Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

czesc
nie wie ktos czy do V dodadza tez czesci I II i III ? tak czytalem w newsie z jednej strony o grach, ale cdprojekt pisze tylko o III , jedoczesnie konkurs na mapy ktore dolacza do pakietu moga byc tez do I i II wiecjuz calkiem zglupialem

2. wie ktos czy H V bedzie obslugiwal widescreen?? (16:10) ?

hej! doczekac sie nie moge, tylko ciut tansze moglo by byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja jush bym se zagrał!! Nawet w bete!! Nie obchodza mnie bugi wystarczy by chodzila i nie ladowala sie pol godziny! dla mnie niektore jednostki dziwnie wygladaja np ulepshone wampiry!! Ale inne wrecz wspaniale np.zjawy(:D) Caly zamek nekropolii wyglada rownie wspaniale (przynajmniej na screenach!!) Dalej obstaje przy bastionie za dlugo gram by sie teraz przestawic na jakis MATECZNIK!! I gdzie moje krasnoludy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie umiem zrozumiec... jak mozna tyle czasu grac w gre i nie znalesc wszystkich bugów albo chociarz 90% przecierz jak coś nie pasi to od razu widać... jak ja grałem w H 3 to znalazłem jedno okienko na mapie głównej (!) a konkretnie w interfejsie które nie jest przetłumaczone na POL :P po za tym raz na gdzies 13-15 miesiacu gra wychodziłą mi non stop i nie mogłem skończyć scenariusza.. ;ludzie po prostu trzeba grac w Herosów a bugów nie będzie... a nie jeść pizze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezez: teraz wychodzi Beta5, a już Beta4 ''praktycznie'' była grywalna :). Moim ulubionym zamkiem jest zamek Tytanów :), i muszę powiedzieć, że na polu bitwy jak Tytani walczą to naprawdę czuć, że to Tytani, a nie kukiełki z nazwą ''tytani" :).

Warto czekać na tą grę, lepsza od IV i ogólnie wzorowana na ''nieśmiertelnej'' III :). I wbrew pozorom, bardzo szybko się wczytuje, nawet gdy to jest beta...

korzec: nie ma takiej opcji, a na forum jakoś nie znalazłem wzmianki o tym czy taka opcja będzie. Pewnie nie będzie.

I żeby Was troche podrażnić, to idę testować dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu będzie kicha... Myślałem, że po beznadziejnym HoM&M4, startach finansowych i lawinie bluzgów od zawidzionych graczy autorzy trochę otrzeźwieją, ale widzę, że nie, że idą w ślady zmian jakie wprowadzili w 4-ce. Uparli się na 3D - ok, niech będzie 3D, chociaż gier w 3D w takim ''warcraftowym rzucie'' namnożyło się teraz strasznie i jakieś łączone techniki (2D plansza + 3D elementy i izometryczny rzut) mogłyby być wielce atrakcyjne, ale ok - 3D. Tylko jak się robi grę w 3D to trzeba być cholernie dokładnym, opracować modele na prawo i lewo jak to robi np. Blizzard, dokładnie wszystko otexturować i dopracować, a tu jak zwykle spartolili - kanciate modele, niedorobione textury, badziewnie cukierkowe kolory.. Urok 3-ki polegał między innymi na dopracowaniu szczegółów - tu animacja, tu fajny filmik, animowane menu, etc. Ręczne rysunki dużo dająm, gra ma klimat, a żeby zrobić ładny model 3d to jak z figurką Warhammera trzeba - czasem i miesięcy żeby ciągle coś poprawiając zrobić ją na extra. Poza tym nawymyślali jakiś debilnych jednostek <co im Ifryt dla przykładu przeszkadzał?! po co go zastąpili jakią pokraką do tego jeszcze łudząco podobnym do innej jednostki kilka poziomów niżej, inne jednostki wszytkie pochodzą z poprzenich części, nie można było tak konsekwentnie?! No i wygląd niektórych - co oni z maga zrobili? Miał być mag nie sprzedawca perskich dywanów, rozumiem konwencja arabska - ale skoro tak golem i tytan słabu tu pasują! A devil?! Co to wyprzedaż modeli w Blizzardzie była?! Tożto podrasowane Diablo1!> Niech jeszcze zwalą muzę i odgłosy <niech kupią jakiś midy od UbiSoftu> i zawęrzą pole widzenia do bohatera na środku ekranu, aha i po co multiplayer? Grunt to grę szybko sprzedać, po co ją dopracowywać?! Gracze to idioci - wszystko kupią, a jak się nie będzie podobać - to za późno, już kupili;> Jewrychy i chałaciarze - życzę im szczerze żeby zbankrutowali po HoM&M5! Za niedoróbki! Krooowy doić a nie za gry się brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:08, dr-soulman napisał:

No i znowu będzie kicha... Myślałem, że po beznadziejnym HoM&M4, startach finansowych i lawinie
bluzgów od zawidzionych graczy autorzy trochę otrzeźwieją, ale widzę, że nie, że idą w ślady
zmian jakie wprowadzili w 4-ce. Uparli się na 3D - ok, niech będzie 3D, chociaż gier w 3D w
takim ''warcraftowym rzucie'' namnożyło się teraz strasznie i jakieś łączone techniki (2D plansza
+ 3D elementy i izometryczny rzut) mogłyby być wielce atrakcyjne, ale ok - 3D. Tylko jak się
robi grę w 3D to trzeba być cholernie dokładnym, opracować modele na prawo i lewo jak to robi
np. Blizzard, dokładnie wszystko otexturować i dopracować, a tu jak zwykle spartolili - kanciate
modele, niedorobione textury, badziewnie cukierkowe kolory.. Urok 3-ki polegał między innymi
na dopracowaniu szczegółów - tu animacja, tu fajny filmik, animowane menu, etc. Ręczne rysunki
dużo dająm, gra ma klimat, a żeby zrobić ładny model 3d to jak z figurką Warhammera trzeba
- czasem i miesięcy żeby ciągle coś poprawiając zrobić ją na extra. Poza tym nawymyślali jakiś
debilnych jednostek <co im Ifryt dla przykładu przeszkadzał?! po co go zastąpili jakią pokraką
do tego jeszcze łudząco podobnym do innej jednostki kilka poziomów niżej, inne jednostki wszytkie
pochodzą z poprzenich części, nie można było tak konsekwentnie?! No i wygląd niektórych - co
oni z maga zrobili? Miał być mag nie sprzedawca perskich dywanów, rozumiem konwencja arabska
- ale skoro tak golem i tytan słabu tu pasują! A devil?! Co to wyprzedaż modeli w Blizzardzie
była?! Tożto podrasowane Diablo1!> Niech jeszcze zwalą muzę i odgłosy <niech kupią jakiś
midy od UbiSoftu> i zawęrzą pole widzenia do bohatera na środku ekranu, aha i po co multiplayer?
Grunt to grę szybko sprzedać, po co ją dopracowywać?! Gracze to idioci - wszystko kupią, a
jak się nie będzie podobać - to za późno, już kupili;> Jewrychy i chałaciarze - życzę im
szczerze żeby zbankrutowali po HoM&M5! Za niedoróbki! Krooowy doić a nie za gry się brać!


Czy są jacyś moderatorzy ? To nie jest topic o HV, tylko o jej polskiej wersji oraz newsach o niej. Mam już serdecznie dość czytać listy oszołomów. Przepraszam, może jestem w błędzie ale uważam że strategii nie ocenia się po graficy. Ale pewnie zaraz szanowny fan poprzednich części mnie nawróci ...
Ech, ciężko dla takich tworzyć gry.. Zakochani w 3 najlepiej zrobilibymission packa do H3 niż nową grę.
Jeszcze jedno : Skąd wiesz, że muzyka jest słaba szanowny proroku ? Skąd ci się wzięło, że multi nie będzie ?!
Twórcy prowadzą beta testy (o ile wiesz co to jest) i starają się wyeliminować wszystkie blędy. Ale ty wiesz lepiej Nostradamusie. Uważaj, żeby te nieuzasadnione życzenia nie obróciły się przeciwko tobie !!
A plansza nie będzie izometryczna, grfika jest ładna (ale oczywiście mój gust nie może równać się z twoim o wielki Proroku !)
PS : Tobie radzę przestać krowy doić bo możesz je zatruć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie raczej az tak pesymistycznie. Co prawda czekam jak na zmilowanie na poniedzialkowe open beta testy, zeby jak sie uda, samemu to zobaczyc na zywo, nie tylko na screenach...
A te zle nie sa, poza tym na kilku trailerach bylo mozna obejrzec walki i cut scenki renderowane na silniku gry.
I nie byly one gorsze od blizzowych... A jak naprawde to przekonamy sie niedlugo...
Co do postaci, to w kazdej czesci nastepowaly jakies zmiany ... niektorym pasowaly, niektorym nie. Mi osobiscie najbardziej pasuja zamki z Heroes 2. A te przemeblowanie w 4 serce mi prawie zlamalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do blizzarda, widzę że masz jakąś obsesje proroku.
Widać zazdrość. Każdy bowiem by chciał odnieść światowy sukces swoimi grami (i to bez świetnej grafiki !).
No cóż Proroku, dla ciebie dobra gra =świetna grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he ... niezle ... ale nie za ostro przypadkiem? To ze sie chlopowi cos nie podoba, to nie powod zeby go z ziemia mieszac ...
O ile pamietam jeden z punktow regulaminu wspomina cos o obrazaniu innych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha !!!
Szanowny prorok nie widzi że NWC zbankrutowało i Heroesów robi inna firma !!!
Radziłbym jeszcze raz spojrzeć do czarnej kuli ....
Lepiej już otrzeźwiej "jakią pokraką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry poniosło mnie.....
Ale dlaczego on może obrażać ?!
I to w taki nieuzasadniony sposób?
Bardzo proszę o usuwanie takich postów jak tego doktora ... albo po prostu nie reagować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:24, maciekujek napisał:

Jakie są wymagania bo chciałem zamówić czy pójdzie mi na AMD 1 GHz, 384 MB Ram, Radeon 9800
Pro?


Na niskich detalach będzie kuśtykać... Gra jest tworzona na podstawie silnik z Silent Storm.... Radziłbym ulepszyć komp. Albo spróbować jak demo pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 19:21, Chester001 napisał:

ja tego nie umiem zrozumiec... jak mozna tyle czasu grac w gre i nie znalesc wszystkich bugów
albo chociarz 90% przecierz jak coś nie pasi to od razu widać...


Żeby to było tak fajnie... A w programach komputerowych (nie tylko w grach!) jest tak, że niektóre błędzy nie są widoczne od razu, wychodzą na przykład tylko w pewnych okloicznościach, konfiguracjach czy sekwencjach zdarzeń. Bywa i tak, że naprawienie jednego błędu powoduje pojawienie się następnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:08, dr-soulman napisał:

No i znowu będzie kicha... Myślałem, że po beznadziejnym HoM&M4, startach finansowych i lawinie
bluzgów od zawidzionych graczy autorzy trochę otrzeźwieją, ale widzę, że nie, że idą w ślady
zmian jakie wprowadzili w 4-ce. Uparli się na 3D - ok, niech będzie 3D, chociaż gier w 3D w
takim ''warcraftowym rzucie'' namnożyło się teraz strasznie i jakieś łączone techniki (2D plansza
+ 3D elementy i izometryczny rzut) mogłyby być wielce atrakcyjne, ale ok - 3D. Tylko jak się
robi grę w 3D to trzeba być cholernie dokładnym, opracować modele na prawo i lewo jak to robi
np. Blizzard, dokładnie wszystko otexturować i dopracować, a tu jak zwykle spartolili - kanciate
modele, niedorobione textury, badziewnie cukierkowe kolory.. Urok 3-ki polegał między innymi
na dopracowaniu szczegółów - tu animacja, tu fajny filmik, animowane menu, etc. Ręczne rysunki
dużo dająm, gra ma klimat, a żeby zrobić ładny model 3d to jak z figurką Warhammera trzeba
- czasem i miesięcy żeby ciągle coś poprawiając zrobić ją na extra. Poza tym nawymyślali jakiś
debilnych jednostek <co im Ifryt dla przykładu przeszkadzał?! po co go zastąpili jakią pokraką
do tego jeszcze łudząco podobnym do innej jednostki kilka poziomów niżej, inne jednostki wszytkie
pochodzą z poprzenich części, nie można było tak konsekwentnie?! No i wygląd niektórych - co
oni z maga zrobili? Miał być mag nie sprzedawca perskich dywanów, rozumiem konwencja arabska
- ale skoro tak golem i tytan słabu tu pasują! A devil?! Co to wyprzedaż modeli w Blizzardzie
była?! Tożto podrasowane Diablo1!> Niech jeszcze zwalą muzę i odgłosy <niech kupią jakiś
midy od UbiSoftu> i zawęrzą pole widzenia do bohatera na środku ekranu, aha i po co multiplayer?
Grunt to grę szybko sprzedać, po co ją dopracowywać?! Gracze to idioci - wszystko kupią, a
jak się nie będzie podobać - to za późno, już kupili;> Jewrychy i chałaciarze - życzę im
szczerze żeby zbankrutowali po HoM&M5! Za niedoróbki! Krooowy doić a nie za gry się brać!


Ładny flame, bardzo ładny. Szkoda tylko, zę prawdy w nim niewiele. Idą w ślady zmian, jakie były w czwórce? Hmmmm, a wszędzie piszą, że HoMM V to podrasone HoMM III w 3D. No, ale to pewnie dla ściemy tylko. Co do cukierkowych kolorów i kanciastych modeli - wiesz, tto można spokojnie i bez problemu podpiąć pod Warcarfta 3, którego zrobił tak ubóstwiany przez ciebie Blizzard. Chcą wydać grę szybko byle zarobić? No tak, pewnie dlatego zamkniete beta testy trwały miesiąc dłużej niż planowano, a otwarte opóźniono, zeby dopracować betę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:08, dr-soulman napisał:

No i znowu będzie kicha... Myślałem, że po beznadziejnym HoM&M4, startach finansowych i lawinie
bluzgów od zawidzionych graczy autorzy trochę otrzeźwieją, ale widzę, że nie, że idą w ślady
zmian jakie wprowadzili w 4-ce. Uparli się na 3D - ok, niech będzie 3D, chociaż gier w 3D w
takim ''warcraftowym rzucie'' namnożyło się teraz strasznie i jakieś łączone techniki (2D plansza
+ 3D elementy i izometryczny rzut) mogłyby być wielce atrakcyjne, ale ok - 3D. Tylko jak się
robi grę w 3D to trzeba być cholernie dokładnym, opracować modele na prawo i lewo jak to robi
np. Blizzard, dokładnie wszystko otexturować i dopracować, a tu jak zwykle spartolili - kanciate
modele, niedorobione textury, badziewnie cukierkowe kolory.. Urok 3-ki polegał między innymi
na dopracowaniu szczegółów - tu animacja, tu fajny filmik, animowane menu, etc. Ręczne rysunki
dużo dająm, gra ma klimat, a żeby zrobić ładny model 3d to jak z figurką Warhammera trzeba
- czasem i miesięcy żeby ciągle coś poprawiając zrobić ją na extra. Poza tym nawymyślali jakiś
debilnych jednostek <co im Ifryt dla przykładu przeszkadzał?! po co go zastąpili jakią pokraką
do tego jeszcze łudząco podobnym do innej jednostki kilka poziomów niżej, inne jednostki wszytkie
pochodzą z poprzenich części, nie można było tak konsekwentnie?! No i wygląd niektórych - co
oni z maga zrobili? Miał być mag nie sprzedawca perskich dywanów, rozumiem konwencja arabska
- ale skoro tak golem i tytan słabu tu pasują! A devil?! Co to wyprzedaż modeli w Blizzardzie
była?! Tożto podrasowane Diablo1!> Niech jeszcze zwalą muzę i odgłosy <niech kupią jakiś
midy od UbiSoftu> i zawęrzą pole widzenia do bohatera na środku ekranu, aha i po co multiplayer?
Grunt to grę szybko sprzedać, po co ją dopracowywać?! Gracze to idioci - wszystko kupią, a
jak się nie będzie podobać - to za późno, już kupili;> Jewrychy i chałaciarze - życzę im
szczerze żeby zbankrutowali po HoM&M5! Za niedoróbki! Krooowy doić a nie za gry się brać!

Po pierwsze twórcy nie biorą pod uwagę 4części. Tylko robią jakby kontynuację 3części. Grafika jest ładna. Nie wiem wogóle co ty mi tu o WC3 gadasz! IMO HoMM III > WC3 !! Heroes rulez! Twoje narzekanie, lęki, groźby, i obawy nie mają podstaw (o kant d*** można se je rozbić). A więc CU w piekle! (mnie tam nie będzie ale ty??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:46, Huksi napisał:

Sorry poniosło mnie.....
Ale dlaczego on może obrażać ?!
I to w taki nieuzasadniony sposób?
Bardzo proszę o usuwanie takich postów jak tego doktora ... albo po prostu nie reagować ...


No właśnie - nie reagujmy. Tyczy się to wszystkich, więc Ciebie też :). Jeśli bardzo cię boli, że jakiś nastolatek z przerośniętym ego musi sobie poflamować to napisz na forum@gram.pl lub moderator@gram.pl a jeden z naszych co bardziej nerwowych modków (tye, knot - pozdrawiam :]) już się kolegą zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 18:53, TYHE napisał:

> a tak w ogóle to jeżeli to jest
> białoruskie znaczenie to niech sobie tak w Białorusi tłumaczą. My żyjemy w Polsce..

....żyjemy, ale jak widać, niektórzy swego języka nie znają, co nie przeszkadza im w dyskusji...

to nie jest żadne białoruskie tłumaczenie, tylko słowo obecne w naszej literaturze i w Słowniku
języka polskiego
PWN :
matecznik - trudno dostępne miejsce w puszczy, gdzie są legowiska zwierzyny
leśnej (zwłaszcza grubego zwierza); gęstwina w głębi puszczy, ostęp leśny
to tylko znaczenie nr 1, sa jeszcze dwa inne a wszystkie razem sprawiają, że wg mnie byłaby
to bardzo dobra nazwa dla Sylvan - jako ukrytego miejsca, gdzie wylęgają się leśne bestie
;D


Niech wam będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:35, Lisuu napisał:

> > a tak w ogóle to jeżeli to jest
> > białoruskie znaczenie to niech sobie tak w Białorusi tłumaczą. My żyjemy w Polsce..

> > > ....żyjemy, ale jak widać, niektórzy swego języka nie znają, co nie przeszkadza im w dyskusji...

> > > to nie jest żadne białoruskie tłumaczenie, tylko słowo obecne w naszej literaturze i
w Słowniku
> języka polskiego
PWN :
> matecznik - trudno dostępne miejsce w puszczy, gdzie są legowiska zwierzyny

> leśnej (zwłaszcza grubego zwierza); gęstwina w głębi puszczy, ostęp leśny
> to tylko znaczenie nr 1, sa jeszcze dwa inne a wszystkie razem sprawiają, że wg mnie byłaby

> to bardzo dobra nazwa dla Sylvan - jako ukrytego miejsca, gdzie wylęgają się leśne bestie

> ;D

Niech wam będzie
nie zgadzam sie musi byc to jakos fajnie nazwane

a matecznik to brzmi jak bajki dla 6,5 latkow!! jush niech lepiej nazywa sie sylvan a nie matecznik
ale i tak wyglad nekropolii mnie rozwala
pozdro dla krasnoluduf:DDDDDDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować