Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Trochę nudzi mi się w długi weekend majowy także dla tych mniej zorientowanych albo nie znających angielskiego przetłumaczyłem na Polski przetłumaczone z Rosyjskiego na Angielski informacje o nowych czarach.

Arcane Crystal [Tajemny Kryształ] (Level 2):

Tworzy kryształ na wybranym miejscu na polu walki blokując drogę do końca walki lub do zniszczenia kryształu.
HP: 20 HP. Obrona = 0.

{PRZYWOŁANIE}
[Brak]: 40+8*SP
[Podstawowy]: 60+12*SP
[Zaawansowany]: 80+16*SP
[Expert]: 100+20*SP

Blade Barrier [Bariera Ostrzy] (Level 4):

Tworzy ścianę o długości 3 pól na wybranym miejscu. Ściana posiada dodatkowe 75% obrony przed atakami dystansowaymi i magią. Zwraca obrażenia równe liczbie straconych HP do atakujących wręcz.

Czas trwania: 1*SP turns

{PRZYWOŁANIE}
[None]: Unknown
[Basic]: Unknown
[Advanced]: 60+10*SP
[Expert]: 96+12*SP

Deep Freeze [Głębokie Zamarznięcie](Level 5):

Zamraża cele, zadając obrażenia od lodu i duże obrażenia przez pewien okres czasu.

Nie-magiczna strata wzrasta 103+3*SP % (?). Czas trwania: 1 tura: Obrażenia = 30+30*SP
{ZNISZCZENIE}

Divine Vengeance [Boska Zemsta] (Level 4)


Magiczne obrażenia dla wybranego oddziału zależą od liczby jednostek, które zostały przez niego zabite od początku walki.

Obrażenia:

{ŚWIATŁO}
[Zaawansowany]: 40+4*X
[Expert]: 60+6*X

Gdzie X jest liczbą zabitych jednostek.

Regeneration [Regneracja] (Level 2):

Jednostka zdobywa zdolność regeneracji na pewien czas. Nie działa na Nieumarłych.
Jendostka regeneruje 75+5*SP % HP, Czas trwania:

{ŚWIATŁO}
[Brak]: 1 tura
[Podstawowy]: 2 tury
[Zaawansowany]: 3 tury
[Expert]: 4 tury

Sorrow [Smutek](Level 1):


Duch walki maleje i obniża morale i szczęście.

{MROK}
[Brak]: -1 morale i szczęście
[Podstawowy]: -2 morale i szczęście
[Zaawansowany]: -3 morale i szczęście
[Expert]: -4 morale i szczęście

Summon Hive [Przywołanie ula](Level 4):

Tworzy ul os na wybranym miejscu pola bitwy. Rój z ula będzie atakował jednostki do końca bitwy lub gdy nie zostanie zniszczony. (Ul nie atakuje Nieumarłych, Żywiołaków i jednostek mechanicznych.

{PRZYWOŁANIE}
HP:
[Zaawansowany]: 50 HP
[Expert]: 100 HP
Inicjatywa:
[Zaawansowany]: 5+0,25*SP
[Expert]: 5+0,25*SP

Vampirism [Wampiryzm] (Level 5):

{MROK}
Wybrany Oddział zdobywa atrybuty Nieumarłych i zdolność wysysania życia (jak wampiry).
Efekt 50+2*SP % obrażeń
Czas trwania = 1*SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 14:11, michu96 napisał:

Gdzie jest łza ashy w ostaniej misji w 1 kampani ?

Chodzi Ci o misję Upadek Króla ? W poradniku są zaznaczone dwa miejsca w którym może ona występować. Ale najlepiej odkryć trzy obeliski, a później będzie dokładnie narysowane gdzie jest Łza Ashy. Przechodziłem tą misję dwa razy, raz mi pojawiła sie niedaleko kopalni obok gór, a drugi raz przy wejściu na taką ziemnistą ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś byłby chętny do przejścia misji Szmaragdowe Smoki na moim zapisie? Niestety nie mam już cierpliwości do tego scenariusza! Zaczynałem go już ok. 20 razy i rzygać mi się chcę kiedy przegrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozegrać misję na niższym poziomie trudności, niż ten na którym grasz. Nie ma misji nie do przejścia - na poziomie łatwym powinieneś dać radę:) Zawsze przecież przyjemniej przejść misję samemu;) W ostateczności możesz użyć kodów... szybsze to niż czekanie, aż ktoś przejdzie mapę za Ciebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 00:31, Rafal G napisał:

Spróbuj rozegrać misję na niższym poziomie trudności, niż ten na którym grasz. Nie ma misji
nie do przejścia - na poziomie łatwym powinieneś dać radę:) Zawsze przecież przyjemniej przejść
misję samemu;) W ostateczności możesz użyć kodów... szybsze to niż czekanie, aż ktoś przejdzie
mapę za Ciebie;)


Jestem zdesperowany... :D Do kodów nie bedę się uciekał, popróbuję jeszcze na łatwym... Może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przechodziłem kampanii podstawki do końca(skończyłem chyba na Nekropolis), ale z chęcią spróbuję, jeśli chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci przejść, tylko musiałbyś mi wysłać na maila wraz z opisem na jakiej wersji przechodziłeś ok?
*,*
jakby co, to maila znajdziesz na GSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 13:41, Dark Demon napisał:

NARESZCIE!!! Na "łatwym" jakoś się udało! Dobijała mnie już ta monotonia...:D


Gratulacje:) Mówiłem, że się uda?;) I chyba masz teraz większą satysfakcję, kiedy przeszedłeś to sam. Poziom na jakim się przeszło nie ma tutaj znaczenia, liczy się sam fakt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa...
Ale i tak największa satysfakcja jest gdy się przejdzie coś na wysokim poziomie trudności. Ale to trzeba mieć nerwy ze stali... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Dlaczego podczas gry przez internet nie wyświetlają się punkty zdobyte w scenariuszach i pojedynkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 14:17, MindzuR napisał:

Ale i tak największa satysfakcja jest gdy się przejdzie coś na wysokim poziomie trudności.
Ale to trzeba mieć nerwy ze stali... :D


Wiadomo, że im wyższy poziom, tym większa satysfakcja, ale jeśli przejdzie się samemu bez niczyjej pomocy czy bez kodów jakąś grę, niezależnie na jakim poziomie by się to zrobiło satysfakcja i tak jest;) Są oczywiście i tacy, którzy cieszą, że przeszli na kodach... ale o nich lepiej nie wspominać;)
Druga sprawa, że w kampanii są takie misje, które na poziomie heroicznym byłyby po prostu nie do przejścia, ze względu na warunki startowe;) Ale to też już inna bajka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 23:44, Rafal G napisał:

Wiadomo, że im wyższy poziom, tym większa satysfakcja, ale jeśli przejdzie się samemu bez niczyjej
pomocy czy bez kodów jakąś grę, niezależnie na jakim poziomie by się to zrobiło satysfakcja
i tak jest;) Są oczywiście i tacy, którzy cieszą, że przeszli na kodach... ale o nich lepiej
nie wspominać;)

Dlaczegóż to? Jeśli taka gra daje im satysfakcje, to czemu mielibyśmy ją negować? Ważne aby przy HoMM V (jak i przy innych grach) rozgrywka dawała przyjemność, a czy pomagają w tym kody, czy nie - to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 00:00, windows00 napisał:

Dlaczegóż to? Jeśli taka gra daje im satysfakcje, to czemu mielibyśmy ją negować? Ważne aby
przy HoMM V (jak i przy innych grach) rozgrywka dawała przyjemność, a czy pomagają w tym kody,
czy nie - to nie ma znaczenia.


Ja tylko powiedziałem, że lepiej nie wspominać;) Nie chcę nikomu odbierać przyjemności z gry. O gustach się nie dyskutuje, więc ktoś bardzo lubi grać na kodach niech gra:) Mnie osobiście kody odzierają gry z wszelkiej przyjemności i odbierają smaczek wyzwania (w końcu gdzie jakieś emocje, jeśli oszukuje się żeby wygrać?), dlatego jestem zdecydowanych przeciwnikiem takich rozwiązań. Ale jak już wspomniałem - co kto lubi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to w Herosach II, jeśli użyło się jakiegoś kodu, to potem przy wyniku w Hall of Fame widniał dopisek "cheater" :P. I prawidłowo (raz jeden w życiu, właśnie wtedy, użyliśmy z bratem kodu i to wyłącznie z ciekawości "jak to działa").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 00:30, Rafal G napisał:

dlatego jestem zdecydowanych przeciwnikiem takich rozwiązań. Ale jak już wspomniałem - co kto lubi;)


Jestem takiego samego zdania...
ja tylko dwa razy użyłem kodu: w Quake II (:P) i w Blood Rayne 2 :] bo gra była naprawdę trudna, no ale komu nie zdarzyło się wpisać GOD ON :)
Jeśli zaś chodzi o Heroesa V to używałem czasem trainera, jak przechodziłem po raz trzeci kampanię podstawki, ze względów czasowych :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jak widzę jest tu sporo dobrze przygotowanych graczy a ja jako laik potrzebuję pomocy.
Zachecony opisami i pamietając jak parenaście lat temu zagrywałem się dwójką zakupilem Herosów V. Posiadam kompa o parametrach: procesor Celeron 2,4Gb, 512 MB RAM, karta graficzna Radeon 9000 Pro, Windows XP, DirektX 9 itd. Po instalacji i uruchomieniu obraz miga, robi przeskoki w animacji itp. Czy da sie coś z tym zrobić, czy komp za słaby? Może coś ściągnąć lub parametry jakieś zmienić? Ogladanie kupionego pudła do gry nie jest aż tak zabawne... Z góry dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować