Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - nowe informacje

217 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2007 o 00:30, VikingsJanekPL_MODED napisał:

Niektorzy maja chyba problem z czytaniem:
1. System SPECIAL zostaje.
2. Walka bedzie w turach, tylko inaczej rozgrywanych (cos jak F:T).



Co?
Walka wyglada tak, z tego co rozumiem z tego calego zalosnego VATS-u

Idziesz, spotykasz orka... ups, super mutanta, zaczyna sie walka
Mozesz do niego strzelac w real time fpp i walic az padnie lub wlaczyc VATS, zatrzymac czas i walnac kilka mierzonych strzalow (i byc moze zrobic kilka innych czynnosi, ktore mozna zrobic tylkow VATS).
Gdy twoje ap sie skoncza gra wraca do real time, moze dalej biegac i strzelac i AP sie regeneruja

Ale fakt, masz racje.
Niektorzy maja chyba problem z czytaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 23:07, Kalkulator12 napisał:

O Boshe mój ty widzisz a nie grzmisz... Fallout w 3D... To już jest profanacją legendy... a
tutaj jeszcze na sielniku Obliviona... Ja po prostu nie wierzę... chyba trzeba nasmarowac kałasza
i wyjąc karabinek snajperski z szafy, bo szykuje się zgwałcenie legendy...


O tak , zgadzam się w 100 %. Cytuje bo sam bym napisał to samo, więc po co powtarzać.
Miałem jakąś tam małą nadzieję, że jednak coś im z tego wyjdzie ale nic z tego. Po obejrzeniu tego skana stwierdziłem że fallout umarł.
http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=2279
Porażka na całej linii.
Może i ta gra będzie dobra ale po skanach widać, że z tego będzie taki fallout jak z koziej du*& trąba.
Teraz mamy Oblivion with gunzzzzzzz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do orka - słyszał ktoś takie pojęcie jak concept art?

Problem z tym ,że na screenshot''cie(a nawet dwóch) które wyraźnie widać ,że nie są concept artem a właściwą grą ci mutanci wyglądają jak orki z pierwszego lepszego RPG osadzonego w świecie fantasy. Głównie przez to ,że zamiast ciężkiej broni pokroju gatling gun(jak to było na ogól w pierwszych dwóch fallout''ach) maja jakieś mało zaawansowane bronie do walki wręcz co sie wpisuje w stereotyp orka barbarzyńcy z fantasy wyposażonego w cokolwiek czym można walnąć w łeb. Supermutanci bardziej nawiązywali do Hulk''a niż do orków.

Albo to że w Bethesdzie jest parenaście osób które zrobiły F1/F2?

Naprawdę? Podaj listę nazwisk owych osób ponieważ ja nigdzie przez te ile już tam minęło lat odkąd bethesda kupiła prawa do FO3 nie słyszałem.


A sorry, zapomniałem że teraz się wywyższa każdego starocia,a jak ktoś chce zrobić kontynuacje idąc z duchem czasu to jest fe i be i profanacja, jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.


Kontynuacja idąca z duchem czasu to jedno a zmienianie podstawowych aspektów gry które definiowały ją to drugie. Jak by chcąc z iść z duchem czasu Firaxis zrobiło cywilizacje 4 w czasie rzeczywistym z pauzą to ludzie by sie oburzali bo rozgrywka w turach była elementem który definiował serie a tu nagle się jej pozbywają i gra różni się zbyt bardzo w rozgrywce od poprzedniczek. Ludzie lubią serie gier za ich fundamentalne cechy wspólne i grają w te gry właśnie z powodu tych cech.

Druga sprawa polega na tym ,że w założeniu Fallouty imitowały styl klasycznego RPG PnP, walka w turach jest jednym z elementów ale nie jedynym który pozwalał na realizacje tego założenia, specyficzne opisy postaci i przedmiotów uzyskiwane przy pomocy użycia funkcji "look" oraz opisy trafień krytycznych były kolejnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 00:48, Temir napisał:

O tak , zgadzam się w 100 %. Cytuje bo sam bym napisał to samo, więc po co powtarzać.
Miałem jakąś tam małą nadzieję, że jednak coś im z tego wyjdzie ale nic z tego. Po obejrzeniu
tego skana stwierdziłem że fallout umarł.
http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=2279
Porażka na całej linii.
Może i ta gra będzie dobra ale po skanach widać, że z tego będzie taki fallout jak z koziej
du*& trąba.
Teraz mamy Oblivion with gunzzzzzzz.


Muszę powiedzieć, że nawet po przeczytaniu tego newsa nadal jeszcze miałem nadzieję na dobrego Fallout''a 3 (ale już mniejszą), jednak ten skan pozbawił mnie wszelkich wątpliwości. To coś to jest supermutant? Wolne żarty... Niniejszym oznajmiam, że dołączam do grona przeciwników Fallout''a 3 tworzonego przez Bethesdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 17.06.2007 o 00:15, FiN napisał:


A sorry, zapomniałem że teraz się wywyższa każdego starocia,a jak ktoś chce zrobić kontynuacje
idąc z duchem czasu to jest fe i be i profanacja, jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.


Chłopie pewnych zasad gry nie powinno się zmieniać , bo tracisz to dzięki czemu owa gra zdobyła sobie ogromne rzesze fanów.Przykładowo. Jak się przejechało 3DO na H4.Większość fanów poprzednich części Heroesów się odcieła od tego tytułu i giera zrobiła klapę, bo przesadzili z ilością zmian, które miały uczynić ją innowacyjną na tle poprzednich części gry. A z firmą co się stało - poszła z torbami choć to był tylko jeden z paru gwoździ do trumny owej firmy. Ty mówisz tu o kontynuacji z duchem czasu?Jakiej?Żeby wyszedł z tego milusi pseudo-rpg dla graczy podstawowo - gimnazjalnych, którzy w większości będą nastawieni na prostą i szybką rozgrywkę?Ja z a coś takiego serdecznie dziękuję.Jeżeli ktoś porywa się na tworzenie kontynuacji rpg-a wszechczasów, to wymagam od owej firmy, żeby traktowała nabywców tego tytułu poważnie a nie na zasadzie - "mamy wielki tytuł, nie ważne jak go zrobimy i tak to kupią a my się kaski nachapiemy". Nie tędy droga.Choć kocham uniwersum Fallouta to mam nadzieję,że F3 okażesię porażką Bethesdy,i nastepnym razem zastanowią się kilka razy nim będą chcieli spartolić inny znany tytuł.
Pzdr
FalloutFan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=2278&mode=next

Fallout 3 R.I.P

a z tego grobu wyłania sie Elder Scrolls: Fallout

no coz ze Bethesda spartoli ta gre bylo wiadomo od chwili gdy dostali licencje... mowi sie trudno i zyje sie dalej. Jesli dalej takim partacza bedzie sie pozwalalo robic takie gry to tylko Blizzard pozostanie na arenie "kontynuacji mega hitow" - on nie kombinuje, on nie chce byc przelomowy - bo to on dyktuje warunki i chyba jako jedyny wie czego gracze od niego wymagaja i zawsze trafia w szerokie grono odbiorcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. > 2. Walka bedzie w turach, tylko inaczej rozgrywanych (cos jak F:T).
a czym się rożni walka w turach w f:t (bo w nim tury jak najbardziej były, a czas rzeczywisty był w zasadzie wykorzystywaną przez niewielu graczy opcją (chociaż....... szłyszałem o takich co im się udało przejść grę bez właczania tur, ale wątpie żeby to była prawda) od tej w f2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia z jednej strony strasznie lubie turówki ale sam system walki jest tak naprawde mało ważny. W F1 i F2 można było zwiewać gadać przekonywać zastraszyć czy przekupić. Oczekuję od kontynauacj rozbudowania WŁAŚNIE tego, zeby gre będzie można przejść nie walcząc ( wiem że to mżonka ale można mieć kumpli i niech oni mielą nieprzychylną nam flore i faune). Ale jeśli będzie można się skradać zadania kończyć na wiele różnych sposobów zależnych od charakteru avatara to nie ma sprawy może być i widok "oblivionowy". A i tu nie ma nic o perkach - a to był clue klimatu, zwłaszta te społeczne negatywne np Zabójca dzieci czy rozwiedziony. Oczekuję dużej interakcji z otoczenie - może wreszcie da rade wpaść do domu przez okno albo komin a nie tylko dzwiam, wleść na drzewo czy latarnie i polatać na jetpacku ( a i dzwi specjalne to niech będą tylko jak te ze schronu bo to śmieszne że byk co 1 strzałem ścina ze trzy drzewa do otworzenia drewnianych drzwi potrzebuje specjalnego klucza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? To bedzie fajna gierka w klimatach post apo, o rozbudowanej grafice, klimatycznym świecie nafaszerowanym questami i multum fajnych zabawek. Bedzie w niej pełno świetnych i nowatorskich rozwiązań i pomysłów, grafika bedzie zwalać na kolana. Generalnie - szykuje się świetna gra.

Ale nie powinna nazywać się Fallout. Fallout ciągnie za sobą legendę, której nta gra niestety nie dorówna.

Przykre ale prawdziwe.

I ja już szykuję widły na dzień premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale że dopracowują widok z 3 osoby. Na konsoli będzie się lepiej grało. Spoilera nie czytałem ale mam nadzieje że fabuła będzie fajna i będzie nawiązywać do poprzednich części. A to że F3 będzie Oblivionem nie przeszkadza mi. F1 i 2 były starymi grami więc tam nie było mowy o 3d, a teraz mamy rok 2007...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludzie teraz gry RPG z walka turowa sa nie modne oni nie chca robic gry tylko dla fanow ale tez dla tych co w fallouta nie grali.Ta gra jako taka jaka bedzie moze byc bardzo fajna a wam sie nie podoba tpp/fpp i brak tur kontynuacje gry robi sie w obrebie tego samego gatunku a rzut czy widok mozna zmienic nie robia wam z tego wyscigow ale bujatyki dajcie spokoj idzcie sie potopic bo zal was sluchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie grę dla fanów zapowiadali, a robią coś zupełnie odwrotnego. teraz pytanie czy wiedzą co robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w jezyku polskim uzywa sie (i to dosc czesto) kropek, by zlozyc zrozumiala wypowiedz...

Po drugie poczytaj co napisalem chocby ja, Zakharov czy Łukasz 666 to bedziesz wiedzial dlaczego wszyscy (no wiekszosc) biadolimy... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 09:46, Borsh napisał:

Kurde ludzie teraz gry RPG z walka turowa sa nie modne oni nie chca robic gry tylko dla fanow
ale tez dla tych co w fallouta nie grali.Ta gra jako taka jaka bedzie moze byc bardzo fajna
a wam sie nie podoba tpp/fpp i brak tur kontynuacje gry robi sie w obrebie tego samego gatunku
a rzut czy widok mozna zmienic nie robia wam z tego wyscigow ale bujatyki dajcie spokoj idzcie
sie potopic bo zal was sluchac.


To niech zrobią wybór pomiędzy turami a real time a nie jakieś hybrydy. Po drugie niech wywalą te żałosne orki ze świecącymi młotkami rodem z obliviona. Fallout w fpp/tpp to totalna pomyłka, nie ma co tego nawet komentować. Po za tym czytaliście artykuł ze skanów? Tam są takie kfiatki jak : ręczna katapulta atomowa, i wysadzenie reaktora atomowego w pobliskim samochodzie, żeby zabić supermutantów. Co tam że stojącemu kilka metrów dalej bohaterowi wybuch nic nie robi. Takich głupot nawet po bethesdzie się nie spodziewałem. Szkoda, że taka legenda jak Fallout zostanie zabita przez amatorów z B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mozliwosc wyboru miedzy turami a rt, problem jest taki, ze trzeba zupelnie inaczej zbalansowac starcia - co jest oczywiscie niemozliwe, gdy dajemy mozliwosc przelaczania sie w kazdym momencie. No i wtedy system wychodzi bez sensu. Przykladem jest tu walka w (skadinad znakomitej) grze Arcanum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy wysadzaniu reaktora w samochodzie to rotfla zaliczyłem, panowie z Bethesdy chyba zagrali sobie raz w gierkę i nie wiedzą nawet na czym te samochodziki jeździły... Ludzie, może to być dobra gra, może i będzie wypaśna grafa, może poprawią super mutantów, może nawet i będzie się dało w to to grać, ale to już nie jest Fallout, już od teasera bije brak tego klimatu i duszy. Tylko muzyczka nadrabia zaległości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, a co do ''nie bycia nawet w fazie alfa''... to zostawmy grecki alfabet, w kazdym razie gra powstaje juz ponad dwa lata (linkowalem do wypowiedzi na ten temat juz nieraz wiec nie proscie znowu :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie bardzo wiadomo co w tych ogniwach energetycznych jest, a samochód napędzany reaktorem jądrowym był rozważany parenaście lat temu (inna sprawa że do takiego strzału w reaktor trzeba odległego o kilka kilometrów snajpera ustawionego pod wiatr (bądź co bądź samochodowy reaktor miałby dużo mniejszą moc niż głowica jądrowa, zwłaszcza że bliżej by temu było do "brudnej bomby" czyli wybuchu konwencjonalnego rozrzucającego materiał radioaktywny po okolicy niż do eksplozji nuklearnej))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować