Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2006 o 16:38, Huksi napisał:

Demo będzie prawdopodobnie pod koniec lutego, a widząc zapał CDP bardzo możliwe, że będzie
po polsku.
Ale niedlugo zaczyna się beta !!!

To dobrze :)
Chciałbym przetestować grę na moim sprzęcie zanim kupie grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:47, marecky-1981 napisał:

Pytanie z innej beczki. Podoba wam sie pomysl z upgrade''mi armii czy wolelibyscie zeby bylo
jak w homm 4 zeby byl wybor miedzy roznymi jednostkami.


Ja osobiście preferuję system ulepszeń. Dzięki temu jednostki zyskiwały jakąś różnorodność. Np w Fortecy, podstawowy gremlin nie potrafił strzelać, jednak po ulepszeniu zyskiwał takową przewagę. Tak samo jak tytan. Moim zdaniem powrót do tego systemu będzie zaletą. Należy pamiętać, że w HoMM2 też był system ulepszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:47, marecky-1981 napisał:

Pytanie z innej beczki. Podoba wam sie pomysl z upgrade''mi armii czy wolelibyscie zeby bylo
jak w homm 4 zeby byl wybor miedzy roznymi jednostkami. Ja wole oczywiscie z czworki, wtedy
mozna wybrac czy preferujwe sie armie strzelajaca czy walke wrecz. Widze ze beda tak jak w
dodatkach z trojki czyli upgrade co mi osobiscie nie przypadlo do gustu. No i ten archaniol
wyglada do d...


To wcale nie jest takie oczywiste. Co mi po tym, że mogę wybierać jedną z dwóch jednostek skoro i tak jedna jest 100 razy silniejsza od drugiej? Przecież i tak wszyscy biorą cyklopa zamiast ogra, anioła zamiat czempiona, smoka zamiat hydry, dżina zamiast nagi i wiele innych. Wybór innej jednostki jest po prostu nieopłacalny. Oczywiście, gdyby było to dobrze zbalansowane - to super. Ale w czwórce tak naprawdę masz jedną jednostkę bez upgr (bo druga zazwyczaj jest do d...)
Upgr nie są idealne, ale przynajmniej nie będzie sytuacji niezbalansowania. Jeśli upgr nie będą się oraniczać tylko do nowych statystyk lub przemalowania jednostki to będzie bardzo dobrze.

PS : Moim zdaniem gry nie ocenia się po wyglądzie jednostek (przynajmniej w strategiach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:59, Huksi napisał:

To wcale nie jest takie oczywiste. Co mi po tym, że mogę wybierać jedną z dwóch jednostek skoro
i tak jedna jest 100 razy silniejsza od drugiej? Przecież i tak wszyscy biorą cyklopa zamiast
ogra, anioła zamiat czempiona, smoka zamiat hydry, dżina zamiast nagi i wiele innych. Wybór
innej jednostki jest po prostu nieopłacalny. Oczywiście, gdyby było to dobrze zbalansowane
- to super. Ale w czwórce tak naprawdę masz jedną jednostkę bez upgr (bo druga zazwyczaj jest
do d...)
Upgr nie są idealne, ale przynajmniej nie będzie sytuacji niezbalansowania. Jeśli upgr nie
będą się oraniczać tylko do nowych statystyk lub przemalowania jednostki to będzie bardzo dobrze.


PS : Moim zdaniem gry nie ocenia się po wyglądzie jednostek (przynajmniej w strategiach).


tu się zgodzę, w czwórce choć jednostek więcej było, to były na tyle nie zbalansowane, że połowa była praktycznie nie używana.
przyznam, że używałem "innych" kombinacji jednostek tylko aby zobaczyć je w akcji, wprowadzić jakąś różnorodność do rozgrywki... jednak kosztem "sporego" osłabienia armii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:58, PolishWerewolf napisał:

Ja osobiście preferuję system ulepszeń. Dzięki temu jednostki zyskiwały jakąś różnorodność.
Np w Fortecy, podstawowy gremlin nie potrafił strzelać, jednak po ulepszeniu zyskiwał takową
przewagę. Tak samo jak tytan. Moim zdaniem powrót do tego systemu będzie zaletą. Należy pamiętać,
że w HoMM2 też był system ulepszeń.


Popieram.. HoMM4 było trochę nie udane.. grałem 2 dni i znudziło mi się.. A w HoMM 3 gram do dziś:)
Powrót do starych sprawdzonych pomysłów mi się podoba bo nie wszystko co nowe jest dobre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 18:47, marecky-1981 napisał:

Pytanie z innej beczki. Podoba wam sie pomysl z upgrade''mi armii czy wolelibyscie zeby bylo
jak w homm 4 zeby byl wybor miedzy roznymi jednostkami. Ja wole oczywiscie z czworki, wtedy
mozna wybrac czy preferujwe sie armie strzelajaca czy walke wrecz. Widze ze beda tak jak w
dodatkach z trojki czyli upgrade co mi osobiscie nie przypadlo do gustu. No i ten archaniol
wyglada do d...


Sory ale te słowa mnie dobiły na maxa jak można polubic system wyborów nie można naprzykład gra c dwoma ulubionymi jednostkami naraz a pozatym pooprzednie posty mówia same za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie zamiast ulepszeń w miastach, jednostki powinny posiadac doświadczenie i dopiero po wejściu na odpowiedni poziom dostawały by bonusy, np. w postaci strzelania, podwójnego strzału bądź ataku bez odpowiedzi.
Oczywiście można by udostepnić budynki które umozliwiały by zatrudnianie nieco bardziej doświadczonych/wytrenowanych jednostek, jednak nie były by one tak dobra jak jednostki doświadczone na polu bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 10:25, Marud napisał:

A według mnie zamiast ulepszeń w miastach, jednostki powinny posiadac doświadczenie i dopiero
po wejściu na odpowiedni poziom dostawały by bonusy, np. w postaci strzelania, podwójnego strzału
bądź ataku bez odpowiedzi.


Takie rozwiązanie jest już zastosowane w Disciplesie :) Co prawda tam walka wygląda zupełnie inaczej, ale rozwiązenie jest dobre, tylko jak je zastosować w Heroes to nie wiem. W Disciplesie jednostki były pojedyńcze, tutaj są masowe. Więc wprowadzenie tego byłoby problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 10:31, PolishWerewolf napisał:

Takie rozwiązanie jest już zastosowane w Disciplesie :) Co prawda tam walka wygląda zupełnie
inaczej, ale rozwiązenie jest dobre, tylko jak je zastosować w Heroes to nie wiem. W Disciplesie
jednostki były pojedyńcze, tutaj są masowe. Więc wprowadzenie tego byłoby problemem...


Bo w Herosach doświadczenie posiadałyby oddziały nie jednostki.
Takie rozwiazanie (no prawie takie jak przedstawilem, bo jednak są ulepszenia ale to wina konstrukcji samej gry) jest w dodatku do HoMM 3 - Wake of Gods. Dało się jakoś dać doświadczenie oddziałom i to w dodatku świetnie zrealizowane. Tam naprawde widac sporą róznicę w oddziale doświadczonym i niedoświadczonym.
Nie mówię że ma to być zrealizowane w ten sam sposob jak w WoG`u ale wydaje mi się że ten kierunek rozwoju jednostek to naprawdę świetny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi doskonale obojętne jakie starsze części HoMM będą w pudełku. Jednak byłbym wniebowzięty, gdyby CD Projekt zdecydował się zamieścić w EK mało znane gry M&M, np. niewydany w Polsce dodatek do Heroes II, lub sagę Heroes Chronicles. Nie pogardziłbym jakąś częścią Might & Magic (chodzi o tę serię RPG), zwłaszcza że IX część wydało w Polsce właśnie CDP.

Sam jestem bardzo zadowolony z mapy oraz soundtracka. Jak wszyscy doskonale wiemy, przy muzyce z HoMM można odpłynąć, więc płyta z muzyką w pudełku zwalnia mnie z konieczności robienia ścieżki dźwiękowej na własną rękę. Mapa natomiast pozwoli lepiej poznać nowy świat.

Heroes IV odbieram jako bardzo dobrą grę, ale niespełniającą wymogów serii Heroes. Jest po prostu niedopracowana, ale i tak straciłem na niej kilkaset godzin. I tracę nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 10:44, Konqer napisał:

np. niewydany w Polsce dodatek do Heroes II


??? Price of Loyality byl wydany razem z H2 w tzw. edycji Gold - (w tanim graniu, ek, oraz razem z h4), o innym dodatku do H2 nie slyszalem

Dnia 16.01.2006 o 10:44, Konqer napisał:

Nie pogardziłbym jakąś częścią Might & Magic (chodzi o tę serię RPG), zwłaszcza że IX część wydało w Polsce właśnie CDP.


e tam... co prawda wspolny swiat.. ale milosnicy strategii niekoniecznie musza byc milosnikami cRPG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:17, moonman napisał:

e tam... co prawda wspolny swiat.. ale milosnicy strategii niekoniecznie musza byc milosnikami
cRPG ;)


Ja dzięki Heroes poznałem serię M&M. I się uzależniłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 13:04, Snoopy1 napisał:

Ile kosztuje i czy warto ją kupić??


Zobacz w sklepie. Są trzy wersje do wyboru. A czy warto? Sądzę, że to może być jedna z najlepszych strategii tego roku. A jesli chodzi o turówki to najlepsza. Warto zaryzykować. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludu heroes 5 macie jakieś wieści o planowanej wersji beta która się odbędzie 19 stycznia?
jak będzie można pobrac albo coś
wiem tylko tyle że mamy czekac i byc czujni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 15:26, gustaw86 napisał:

ludu heroes 5 macie jakieś wieści o planowanej wersji beta która się odbędzie 19 stycznia?
jak będzie można pobrac albo coś
wiem tylko tyle że mamy czekac i byc czujni :P


he, czekając na sesję (sic!) i kombinując przy projekcie zaliczeniowym (sic!) co 5 minut sprawdzam czy są nowe wieści odnośnie open bety.... jednocześnie źle wróże mojemu niedoszłemu projektowi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże Święty wczoraj zamówiłem Limitowną Edycję Kolekcjonerską gry (jak nie trudno się domyśleć) Heroes OF Might and Magic V ! ! ! <jupi> niby to jeszcze szmat czasu zanim ją dostane ale... nawet po 24 h mam jeszcze przyszpieszone bicie serca... przeczytałem już 20% forum na temat Heroes V ... przegladam wszystkei strony na temat Tej gry.. i czym więcej się dowiaduje to tym bardziej czekam na tą wielką grę..

Jednakże nie podoba/ niepodobaja mi się .. jednostki są takie podobne do tych z Ethelords... :/ a mi włąśnei ta gra w 99% nie odpowaidała grałem w nią i.. :/ własnie taka miałęm minę mam nadzieje ze H 5 nie będzie za bardzo podobne do niej.. ale te jednostki.. po za tym Zamki są zbyt kiczowate.. ja chciałęm tylko ZAMKI a nie kurna wymyślene architektóry... po za tym jednostki chciałem takie maluche.. a nie piękne mangi... przekolorowane... a mapa rozgrywki też mi się za bardzo nie podoba.. wszystko jest podobne do Ethelrds.. ja nawet nei chciełem heroes 3 w CD !! dla mnie by mogli ją tylko lekko odpicować.. dopieścic grafike dać wiecej czarów .. artefaktów .. zmienić wygla interfejsu + wyższa rozdzielczość + dać to co ww WOG''u (weterani wiedzą o czym mówię) (a dla zielonych .. jest to mod do H3), + opcie do wyłaczenia tych bajerów ... co jeszcze.. poszerzyć ją dodać większe jeszcze may , potwory.. ehh po prostu ją poszerzyć bo dal mnie Heroes 3 jest to IDEALNA turowa gra.. pzepiękna .. ehh do dzisiaj w nią gram..

Teraz powiecei tak narzekał a jednak zamówił heroes V ... tak bo jak już/ jeszcze nie wspominałęm mam wszystkie Herosy oryginalne i ładnie położone na ołtarzyku .. :P TYLKO , potwarzam tylko ną heroes of might and Magic i Might and Magic moge wydać pieniadze.. TYLE pieniędzy.. i na żadną inną grę .. nawet na Mosta Wanted.. mimo ze fajna ale się nudzi.. a Herosi nigdy się nie nudzą (H3)

I mam jeszcze pytanie do WAS i do CDPROJEKT (czy tam gram.pl) mam nadzieje ze wyślecie te edycje w jakomś porządnym kartonie aby nie było zadnych zgnieceń czy coś .. i zabiezpieczyćie to porządnie... i jeszcze edno pyatnie.. moze ktoś dać linka jak będzie ta LES wyglądać ?? ( LES - Limitowana Edycja Specjalna nawiasem mówiąc fajny skrót) :P aha bym zapomniał... co ja chciałęm.. prośba do CDPROJEKT dajcie jakiś fajny gadzet np KUFEL czy coś porzytecznego... albo h1 h2 i dodatki h3 i dodatki lub h4 i wszystkie dodatki.. przecierz płącimy WAm te 160 zł ... a to przyżnacie ze NIE jest mało... ja rozumiem ze kabzy sobei musicie napchaci napewno nie stracic ale TO JEST HEROES V nawet jak będiz eto średnai gra to i tak się sprzeda,.. wiec prosze WAS mam nadzieje ze do moim prośb ktoś sie dołaczy... FANI HEROES łączcie się !! ! ! a pisał to Piotra$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w końcu widać że Tytan jest tytanem nie tylko z nazwy. Podobnie smok - wyraźnie większe od pozostałych jednostek (łącznie z bohaterem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 13:53, HumanGhost napisał:

> Ile kosztuje i czy warto ją kupić??

Zobacz w sklepie. Są trzy wersje do wyboru. A czy warto? Sądzę, że to może być jedna z najlepszych
strategii tego roku. A jesli chodzi o turówki to najlepsza. Warto zaryzykować. :-)

A jakie są wersje i czym się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować