Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 08:45, moonman napisał:


przekopałem całe podziemia, pn-wsch oraz pd-wsch część mapy i na razie nie znalazłem tego łuku.
Ossira z 6K łuczników szkieletów rozgromiłem - w dodatku musiałem walczyć z nim gdy się bronił
w podziemnym mieście na wyspie. A przed zamkiem Deirdre z 4k łuczników szkieletów.


Łuk jest ciężko znaleźć ponieważ standartowe ustawienie kamery zasłania go i jego straznika całkowicie, a jest on jak idziesz ścieżką w dół od swojego portalu gdzieś przy tej ścieżce(też go nie znalazłem wcześniej) po lewej stronie, ale musisz dokładnie ją oglądać. Natomiast co do Ossira to miał on zalążek Armii Nikolaja i jak się nie pospieszysz Nikolaj sam będzie cię ścigał tylko tyle, że z armią 6 razy większą(pod każdym względem ) od twojej, ja musiałem zacząć raz grę od nowa bo za długo grałem i uzbierał on 25 tyś szkieletów i przyłączył wszystkie smoki cienia z maly(jakieś 3-4tyś.) na mojich łuczników biedynych 600 i 50 smoków. Miałem też trochę armii nekro, którą zdmuchnął prawie bez strat. To najtrudniejsza mapa w całym H5 i każdy to przyzna. zabicie Nikolaja to najtrudniejsza sprawa w całej grze. Też nie raz pytałem jak mam go pokonać w tym wątku własnie bo nie wiedziałem i musiałem zacząć od nowa.

Dnia 30.01.2007 o 08:45, moonman napisał:

Strasznie czasochłonna mapa. Szykuję się teraz Findanem do wyjścia na powierzchnię - na tereny
Nikolaja. Muszę tylko odebrać feniksy (arty już mam - zebrałem bohem bez armii - wystarczył
czar ''wrota wymiarów'' czy jak on się teraz nazywa ;) )

BTW: warto rozbudowywać Necro i wykupywać z nich wojsko? (mam 3 miasta necro)


I tak nie rozgromisz armii nekromantów własną armią nekro, więc sie nie opłaca(chyba, że masz nadwyżkę kasy z którą nie masz co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy ktoś mógłby podać stronkę lub cokolwiek o historii Ashan zanim zostajemy uwikłani w wydarzenia z H5 i H5 KP. Chodzi mi oto skąd sie wszystko wzięło, oraz czy jest nawiązanie historyczne do części poprzednich np. do H3 lub H4, prosze bardzo o jakiś link lub opowieść bo chciałbym się dowiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy ktoś mógłby podać stronkę lub cokolwiek o historii Ashan zanim zostajemy uwikłani w wydarzenia z H5 i H5 KP. Chodzi mi oto skąd sie wszystko wzięło, oraz czy jest nawiązanie historyczne do części poprzednich np. do H3 lub H4, prosze bardzo o jakiś link lub opowieść bo chciałbym się dowiedzieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:28, Bosper napisał:

Łuk jest ciężko znaleźć ponieważ standartowe ustawienie kamery zasłania go i jego straznika
całkowicie, a jest on jak idziesz ścieżką w dół od swojego portalu gdzieś przy tej ścieżce(też
go nie znalazłem wcześniej) po lewej stronie, ale musisz dokładnie ją oglądać.



czyli w północno-wschodniej części mapy?

proszę zaznacz na poniższej mapie gdzie to dokładnie jest

20070130104126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie: czy wam rowniez przestala dzialac muliplayer przez ubi.?
Probuje od wczorajszego wieczora polaczyc sie z ubi, ale nie daje rady: po wpisaniu hasla odrazu jakby wychodzi mi do menu glownego, w blyskawicznym tempie: po prostu jakby nic sie nie dzialo...
Macie, lub mieliscie moze cos podobnego kiedys?
Z gory dzieki za info.

PZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak grałem w tą misję to poszedłem na łatwiznę i...
zebrałem wojo - zdobyłem feniksy olałem te wielotysięczne armie nekrosów i zatłukłem nikolaja
ale pewnie ty chcesz zatłuc wszystko więc ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:41, moonman napisał:

> Łuk jest ciężko znaleźć ponieważ standartowe ustawienie kamery zasłania go i jego straznika

> całkowicie, a jest on jak idziesz ścieżką w dół od swojego portalu gdzieś przy tej ścieżce(też

> go nie znalazłem wcześniej) po lewej stronie, ale musisz dokładnie ją oglądać.


czyli w północno-wschodniej części mapy?

proszę zaznacz na poniższej mapie gdzie to dokładnie jest

okilice D1 T3 a 3 w podziemiach na twojej mapie w tych okolicach przy tej drodze był gdzieś ten łun ale trzeba b.dobrze poszukać i obracać kamerą i szukać na ścianie zachodzniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 11:17, scott napisał:

jak grałem w tą misję to poszedłem na łatwiznę i...
zebrałem wojo - zdobyłem feniksy olałem te wielotysięczne armie nekrosów i zatłukłem nikolaja

ale pewnie ty chcesz zatłuc wszystko więc ....

Też chciałem iść na łatwizne i zabić Nikolaja, tylko, że u mnie zanim zdobyłem wszystkie artefakty a zszedłem do podziemi po miesiącu(bo wcześniej się nie da ze względu na dość silną armię nekromanty ma tej małej wyspie) atakował mnie Nikolaj z Bardzo silną armią(bez łuku i zdolności wrogów rasowych bym sobie nie poradził) miał już parę tysięcy szkieletów ale co najgorsze ze 350 wampirów ulepszonych i kostuch ze 150 trochę smoków i z 1000 zombiaków gdzie ja miałem zaledwie 200, 300 złuczników i 200 druidów, naprawde z ledowością wygrałem potem zebrałem armie artefakty na feniksy zamieniłem i poszedłem na Nikolaja(miał słabą armie potem ale za to ścigał mnie bardzo silny nekromanta z którym mogłem wygrać ale przetrzebił by mi cała armie. Za pomocą czarów podróży uciekłem mu znalazłem Nikolaja(ponieważ miałem Feniksy) zabiłem go w końcu raz na zawsze. Jednak raz jak pierwszy raz grałem zbierałem armię i to Nikolaj miał armię ze wszystkich Nekromantów(on sam) i mnie zmiutł. Ta mapa jest nie dopracowana, gdyz jak komp pomysli to nie masz nawet 0,00000001% szans na wygraną. Nikolaj miał jak ja uzbierałem 500 łuczników on miał 25tyś szkieletów i całe mnustwo armii w tym smoków cienia tak ze 4,4tyś ja miałem 50 :P
Zacząłem misje od nowa o czym pisałem na poczatku i wygrałem ta mapa jest bardzo źle zrobiona bo nekromanci mają premię poczatkową w postaci około 2000 szkieletów a do tego mają 6 zamków a my tylko 2. Maja przewagę 3:1 i do tego maja herosów na podobnych poziomach co nasz( tylko nasz ma przewagę w statystykach - atak, obrona, moc wiedza, gdyż jak się zbierało wszystkie tego typu rzeczy na innych mapach to się tego uzbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prorośbę o wyjaśnienie mi historii Ashan przed wydarzeniami z gry oraz czy miała ona nawiązanie jakieś do części 3 lub 4 Herosów. Proszę bardzo o wyjaśnienie, może ktoś takową odkrył lub znalazł gdzieś w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co sa takie wersje patcha:
heroes_might_magic_5_2.01_online.exe 127MB
heroes_might_magic_5_2.01_spit.exe 122MB

szczegolnie ta pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do odczucia o niedopracowaniu tej mapy to masz rację - jest przegięta.\
Napewno to najtrudniesza mapka w kampani h5.
Dość dawno nie grałem w h5 - ostatnio zacząłem w dodatek jak się rozkręci gra to może wróce do podstawowej kampani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


moj post

URLODPOWIEDZ

Mam problem z gra Heroes V (z patchowana do ver 1.4). Podczas bitwy (w kampani inferno) uzywajac zdolnosci "brama" przywoluje dodatkowe wojska, gdy jednostki te zgina rozpoczyna sie animacja "ich smierci" i wyskakuje blad (wyrzuca mnie na pulpit).
Screeny z bledu:

[URL= http://imageshack.us][IMG] http://img267.imageshack.us/img267/8867/b322261d1yl7.jpg[/IMG][/URL]

[URL= http://imageshack.us][IMG] http://img262.imageshack.us/img262/183/b322261d1bls1.jpg[/IMG][/URL]

Dodam ze mam Athlona XP 2,4 GB, 1024 DDR Ram,G-Force 6600 GT (sterowniki: 93.71_forceware_winxp2k).
Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie/prosbe.
Czy Wy rowniez nie mozecie polaczyc sie z ubi? Mowie o userach posiadajacych dodatek tj. wersje 2.0
Od wczorajszego wieczora nie jestem w stanie polaczyc sie z ubi...
Dzieki z odp.

PZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:09, Rafal G napisał:

> /.../

To wina patch''a 1.4. Spatchuj grę najnowszą łatką (1.041) i problem powinien zniknąć:)
Łata do pobrania stąd: http://patches.ubi.com/heroes_might_magic_5/
lub za pomocą UpgradeLauncher.



niestety nie pomoglo, problem dalej sie utrzymuje

http://img262.imageshack.us/my.php?image=b322261d1bls1.jpg

http://img267.imageshack.us/my.php?image=b322261d1yl7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:32, Bosper napisał:

/ciach/

Nawiązania są szczątkowe (Sandro i Crag Hack - przytoczenia raczej symboliczne).
Natomiast historia świata Ashan jest, nawet po polsku. Jest ona uwzględniona w opisach miast na naszej stronce ( http://homm5.gram.pl/). Jest ona spisana w/g nacji, tzn. dla każdej nacji wypisane są ważne daty z jej historii. Jednak całość wszystkich opisów daje wymierny obraz historii Ashan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:48, raven1111 napisał:

/.../


Spróbuj rozpocząć mapę od początku (teraz prawie na pewno powinno być wszystko w porządku).
Jeśli i to nie pomoże - przeinstaluj grę i patchując ją tylko do wersji 1.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować