Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

przy h5 rowniez mozna spedzic cala nocke :P szczegolnie kiedy grasz na planszach bardzo duza albo ogromna :) i chcesz ja bardzo dokladnie spenetrowac :) to sa plansze a tygodnie gry :) (czasu rzeczywistego) (no chyba ze grasz bohaterem ktory rozwija sobie logistyke jako zdolnosc specjalna:)
wszystkim znudzonym polecam sprowac dojsc do glownej umiejetnosci kazdym z bohaterow :) na poziomie heroicznym :)
od patcha 1.4 jest na prawde ciezko i komputero potrafi niezle dolozyc:) (notabene nawet na normalu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym leży problem bo przeważnie to idę w logistykę i z tego co pamiętam to tylko przy czarodziejach nie można z nią dostać najwyższej(najtrudniejszej do zdobycia) specjalności.
Z muzyką to już gram na swoich kawałkach i po jakimś czasie wracam do muzy z h5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o Groku :) i o Rutgerze :) ktorym przy awansowaniu z poziomu na poziom zwieksza sie liczba punktow ruchu :) grok predziwiatr na prawde pedzi ;) nawet przez 1/4 planszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo specjalnych zdolności w jaki sposob dowiedzieliście się o nich
1/przeczytaliście na netcie-na oficjalnych lub nie stronach gry
2/doszliście do tego sami w miarę rozgrywki
3/od znajomego-w czasie rozmowy

Ja osobiście odkryłem to samemu(brak netu w czasie pierwszego grania),wrażenia były niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko o spec. ''pospiech'' rakszy

uzywajac tego speca traci ture, ale nastepne wykonuje szybciej do konca walki?
czy to dziala tylko na raksze czy na hero/pozostale jednostki takze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 12:02, Gregory171 napisał:

A propo specjalnych zdolności w jaki sposob dowiedzieliście się o nich
1/przeczytaliście na netcie-na oficjalnych lub nie stronach gry

Raczej ta możliwość. A dokładniej: o zdolnościach dowiedziałem się dzięki Aurelainowi (z CH).
Kiedy gra wyszła stworzył on koło umiejętności, które zawierało wszystkie umiejętności i sposób ich uzyskania. Narzędzie to na początku było wspaniałym źródłem informacji, a po premierze PL - pomocą w grze.
Koło cały czas się rozwija, uzyskuje nowe narzędzia (na początku można było zaznaczyć tylko jedną umiej ętność i sprawdzić wymagania, a teraz można stworzyć model bohatera blokując odpowiednie talenty i zdolności) i rozszerza ilość informacji (Kapłan Runów).
Dodatkowo dzięki BlackBombowi i Morthiemu uzyskaliśmy polską wersję tego programu, co zwiększyło jego popularność i użyteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 12:23, moonman napisał:

uzywajac tego speca traci ture, ale nastepne wykonuje szybciej do konca walki?

Bodaj na trzy tury działa ta zdolność (potem znowu można ją uaktywnić).

Dnia 05.01.2007 o 12:23, moonman napisał:

czy to dziala tylko na raksze czy na hero/pozostale jednostki takze?

Działa to tylko na Rakszase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 12:02, Gregory171 napisał:

2/doszliście do tego sami w miarę rozgrywki


zdecydowanie odpowiedz 2 :) kolo umiejetnosci pomoglo w usystematyzowaniu wiedzy :) zdobytej podczas grania w bete gdzie umiejetnosci byly zupelnie inaczej rozwiazane :) (czyli mozna bylo miec de facto wszystkie ktore byly dostepne) :)jednakze nigdy tego nie udalo mi sie osoiagnac ;) za malo map byllo :P a te ktore byly dostepnew wiekszosci byly niezbalansowane niestety :)

bete bardzo milo wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 12:33, morthi napisał:

/ciach/

Ech beta...
Niestety sprzęt dopiero na kilka dni przed premierą dostałem, więc beta tylko z opowiadań pozostała w mojej pamięci. Miałem też filmików kilka z niej, ale dysk padł i zostałem bez nich :(
Może kiedyś spróbuje odzyskać z niego dane (jeśli usługi tego typu stanieją do akceptowalnego poziomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od czego zalezy poczatkowe ustawienie jednostek na pasku inicjatywy?

wczoraj gralem pojedynek na ubi.com: Jhora (ja) vs. Raven (przeciwnik) i prawie cala moja armia byla na poczatku paska inicjatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że oprócz inicjatywy strworzeń to jeszcze od artefaktów, zdolności i czarów.

A swoją drogą: zagraj z Deleb, to będzie odwrotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 11:36, morthi napisał:

wg mnie h5 bije h3 na glowe :)
tak jak h3 "zjadlo" czesc pierwsa i druga :)

jak dla mnie h5 jest gra swietna :) nowe frakcje? hmm... przyznam sie ze gram w heroseow od
stycznia zeszlego roku czyli praktycznie na chwile obecna rok :) i wciaz odkrywam nowe interesujace
rzeczy :)
dodatek tylko wzbogacil swiat h5 :)
minal rok a ja w dalszym ciagu potrafie spedzac czas na ogladaniu odkrytej przeze mnie mapy
czy sluchaniu muzyki z gry :)

h5 podobne do h3? a w jakim celu? te gry mimo ze sa tak do siebie "podobne" sa zupelnie inne
:) h5 jest nowe swieze :) daje wiele mozliwosci ktorych h3 brakowalo :) po drugie - ilez mozna
grac ciagle w ta sama gre ?:)heroes 3 przeszedlem chyba na wszystkie mozliwe sposoby :) i wystarczy
:)
moj egzemplarz h3 spoczywa dumnie na polce i smieje sie do mnie lecz teraz jest nowy krol -
h5 :)

z zapowiedzi Fabrycego wynika ze patch 1.5 i 2.1 beda na rpawde rewolucyjny :) a w szczegolnosci
ulatwia organizacje turniei :) to jest to czego mi brakowalo jako organizatorowi Wielkiego
Turnieju Pojedynków w Heroes V :)

czego Ci brakuje w heroesach 5 a co miales w h3 ?
ja nie znajduje takich elementow


Mnie osobiście też pasuje bardziej H5 od H3(dzisiaj), chociaż ja przygodę z Herosami zaczałem własnie od trzeciej odsłony i dlatego utkiwła mi szczególnie w pamięci. Jednak dzisiaj H5 bije H3 na "łeb i szyję" nowe umiejętności, zdolności rasowe itp, brak zbędnych czarów jakie były w H3 też jest ok. Jednak skoro zamki mają rasy to brakuje jeszcze paru ras, mianowicie orków(w tym goblinów, trolli i ogrów) oraz mnie osobiście brakuje Bagien, zamku, który byłby stworzony z bestii takich nietypowych jak osligi( z trójki), wiwerny itp, jak go wprowadzą to już w ogóle będzie to moja ulubiona gra. Trójka dawno już leży u mnie na półce i nie chce mi się w nią grać, ale chce aby pewne rzeczy z niej powróciły i chcę cytadeli, gdyż miała swój niepowtarzalny z innych gier klimat(chydry do niej nie pasowały). Mógłby to byc zamek jaszczuroludzi zwiazany własnie z owym terenem(którego tez nie ma, więc może się pojawi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z tobą nie zgodze 3 jest jedną z gier w które nie przestaje grać w 5 owszem fajnie się katuje ale to tylko 3 w 3D i pierwowzór jest lepszy. 3 to narazie jak dla mnie najlepsza odsłona seri i narazie nic na to nie wskazuje że zejdzie z honorowego miejsca na mojej półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H5 jest tysiąc razy lepsze pod względem grafiki. Fajne jest też urozmaicenie w postaci przerywników filmowych.
Ma też super fabułę.Jednak H3 jest lepsze pod względem miast oczywiście muzyki i jeszcze paru innych żeczy.
Niestety H5 nie ma tak ciekawych miast, są trochę ospałe, a kiedy wchodzę do miasta i rozbudowuje je nie czuje pewnego napięcia które jest w miastach z H3.Ogulnie wole H3, ale w H5 grafika i fabuła jest lepsza i dlatego ostatnio w H3 nie gram.oczywiście H5 i H3 ma jeszcze dużo + i - ale nie chce mi sie pisać za długiego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie w pamieci utkwily hydry z jedynki :) slawne schlassss kiedy atakowaly i zdziwiona mina kiedy one byly celem ataku :) do tego port w zamku warlocka ktory wygladal niczym basen (a zaraz za nim bagienko z hydrami) lezka sie w oku kreci :)
podobna sympatia darze smoki z dwojki - moim zdaniem najladniejsze w calej serii homm (zielony czerwony i w koncu czarny)
czesc trzecia byla (jak dla mnie) rozwinieciem idei i pomyslow ktore pojawily sie w poprzednich czesciach :)
o czworce nawet nie powinienem wspominac aczkolwiek muzyka... to jest arcydzielo :) (jak dla mnie)

w koncu przyszla piatka :) odkad zagoscila w moim komputerze zapuscila korzenie i nic nie wskazuje aby miala z niego szybko zniknac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo. Jak wyszła część piąta to nie ma dnia abym nie spojrzal na ikonkę lub właczył chociażby na 10 min aby poczuć ten wspaniały klimat. tylko szkoda ze nie mam za dużo czasu na granie w sieci ale może to sie zmieni juz od połowy stycznia :) nadzieja ma wielka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 19:30, vazon napisał:

aby poczuć ten wspaniały klimat.


Ee... wyjaśnij mi, gdzie znalazłeś ten wspaniały klimat?
Bo ja go szukam od czasu, od którego mam grę...
Najpierw - przed premierą - było ciekawie, nie powiem. ;) Codzienne siedzenie (i śledzenie) na celestial heavens i czytanie newsów, nowego info nt. gry...
Potem - beta i demko. Spodobały mi się, ale już wtedy czułem, że to nie jest to, czego oczekiwałem.
I w końcu - pełna wersja. Gra sama w sobie całkiem niezła (a dodatki z Kolekcjonerskiej wymiatają :P)... ale strasznie szybko mi się znudziła. Co jakiś czas wracam, ale nie przykuwa tak bardzo, nie czuję tego ''jeszcze jedna tura...''.
Dlatego proszę o odpowiedź na pytanie zadane na początku posta. :P Bo mnie niestety ciągnie do tej gry tylko fabuła. A jak poznać kampanię gdy większość misji w niej zawarte polega na pokonaniu wroga? Nudnych misji, należy dodać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 19:30, vazon napisał:

u mnie tak samo. Jak wyszła część piąta to nie ma dnia abym nie spojrzal na ikonkę lub właczył
chociażby na 10 min aby poczuć ten wspaniały klimat. tylko szkoda ze nie mam za dużo czasu
na granie w sieci ale może to sie zmieni juz od połowy stycznia :) nadzieja ma wielka ;)

Ja tez czas zawsze znajde:)
Ps. Podajcie swoje nicki na ubi.com zebym wiedzial kiedy gram z Polakiem :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeżeli go nie czujesz to już twój problem.Ja od początku nie mogę się oderwać.Dzisiaj np. miałem dużo do zrobienia ale zaplanowałem sobie ze pogram ze 2 godziny. Minął czas przeznaczony na granie ale ja wciąż i wciąż mówiłem: ''Jeszcze jedna tura'' i tak mineły 4 godziny.

A klimat jest wszędzie.Widze go w zamkach, krainach, bohaterach(szczególnie ich rozwijanie) itd.
Poprostu tak jest i już.Zdania nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować