Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 19:07, SławekT napisał:

1 Nie. Po odsłonięciu całej mapy misja mi cały czas wisiała.
2 Przed podsumowaniem misji wyświetlają Ci się komunikaty o wykonaniu misji. A jak bedziesz
szybki to zdążysz włączyć dziennik.

Co do misji z Nikołajem. Trza zdobyć cały zestaw krasnoludów i wymienić go na 5 fenixów.

Oczywiście kolega nie dodał, że chodzi o artefakty krasnoludów( bo zestaw to można różnie zrozumieć, a ponieważ mamy Kuźnie Przeznaczenia to komuś może się pomylić, że jednostki trzeba zbierać.
Bez

Dnia 06.03.2007 o 19:07, SławekT napisał:

tego Nikołaj zawsze się odnowi z potężną armią. Coprawda grałem na normalu (ale któryś patch
zrobił z niego ciężki, więc koniec końców grałem na ciężkim... chyba:P), ale ja go wziąłem
na 2x. Wpierw zaatakowałem moją mega nieumarłą armią i... zostałem zmiażdżony. Swt. Wiem że
zlikwidowałem większość strzelców. A później zaatakowałem moją dużo mniejszą armią, ale głównym
herosem. I najważniesze to mieć dobre umiejętności myśliwskie. Smoki+kostuchy+(akurat tu miałem
vampiry. Chociaż może szkielety są ważniejsze). Do tego czar lustrzane odbicie i moi strzelcy
robili sito z wrogów. Resztę trzymałem jako żywy mur dla strzelców. Btw Chroń feniksy. Strata
ostatniego oznacza powtarzanie misji(względnie walki)

Feniksów nie trzeba wystawiać do walki wcale wystarczy na samym początku wyłaczyć ich z bitwy i będziemy mieli, że jednocześnie będąc w naszej armii, nie zginą na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:49, DiDivor napisał:

Witam. Czy ktoś już coś wie na temat kolejnego dodatku do Heroes V ?? Czy są już jakieś informacje,
bo na razie znalazłem tylko to, iż będzie, ale nic po za tym :)

skąd sie dowiedziałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 22:58, Król Edmund VII napisał:

skąd sie dowiedziałeś


Przecież to pewne, że tak dobra gra będzie miała minimum dwa dodatki ;))
A tak poważnie to ja również gdzieś o tym czytałem, że4 będzie drugi dodatek jak znajdę tą stronkę to podam linka ;))
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko odnośnie misji finałowej Kuźni Przeznaczenia (BTW: ta misja ma różne nazwy - inaczej jest w menu, inaczej podczas ładowania itd. raz chyba jest rozstanie, w innym miejscu oddalenie itd.)

mamy tydzień na dotarcie do Horncrest - od razu idziecie do miasta czy może zahaczacie o garnizony pomarańczowego?

później mamy 2 miesiące na zdobycie Tor Hrall - czyli wychodzi na to, że całą misję musimy skończyć w 2 miesiące i jeden tydzien? czy po zdobyciu Tor Hrall czeka nas jeszcze jakieś zadanie?

na razie pokonałem garnizon krasnoludów i obejrzałem scenkę jak "czerwoni" się wycofują - niestety w tym momencie mam tak słabą armię - że muszę zacząć od nowa.

kilka pytanek:
- przejmować się w ogóle pomarańczowym - on w ogóle wychodzi z tych podziemi?
- kiedy i czy w ogóle ruszać na miasto czerwonego - to za garnizonem w którym jest 10 000 chłopów !!!
- jest sens inwestować w loch za teleportem - jest sporo siedzisk dookoła

pzdr&TIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2007 o 10:00, moonman napisał:

kilka pytanek:
- przejmować się w ogóle pomarańczowym - on w ogóle wychodzi z tych podziemi?
- kiedy i czy w ogóle ruszać na miasto czerwonego - to za garnizonem w którym jest 10 000 chłopów
!!!
- jest sens inwestować w loch za teleportem - jest sporo siedzisk dookoła

pzdr&TIA


misja jest dość wymagająca i ...
pomarańczowy wychodzi ja zdobyłem jednym z bohaterów loch i tam szachowałem pomarańczowego tym bohaterem
- garnizon czerwonego pokonałem freydą (miałem ja dobrze rozwiniętą - straty były głównie w palladynach ale nie było aż tak źle ) po pokonaniu garnizonu nie ma problemu ze zdobyciem zamku czerwonego co się może przydać na przyszłość jak chcesz wojskiem przystaniu atakowć Tor Hrall
- czy inwestować w loch - raczej średnio zależy którym bohaterem chcesz zdobyć Tor Hrall - bo to będzie b.trudna walka - zamek zdobyłm freydą i było ciężko -

Oba posterunki krasnali rozwaliłem bohaterka lochu i armią którą miałem na początku misji + 2 archanioły :) - trochę pokombinowałem i poszło - w tej misji trzeba bardzo minimalizować straty i ważne jest jak masz rozwiniętych bohaterów - jak słabo to będzie bardzo ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym tygodniu gry musimy zająć bezzwłocznie Horncrest. Nie należy atakować w tym czasie garnizonów pomarańczowego, ponieważ jest tam silna armia i byłyby z nią problemy.

Misję musimy skończyć w 2 m-ce i tydzień (2 m-ce od zdobycia Tor Hrall).

W drugim etapie misji dobrze rozwalić granizon z 10000 Egzekutorów. Ja tak zrobiłem, nie ponosząc praktycznie strat - użyłem Freydy z Magią Ciemności. Dałem jej wszystkie mocne oddziały łucznicze wszystkich bohaterów. Z stosowanych zaklęć to najlepiej użyć grupowe spowolnienie, grupową dezoriętację itp.

Po zajęcie garnizonu usunąć czerwonego z miasta. Miasto to jest dosyć dobrze rozbudowane, będzie też dla nas źródłem złota, o które może być problem

Pomarańczowy będzie nas co jakiś czas nękał atakami, dlatego trza go prędzej czy później "odwiedzić" w podziemiach i zająć mu trzy zamki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zagrac na multiplajerze w herosów 5 !!!!!!!???????? po zarejestrowaniu sie wraca mi do interfejsu gracza i nic sie nie dzieje???????pomózcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pisz tlustym drukiem gdyz wszyscy widzaTwoj post

spatchuj gre do najnowszej wersji (1.41 podstawka i/lub 2.1 dodatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 11:35, HumanGhost napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedziec jaka armią dysponuje Władca Demonów w ostatniej misji kampanii
Inferno?


cóż najlepiej się samemu przekonać - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 13:03, scott napisał:

cóż najlepiej się samemu przekonać - ;)


Nie ma to jak odpowiedź na pytanie. Nie przyszło Ci do głowy, że zamiast droczyć się chciałbym uzyskac konkretną odpowiedź?
Ehh bez łaski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 11:35, HumanGhost napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedziec jaka armią dysponuje Władca Demonów w ostatniej misji kampanii
Inferno?


dawno temu przechodziłem kampanię Inferno - ale jeśli mnie pamięć nie myli to ostatnia misja Inferno dotyczy odnalezienia Tieru przez Agraela - z Władcą Demonów walczy się w ostatniej misji Akademii - a co do jego armii - to ciężko mi to określić - bo jednostki przeciwnika pojawiają się wraz z falą ognia co turę i zależy jak szybko zburzy się ścianę ognia - im szybciej tym mniej jednostek zdąży Kha-Beleth (czy jak mu tam) przywołać...

ale to było daaaawno.. i niech lepiej się wypowie ktoś kto niedawno walczył z Władcą Demonów...

dodam tylko, że finałowa walka - a raczej walki - są bardzo emocjonujące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2007 o 13:17, moonman napisał:

dodam tylko, że finałowa walka - a raczej walki - są bardzo emocjonujące ;)

Emocjonujące tak, ale najtrudniejsze jest zabicie Nikolaja w kampanii Sylwan
i przy nim walka z Kha''Belethem to drobnostka :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa to zagraj w dodatek i np ostatnią kamapnie krasnoludów:P

A co do ostatniej misji akademi to fakt przechodziłem ją 2x jakieś 3h tylko z powodu błędu gry z przywanymi jednostkami:P A tak to barierę rozwalałem w 1 turze. A sama ostatnia walka trwała do 3 tur.

Sylwana to nie była najtrudniejsza dla mnie misja. Mimo, że armie były bardzo potężne to miałem dobrze zrobionego herosa i potrafił takie armie zjeść na śniadanie z minimalnymi stratami w obstawie:D O wiele większe problemy miałem np z misja kampani z odbiciem srebrnych miast (główne miasto zostawiłem na koniec i było zbyt potężne. np 70 tytanów na moje 20 i inne wojska w tych proporcjach), lub misja z lochu z zdobyciem 5 miast. Tu na początku się zapędziłem i broniłem się 2/3x gorszym herosem za każdym razem tracąc całe wojska. Zostawało mi tak po 2 jednostki po walce:P Do momentu aż wygrałem pierwszą walkę bez dużych strat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast w ''podstawce'' najdłużej męczyłem się z 3. misją kampanii Inferno - (trudny ver.1.0)
z Nikolajem nie miałem większych problemów.

druga mapka Lochu też była dla mnie trudna... a jak ją już przeszedłem to okazało się że mój Realag i Shadya wymagają "poprawek" bo w ogóle nie dawali rady na tej planszy - i musiałem zacząć całą kampanię od początku.

Generalnie jesli chodzi o najtrudniejsze mapki to:
1. c2m3 (Agrael vs. Gilraen)
2. c4m2 (ekspansja Realaga)
3. c4m5 (Nikolaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 00:48, SławekT napisał:

Taa to zagraj w dodatek i np ostatnią kamapnie krasnoludów:P

A co do ostatniej misji akademi to fakt przechodziłem ją 2x jakieś 3h tylko z powodu błędu
gry z przywanymi jednostkami:P A tak to barierę rozwalałem w 1 turze. A sama ostatnia walka
trwała do 3 tur.

Sylwana to nie była najtrudniejsza dla mnie misja. Mimo, że armie były bardzo potężne to miałem
dobrze zrobionego herosa i potrafił takie armie zjeść na śniadanie z minimalnymi stratami w
obstawie:D O wiele większe problemy miałem np z misja kampani z odbiciem srebrnych miast (główne
miasto zostawiłem na koniec i było zbyt potężne. np 70 tytanów na moje 20 i inne wojska w tych
proporcjach), lub misja z lochu z zdobyciem 5 miast. Tu na początku się zapędziłem i broniłem
się 2/3x gorszym herosem za każdym razem tracąc całe wojska. Zostawało mi tak po 2 jednostki
po walce:P Do momentu aż wygrałem pierwszą walkę bez dużych strat:D


Nie napisałem, że przeszedłem całą gre HV + dodatek i w dodatku nie miałem nawet minimalnego problemu(napweno nie taki jak z Nikolajem, który u mnie miał armię zawsze 4 razy większą, łączoną z innych herosów i z połączonymi stworami z mapy)
Dla mnie (jeżeli bugów nie było) to KP, było łatwiejsze od zwykłej 5. W ostatniej misjii KP miałeś 2 zamki a kompyuter jeden wystarczyło grać na zwłokę do końca i rozbudowywać armię w obu zamkach i nie było naprawde problemu wcale. Tylko trzeba było( ja tak zrobiłem) na samym poczatku zabić zamki demonów aby nie przeszkadzały, a nasi herosi mając b.wysokie poziomy z niewielką armią mogli zrobić tam czystkę etniczną dość szybko. Po za tym można było zdobyć w sumie bardzo łatwo i szybko chyba z 5 zamków( 2 przystanie, 2 inferno i 1 lochy). Ja nie miałem większych problemów z "pomniejszymi przeciwnikami" trzeba szybko się rozprawić i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 08:36, moonman napisał:

ja natomiast w ''podstawce'' najdłużej męczyłem się z 3. misją kampanii Inferno - (trudny ver.1.0)
z Nikolajem nie miałem większych problemów.

druga mapka Lochu też była dla mnie trudna... a jak ją już przeszedłem to okazało się że mój
Realag i Shadya wymagają "poprawek" bo w ogóle nie dawali rady na tej planszy - i musiałem
zacząć całą kampanię od początku.

Generalnie jesli chodzi o najtrudniejsze mapki to:
1. c2m3 (Agrael vs. Gilraen)
2. c4m2 (ekspansja Realaga)
3. c4m5 (Nikolaj)


Tak zgadzam się, jeszcze jedna trudna misja w zwykłej 5 to ostatnia misja kampanii lochów, gdzie trzeba było się przedzierać przez wielkie armie demonów mając jednego dobrego herosa i jednego nędznego, którym także trzeba było dotrzeć na miejsce. Raeleg miał silna armię, ale jakikolwiek atak na armie demonów równał się zdziesiątkowaniem naszej armi, przez co był niezbyt przydatny. Trzeba było omijać wrogich herosów(najtrudniej Shaidą, bo Raelega u mnie raczej nikt nie atakował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 08:36, moonman napisał:

1. c2m3 (Agrael vs. Gilraen)


Kpiny? x_X walka z Gilraenem była jedną z łatwiejszych w kampanii... ja mozolnie z powodu potężnych ograniczeń czasu przechodzę teraz kampanię Nekropolis... w misji trzeciej wcale niełatwo rozwalić tego zielonego na statku, oblegał moją Przystań, której broni Izabela, a na początku misji nie stawiałem na rozwój Przystani... więc misję chyba zacznę w ogóle od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 15:02, Lfdracon napisał:

> 1. c2m3 (Agrael vs. Gilraen)

Kpiny? x_X walka z Gilraenem była jedną z łatwiejszych w kampanii... ja mozolnie z powodu potężnych
ograniczeń czasu przechodzę teraz kampanię Nekropolis... w misji trzeciej wcale niełatwo rozwalić
tego zielonego na statku, oblegał moją Przystań, której broni Izabela, a na początku misji
nie stawiałem na rozwój Przystani... więc misję chyba zacznę w ogóle od początku.


dla mnie cala kampania Necro to była betka :P jak widać każdy ma inne problemy w tej cudownej grze.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować