Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

Masz rację, jeżeli oglądasz dobty film to tylko i wyłacznie napisy, bo lektor psuje cały klimat.

Z napisami najlepiej oglądać KAŻDY film. Nie ważne jak zły i tandetny jest, zawsze pozostanie coś w pamięci: jakiś zwrot, sformułowanie, itp.

SPOILERY (nt. DM)

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

Co do H5 jak myślisz, czy bedzie 3 dodatek, który zapuści swoje korzenie w TOE?

Zapowiedź głosiła wyraźnie - TotE to końcowa część historii Wojny Królowej Izabeli, więc kolejny dodatek w żaden logiczny sposób powstać. A dodatek do dodatku to byłoby jakieś kuriozum.

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

Mnie się wydaje, że koniec wojen Izabeli to nie będzie ostateczny koniec kłopotów w Ashan,

Jednak HoM&M V opowiada o konflikcie, którego główną osią jest Izabela.

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

w końcu jak mozna się domyśleć po zapowiedziach, orkowie oprócz pokonania demonów będą chcieli
zapanować nad całym Ashan

Orkowie pragną tylko jednego - spokoju. Po tym co przeszli na 100% nie pragną wojny, lecz będą bronić swego terytorium przed wrogami.

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

a z drugiej strony zagorżenie ze strony powstajacego nowego potężnego
Nekromanty

Arantir póki co martwi się jedynie o znalezienie Cienistego Czerepu (Skull of Shadows), choć może przy okazji trochę namieszać, ale IMO to nie materiał na dodatek (z powodów, które podałem wyżej).

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

który po zakończeniu własnych spraw z Mesiaszem Demonów, będzie chciał zrealizować
zapewne swoje plany zdobycia większej władzy i potęgi.

Nijak tego nie zrobi, bo... w finale DM umiera :P

Dnia 27.05.2007 o 20:56, Bosper napisał:

Jak dla mnie nowy dodatek zakończy jeden
główny watek i rozwinie kilka kolejnych, więc zakończenie Wojen Izabeli nie musi oznaczac końca
dodatków do H5

Musi z powodu zapowiedzi twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2007 o 21:08, windows00 napisał:

Musi z powodu zapowiedzi twórców.

To czemu twórcy są niekonsekwentni, jest smoków władców więcej niż frakcji ich wyznających, więc albo zgubili wąłek w historii Ashan, albo mają jeszcze niespodzianki w ToE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:30, Bosper napisał:

To czemu twórcy są niekonsekwentni, jest smoków władców więcej niż frakcji ich wyznających,
więc albo zgubili wąłek w historii Ashan, albo mają jeszcze niespodzianki w ToE.

To czemu na przykład państw w Europie jest więcej niż tych biorących udział np. w bitwie pod Monte Cassino? :)
Po prostu zdarza się, że niektóre strony mogą być konfliktem niedotknięte i nie brać w nim udziału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:37, Napek napisał:

> To czemu twórcy są niekonsekwentni, jest smoków władców więcej niż frakcji ich wyznających,

> więc albo zgubili wąłek w historii Ashan, albo mają jeszcze niespodzianki w ToE.
To czemu na przykład państw w Europie jest więcej niż tych biorących udział np. w bitwie pod
Monte Cassino? :)
Po prostu zdarza się, że niektóre strony mogą być konfliktem niedotknięte i nie brać w nim
udziału :)

Zatem napisałem, że historia Ashan jest niekonsekwentna, bo w Europie podczas bitwy pod Monte Cassino, wszyscy wiedzieli o istnieniu Chińczyków mimo iz ci w owej bitwie nie uczestniczyli. :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 00:43, windows00 napisał:

z V (dobrze mówie??)

dlatego dopisałem to w nawiasku bo sam juz pogubiłem wątki, cóż zobaczymy jak to wujdzie, a dalej czekamy na patcha 2.2:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, będę pierwszy z tą nowinką :)
Dzięki życzliwości niejakiego MistWeaver''a z Round Table możemy oglądać szkice jednostek z nadchodzącego dodatku Tribes of the East ( http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=6466&highlight=), o czym informuje Celestial Heavens w newsie pod adresem: http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=1180294785

Ciekawie wyglądać będzie młody Arantir :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:39, Bosper napisał:

To czemu twórcy są niekonsekwentni, jest smoków władców więcej niż frakcji ich wyznających, więc albo zgubili
wąłek w historii Ashan, albo mają jeszcze niespodzianki w ToE.

Gdzie jest napisane, że każdy smok musi mieć wyznawcę? Jeśli pokażesz mi odpowiedni tekst w oficjalnych materiałach od Ubi, przyznam Ci rację.
I co to ma wspólnego z niekonsekwencją? Gdyby twórcy ogłosili, że każdy Smok będzie miał wyznawcę i nie zastosowaliby tego w praktyce, wtedy można by mówić o ich niekonsekwencji. Ale w obecnej sytuacji ja takowej niekonsekwencji nie widzę.

Dnia 27.05.2007 o 21:39, Bosper napisał:

Zatem napisałem, że historia Ashan jest niekonsekwentna, bo w Europie podczas bitwy pod Monte
Cassino, wszyscy wiedzieli o istnieniu Chińczyków mimo iz ci w owej bitwie nie uczestniczyli.
:D :P

-,-
A czy brak wyznawców znaczy, że inne rasy nie mają pojęcia o tym Smoku? Po prostu nie ujawnili się Ci wyznawcy. Istnienie wyznawców, a wiedza o Smoku to różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:18, Napek napisał:

Ho ho, będę pierwszy z tą nowinką :)
Dzięki życzliwości niejakiego MistWeaver''a z Round Table możemy oglądać szkice jednostek z
nadchodzącego dodatku Tribes of the East ( http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=6466&highlight=),
o czym informuje Celestial Heavens w newsie pod adresem: http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=1180294785

Ciekawie wyglądać będzie młody Arantir :P


taa ale najpierw ta wersjaz artów zostanie "ugrzeczniona" bo ze sziców wygląda to brutalniej niż DM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:18, Napek napisał:

Ho ho, będę pierwszy z tą nowinką :)
Dzięki życzliwości niejakiego MistWeaver''a z Round Table możemy oglądać szkice jednostek z
nadchodzącego dodatku Tribes of the East ( http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=6466&highlight=),

Czyżbym tam widział alternatywne ulepszenia?
Ulepszenie Rakszasy Rani wygląda podobnie jak ona sama, ulepszenie Ożywieńca ma ciekawą broń ^^

Dnia 27.05.2007 o 23:18, Napek napisał:

Ciekawie wyglądać będzie młody Arantir :P

Mnie tam się on nie podoba :d :d :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:29, windows00 napisał:

Czyżbym tam widział alternatywne ulepszenia?
Ulepszenie Rakszasy Rani wygląda podobnie jak ona sama, ulepszenie Ożywieńca ma ciekawą broń

Rzeczywiście jest tam trochę alternatywnych ulepszeń :)
A co do tej Rakszasy, to jestem z deczka rozczarowany. Rozumiem, że nie było w planach całkowicie nowych modeli, ale lekką przesadą jest, żeby tylko zmieniać sposób trzymania mieczy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 23:41, Napek napisał:

Rzeczywiście jest tam trochę alternatywnych ulepszeń :)

Policzyłem :P Aż trzy ^^

Dnia 27.05.2007 o 23:41, Napek napisał:

A co do tej Rakszasy, to jestem z deczka rozczarowany. Rozumiem, że nie było w planach całkowicie
nowych modeli, ale lekką przesadą jest, żeby tylko zmieniać sposób trzymania mieczy :|

To są na razie artworki. Od tego do modelu w grze jeszcze długa droga. Możliwe, że nawet teraz model różni się od tego co jest na szkicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

To jest tylko gra i nie porównujmy jej do rzeczywistości, jak dla mnie jak ktos tworzy grę i w niej bogów, których rasy wyznają i tworzy im imiona itp. to robi to w jakimś celu i w GRZE powinny być ujete wszystkie aspekty tak czy inaczej, wystarczyło napisać w historii, że ten smok nie ma wyznawców itd.

Po za tym czemu jesteś taki sceptyczny i negujesz wszystko co powiem, uwziołeś się na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 10:13, Bosper napisał:

To jest tylko gra i nie porównujmy jej do rzeczywistości,


Taa, jasne... Słowianie, SSmani. Hitler...

Dnia 28.05.2007 o 10:13, Bosper napisał:

jak dla mnie jak ktos tworzy grę
i w niej bogów, których rasy wyznają i tworzy im imiona itp. to robi to w jakimś celu i w GRZE
powinny być ujete wszystkie aspekty tak czy inaczej, wystarczyło napisać w historii, że ten
smok nie ma wyznawców itd.


A czemu miało by to służyć? Twórcy mieli pomysł na grę i konsekwentnie go realizują. Wciskanie na siłę dodatkowych ras tylko dlatego, że w historii świata pojawia się jakiś smok (niezależnie od tego czy miał wyznawców, czy też nie) byłoby bezsensowne i mam szczerą nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.
Tak bardzo przeszkadza Ci brak takiej czy innej rasy innej? Nie graj - problem sam si rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 10:13, Bosper napisał:

To jest tylko gra i nie porównujmy jej do rzeczywistości

A kto stawiał obok siebie Nekromantów i Hitlera z SSmanami?
-,-

Dnia 28.05.2007 o 10:13, Bosper napisał:

jak dla mnie jak ktos tworzy grę
i w niej bogów, których rasy wyznają i tworzy im imiona itp. to robi to w jakimś celu

Taaa, i wszystko ujawni od razu, żeby fani się nie czepiali...
Skąd wiesz co się jeszcze wydarzy w następnych grach, częściach? Może własnie tam ten Smok odegra najważniejszą rolę i wcale nie musi mieć wyznawców.

Dnia 28.05.2007 o 10:13, Bosper napisał:

Po za tym czemu jesteś taki sceptyczny i negujesz wszystko co powiem, uwziołeś się na mnie?

Nie uwziąłem się na Ciebie, lecz nie zgadzam się z Twoim zdaniem i podaje argumenty, by uzasadnić swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Powiem jedno do nikogo, kto ma pomysły na ewentualny dodatek nie macie pretensji, jednak do mnie się czepiacie. A tamto z Hitlerem to była tylko próba porównania abyś zrozumiał oco mi chodziło i tyle, nie musisz wszystkiego porównywać z grą.

Jak tobie sie nie podoba ta rozmowa to nie czytaj moich postów nie do ciebie pisałem, więc sobie człowieku daruj

Ludzie się zastanawiają co będzie w najblizszym dodatku i czy będzie to ostatni dodatek na 100%, czy będzie tak jak z H3 i heroes chronicles, zastanawiaja się równiez czy wyjdzie H6 czy nie, bo tego narazie nie wiemy, może H5 to koniec serii. Jak narazie możemy sobie dywagować i pomarudzić trochę bo i tak nie ma co tutaj ciekawszego do pisania a Ty nie musisz sie wtrącać do tej rozmowy.

@windows00 Słuchaj napisałem, że to są tylko dywagacje co może być, Ty tez nie masz monopolu na wiedze o świecie H5, bo jedynie Nival go ma i to od niech zalezeć będzie jak potoczą się losy H5, co jest oczywiste. Są jednak pewne niewyjasnione wątki i zagadnienia w historii Ashan i mam nadzieję, że prędzej czy później zostaną one wyjaśnione, byc może dopiero w dodatku/nowej cześci(nie wiem które pasuje) Dark Messiaha. Pożyjemy zobaczymy.


P.S.Podyskutować i podywagowac można morthiego się tak nie czepialiście, tak samo innych, którzy wymyślali o Wrotach Żywiołów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

Powiem jedno do nikogo, kto ma pomysły na ewentualny dodatek nie macie pretensji, jednak do
mnie się czepiacie.

-,-
Każdemu kto mówi o dodatku przypominam, że takowego nie będzie...

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

A tamto z Hitlerem to była tylko próba porównania abyś zrozumiał oco mi
chodziło i tyle, nie musisz wszystkiego porównywać z grą.

Tak samo Napek porównał grę z rzeczywistością...

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

Jak tobie sie nie podoba ta rozmowa to nie czytaj moich postów nie do ciebie pisałem, więc
sobie człowieku daruj

Na forum każdy ma prawo się wypowiedzieć. Jedynym sposobem, aby tego uniknąć jest tylko prywatna rozmowa z osobą, z którą chcesz wymienić poglądy.

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

Ludzie się zastanawiają co będzie w najblizszym dodatku i czy będzie to ostatni dodatek na
100%

A po co to drugie skoro OFICJALNIE UBI ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE Tribes of the East JEST OSTATNIM DODATKIEM DO HoM&M V!! (może teraz dto do wszystkich dotrze...)

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

czy będzie tak jak z H3 i heroes chronicles

Gdyby nie problemy finansowe 3DO takie "cudo" nigdy by nie powstało...

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

zastanawiaja się równiez czy wyjdzie H6
czy nie, bo tego narazie nie wiemy

Racja, nie wiemy, ale są realne podstawy by tak sądzić. Dwa główne to: dobre przyjęcie HoM&M V, mapa udostępniona w sieci, która prezentuje Ashan inne niż to z mapy z EK.

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

i pomarudzić trochę bo i tak nie ma co tutaj ciekawszego do pisania a Ty nie musisz sie wtrącać
do tej rozmowy.

Na szczęście Ty nie możesz decydować kto może, a kto nie rozmawiać na forum.

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

@windows00 Słuchaj napisałem, że to są tylko dywagacje co może być, Ty tez nie masz monopolu
na wiedze o świecie H5

Oczywiście, nie mam monopolu. Jednak jak dotąd nikt nie obalił sensownie żadnego mojego argumentu... To chyba o czymś świadczy, nie sądzisz?

Dnia 28.05.2007 o 12:06, Bosper napisał:

P.S.Podyskutować i podywagowac można morthiego się tak nie czepialiście, tak samo innych, którzy
wymyślali o Wrotach Żywiołów itp.

Kiedy to było?!?! ZANIM Ubi zapowiedział, że to ostatni dodatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:17, windows00 napisał:

A po co to drugie skoro OFICJALNIE UBI ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE Tribes of the East JEST OSTATNIM
DODATKIEM DO HoM&M V!!
(może teraz dto do wszystkich dotrze...)


A nie było przypadkiem tak, że UBI powiedziało, że ten dodatek jest zakończeniem historii o Izabeli. W moim odczuciu jest to taka asekuracja UBI na wypadek gdyby jednak chcieli zrobić jeszcze jeden dodatek wyjaśniający inne kwestie. A jak nie zrobią to historia też będzie kompletna. W moim odczuciu "zakończenie historii" nie jest równe "ostatni dodatek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:17, windows00 napisał:

A po co to drugie skoro OFICJALNIE UBI ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE Tribes of the East JEST OSTATNIM
DODATKIEM DO HoM&M V!!
(może teraz dto do wszystkich dotrze...)


"Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East chronicles the final chapter in the epic struggle that began with the interrupted wedding of Queen Isabel."

Nic tu nie ma na temat, że będzie to ostatni dodatek do HV - to Twoja nadinterpretacja (choć może się okazać prawdziwa) - oficjalnie to będzie "ostatni rozdział epickich zmagań, rozpoczętych przerwanym weselem królowej Izabeli" (czy jakoś tak). Ale kto powiedział, że nie ma innych historii do opowiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować