Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2007 o 15:03, morthi napisał:

tak
jednakze czekamy na wydanie patcha 1.5 gdyz zmienia on czesc opisow umiejetnosci stad tez dwukrotna
implementacja tekstow (a jest to doyc czasochlonne) jest wg nas bezcelowa

liczymy rowniez ze ta modyfikacja moze zostac uwzgledniona w oficjalnym patchu (jak to mialo
miejsce przy "papierowej lalce" w widoku bohatera)

Dzięki za szybką odp ;)

Ang wersja będzie chodzić z Polską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 15:34, nazgul47 napisał:

I tak najlepiej gra się prezentuje w oryginalnej wersji językowej- rosyjskiej ;)


Przynajmniej nie mają błędów językowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi dodatek zbliża się... I tak wspominając przygody z lokalizacją podstawki i pierwszego dodatku zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem, gdyby fani (czyli my rzecz jasna:)) mogli jakoś wziąć udział w polonizacji tego drugiego. Coś na kształt tego co mamy stworzone dla Guild Wars, tylko dostosowane do Heroesów.
Może nie dla wszystkich, ale dla wybranej grupy, która mogła by wspomóc tłumaczenia, itp... Chyba wszystkim wyszłoby to na dobre - i nam, gdyż dostalibyśmy lepiej dopracowany produkt, i CDP, które zaoszczędziłoby sobie pracy. Już przecież teraz praca grupy UO patcha jest wykorzystywana w patchach oficjalnych. Więc może by tak tą współpracę przyspieszyć i uniknąć niepotrzebnych błędów w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w pierwszej kampanii dodatku dziala Plac Cwiczen? U mnie chyba nie, ciagle dostaje komunikat, ze limit treningu zostal wyczerpany (a nic nie trenowalem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 17:31, Rafal G napisał:

Drugi dodatek zbliża się... I tak wspominając przygody z lokalizacją podstawki i pierwszego
dodatku zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem, gdyby fani (czyli my rzecz jasna:))
mogli jakoś wziąć udział w polonizacji tego drugiego. Coś na kształt tego co mamy stworzone
dla Guild Wars, tylko dostosowane do Heroesów.


To jest bardzo dobry pomysł. Ciekawe czy byłaby taka możliwość? Część moglaby tłumaczyć, druga część poprawiać tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem o co chodzilo z tym treningiem - jest (znany) blad, z brakiem opisu konkretnej przyczyny dla ktorej nie mozna wyszkolic jednostki. W moim przypadku byl to zwykly brak kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy - jesli CDP bedzie miala taka ochote i wole to chetnie pomozemy :) jednakze my mozemy sie zajac wylacznie poprawieniem bledow a nie stworzeniem polonizacji gdyz to wymagaloby od nas podpisania umowy o prace z CDP i rzedstawienia stosownych kwalifikacji a z moich informacji wynika ze zaden z czlonkow teamu nieoficjalnego patcha anglistyki nie skonczyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:09, morthi napisał:

/.../


Racja:) Ale wiesz mniej więcej o co mi chodziło;) Wysunięcie propozycji ze strony fanów, czy też poprawienie dostrzeżonych błędów mogłoby w znacząco cały proces udoskonalić:) Tak jak wspomniałem widziałbym to w formie podobnej do GW. Podobnej bo rzecz jasna są dwie całkiem inne sytuacje.
Tak dla przykładu: kiedy CDP będzie miało gotowe opisy miast w jakiś sposób je udostępni (przynajmniej takie, które nie zdradzałyby fabuły;)) a zainteresowani wysuną swoje propozycje;)
Oczywiście na razie prowadzę takie luźne rozważania, ale wydaje mi się, że gdyby pomysł odpowiednio dopracować będzie on miał szanse zaistnienia. W odpowiednim czasie trzeba będzie wystosować do CDP zapytanie (mogę się tego nawet podjąć, zresztą nie tylko tego;)) i zaproponować pomoc. Ostatnie słowo i tak należałoby do CDP, więc kto wie? Może się udać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na razie jest chyba za wczesnie by moc pracowac nad poprawkami do polskiej wersji jednakze jesli to tylko bedzie mozliwe zloze stosowna propozycje dzialowi lokalizacji bysmy mogli sie cieszyc bezbledna (a przynajmniej z niewielka iloscia bledow) polska wersja dodatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 19:41, morthi napisał:

cieszyc bezbledna (a przynajmniej z niewielka iloscia bledow) polska wersja dodatku :)


znając życie nici z tego będą, ale można spróbować. Ja jestem chętny w pomocy.

btw morthi, dostałeś degrada? :P za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tekstu jest masa - patrzac na nasze poprawki chociazby - niby wszystko poprawialismy bardzo starannie jednak z patcha na patch bledow poprawionych przybywalo i jak juz myslelismy ze wszystko poprawilismy to znowu okazywalosie ze nie do konca :)

degrada? za wypowiedz zgodna z regulaminem :D jak zwykle zreszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, wie ktoś czy pan od podkładnia głosu Raelagowi w Kuźni Przeznaczenia ma zamiar powtórzyć ten "wyczyn" w drugim dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 20:50, Mistic napisał:

Tak swoją drogą, wie ktoś czy pan od podkładnia głosu Raelagowi w Kuźni Przeznaczenia ma zamiar
powtórzyć ten "wyczyn" w drugim dodatku?


jeszcze nie jest wiadomo jak będzie wyglądała wersja angielska, więc na razie nic o polskiej wersji nie wiemy.
no i trzeba przyznać, że kolesia byłoby trzeba zmienić, ale cdp nie będzie mieć kasy na podobną lokalizację jak w podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawke lokalizowalo jakies dziwne biuro tlumaczen ktore nota bede bylo tez korekta - efekt znamy... z dodatkiem bylo troche lepiej jednakze daleko mu bylo do dobrze wykonanej polonizacji jaka jest chociazby gothic 3 czy nwn2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować