineken Open'er festival - Temat Ogólny

105 postów w tym temacie

[nie znalazłem podobnego tematu ;)]


Co myślicie o tym festivalu?Ktoś tam był?Ja na ten mam zamiar sie wybrać(29.06-01.07).Oczywiście,jadę tylko na 1 dzień.Tata stawia,ale mi tylko dniówkę.Będę 1 lipca.Bjork,Bloc Party i LCD Soundsystem.Jeszcze nigdy nie byłem na takim koncercie ;).Zapraszam do rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:38, NuGGet napisał:

Ja bym z checia pojechal. w tamtym roku byl Snoop Dogg, Kenye West:D Kozacko tam musi byc:P



Podobno niezły odjazd.Mój stary jest tam od 2 lat.I z każdym rokiem mówi,że czegoś takiego jeszcze nie widział.Ale ceny w miasteczku są zabójcze.Piwo 5 zł.Reszta ceny wyższe ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:38, NuGGet napisał:

Ja bym z checia pojechal. w tamtym roku byl Snoop Dogg, Kenye West:D Kozacko tam musi byc:P

Na serio Snoop Dogg był ? Wow. Jak za rok będzie też jakiś raper to jadę (najlepiej "Fifti") :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:41, kolektor napisał:

> Ja bym z checia pojechal. w tamtym roku byl Snoop Dogg, Kenye West:D Kozacko tam musi
byc:P
Na serio Snoop Dogg był ? Wow. Jak za rok będzie też jakiś raper to jadę (najlepiej "Fifti")
:D

Byl:D Serio:D No i byl tez Kenye West:D Ja bede musial tam kiedys byc, jeszcze nigdy nie bylem na zadnym koncercie czarnego rapera:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:41, kolektor napisał:

> Ja bym z checia pojechal. w tamtym roku byl Snoop Dogg, Kenye West:D Kozacko tam musi
byc:P
Na serio Snoop Dogg był ? Wow. Jak za rok będzie też jakiś raper to jadę (najlepiej "Fifti")
:D



Teraz jest Dizze Rascal,The Roots.Nie stricte'' Rap,ale można posłuchać.W tym roku stawiają na Dance,Groove Armada,Laurent Garnier,LCD Soundsystem.Nie słucham takiej muzyki,ale zobaczyć mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odświeżenie starego tematu, ale nie napisać o tegorocznej edycji największej tego typu imprezy w Polsce po prostu nie wypada ;)
Tak więc, Heineken Ope''ner Festival, chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To jak czterodniowa (tak, tak, w tym roku aż cztery dni) impreza, porównywana z największymi festiwalami muzycznymi w Europie. Nawet gdybym miał jechać w ciemno, nie znając listy wykonawców, bez dłuższego namysłu kupiłbym bilet, wystarczyła mi poprzednia edycja (między innymi: Jay-Z, Editors, Sex Pistols, Interpol, Gentleman, Chemical Brothers, Lao Che), żeby przekonać się o świetnym klimacie festiwalu. A 2009?? Jak na razie Placebo, The Prodigy, Moby, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Duffy, Basement Jaxx, The Kooks, The Ting Tings, Madness, Gossip, Emiliana Torrini, Pendlum, Thievery Corporation, Crystal Castles, Fat Freddy''s Drop, Buraka Som Sistema i Speed Caravan, a do tego oczywiście kolejni zagraniczni wykonawcy i ok. 100 (słownie: stu!) polskich ;]
Oczywiście, mimo takiej różnorodności, nie każdemu może odpowiadać taka muzyka. Dla nich są dyskoteki z naprawdę różnoraką muzyką, od rapu do muzyki klubowej, prowadzone w hangarach. Całość bowiem znajduje się na terenach lotniska Gdynia-Kosakowo.
Teran festiwalu dzieli się jakby na dwie części - pole namiotowe i parking oraz część z miasteczkiem festiwalowym i scenami, a tych jest sześć bodajże. Bilet czterodniowy kosztuje 320zł, trzydniowy 280zł, a jednodniowy 140zł, więc jak chcecie się wybrać na przykład na jeden koncert, nie musicie płacić za cztery dni. Dodatkowo dopłata do pola namiotowego kosztuje 20zł.
Same ceny w miasteczku festiwalowym są dosyć duże. Nestea przykładowo kosztuje 3zł (sorry, to jedyne co zapamiętałem :P), nie wiem jak piwo bo ''jeszcze nie mogę'' ;] Ale płatności są bardzo ułatwione, a to dzięki bonom, którymi się płaci na terenie festiwalu. Jeden bon = 3zł, pomaga to uniknąć dużych kolejek.
Na brak zajęć tez nie można narzekać. W tamtym roku był duży namiot z X360, scena Neostrady z laptopami, masa przeróżnych stoisk z pamiątkami, jedzeniem i piciem i... naprawdę jest tego bardzo dużo. A za dnia można się wybrać do miasta (autobusy co pół godziny 24 na dobę) lub podreptać na plażę.
No i to chyba wszystko, mam nadzieję że kogoś zachęciłem i że być może się spotkamy na miejscu (jak zawsze w namiocie 360 :P). A, bym zapomniał, Heineken Open''er Festiwal 2009 odbędzie się w dniach 2 - 5 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla samego Moby''ego nie opłaca się za bardzo jechać więc sobie daruję. A szkoda, bo w tym roku chciałem pojechać na jakiś dobry koncert podczas wakacji. Cóż, pozostaje mi tylko Coldplay we wrześniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 08:52, Budo napisał:

Uwielbiam Thievery Corporation... jak ich nie będzie du*a zbita :/


Nie będzie. Już dawno odwołane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bylem 2 lata temu chyba - bylem w dzien gdzie akurat podpasowaly mi wszystkie kapele: Franz Ferdinand, Sigur Ros (dla nich w sumie pojechalem), Scissor Sisters - i jakies kotlety w stylu Myslovitz oraz Skin

w sumie nie wiem co pisac, bylo z-ście - imprezę polecam!
rok temu jakoś nic szczególnego dla mnie nie było. w tym roku też posucha... - liczylem na Radiohead lub SOAD - Ci pierwsi beda w Polsce - ale w sierpniu w Poznaniu - w tym roku openera sobie daruje, pewnie pojade do Poznania

edit: moze w sumie na Arctic Monkeys oraz Prodigy sie kopsne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku, no w końcu nie być tam dla mnie to grzech, zwłaszcza że w niecałą godzinę mogę dość pod samo lotnisko szybkim krokiem :) klimat naprawdę fajny, jednak muzyka jaka jest grana może nie odpowiadać każdemu kto lubi słuchać samą znaną muzykę, ale jakoś jest. Osobiście wolałem Metalmanie ale opener z racji odległości jaką mam aby wrócić i odpocząć to kolejna pozycja obowiązkowa, a i bilety wcale nie takie drogie, jestem jeszcze ciekaw, czy za rok też dodadzą kolejny dzień festiwalu , bo teraz już 4 dni będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś z forumowiczów na tą imprezę w tym roku ? Ja jak co roku oczywiście będę, nawet nie wyobrażam sobie, żeby mnie mogło na tak świetnej imprezie nie być. ;D Po postu mam zbyt blisko, żeby sobie na to pozwolić. ;P A i ceny biletów są bardzo korzystne. :)
Z tego co widzę i w tym roku raczej nie powinienem być zawiedziony listą artystów. Szkoda, że do lipca jeszcze taki szmat czasu... Czekam z wielką niecierpliwością ! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wybieram się na festiwal pierwszy raz i nie za bardzo wiem jaki dokument potrzebuje do kupienia biletu przez internet. Nie mam 18. lat więc dowodzik odpada ,kuzynka mówiła mi o paszporcie ,ale boję się ,że go zgubię. Czy są jakieś inne opcje?.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w sobotę na Faith No More? Rewelacja ! Ich przeboje może już stare, ale wciąż jare, a panowie (bo już trudno pisać chłopaki) pokazali taki power, że wielu młodszych może im tylko pozazdrościć. Szkoda tylko, że tak krótko, bo niecałe dwie godziny :/ ( w tym ja jeszcze ok. 20 minut straciłem przez to całe zamieszanie z Madness) Pojechałem specjalnie na nich i nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mogłem być tylko na pierwszych dwóch dniach, ale i tak jestem bardzo zadowolony. ;) Jedyne, czego bardzo mi szkoda to koncert Arctic Monkeys, w którym sporo przeszkodziły problemy techniczne. Pozytywnie Renton, no i w drugi dzień zdecydowanie wspaniale Gossip, The Kooks i Moby. Warto było pokonać 600 km. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Open''er świetny, moim zdaniem lepszy niż w tamtym roku. Pozytywnie zaskoczyli mnie chłopaki z The Kooks, koncert był na poziomie zeszłorocznego Editors, czyli bardzo wysoko. Trochę natomiast zawiodłem się na Arctic Monkeys (problemy techniczne swoją drogą, ale jakoś tak bez powera zagrali) i na Kings of Leon (jak w poprzednim). Najlepsze koncerty moim zdaniem zagrali: Moby (na którego wybrałem się z ciekawości, bo fanem wielkim nie jestem, a skończyło się na skakaniu w rytm hitów), The Kooks, Placebo no i zdecydowani zwycięzcy tegorocznego festiwalu - The Prodigy, którzy porwali publiczność całkowicie.
O reszcie może później bo teraz padam z nóg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować