Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - nowe informacje

217 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2007 o 03:21, Hra'ko'lothanek napisał:

Mamy zwyciezce! Tfu, jakiego zwyciezce... Obliviona z broniami i- uwaga uwaga- pauza na super-strzaly
Yeah, na to czekalismy od ok 10 lat


Spoko, jak cos to "skatapultujemy" siedzibę Beth;
a zajmiemy sie innymi grami: Afterfall i Age of Decadence które wręcz garściami czerpią z tradycji falloutowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2007 o 23:37, Temir napisał:

Powiedz szczerze czy ten screen tego orka z tym całym ''interfacem'' , czyli czerwony pasek
na dole i jakieś po bokach wygląda na screen z ambitnej gry CRPG ? To wygląda jak typowy FPS.
W życiu bym nie powiedział że to screen z nowego fallouta.
Do tego dochodzi walka bez tur. Niech zrobią wybór i już. Ale bethesda ma za duże ego, wymyślili
jakiś poroniony pomysł zamiast skorzystać ze sprawdzonych. I następna rzecz to widok, czy tak
trudno jest zrobić oddalaną kamerę na tyle żeby to było izometryczne ?
Do tego dochodzą totalnie poronione pomysły. No bo chyba nie powiesz że nie masz nic przeciwko
ręcznym katapultą i atomowym samochodom ?
Całokształt wygląda tak, że na dzień dzisiejszy jest o wiele więcej informacji ''przeciw''



Ok - po kolei. Po pierwsze ja jestem raczej "na plus", choć oczywiście są pewne rzeczy, które wzbudzają mój niepokój, ale o tym za chwilę.
Widzisz - mamy po prostu różne granice tolerancji. Ja jestem w stanie przełknąć brak tur (o ile zrobią dobrze tego swojego V.A.T.S. i real - time). Ty nie - i zrozum dla mnie ok - masz prawo mieć swoje zdanie, a ja mam prawo mieć swoje i tyle :)
Co do wspomnianego przez Ciebie "orka" - to powiem tyle: młot, który trzyma mi nie przeszkadza - pamiętasz w Falloutach również było sporo broni białej, ja z niej nie korzystałem, natomiast Sulik nieźle wymiatał młotem :)
Przy tym "orku" są również procenty - tak jak w starych Falloutach, więc dla mnie ok. Natomiast nie podoba mi się sam wygląd tej postaci - a to dlatego że.... no właśnie: wygląda jak ork a nie jak mutant.
Z tym że to się jeszcze może zmienić - bo jeśli będzie dużo głosów krytycznych to pewnie Bethesda się ugnie i po to jesteśmy właśnie my - potencjalni nabywcy gry, żeby pisac o tym co się nam nie podoba, najlepiej na ich forum.
Napiszesz (być może), że to nic nie da - a ja ci powiem tyle: początkowo nie było nawet pewne czy S.P.E.C.I.A.L pozostanie - a jednak został i przypuszczam że nie mała w tym zasługa fanów poprzednich części :)

Komentarz do tego że Bethesda usuwa linki do stron gdzie źle się pisze o Falloucie 3... Chyba taki mają regulamin swojego forum i tyle, nie mu tu żadnego "spisku". Zresztą poczytaj ich forum - jest tam wiele postów BARDZO krytycznych wobec Fallouta 3 i nikt tego nie usuwa.

Acha - na NMA właśnie wyczytałem potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej: grę można będzie przejść na wiele różnych sposobów: jatka lub dyplomacja... lub skradanie się, itd. Każdy quest będzie można przejść "siłowo" lub pokojowo. Na razie to tylko zapowiedzi - mam nadzieję że się sprawdzą. To na plus.

Na minus - drzewko dialogowe ma być podobne jak w Oblivionie :/ Czyli jak dla mnie "bida z nędzą". Ale to też może się jeszcze zmienić pod naporem krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja prosił bym o tego linka do tego "skrina" z orkiem/mutantem, bowiem jeszcze go nie widziałem, co do reszty zobaczymy co zostanie z oryginalnego Fallouta w produkcie Bethesdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:15, Lordpilot napisał:

Ok - po kolei. Po pierwsze ja jestem raczej "na plus", choć oczywiście są pewne rzeczy, które
wzbudzają mój niepokój, ale o tym za chwilę.
Widzisz - mamy po prostu różne granice tolerancji. Ja jestem w stanie przełknąć brak tur (o
ile zrobią dobrze tego swojego V.A.T.S. i real - time). Ty nie - i zrozum dla mnie ok - masz
prawo mieć swoje zdanie, a ja mam prawo mieć swoje i tyle :)
Co do wspomnianego przez Ciebie "orka" - to powiem tyle: młot, który trzyma mi nie przeszkadza
- pamiętasz w Falloutach również było sporo broni białej, ja z niej nie korzystałem, natomiast
Sulik nieźle wymiatał młotem :)
Przy tym "orku" są również procenty - tak jak w starych Falloutach, więc dla mnie ok. Natomiast
nie podoba mi się sam wygląd tej postaci - a to dlatego że.... no właśnie: wygląda jak ork
a nie jak mutant.
Z tym że to się jeszcze może zmienić - bo jeśli będzie dużo głosów krytycznych to pewnie Bethesda
się ugnie i po to jesteśmy właśnie my - potencjalni nabywcy gry, żeby pisac o tym co się nam
nie podoba, najlepiej na ich forum.
Napiszesz (być może), że to nic nie da - a ja ci powiem tyle: początkowo nie było nawet pewne
czy S.P.E.C.I.A.L pozostanie - a jednak został i przypuszczam że nie mała w tym zasługa fanów
poprzednich części :)

Komentarz do tego że Bethesda usuwa linki do stron gdzie źle się pisze o Falloucie 3... Chyba
taki mają regulamin swojego forum i tyle, nie mu tu żadnego "spisku". Zresztą poczytaj ich
forum - jest tam wiele postów BARDZO krytycznych wobec Fallouta 3 i nikt tego nie usuwa.

Acha - na NMA właśnie wyczytałem potwierdzenie tego o czym pisałem wcześniej: grę można będzie
przejść na wiele różnych sposobów: jatka lub dyplomacja... lub skradanie się, itd. Każdy quest
będzie można przejść "siłowo" lub pokojowo. Na razie to tylko zapowiedzi - mam nadzieję że
się sprawdzą. To na plus.

Na minus - drzewko dialogowe ma być podobne jak w Oblivionie :/ Czyli jak dla mnie "bida z
nędzą". Ale to też może się jeszcze zmienić pod naporem krytyki.


Już wyżej padł ten link
http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=37018
Porażka ! System dialogów jak w oblivionie ? Gadki w oblivionie trudno nazwać dialogami!! Dla mnie to jest 100 % dowód na to, żeby stwierdzić że Fallout umarł. VATS= real time z pauza, śmiechu warte ! Oddalaną kamerę jakoś mogę zaakceptować. Śmiem twierdzić że ta dyplomacja to będzie jedno wielkie gówno z tego względu że dialogi mają wyglądać jak w oblivionie. Żeby takie pokojowe przechodzenie i dyplomacja były dobrze rozbudowane to muszą być porządnie dialogi ! Dopiero co przeczytałem newsa na NMA i w sumie zły jestem bo IMHO nie ma już żadnej nadziei. Sam przyznałeś że ten system jest do bani, dalej wierzysz w prawdziwego Fallouta 3 ?? Czyli ambitne crpg z dużą ilością możliwości ? Bo jak dla mnie to jest 100 % oblivion with gunzz , nawet dialogi takie same :/
Powiem tak, podpisuje się pod komentarzami tutaj :
http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=37018

A co do młotka:) Wiem, że w Falloucie były młotki :) Też miałem Sulika w drużynie. Problemem jest to, że młotek który trzyma ten ork jest cały srebrny i się świeci !

Fallout RIP
1997-2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:38, Temir napisał:

Powiem tak, podpisuje się pod komentarzami tutaj :
http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=37018


Ta, szczególnie ten jest mocny :
""shiiiiiiiiiiiiiiittttttttt those dumb motherfuckers they just had to go and fuck it all up
and then try to make us feel bad for not agreeing with the unreasonable changes they''ve made
I''m going to whipe my ass with every fallout 3 copy I see in any store and I won''t purchase the copy either.""

Zapewne za samo wklejenie tego dostanę na tym forum bana :-), ale na forum Bethesdy jak widać to normalka :-DD. Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko że ten fragment naprawdę ukazuje skalę problemu i tego co Bethesda robi z Falloutem, a podobnych wypowiedzi jest tam dość sporo ;-)).

Dnia 20.06.2007 o 10:38, Temir napisał:

A co do młotka:) Wiem, że w Falloucie były młotki :) Też miałem Sulika w drużynie. Problemem
jest to, że młotek który trzyma ten ork jest cały srebrny i się świeci !


Bo to jest młotek + 3 przeciw mieszkańcom krypt ;-)

Dnia 20.06.2007 o 10:38, Temir napisał:

Fallout RIP
1997-2007


Indeed :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dialogami jak w oblivionie to już przegięcie, nie ma sensu dalej śledzić losów FO3 jak widać bethesda potrafi tylko zmienić opakowanie z TES na Fallout a zawartość w większości pozostawić taka samą. Pytanie brzmi po co oni kupili licencje? Równie dobrze mogli zrobić własny post-nuklearny "setting" bo:

- totalnie ignorują większość kanonu.
- gra ma sie dziać na wschodnim wybrzeżu wiec lokacji za FO1 czy 2 albo nawet tactics nie będzie.
- do fanów fallout''a raczej nie jest skierowana

Praktycznie to poza SPECIAL, kryptami, BoS i supermutantami no i retro futurystycznymi elementami nie ma ona nic wspólnego z poprzednimi. Ja nie wiem ile ludzi to kupi ale według mnie szykuje sie klapa pokroju HoMM IV. Eh może kiedyś ktoś z byłych członków troiki lub BI zrobi "spiritual succesora" godnego imienia fallout bardziej niż to coś co wygląda na H&S gdzie sie rozwala super orki z młotami +2 +3 przeciwko vault dwellerom.

BTW minęło prawie 1000 dni odkąd Interplay powiedział dowidzenia BI i prace nad Van Buren''em ustały a legendarna seria zakończy(bynajmniej jak dla mnie) swój żywot jako H&S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiającym jest to, że pomimo tak ostrych słów krytyki Beth.. dalej robi sobie swoje, nie trzeba być w ciemię bitym by wiedzieć, że większość Falloutowców tą grę zbojkotuje, no chyba, że B.S. liczy na to że największą kasę natrzepie na konsolach, dlatego dalej sobie w to brnie... jak na razie więcej widać przeciwników takowego Fallouta jakim ma być niż zwolenników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:38, Temir napisał:

Już wyżej padł ten link
http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=37018
Porażka ! System dialogów jak w oblivionie ? Gadki w oblivionie trudno nazwać dialogami!! Dla
mnie to jest 100 % dowód na to, żeby stwierdzić że Fallout umarł. VATS= real time z pauza,
śmiechu warte ! Oddalaną kamerę jakoś mogę zaakceptować. Śmiem twierdzić że ta dyplomacja to
będzie jedno wielkie gówno z tego względu że dialogi mają wyglądać jak w oblivionie. Żeby takie
pokojowe przechodzenie i dyplomacja były dobrze rozbudowane to muszą być porządnie dialogi
! Dopiero co przeczytałem newsa na NMA i w sumie zły jestem bo IMHO nie ma już żadnej nadziei.
Sam przyznałeś że ten system jest do bani, dalej wierzysz w prawdziwego Fallouta 3 ?? Czyli
ambitne crpg z dużą ilością możliwości ? Bo jak dla mnie to jest 100 % oblivion with gunzz
, nawet dialogi takie same :/
Powiem tak, podpisuje się pod komentarzami tutaj :
http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=37018

A co do młotka:) Wiem, że w Falloucie były młotki :) Też miałem Sulika w drużynie. Problemem
jest to, że młotek który trzyma ten ork jest cały srebrny i się świeci !

Fallout RIP
1997-2007


Pod tym, że gadki w Oblivionie są płytkie, uproszczone, itd. - podpisuje się obiema rękoma.
Ale....

Mamy tutaj dwie sprzeczne informacje - dialogi jak w Oblivionie i mozliwość przejścia całej gry drogą dyplomacji. Więc myślę - i to jest wariant optymistyczny (pesymistyczny jest taki jak ty napisałeś), że chodzi po prostu o "SPOSÓB wyświetlania dialogów" - a nie o ich treść. Czyli bez "falloutowego" interfejsu, a tak jak w Oblivionie. Wiesz o co mi chodzi ?? To nie musi oznaczać że dialogi będą tak płytkie jak w Oblivionie. Dokładnie napisane jest tak:"conversations with NPCs use a similar style of dialogue tree" - czyli ( o ile mnie pamięć nie myli) bez cyferek 1,2,3 itd. jak w "Falloucie" (co dla mnie i tak jest minusem). Ale to jest do przełknięcia - liczy się treść tych dialogów i to czy będą zależne od charyzmy i inteligencji i od umiejętności konwersacji postaci. A tego na razie nie wiemy - mam nadzieję że ktoś z Bethesdy się wypowie w tej sprawie. A jeśli będzie tak jak mówisz, no to niestety lipa na całego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:21, marselus napisał:

Niemniej jednak więcej jest przeciwników Fallouta 3 niż zwolenników, jak dla mnie nie rokuje
to dobrze na przyszłość

Sie zobaczy... Ja jestem dobrej myśli bo Bethesda zwykle robi co najmniej dobre gry ( patrz Oblivion, Morrowind, Dark Corners of the Earth itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:38, emo89 napisał:

> Niemniej jednak więcej jest przeciwników Fallouta 3 niż zwolenników, jak dla mnie nie
rokuje
> to dobrze na przyszłość
Sie zobaczy... Ja jestem dobrej myśli bo Bethesda zwykle robi co najmniej dobre gry ( patrz
Oblivion, Morrowind, Dark Corners of the Earth itp.)


W tym problem jest, że Gro Falloutowców nie oczekuje gry dobrej, lecz gry dorównującej pozostałym częściom, niestety jak na razie nikt z tej grupy specjalnie nie jest zadowolony, można by powiedzieć, że osoby oczekujące na Fallouta to dwie grupy, pierwsza to ta co wymaga, przynajmniej zbliżonego systemu rozgrywki do pozostałych dwóch części, oraz grupa nr dwa która czeka po prostu na ten tytuł z racji tego iż szaleje za oblivionem bądź po prostu lubi tą grę... jedni czekają zatem z niecierpliwością inni uważają już teraz grę za gniota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:55, marselus napisał:

W tym problem jest, że Gro Falloutowców nie oczekuje gry dobrej, lecz gry dorównującej pozostałym
częściom, niestety jak na razie nikt z tej grupy specjalnie nie jest zadowolony, można by powiedzieć,
że osoby oczekujące na Fallouta to dwie grupy, pierwsza to ta co wymaga, przynajmniej zbliżonego
systemu rozgrywki do pozostałych dwóch części, oraz grupa nr dwa która czeka po prostu na ten
tytuł z racji tego iż szaleje za oblivionem bądź po prostu lubi tą grę... jedni czekają zatem
z niecierpliwością inni uważają już teraz grę za gniota.

Ja uwielbiam stary system rozgrywki Fallouta (jest to jedyna seria, którą mam na kompie/ach nieprzerwanie od 8 lat ale jednak ze strarym systemem walki Fallout 3 nie trafi do szerszej publiki, więc trzeba pójść na pewne kompromisy. Jak słucham swoich kumpli co o Falloucie myślą to mi się ich żal po prostu robi, bo mówią, że "turówek to nie lubią" albo że "grafika to dno totalne". Dlatego F3 musi pogodzić stare z nowym co jak wiadomo jest prawie niemożliwe ale ja wierzę mocno w Bethesde i mam tylko nadzieję, żeby nie zrobili drugiego Obliviona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 13:04, emo89 napisał:

Ja uwielbiam stary system rozgrywki Fallouta (jest to jedyna seria, którą mam na kompie/ach
nieprzerwanie od 8 lat ale jednak ze strarym systemem walki Fallout 3 nie trafi do szerszej
publiki, więc trzeba pójść na pewne kompromisy. Jak słucham swoich kumpli co o Falloucie myślą
to mi się ich żal po prostu robi, bo mówią, że "turówek to nie lubią" albo że "grafika to dno
totalne". Dlatego F3 musi pogodzić stare z nowym co jak wiadomo jest prawie niemożliwe ale
ja wierzę mocno w Bethesde i mam tylko nadzieję, żeby nie zrobili drugiego Obliviona...


I tutaj się z Tobą zgadzam, tak jest, nie chcę negatywnie tutaj oceniać tkzw pokolenia konsolowców, lecz są to jednostki stawiające na Grafikę primo, oraz na grywalność - secundo. Gdy grafika trąci nie ważne jaką gra ma fabułę-nie warta jest poprostu zachodu, dlatego też osobiście uważam, że w tym kierunku uderzy B.S. postawi na akcję, rombankę po prostu, jakoś bowiem nie widzę walki w real timie nowego Fallouta... nie widzę, może przez to, że jestem ślepy na takie nowalijki, wydaje mi się, że B.S. nie zmieni dużo w stosunku Oblivion - Fallout 3, w końcu nie doprawia się skrzydeł kurze znoszącej złote jajka, bowiem kura może odlecieć...

Czarne chmury zbierają się nad Falloutmaniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:04, emo89 napisał:

Dlatego F3 musi pogodzić stare z nowym co jak wiadomo jest prawie niemożliwe ale
ja wierzę mocno w Bethesde i mam tylko nadzieję, żeby nie zrobili drugiego Obliviona...

Prawie niemożliwe, ale jednak moim zdaniem projekt Van Buren był naprawdę świetnym kompromisem. Przynajmniej z tych kilkunastu screenów które widziałem. Bardzo żałuję, że został tak bezczelnie porzucony :D. To co teraz robi BS to totalna zmiana na gorsze.

marselus napsiał: "Czarne chmury zbierają się nad Falloutmaniakami"
Myślę, że raczej nad Bethesdą i są to takie raczej hardcorowe chmury :P. Bo gracze i tak mają swoje 2 Fallouty-Legendy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adekwatnie:
Pożyjemy Zobaczymy...

Jak co ja mam stodołę pełną wideł, ktoś skołuje transport odwiedzimy studio B.S..:) z pieśnią na ustach..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:02, Lordpilot napisał:

Mamy tutaj dwie sprzeczne informacje - dialogi jak w Oblivionie i mozliwość przejścia całej
gry drogą dyplomacji. Więc myślę - i to jest wariant optymistyczny (pesymistyczny jest taki
jak ty napisałeś), że chodzi po prostu o "SPOSÓB wyświetlania dialogów" - a nie o ich treść.
Czyli bez "falloutowego" interfejsu, a tak jak w Oblivionie. Wiesz o co mi chodzi ?? To nie
musi oznaczać że dialogi będą tak płytkie jak w Oblivionie. Dokładnie napisane jest tak:"conversations
with NPCs use a similar style of dialogue tree" - czyli ( o ile mnie pamięć nie myli)
bez cyferek 1,2,3 itd. jak w "Falloucie" (co dla mnie i tak jest minusem). Ale to jest do przełknięcia
- liczy się treść tych dialogów i to czy będą zależne od charyzmy i inteligencji i od umiejętności
konwersacji postaci. A tego na razie nie wiemy - mam nadzieję że ktoś z Bethesdy się wypowie
w tej sprawie. A jeśli będzie tak jak mówisz, no to niestety lipa na całego :/


No masz rację, może to być tylko ''similar style''. Tutaj trzeba poczekać na informacje jak to będzie naprawdę wyglądało. Ale podsumowując to po tych wszystkich informacjach jestem zdecydowanym pesymistą i nie wierze, że bethesda jest w stanie zrobić crpg na miarę fallouta. Wcześniejsze ich rpgi w porównaniu z falloutem były jednak marne. IMHO fallout (i Torment) jest na razie niedoścignionym wzorem w dziedzinie crpg.
Moim zdaniem Bethesda celuje bardziej na sprzedaż gry na konsole niestety. Ciekawe jak było z oblivionem, ale zdaje mi się że jednak więcej zarobili na konsolach.
Nie jestem zorientowany w konsolach ale czy są na nie jakieś prawdziwe rpg ?

A jeszcze co do tego cytatu :)
""shiiiiiiiiiiiiiiittttttttt those dumb motherfuckers they just had to go and fuck it all up
and then try to make us feel bad for not agreeing with the unreasonable changes they''ve made
I''m going to whipe my ass with every fallout 3 copy I see in any store and I won''t purchase the copy either.""
Taak pod tym też się podpisuje w 100 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:33, Temir napisał:

Nie jestem zorientowany w konsolach ale czy są na nie jakieś prawdziwe rpg ?

są jrpg, pare siekanin typu diablo (np konsolowy baldur) i pseudocrpg jak obivion (a f3 pewnie dołączy do tego grona, choćby dlatego że "obivon ze strzelbami" będzie się tam sprzedawał dużo lepiej niż prawdziwy fallout)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:33, Temir napisał:

Nie jestem zorientowany w konsolach ale czy są na nie jakieś prawdziwe rpg ?

Nie mam konsoli (planuje kupić we wrześniu/październiku), więc nie będę się wymądrzał - podaje tylko to co udało mi się znaleźć w necie:

na Playstation 2 - dużo jRPG, najpopularniejsza seria "Final Fantasy"

Na Xbox - Knights of The Old Republic (1 i 2), Fable, Jade Empire (to już jest bardziej action RPG, ale fajny IMO),Morrowind

Na Xbox 360 - Oblivion

Mam nadzieję że wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie konsol. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować