Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2007 o 15:40, Agral napisał:

CZY ktoś wie co zrobić aby uruchomić konsole do kodów w kużni przeznaczenia?



Chyba się nie da.
a pozatym co to za zabawa z kodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:40, Agral napisał:

CZY ktoś wie co zrobić aby uruchomić konsole do kodów w kużni przeznaczenia?

Żeby uaktywnić konsolę musisz dodać do pliku input_a1.cfg linijkę: bind show_console ''`''
Aby uaktywnić kody musisz jeszcze zmodyfikować plik autoexec_a1.cfg, dodając linijkę: setvar dev_console_password = schwinge-des-todes

Plik autoexec_a1.cfg jest tutaj: <folder z H5>\profiles, a plik input_a1.cfg - tu: C:\Documents and Settings\<nazwa kompa>\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Hammers of Fate\Profiles\<nazwa profilu w grze>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:52, Byl napisał:

Chyba się nie da. A pozatym co to za zabawa z kodami?


Dać się da, ale zabawa traci wtedy na znaczeniu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem w dodatku. Pierwsza misja kampani lochu. Chodzi mi o bonusowe zadanie. A mianowicie odkryłem już łzę Ashry ale nie mogę jej wykopać, gdyż jak tylko wejdę w ten zagajnik to włącza mi się zakończenie misji..... Prawdopodobnie nie mogę tego naprawić to chciałbym przynajmniej wiedzieć co mnie ominęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:20, SławekT napisał:

Chodzi mi o bonusowe zadanie. A mianowicie
odkryłem już łzę Ashry ale nie mogę jej wykopać, gdyż jak tylko wejdę w ten zagajnik to włącza
mi się zakończenie misji.....

Nie... To zadanie nie ma na celu doprowadzenie Cię do Łzy Ashy, ale do miiejsca, w którym zakończysz tą misję. Odsłoniętny obrazek wskaże fragment terenu, który uaktywni animację końcową misji.

Dnia 05.03.2007 o 23:20, SławekT napisał:

Prawdopodobnie nie mogę tego naprawić to chciałbym przynajmniej
wiedzieć co mnie ominęło?

Jak widzisz, to nie żaden bug czy niedopatrzenie, ale normalna kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:36, SławekT napisał:

W takim razie czemu, po przybyciu ta misja nadal jest oznaczona jako niewykoana?


ta misja tak ma. zamiast łzy Ashy - mapa wskazuje miejsce kultu. Ja nie odsłoniłem niestety całej mapy - został mi jeden oddział do pokonania wskazany przez chatki magów.

1. czy zadanie dodatkowe z chatkami magów miałeś zaliczone po odsłonięciu całej mapy?
2. skąd możesz wiedzieć, że zadanie nie zostało "odhaczone" jeśli po dotarciu do zagajnika włącza się animacja końcowa - jak po animacji sprawdzisz czy w dzienniku zadań jest "ptaszek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z generatorem map losowych!
Mapa kończe się generować ale nagle wyskakuje mi komunikat: Wystapił błąd programu Heroes of Might end Magic Kuźnia Przeznaczenia....bla bla bla.
Co ja mam zrobić?
Dwa razy prubowałem generować mapę, ciągle to samo!
Błagam o szybką pomoc, z góry dziękuje i zadaje jeszcze jedno pytanko:Skąd można ściągnąć peatch 2.1a i 2.1b? Najlepiej podajcie link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Misja 5 wampirzy lord,armia 100 razy sielniejsza od mojej normalnie gdy ją widze zapadam w śpiączke i nie wiem jak
to przejść dodam że tego bohatera spotkałem w podziemiach niedaleko hełmu krasnoludów,Findan 31 poziom miesiąc 3 to chyba ich główna armia liczebność mojej wszystkie jednostki ulepszone:79 drzewców,81 jednorożców,148 druidów,260 strzelców,110 tancerzy,266 rusałek findan ma 3 strzałową baliste i magie zniszczenia max,ekspereckie szczęście,oświecenie,machiny wojenne,eksperecki atak i mściciel i mam obok bohatera z szczęściem natury ich armia:
104 smoki widmowe.180 kostuch,236 liszy,579 duchów,16 tysięcy szkieletów,224 wampiry(wszystkie jednostki ulepszone bez zombiaków).
Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisz grę a później zaatakuj. Wszystkim co strzela na szkielety wszystkim co czaruje na lisze.Pamiętaj żeby rozstawić wszystkie jednostki jak najdalej od siebie.Końecznie unikaj kontraataków.Drzewców na wampiry i niech walczą do końca.Findanem żucaj najsilniejsze jakie masz czary.Masz szanse to wygrać ale liczy się taktyka.
Duchy zostaw na końec.Kostuchy niszcz jkiedy zniszczysz trzon jego armii.

Ja k za pierwszym razem się nie uda sprubój jeszcze kilkanaście zmieniając taktykę. Jak 20 razy przegrasz niestety nie wiem co mogę jeszcze ci poradzić.

Tamto pytanie jest dale aktywne ale zadaje drugie: Czy ktoś może mi przysłać pocztą( ando@buziaczek.pl) zapis misji 4 kampani inferno gdzie Agrael(lub inny bochater) stoi przed portem Erwel z gigntyczną armią która port może zdobyć? Błagam żeby ktoś mi taki zapis przysłał bo nie umiem za żadne skarbu świeta prrzejść tej misji.

P.S. Oczywiście misji wampiryczny Lord nie przeszedłem ale znam niezłą taktykę, i to właśnie ta którą podłem jurkowi1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:59, Byl napisał:

Zapisz grę a później zaatakuj. Wszystkim co strzela na szkielety wszystkim co czaruje na lisze.Pamiętaj
żeby rozstawić wszystkie jednostki jak najdalej od siebie.Końecznie unikaj kontraataków.Drzewców
na wampiry i niech walczą do końca.Findanem żucaj najsilniejsze jakie masz czary.Masz szanse
to wygrać ale liczy się taktyka.
Duchy zostaw na końec.Kostuchy niszcz jkiedy zniszczysz trzon jego armii.

Ja k za pierwszym razem się nie uda sprubój jeszcze kilkanaście zmieniając taktykę. Jak 20
razy przegrasz niestety nie wiem co mogę jeszcze ci poradzić.

Tamto pytanie jest dale aktywne ale zadaje drugie: Czy ktoś może mi przysłać pocztą( ando@buziaczek.pl)
zapis misji 4 kampani inferno gdzie Agrael(lub inny bochater) stoi przed portem Erwel z gigntyczną
armią która port może zdobyć? Błagam żeby ktoś mi taki zapis przysłał bo nie umiem za żadne
skarbu świeta prrzejść tej misji.

P.S. Oczywiście misji wampiryczny Lord nie przeszedłem ale znam niezłą taktykę, i to właśnie
ta którą podłem jurkowi1.


Dzęki spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:40, jurek1 napisał:

dodam że tego bohatera spotkałem w podziemiach niedaleko hełmu krasnoludów


nie pamiętam już tej misji zbyt dokładnie - ale chyba miałem podobną sytuację - i w sumie jest to powód do radości. Oznacza, że spotkany przez Ciebie bohater ma przy sobie główną armię - nie walcz z nim - staraj się go wyminąć i pędź na tereny Nikolaja. Tylko coś tam było trzeba wcześniej zrobić, żeby się nie odradzał. Mieć przy sobie feniksy lub pokonać wszystkie widmowe smoki czy jakoś tak.

w każdym razie ja tę misję właśnie tak przeszedłem - trochę się poganiałem z pomocnikami Nikolaja - amie mieli tak silne, że także zapadałem w śpiączkę (grałem na "ciężkim") - w końcu udało mi się dorwać Nikolaja w zamku, ze słabą armią - skulonego i wystraszonego światłem feniksów - coś tam jeszcze mamrotał przed śmiercią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:09, moonman napisał:

> dodam że tego bohatera spotkałem w podziemiach niedaleko hełmu krasnoludów

nie pamiętam już tej misji zbyt dokładnie - ale chyba miałem podobną sytuację - i w sumie jest
to powód do radości. Oznacza, że spotkany przez Ciebie bohater ma przy sobie główną armię -
nie walcz z nim - staraj się go wyminąć i pędź na tereny Nikolaja. Tylko coś tam było trzeba
wcześniej zrobić, żeby się nie odradzał. Mieć przy sobie feniksy lub pokonać wszystkie widmowe
smoki czy jakoś tak.

w każdym razie ja tę misję właśnie tak przeszedłem - trochę się poganiałem z pomocnikami Nikolaja
- amie mieli tak silne, że także zapadałem w śpiączkę (grałem na "ciężkim") - w końcu udało
mi się dorwać Nikolaja w zamku, ze słabą armią - skulonego i wystraszonego światłem feniksów
- coś tam jeszcze mamrotał przed śmiercią


Też gram na ciężkim ale nie mam żadnego artefaktu krasnoludów(jest ich 5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:59, Byl napisał:

P.S. Oczywiście misji wampiryczny Lord nie przeszedłem ale znam niezłą taktykę, i to właśnie
ta którą podłem jurkowi1.


Ja podczas tej misji kiedy dorobiłem się już kilku arcydiabłow poszłem na widmowe smoki i odrazu na Erewel.
Na początku zajełem kilka kopalni na południu i elfickie miasto(słaba obrona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki blad w gra kiedy chce wlaczyc misje( pojedncza i kampanie) wyskakuje mi blad i homm 5 sie zamyka niwwiem co mam robic
moze kots wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Nie. Po odsłonięciu całej mapy misja mi cały czas wisiała.
2 Przed podsumowaniem misji wyświetlają Ci się komunikaty o wykonaniu misji. A jak bedziesz szybki to zdążysz włączyć dziennik.

Co do misji z Nikołajem. Trza zdobyć cały zestaw krasnoludów i wymienić go na 5 fenixów. Bez tego Nikołaj zawsze się odnowi z potężną armią. Coprawda grałem na normalu (ale któryś patch zrobił z niego ciężki, więc koniec końców grałem na ciężkim... chyba:P), ale ja go wziąłem na 2x. Wpierw zaatakowałem moją mega nieumarłą armią i... zostałem zmiażdżony. Swt. Wiem że zlikwidowałem większość strzelców. A później zaatakowałem moją dużo mniejszą armią, ale głównym herosem. I najważniesze to mieć dobre umiejętności myśliwskie. Smoki+kostuchy+(akurat tu miałem vampiry. Chociaż może szkielety są ważniejsze). Do tego czar lustrzane odbicie i moi strzelcy robili sito z wrogów. Resztę trzymałem jako żywy mur dla strzelców. Btw Chroń feniksy. Strata ostatniego oznacza powtarzanie misji(względnie walki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś już coś wie na temat kolejnego dodatku do Heroes V ?? Czy są już jakieś informacje, bo na razie znalazłem tylko to, iż będzie, ale nic po za tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:49, DiDivor napisał:

/.../
bo na razie znalazłem tylko to, iż będzie, ale nic po za tym :)


No bo na razie tylko tyle wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:49, DiDivor napisał:

Witam. Czy ktoś już coś wie na temat kolejnego dodatku do Heroes V ?? Czy są już jakieś informacje,
bo na razie znalazłem tylko to, iż będzie, ale nic po za tym :)

Oficjalnie nic nie ma, ale jak zawsze dużo jest przypuszczeń i domniemań. Wiele z nich zebranych jest na tej stronce: http://www.theseershut.hit.bg/ (ten "angielski" może sprawić pewne problemy, ale sens zrozumieć sieda ;] )
Co prawda z kilkoma z tych przypuszczeń się nie zgadzam i mógłbym na ich temat podyskutować, ale dobrze, że ta strona powstała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować