Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

odradzalbym dazenie do glownej umiejetnosci - nie bedziesz mial zdolnosci lucznictwo ktora jest jednak podstawowa dla lowcy... absolutne szczescie jest przydatne owszem... ale obrazenia wieksze o 20% zawsze sa moim zdaniem o wiele korzystniejszym wyborem

glowna umiejetnosc mozesz osiagnac wylacznie wtedy kiedy bedziesz mial na rpawde szczescie w losowaniu talentow i zdolnosci - niestety... nie ma zlotego sposobu na osiagniecie jej. Pozosaje probowac

z tego co patrzylem to zdolnosc glowna warto zdobyc nekromanta oraz lordem demonow u innych bohaterow nie jest ona na tyle potezna by byla warta zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 21:51, morthi napisał:

z tego co patrzylem to zdolnosc glowna warto zdobyc nekromanta oraz lordem demonow u innych
bohaterow nie jest ona na tyle potezna by byla warta zabawy

Ja bym do tego jeszcze dodał Czarodzieja (wszystkie czary na poziomie eksperckim, to całkiem nieźle...) i Kapłana Runów (nawet niezłe IMO zdolności potrzebne do niej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 18:55, brendan napisał:

no z grafiką 3D w H4 to się trochę zagalopowałeś ;) i nie doszukiwałbym się żadnych teorii
spiskowych w produkcji gier, one po prostu rozwijają się wraz z możliwościami sprzętu i jak
już wielokrotnie było powtarzane nikt nie przejmuje się raczej komputerowymi trzecimi światami
jak nasz

Ty chyba z kosmosu spadłeś, nie wiem czy wiesz ale to właśnie na Zachodzie jest zacofanie w sprzęcia a to dlatego, że wcześniej mieli oni komputery i nie za bardzo mają ochotę je zmieniać(chopdzi głuwnie o administracje) u nas komputeryzacja weszła póxniej ale przez to odrazu z lepszym sprzetem.
Sprzet jest drogi, ale jest dostępny, po za tym na zachodzie też wielu nie może pozwolić sobie na gry itp. Myslisz, że tam zmieniaja sprzęt jak majtki??

Co do spisku to widać, że się znasz na ekonomii jak mucha na jeździe samochodem. Wiadomo, że firmy będą robiły wszystko aby zmaksymalizować zysk, firm produkujacych podzespoły komputerowe(te podstawowe jest dość mało). Wszystkim zależy na zbycie i dlatego często" współpracują" z firmami wypuszczającymi nowe gry na rynek aby te robiły gry bardziej skomplikowane aby mozna wykożystać ich najnowszy sprzęt po to aby mieli zysk.
Po za tym nie doszukuj się spisku tak jest, jak wiesz co to jest Oligopol to możemy porozmawiać inaczej nie mamy o czym rozmawiać.

, gdzie ogół jest oburzony gdy nowa gra kuleje lub w ogóle nie uruchamia się na gf4

Dnia 07.02.2007 o 18:55, brendan napisał:

czy nawet gf2 - sprawa jest boleśnie prosta - jeżeli chcemy cieszyć się i podziwiać pracę grafików
trzeba mieć w miarę nowoczesny sprzęt, tak samo z grami sieciowymi na abonament - powiem Ci
tyle, że przez 1,5 roku byłem jedną z ''much'' płacących za mieszkanie na serwerach Blizzarda
w WOW''ie i nie miałem ani przez chwilę wątpliwości, że te pieniądze im się należą za ten
ogrom pracy, jaki wkładają w nieustającą ewolucję tego świata. Podążając twoim tokiem myślenia
równie dobrze można postawić się innym ''wyzyskiwaczom'' i powiedzieć na przykład ''mercedesom
mówimy stanowcze NIE'' - jak rzekłeś taki jest kapitalizm i albo Cię stać albo nie jeździsz


I tutaj jest pies pogrzebany jak tak dalej pójdzie będziesz płacił za korzystanie z powietrza("kapitalizm to zły system, chociaż nikt nie znalazł lepszego"- Churchil, jednak należało by w pewnych kwestiach walczyć z tym, nie mam zamiaeru grać w każdą grę z abonamentem a do tego producenci zamierzają ciagnąć. Lepiej wypuszczać dodatki(bo gracz decyduje czy chce go mieć czy nie, niż płacić abonament,(co w razie braku zapłat kasuje możliwości grania w legalną grę!!!

Jak chcesz to płać, głupi płacą i będą płacić, ja tego typu "idiotyzmy" omijam

Dnia 07.02.2007 o 18:55, brendan napisał:

;)
Dla mnie żądania by w tym wypadku serię HOMM zatrzymać w epoce kamienia łupanego czyli grafice
2D są po prostu zabawne, nikt nikomu nie broni spędzać czas z H2 czy H3 (ta ostatnia szczyci
się ciągle żywą scena produkującą mapy) - ja dawno temu, kiedy tylko usłyszałem, że nad H5
pracuje Nival byłem o grafikę spokojny znając Etherlords i rzeczywiście, kiedy nadeszła pora
by H5 zasmakować nie ustaję w zachwycie nad nową twarzą świata M&M - zawsze jednakowoż ''de
gustibus...'' ;)


Jak by ci się chciało pisać to byś wiedział, że nie pisałem do ciebie tylko odpowiadałem ko9ledze, któremu H5 się nie podobało bo za długo tury trwają, więc ten cały tekst wyżej jest nie do mnie. Ja uważam, część 5 za lepszą od pozostałych i tyle, a H4 za dno(nie tylko chodzi o samą rozgrywkę, ale ta grafika była beznadziejna, nie chodzi o 3D, tylko o rysynkowe postaci jak ze smerfów oraz źle narysowane np. czarny smok miał d**ę jak szafa, a feniks wyglądał jak kurczak itd.

Dnia 07.02.2007 o 18:55, brendan napisał:

Poza dyskusją są oczywiście takie gnioty jak niesławny G3 gdzie całkowicie zaniechano jakiejkolwiek
optymilizacji, wypuszczając niegrywalną wersję alpha i do dzisiaj śmiejąc się w twarz fanom
paczując całkowicie nieistotne drobiazgi - kochałem serię Gothic lecz G3 do dziś nie zakupiłem
i tu możemy mówić o formie buntu wobec takiego traktowania ;)


Tak, masz rację ale wiem jak firmy potrafią wyciągać kasę ja np. kupiłem G3 bo lubie serię i okazało się, że(nie wspominam o błędach) gra jest zupełnie inna, odchodzi od kilmatu, zadania są w większości bardzo liniowe i schematyczne, albo pomagasz tym, albo tym itp. Następnym przykładem jest BFME2 i jej dodatek, gra zrobiona naprawde przeciętnie a zareklamowana, jakby to było racydzieło wszechświata( jedynka była naprawde dobra), a nie mówiąc o liniowej, krótkiej, nudnej kampanii, gra straciła klimat z jej pierwszej odsłony i gdyby to nie była gra oparta na dziele Tolkiena zapewne nie grał bym w nią już dawno. Natomiast dodatek to wyciskacz kasy, gdyż np moce bohaterów są powielane z mocy bohaterów z części podstawowej. Jednak graficznie wygląda super.
Przede wszystkim chodzi mi oto, że autorzy coraz bardziej idą w grafikę i oprawę a coraz mniej w klimat i grywalność.

p.s. Następnym razem zobacz do kogo jest post, przeczytaj wątek jego i mój i możesz pisać bo wtracasz się a nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto ma jakiś fajny sposób na wykonanie misji, gdzie trzeba zabić Nikolaja. Bohatera mam chyba dobrze rozwiniętego głównie na szczęscie, łucznictwo itp...Ta misja mnie wkurza bo ide już zabić Nikiegoi widze ze ma 5k szkieletów łuczników i ok.30 kostuchów(czy jakoś tak, te ulepszone). Za 2 tury jak go dogoniłem walka sie włącza a tu wojska ok. 2 razy silniejsze niż 2 tury temu..ekmhhh. IMO niesprawiedliwe ;D Jak wy tę misję robicie sprawnie? Bo mnie ten Nikolaj juz wkurw$# :)

Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 23:17, Rexaar napisał:

Kto ma jakiś fajny sposób na wykonanie misji, gdzie trzeba zabić Nikolaja. Bohatera mam chyba
dobrze rozwiniętego głównie na szczęscie, łucznictwo itp...Ta misja mnie wkurza bo ide już
zabić Nikiegoi widze ze ma 5k szkieletów łuczników i ok.30 kostuchów(czy jakoś tak, te ulepszone).
Za 2 tury jak go dogoniłem walka sie włącza a tu wojska ok. 2 razy silniejsze niż 2 tury temu..ekmhhh.
IMO niesprawiedliwe ;D Jak wy tę misję robicie sprawnie? Bo mnie ten Nikolaj juz wkurw$# :)

Dobranoc

To jest najtrudniejsza misja kampanii, po prostu nie możesz zbierać armii tylko max po 3 tygodniach wychodzisz zabijasz tego na wyspie potem do podziemi szukasz łuku z rogu jednorozca(jest w podziemiach przy drodze na dół na zachodniej ścianie(trzeba dobrze poszukać), i nie zapominaj o wrogach rasowych szkilet łucznik(podstawa) a reszta według uznania. Po za tym musisz mieć w tej misjii dość wysokie statystki swojim bohaterem bo inaczej będziesz musiał zacząć od nowa misję elfów(trzeba było zbierać wszystko co się da do ataku, obrony, mocy i wiedzy) do tego zdolność szczęście- podstawa u ulfów atak i obrona, magia przywołania(lub chaosu) i co tam sobie chcesz mogą być machiny wojenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje, to Unofficial Patch 2.1A Updated 1 w wersji z instalatorem jest już dostępny do ściągnięcia z mojego gramsajta. Poprawia bug z opisem kopalni rudy i dodaje bio Nikolaja.
Nie będzie go na stronie projektu ( http://members.lycos.co.uk/homam/), bo ekipa pewnie już majstruje wersję 2.1B, więc możecie ściągnąć Updated 1 lub po prostu poczekać na 2.1B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

majstruje majstruje :) bo zmian jest troche w tym poprawione bledy z poprzednich naszych patchy...
niby juz wszystko jest poprawione ale zawsze cos sie znajdzie by dopiescic :)

btw - czy ktos sie by podjal zrobienia specjalizacji miastkrasnoludzkich w ich opisie? tak jak to zrobilismy w podstawce dla pozostalych zamkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

rozbawiłeś mnie swoim postem, baw się swoimi spiskowymi teoriami ja do twojej piaskownicy wchodzić nie będę - widać zjadłeś wszystkie rozumy siedząc tu przed komputerkiem, wyobraź sobie że mam swoje zdanie na temat zaawansowania komputerowego w Europie gdyż zwiedziłem jej kawałek ostatnimi laty, jeszcze w zeszłym mieszkając z pewną cudowną istotą w Lizbonie a jak wiadomo Portugalia potęgą finansową nie jest - nie będę nawet się wdawał w polemikę gdyż jak widzę to strata czasu - ograniczasz się do inwektyw i swoim ego ale dziękuję za pokazanie mi kiedy mogę a kiedy nie wypowiadać. Co do abonamentu masz niestety odrębne zdanie jak te miliony ''much'' i przykro stwierdzić opowiadasz brednie straszne, prawie każdy patch wprowadzał w grze tyle zmian, że zasługiwałby na miano pełnoprawnego dodatku więc nie spotkałem wśród tych ''głupich'' nikogo kto miałby jakieś wątpliwości za co płaci.
Uwagi o grafice dotyczyły kolegi, który jest przeciwnikiem strategii w 3D więc to ty masz problemy z interpretacją ale dosyć o tym - życzę dalszego dobrego samopoczucia o swej wszechwiedzy i może w przyszłości zrobisz karierę , gdyż z tego co widzę w naszym pięknym kraju węszenie spisków/agentów pod łóżkiem i w lodówce jest bardzo w cenie :) ja twoje posty będę omijał z daleka, proszę w wybaczenie mistrzu iż pozwoliłem sobie nie zgodzić się z twymi ''mądrościami''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie: skad (z jakiej gry) pochodza screeny niejakiej Lami albo Wampirzycy? To jest jakas inna gra, czy moze faza testowa nowego dodatku? Prosze o odpowiedz, bo jest screeny pochodza z jakiej gry podobnej do Heroes to chetnie bym sobie w nia pogral :)
Z gory dzieki !

PZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 14:54, Symphorce napisał:

Witam!
Mam pytanie: skad (z jakiej gry) pochodza screeny niejakiej Lami albo Wampirzycy? To jest jakas
inna gra, czy moze faza testowa nowego dodatku? Prosze o odpowiedz, bo jest screeny pochodza
z jakiej gry podobnej do Heroes to chetnie bym sobie w nia pogral :)
Z gory dzieki !

PZD.



Dasz linki do tych zdjęć? Jeśli dasz mogę sprubować "wywrożyć" ci skąd screny pochodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 14:54, Symphorce napisał:

Mam pytanie: skad (z jakiej gry) pochodza screeny niejakiej Lami albo Wampirzycy?


Już spieszę z wyjaśnieniami :) Te zrzuty zrobiłem w grze Etherlords 2 którego raczej nowym dodatkiem do HoMM nazwać nie można ;) Seria Etherlords cechuje się tym, że walki rozgrywane są na podobnych zasadach co karcianka Magic:The Gathering. Podczas, gdy pierwsza część była strategia turową, tak jak Heroes, część druga została ograniczona do wędrowania jednym bohaterem i wykonywania kolejnych zadań (co wyszło IMO na plus samej grze :P)
I to chyba tyle. Oficjalna gry Etherlords to www.etherlords.com
Jedyne co łączy Etherlords i HoMM5 to oprócz ładnej grafiki chyba tylko ekipa tworząca - Nival.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

To temat o H5 a nie bzdurach, ale widzę, że ty końca nie znasz i uważasz się za człowieka, któremu inteligencja już wypala mózg i za najmądrzejszego na Świecie. To ty żyj sobie jak ten mały robaczek i podporządkowuj się wszystkim i wszystkiemu idź jak ci każą przywódcy(typu Bush, który walczy o swoją ropę) i zarabiaj dla niego. Idź głosować na PO, które nie jest lepsze od PiSu, tylko takie udaje, idź zanurz się jak szaraczek i nie wypowiadaj się na tematy, których nie rozumiesz bo ci się mózg przegrzeje.

p.s. To temat o H5 a ty kompletnie odchodzisz od tematu, jak chcesz pogadać to idź do swojich kolegów z gimnazjum i popłacz się im w ręce jak to na forum gram.pl nikt cię nie lubi


@wszyscy

Jeżeli chodzi o dodatek to czy ktoś znalazł już jakieś informacje, co ma w nim być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 14:54, Symphorce napisał:

Witam!
Mam pytanie: skad (z jakiej gry) pochodza screeny niejakiej Lami albo Wampirzycy? To jest jakas
inna gra, czy moze faza testowa nowego dodatku? Prosze o odpowiedz, bo jest screeny pochodza
z jakiej gry podobnej do Heroes to chetnie bym sobie w nia pogral :)
Z gory dzieki !

PZD.

Dnia 08.02.2007 o 14:54, Symphorce napisał:



To są screeny z" Etherlords 2" oczywiście wydanej przez CD PROJEKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 15:31, Bosper napisał:

Jeżeli chodzi o dodatek to czy ktoś znalazł już jakieś informacje, co ma w nim być?


Na Twoim miejscu nie spodziewałbym się tak szybko żadnych potwierdzonych informacji :) Najzwyczajniej jest na to jeszcze trochę za wcześnie. Jeśli Ubival utrzyma przy drugim w kolejności dodatku taką samą tendencję jak w przypadku Kuźni Przeznaczenia, to jakichkolwiek newsów możemy się spodziewać najwcześniej za jakieś dwa miesiące. A szkoda...
HoMM 5 ukazało się w czerwcu. KP w grudniu. Jeśli mnie pamięć nie myli, na pierwsze konkretne informacje o dodatku trafiłem w połowie października. Było to zatem 4 miesiące po ukazaniu się podstawki. W tej chwili mamy luty - drugi miesiąc od ukazania się dodatku. W sumie prosta i logiczna zależność :)
Zastanawiam się tylko jak bardzo prosto i logicznie (w tym konkretnym aspekcie) są w stanie myśleć pracujący nad dodatkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosper -> :D dzięki naprawdę za utrzymywanie mnie w świetnym humorze - widzę o mistrzu, że już jesteś tu wszystkimi - gratuluję awansu :D ja tylko zostałem wywołany do tablicy twoimi ''mądrościami'' i epitetami pod adresem tych, którzy płacą abonamenty i są zadowoleni tym co w zamian otrzymują - jestem naprawdę porażony twymi horyzontami i waleczną filozofią ''zrobię na złość wyzyskiwaczom i nie zrobię dzisiaj siusiu a reszta to głupki i idioci '' :D ale w jednym masz rację, począwszy od twoich bredni to był spam więc wracając do tematu:

mam pytanko - ukończyłem misję Sylvan zostawiając Findana na 31-szym poziomie i tak też go odnalazłem w misji oblężenia Markala ( dałem mu prawie 7 miesięcy na rozbudowę sił a przeciwstawił żałosną armie nawijasem mówiąc) ale w następnej misji został zredukowany do 25 poziomu (domniemam równając do Godryka i Zephira) i teraz awansując na 26-ty nie miałem nawet żadnego talentu do wyboru (wszystkie pola puste) - czy tak powinno być czy też ''nareszcie'' trafiłem na jeden z bugów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 15:06, Napek napisał:

> Mam pytanie: skad (z jakiej gry) pochodza screeny niejakiej Lami albo Wampirzycy?

Już spieszę z wyjaśnieniami :) Te zrzuty zrobiłem w grze Etherlords 2 którego raczej nowym
dodatkiem do HoMM nazwać nie można ;) Seria Etherlords cechuje się tym, że walki rozgrywane
są na podobnych zasadach co karcianka Magic:The Gathering. Podczas, gdy pierwsza część była
strategia turową, tak jak Heroes, część druga została ograniczona do wędrowania jednym bohaterem
i wykonywania kolejnych zadań (co wyszło IMO na plus samej grze :P)
I to chyba tyle. Oficjalna gry Etherlords to www.etherlords.com
Jedyne co łączy Etherlords i HoMM5 to oprócz ładnej grafiki chyba tylko ekipa tworząca - Nival.


nie miałem przyjemności z drugą częścią Etherlordsów ale pierwszą zawsze wspominałem dobrze ze względu na fajny klimat i piękną grafikę, pamiętam że już wtedy była okrzyknięta ''herosami w 3D'' więc było coś w tym z proroctwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:10, Napek napisał:

> Jeżeli chodzi o dodatek to czy ktoś znalazł już jakieś informacje, co ma w nim być?

Na Twoim miejscu nie spodziewałbym się tak szybko żadnych potwierdzonych informacji :) Najzwyczajniej
jest na to jeszcze trochę za wcześnie. Jeśli Ubival utrzyma przy drugim w kolejności dodatku
taką samą tendencję jak w przypadku Kuźni Przeznaczenia, to jakichkolwiek newsów możemy się
spodziewać najwcześniej za jakieś dwa miesiące. A szkoda...
HoMM 5 ukazało się w czerwcu. KP w grudniu. Jeśli mnie pamięć nie myli, na pierwsze konkretne
informacje o dodatku trafiłem w połowie października. Było to zatem 4 miesiące po ukazaniu
się podstawki. W tej chwili mamy luty - drugi miesiąc od ukazania się dodatku. W sumie prosta
i logiczna zależność :)
Zastanawiam się tylko jak bardzo prosto i logicznie (w tym konkretnym aspekcie) są w stanie
myśleć pracujący nad dodatkiem :P

Mnie się wydawało, że pierwsze informacje miałem już na przełomie sierpnia i wrzesnia , a zatem 2, 3 miesiące po wydaniu podstawki hehe, może jednak się mylę. Jednak mam nadzieję, że dodatek wyjdzie jakoś w wakacje tzn. około lipca tak myśle, było by naprawde fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:20, brendan napisał:

Bosper -> :D dzięki naprawdę za utrzymywanie mnie w świetnym humorze - widzę o mistrzu,
że już jesteś tu wszystkimi - gratuluję awansu :D ja tylko zostałem wywołany do tablicy twoimi
''mądrościami'' i epitetami pod adresem tych, którzy płacą abonamenty i są zadowoleni tym co
w zamian otrzymują - jestem naprawdę porażony twymi horyzontami i waleczną filozofią ''zrobię
na złość wyzyskiwaczom i nie zrobię dzisiaj siusiu a reszta to głupki i idioci '' :D ale w
jednym masz rację, począwszy od twoich bredni to był spam więc wracając do tematu:

Jesteś tępy bardziej, niż ustawa przewiduje, ale nie mam zamiaru z tobą dyskutować, nie zrozumiałeś mnie nawet w 1/5 i nie obchodzi mnie to wcale. To ty udajesz elokwentnego i bardzo wszechwiedzącego, natomiast to że nie popieram abonamentów to moja sprawa i chcę do tego przekonać innych bo niedługo w Sapera będziesz grał płacąc abonament, a ty uważasz, że jak ktoś ma coś przeciwko czemuś to robi wszystkim na złość, i kto tu ma dziecinne podejście rodem z przedszkola?.Idź do kolegów z gimnazjum. Po za tym mam juz dosyć tej dyskusji bo ani nie jest na temat ani nie jest prowadzona na poziomie, więc daruj sobie proszę, nie odpowiadałem na twojego posta a ty się wtrącasz i nie wiadomo właściwie czego chcesz.


p.s. (ja przynajmniej potrafię to przyznać w przeciwieństwie do ciebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować