Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2007 o 18:36, Adham napisał:

Najpierw zainstaluj 1.1 oficjalny, potem 1.11 lokalizacyjny, a dopiero potem 1.4 i 1.41. Powinienem
się nie pomylić, a jeśli to zrobiłem, to ktoś mnie poprawi. ;)

Ale jest napisane, że 1.4 instaluje sie na wersję 1.0 a nie 1.1 Nie wyskoczy mi jakiś błąd...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 18:42, pretorianie napisał:

Ale jest napisane, że 1.4 instaluje sie na wersję 1.0 a nie 1.1 Nie wyskoczy mi jakiś błąd...?


1.4 zawiera wszystkie oficjalne patche w sobie, ale 1.11 jest tylko w Polsce (bo to Polski błąd lokalizacyjny).
Patch 1.4 można instalować na każdy patch (albo i na grę bez), ale lokalizacyjnego nie zawiera. Błędu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 18:45, Adham napisał:

1.4 zawiera wszystkie oficjalne patche w sobie, ale 1.11 jest tylko w Polsce (bo to Polski
błąd lokalizacyjny).
Patch 1.4 można instalować na każdy patch (albo i na grę bez), ale lokalizacyjnego nie zawiera.
Błędu nie będzie.

A nie można zainstalować łatki lokalizacyjnej na wersję 1.41? No ok więcej kombinowania ale mam nadzieję będzie wszystko działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mozna
patch 1.11 (poprawka lokalizacyjna) zawiear brakujace speeche w przerywnikach fabularnych w kampanii lochu (mozesz tez je samodzielnie dodac rpzeszukujac to forum i wpakowujac 3 pliki do pliku sound.pak) jednakze szybciej bedzie zainstalowac patche w kolejnosci podanejprzed Adhama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa refleks, nie ma co. :D Od jakiegoś niecałego miesiąca o niczym innym nie gadamy, niż o tym, że zapowiedziano nowy dodatek. Ba! Nawet już mamy coraz więcej konkretnych informacji w sprawie jego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 22:16, michu96 napisał:

Gdy się dowiedziałem , że kolejny dodatek do najwspanialszej gry świata wychodzi o mało co
nie zemdlałem.


Ubi zapowiedział dodatek 4 kwietnia! Przez ten czas dużo się o ToE dowiedzieliśmy, mają być Orkowie, alternatywy, nowe czary itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopak się urwał z choinki :]
Jeśli chodzi o patcha 1.5 to zastanawia mnie czy będzie on mod-friendly, bo wersji 2.1 HoF nie dało się już tak dobrze zmodować... wie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Dawno mnie tu nie było, gdyż odsunąłem od siebie na jakiś czas HoMM5. Jednak jak pozostawić taką wspaniałą powieść nie kończąc jej? Dlatego wczoraj nastąpił mój wielki powrót do krainy Ashan! Niestety, ponownie stanąłem przed arcytrudnym dla mnie zadaniem - druga misja kampanii Sylvan pt. "Szmaragdowe Smoki"! Po raz enty zmierzam się z tym scenariuszem, jednak cały czas przegrywam. Czy Wy, drodzy przyjaciele, macie dla mnie jakieś rady lub sztuczki, dzięki którym mógłbym z łatwością (albo i nie) przejść tę misję? Niestety, poradnik dołączony do gry nie pomaga mi wystarczająco. Dlatego proszę Was o pomoc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 08:43, michu96 napisał:

Nareszcie moja przepowiednia się spełniła !


Ale Orkowie byli pewniakami, już dawien-dawna spodziewaliśmy się Orków i Krasnoludów w dodatku. Tym bardziej, że w Historii Ashan było o nich napisane. Dla mnie nie było żadnym zaskoczeniem, że będą Orkowie.

PS. Trolli nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 19:14, Gryczka napisał:

Możecie mi powiedzieć jak się robi screeny w Piątej części Herosów?


Klawisz print screen i kopiuj do painta.
Po kliknięciu print screen zapisuje się w folderze screenshots, ale w jakims dziwnym formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 19:34, morthi napisał:

w pgn :) wystarczy darmowy program infran view i mozesz sobie takiego screena przekonwertowac
do jpgega :)

Chyba w tga ;] Przynajmniej tak zapisuje u mnie.
A co do konwertowania to zgadzam się - nie ma z tym żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 19:39, windows00 napisał:

A co do konwertowania to zgadzam się - nie ma z tym żadnego problemu :)

Z przyzwyczajenia i częściowo z lenistwa wolę użyć metody tradycyjnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 22:43, LordOfUndeads napisał:

Z przyzwyczajenia i częściowo z lenistwa wolę użyć metody tradycyjnej ;)

A to ciekawe, bo konwertowanie obrazka za pomocą programu IrfanView jest szybka i prosta, więc w grę wchodzi tylko przyzwyczajenie ;]
Wystarczy po prostu otworzyć obrazek i z opcji wybrać "Save as...". Z listy wybrać preferowany format i ewentualnie ustaić poziom jakości. Nie trzeba odpalać Painta ani wykorzystywać schowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 19:34, morthi napisał:

wystarczy darmowy program infran view i mozesz sobie takiego screena przekonwertowac do jpgega :)


Można też użyć XnViewa, pozwala on na konwertowanie wielu plików naraz.
Wybieramy:
Plik->Konwersja wielu plików->Dodaj katalog (wybieramy katalog ze screenami)->wybieramy katalog i format->OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odpalać Painta ani wykorzystywać schowka

Ja gdy nie miałem IrfanViev-a, każdorazowo po porobieniu kilku screenów odpalałem Photoshopa, bo nic innego nie trawiło tego formatu ;d ale teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Irfan Viev ;] niestety wszystkie screeny jakie zrobiłem, gdzieś przepadły przy wgrywaniu nowego Windows... a niektóre były naprawdę dobre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować