Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Ja przechodziłem "na szybkiego", bo wiedziałem, że Agraela nie ma co szkolić, bo przyda się już tylko w jednej misji. Najszybciej jak się da zająłem Ur-Nebirzais(mogłem pomylić się w pisowni), spenetrowałem kilkoma bohaterami podziemia, a gdy miałem silną armię, wyszedłem na powierzchnię i odbiłem południowy Sylvan. Nie bawiłem się w podbój kolejnych miast, bo chciałem jak najszybciej ukończyć tą misję. Zebrałem stu łowczych i podziemiami ominąłem garnizony na północy(zadanie Upiornego Smoka). Armię miałem silną, ale do oblężenia Erewel musisz być dobrze przygotowany. Co prawda wygrałem zostając z garstką Rogatych Nadzorców, ale jednak wygrałem ;) używałem jedynie Bramy i Magii Zniszczenia. Mam nadzieję, że Ci jakoś pomogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd nęka mnie od podstawówki "Ent oplątany <ktoś tam>". Nie jest on szkodliwy dla gry, ale ja mam alergię na niego odkąd pierwszy raz go zobaczyłem dawno dawno temu. Już pewnie nie opłaca się teraz grzebac w plikach i robic kolejne nieoficjalne patche dla obecnych wersji. Ekipa tłumacząca 2.2 i 1.5 mam nadzieję, że się tym zajmie ;)

20070426191246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:50, maciekujek napisał:

Thx, a jak mniej wiecej wyglada silna armia bo mi tam w podziemia ciagle przychodzi gostek
ze smokami i po mnie :(


W przybliżeniu:
10 Arcydiabłów
25 Czarcich Lordów
80 Zmór(kurde, skąd ja ich tyle wtedy wziąłem? :D)
60 Władczyń Sukkubusów
80 Cerberów
130 Rogatych Nadzorców
100 Chowańców

Niestety nie ma, jak widać, zachowanego "łańcucha proporcji" między poziomami, a to wina najazdów komputera - który, po wystrzelaniu moich Cerberów i Chowańców uciekał z pola walki(frajer :D). Grałem na poziomie normalnym(nie zależy mi na glorii przejścia na heroicznym :P)

Mówisz, gostek ze smokami... ja z nimi mierzyłem się dopiero w Erewel, armia komputera zazwyczaj składała się ze strzelców i Jednorożców. Pewnie główne siły gromadził w północno-wschodnim mieście, gdzie nawet nie chciało mi się iść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alergię na coś co pojawiło się stosunkowo niedawno (któryś patch), chodzi mi o mianowicie o "<nazwa jednostki> broni", ale ***** czego? Chleba? Prezydenta? To w sumie jedyny błąd, który mnie wpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli te bledy nie zostana poprawione w patchu 1.5 - a nie pamietam czy je poprawialismy niestety:( to wydamy patcha nieoficjalnego :) inestety z patchem 1.5 juz niewiele mozna zrobic by zmienic zawartosc pliku z polskim tlumaczeniem

(chyba ze pojawia sie "pewne" okolicznosci ktore by umozliwily to lecz nie sadze by bylo to mozliwe na chwile obecna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:21, Findan napisał:

Ten błąd nęka mnie od podstawówki "Ent oplątany <ktoś tam>".

Jestem po prostu przekonany, że poprawiałem to w którejś z kolei wersji Unofficiala (kiedy robiłem gruntowny przegląd CombatLoga)... :<
No, w każdym bądź razie jest to banalnie proste do naprawienia. Później wrzucę instrukcję żeby każdy mógł to sobie zrobić we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:25, Byl napisał:

Kto z was dostał kupując HV talię kart z potworami z HV? Ja jak kupowałem na wakacjach w Empiku
dostałem.


Ja dostałem kartę z postaciami,a ktoś dostał kartę postaci HV:Kuźnia Przeznaczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:25, Byl napisał:

Kto z was dostał kupując HV talię kart z potworami z HV? Ja jak kupowałem na wakacjach w Empiku
dostałem.

AFAIR w Empiku do każdego egzemplarza HoMM V dodawana była jedna talia gry karcianej na podstawie Heroesa. Nie wiem czy teraz jest podobnie (raczej nie, ale nie odwiedzam Empików częśto, więc nie mam pewności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ja nie umiem instalować tych modów. Kiedyś ściągnołem mod z czarnym rycerzem ale nie umiałem go zainsatlwać:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:36, Paweł 321 napisał:

Ja dostałem kartę z postaciami,a ktoś dostał kartę postaci HV:Kuźnia Przeznaczenia??


Niestety (chyba) nikt nie dostał - wydanie dodatku było bardzo ubogie. Miejmy nadzieję, że przy drugim dodatku będzie już lepiej. Fakt, że będzie to stand-alone, daje na to spore nadzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 13:09, Byl napisał:

Fajnie, ale ja nie umiem instalować tych modów. Kiedyś ściągnołem mod z czarnym rycerzem ale
nie umiałem go zainsatlwać:(.


Mody należy umieścić w katalogu Maps. Wtedy będą działały. Jeśli masz starsze, które ściągnąłeś dawniej musisz też zmienić ich rozszerzenia z *.sev na *.h5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i pozwala na ogladanie kola umiejetnosci przy levelowaniu ale tez jesli wczytujesz zapisana gre (z tym modem) to sie gra zawiesza i wywala do pulpitu z bledem wiec jest bezuzyteczny wg mnie (jesli wyeliminuja problemy ze stabilnoscia gry to bedzie mod w takiej wersji bardzo ciekawa propozycja)

na chwile obecna to tylko ciekawostka prezentujaca co mozna jeszcze dodac do gry by byla lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować