Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Problem po wgraniu 1.4.
Podczas walk wyrzuca na pulpit z komunikatem o błędzie i o możliwości wysłania raportu. Próbowałem narzucać 1.4 na 1.3 - po kilku losowych wywałkach w trakcie bitew zreinstalowałem grę i zarzuciłem samego 1.4... no i niestety znowu podczas którejś z kolei walki wywałka do Windy:(. Dziwne, bo na 1.3 gralo sie w miare stabilnie. W międzyczasie zmieniłem sterowniki graficzne z omeg (bazujących na cat. 6.4) bodajże na catalysty 6.12. Może to zaszkodziło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba akurat wina samego 1.4.
Ta wersja ma ogromne kłopoty ze stabilnością, ponoć będzie to poprawione w kolejnej łatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Spolszczenie już przygotowane, jednak instalacja jest dość zagmatwana (i niewygodna). Dlatego skompilowałem polską wersję całego scenariusza. Scenariusz ma postać pliku PAK, który należy wkleić do katalogu:

<folder_gry>\dataa1

To wszystko. Po włączeniu gry wystarczy wybrać w Scenariuszach Heroes: Wersja Reżyserska i zagrać. A warto, bo scenariusz jest wspaniale przetłumaczony.

Download ~55 MB
http://rapidshare.com/files/10044070/Heroes_Wersja_Rezyserska.zip.html


PS Link ten pojawi się też na stronce Unofficial''a, jak tylko znajdę troche czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś umieścić plik nie tylko na rapidzie ? Bo mam do niego wybitny awers... .Co prawda nie mam jeszcze Heroesów (pozdrawiam pana odpowiedzialnego za Dożywotnią Gwarancję...), ale wole ściągnąć na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:25, DiDivor napisał:

Witam wszystkich. Spolszczenie już przygotowane, jednak instalacja jest dość zagmatwana (i
niewygodna). Dlatego skompilowałem polską wersję całego scenariusza. Scenariusz ma postać pliku
PAK, który należy wkleić do katalogu:

<folder_gry>\dataa1

To wszystko. Po włączeniu gry wystarczy wybrać w Scenariuszach Heroes: Wersja Reżyserska i
zagrać. A warto, bo scenariusz jest wspaniale przetłumaczony.


jak się ma ''spakowana'' wersja do tego co napisałem niżej?

z readme: "- Dane scenariusza wpływają na podstawową grę. Nie zapominajcie wyłączać scenariusza po zakończeniu gry uruchamiając plik Nival10_Off.bat."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze dzisiaj wieczorem sie pojawi patch do tego scenariusza bo znalazlem troche bledow :) na szczescie patch zajmuje niewiele :) a i instalacja bedzie prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:25, DiDivor napisał:

To wszystko. Po włączeniu gry wystarczy wybrać w Scenariuszach Heroes: Wersja Reżyserska i
zagrać. A warto, bo scenariusz jest wspaniale przetłumaczony.


Fakt niezły jest - jakby to ująć "Pata taj Pata Taj" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:03, pkrzysiek25 napisał:

Więc ma ktos jakieś rady co do przejścia misji "Decyzja Agraela" w kampanii inferno??

Oczywiście:)
Złoto ze skrzyń ZAWSZE wymieniaj na złoto dzięki czemu będziesz mógł nając dodatkowe jednostki.
W każdej z walk nie walcz swoimi siłami, lecz tymi przywołanymi dzięki umiejętności brama (wart mieć eksperta)
Korzystaj maksymalnie z potencjału strzelców- sukkubusy znacznie przedtrzebią szeregi wroga nim ten zdąży docibie dojść.

Ogólnie ta misja nie sprawiła mi problemów mimo iż grałem na hardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:10, chopin06 napisał:

> Więc ma ktos jakieś rady co do przejścia misji "Decyzja Agraela" w kampanii inferno??
Oczywiście:)
Złoto ze skrzyń ZAWSZE wymieniaj na złoto dzięki czemu będziesz mógł nając dodatkowe jednostki.
W każdej z walk nie walcz swoimi siłami, lecz tymi przywołanymi dzięki umiejętności brama
(wart mieć eksperta)
Korzystaj maksymalnie z potencjału strzelców- sukkubusy znacznie przedtrzebią szeregi wroga
nim ten zdąży docibie dojść.

Ogólnie ta misja nie sprawiła mi problemów mimo iż grałem na hardzie.


Dzięki za rady ale te juz znam :)
Chyba błedem było walczenie z prawie każdymi napotkanymi istotami by zdobyc surowce i artefakty...
Acha jescze cos - nie wiecie gdzie mozna najać do armi diabły/arcydiabły?? (w poradniku jest o nich mowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 20:09, morthi napisał:

przedstawiam wam poprawke do scenariusza Heroes: Wersja reżyserska :)
niestety ale nie udalo sie zrobic go bezblednie :) jednakze mam nadzieje ze poprawiona wersja
sposoba sie wam jeszcze bardziej :)

http://www.mytempdir.com/1147578

Ty to jestes gość!
Serdeczne dzięki czekałem na niego od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 20:14, chopin06 napisał:


ciesze sie ze moglem Ci sprawic tyle przyjemnosci :)

jak widzicie przetlumaczenie prawie 600 plikow nie jest rzecz trudna:) wystarczy chciec :)

wkrotce powinna sie pojawic stosowna informacja na www.homm5.gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alo alo .... nie mówcie ze jeszcze śpicie ;P Jest 10.15 a ostatni post był wczoraj o 21.17 :( Ja jużpo śniadaniu.. muślę sobie ... poczytam sobie cos do herbatki. A tu nic :( Teraz zmykam... na uczelnie :( Jak przyjde to macie się poprawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:17, Ninja6 napisał:

Wie ktos gdzie moge znalezc mod ulepszajacy ksiege magi Wiedzmy z Lochu, ktory dzialalby z
patchem 1.4

Wydaje mi się, że wystarczy go przepakować, aby data stworzenia archiwum była późniejsza niż data zainstalowania patcha 1.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2007 o 20:48, pkrzysiek25 napisał:

ale ja właśnie tak zrobiłem - wydałem na jednostki całą kase jaka uzbierałem (nie mam umiejętnosci
generujacej złoto)...:/

To ciężka sprawa jest chyba będziesz musiał zacząć od nowa bo arcydiabły są na jednej wyspie pilnowanej przez czarne smoki(na których też stracisz sporo, więc i tak kicha i tak. Po za tym to koniec kampanii demonów i możesz brać noobskie umiejętności jak generowanie kasy, a dlaczego to się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was prosze o pomoc, jestem w pierwszej misji NEKRPOLIS, niby powiina być dziecinnie łatwa, nawet w poradniku opis mowi ze łatwa, jest napisane ze powinienem wejsc na schody, które przerzucą mnie prosto tuz pod zamek królowej, ja wchodzę a tu podziemia, w których dużo stworóe a moja armia malutja i zero szans na jakiekolwiek walki:(, możecie mi pomóc??? Mam wersje 1.4, czy mozliwe ze cos jest nie tak??? Moze odpowiecie na maila sikut1@wp.pl PLEASE bo stoję w grze i jestem bardzo wkurw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma wyjscia :) musisz przedrzec sie rpzez te podziemia:) i wtedy tak jak napisales wczesniej - przeniesiesz sie pod zamek :)
polecam odwiedzac budynki w ktorych mozna najac stwory oraz oszczedzac swoja skromna armie w czasie bitew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować