Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 18:17, morthi napisał:

nowe licze sa swietne :) podobnie jak kostuchy :P zombie fatalne

Zgadzam się zombie wyglada, jak potwór Frankensteina, tylko na brzuchu mu pajeczynę zrobili czyzby Franken-spider-zombie
:/ a smok wyglada jakby smokowi

Dnia 05.06.2007 o 18:17, morthi napisał:

cienia rentgena zrobili ;)

Jeszcze może być tylko trzeba by go troche bardziej mglistego zrobić i bedzie ok.

Dnia 05.06.2007 o 18:17, morthi napisał:


wampir maka przyproszony (wyglada kiczowato :/)

Mnie sie podoba, tylko twarz ma dziwną, jakby pod sieczkarnie wpadł hehe

>a szkielet jakby z diablo...

Mnie się ten szkielet podoba problem w tym, że nie strzela a to dość duży minus.

Dnia 05.06.2007 o 18:17, morthi napisał:

nie... te jednostki moim zdaniem nie bardzo im sie udały


Nie jest tak źle, mnie się mniej Inferno podoba, jakoś tak wyglądają jaby nie byli ulepszeni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie inferno bardzo przypadlo do gustu - wygladaja (wg mnie) jak weterani z elratha. Legiony odeslanych demonow powracaja - lekko poobijane i zestarzale ale potezne za to koscieje wygladaja jakby nekromanta pomyslu nie mial kiedy je tworzyl albo cos mu nie wyszlo w czasie inkantacji a efektem sa wlasnie niektore nowe jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:11, darsz napisał:

Francuskojęzyczni mogą już zobaczyć alternatywne upgrade Nekropolii


Skąd ja to wiedziałem ;)? Alternatywy IMHO fajne, ale lepiej by się prezentowały, gdyby zamiast różu miały siną purpurę (H3). Teraz nie jest źle, Banshee jest świetne (nawet się go spodziewałem), Kościotrup też niczego sobie. Siny kolor i byłoby idealnie, naszczęście nie są to finalne wersje. Poczekam na anglojęzyczny news i potem ocenię je szczegółowiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:21, Król Edmund VII napisał:

mi się podobają ale rownież poczekam na oficjalną informacę

TO jest oficjalna informacja. Tyle, że po francusku. I nie ma się co dziwić - w końcu wydawcą jest UBI, firma francuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu alternatyw kościotrupów na http://mightandmagic.uk.ubi.com wniosuje, że nawet nie złe są. Zgadzam się z Nicolaiem, że po winna być purpura <bardzej pasuje>. Wapir nawet wygląda chociaż mógłby lepiej wyglądać, ale za to ma lepsze zdolności <według mnie>. I z tych ich pajęczych wygladów wywnioskowałem, że te ulepszenia jakoś lepiej albo bardziej wyznają, czczą pajęcze wcielenie Ashy <czy jak tam się pisze>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie wyglądają. Oby tylko zmienili ich kolorystykę bo jakoś tak troche różowe(niby ma być to purpura ale jest zbyt jasna) dziwnie wyglądają(szczególnie duchy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:22, DArkon1990 napisał:

Co do Trupoli to mi zaczyna zalatywać WoG''iem te przekolorowania na Róż heh czy my już tego
nie Przerabialiśmy (WoG) heh


To wszystko możliwe. W końcu i ten i ten dodatek tworzą (tworzyli) Rosjanie. Chciaż ten róż w WOGu nawet pasował <a ty nie>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tych Trupaków zalatuje Dark Messiah''em z daleka. Ten klimat i kolorystyka... no i te pająki. Ten kolor od razu skojarzył mi się z kryształem Shantari, ale też z samym Arantirem.

Co do zdolności podoba mi się wybór lisza. Wybieramy wsparcie własnych jendostek, lub niszczenie oddziałów wroga rozkładem. Zastanawia mnie zdolność nowego Wampira... może będzie to coś jak oślepienie? Tłumaczyłoby to brak braku kontrataku (;P). Smok wygląda jak szkielet smoka...z tymże modelu smoka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:36, LordOfUndeads napisał:

Ten kolor od razu skojarzył mi się z kryształem Shantari, ale też z samym Arantirem.

Shantiri chyba. :P Ale tam szczegół, może ja się pomyliłem. :P Ale fakt, DM czuć na kilometr, jak nie więcej. :)
A Arantir przecież będzie, to musieli mu dać jakąś ekipę. :D

Dnia 05.06.2007 o 20:36, LordOfUndeads napisał:

Co do zdolności podoba mi się wybór lisza. Wybieramy wsparcie własnych jendostek, lub niszczenie
oddziałów wroga rozkładem.

Tak, ale jak Ci się mana skończy to do rozkładu dorzucasz strzelanie. A jak ożywisz to co? Leciesz w centrum bitwy, jak Czarci Lordowie... Wolę taktykę "kupa strzelców". ;P

Dnia 05.06.2007 o 20:36, LordOfUndeads napisał:

Smok wygląda jak szkielet smoka...z tymże modelu smoka...

Ze spalinami w środku. :P Czy co to tam jest. ;] Bardziej mnie ciekawi jego zdolność Sorrow Strike (to on ma na pewno? krótka pamięć xD)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wedłig mnie alternatywy Nekropolis są fajne. Szczegulnie przypadła mi do gustu ta Banshee(czy jak to się tam pisze).
Szkoda że w nowym dodatku nie będzie nowych jednostek neutralnych. Jest ich zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:43, Byl napisał:

Szkoda że w nowym dodatku nie będzie nowych jednostek neutralnych. Jest ich zdecydowanie za
mało.


49 nowych jednostek to wg Ciebie za mało? Jest tyle alternatyw, że twórcy odpuścili sobie neutrale. po za tym to na co one potrzebne? Tylko morale demolują. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:43, Adham napisał:

> Ten kolor od razu skojarzył mi się z kryształem Shantari, ale też z samym Arantirem.

Shantiri chyba. :P Ale tam szczegół, może ja się pomyliłem. :P Ale fakt, DM czuć na kilometr,
jak nie więcej. :)

Trudno, żeby nie było czyć, skoro DM to kontynuacja Historii znanej z H5 oraz dodatków(nawet tego ToE), bo DM dzieje chyba 18 lat później. Te gry się łaczą i zazębiają i jak ktoś chciałby poznac calą historie to musiałby przejść wszystkie zaczynając od H5 i dodatków a kończąc na DM i dodatku(nie wiem tylko jak będzie się miała fabuła H6 do tego, ale narazie sie tego nie dowiemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 20:46, Adham napisał:

49 nowych jednostek to wg Ciebie za mało? Jest tyle alternatyw, że twórcy odpuścili sobie neutrale.
po za tym to na co one potrzebne? Tylko morale demolują. ;P


Bardzo rzadko się z nimi walczy, z Mantikora w zwykłej grze jeszcze nie udało spotkać. Jednostki neutralne nie mają wpływu na morale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:30, windows00 napisał:

> mi się podobają ale rownież poczekam na oficjalną informacę
TO jest oficjalna informacja. Tyle, że po francusku. I nie ma się co dziwić - w końcu wydawcą
jest UBI, firma francuska.

dzieki żeeeee mninie poinformowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale co tam. Gram sobie w kampanię Haven, czwarta misja. Podchodzę do kartografa. Odkrywam mapę i... sami zobaczcie. Ja zaliczyłem ROTFLa :]

A jeśli chodzi o te alternatywy... z niektórymi jednostkami drastycznie pokombinowali. Rainbow dragon, Horror Dragon? Masakra! przecież takich stworzeń nie było w żadnej mitologii/ legendzie... A mieli takie możliwości do popisu.

20070605221624

20070605221639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:15, Radek15 napisał:


Teraz zajmnę się nazwami:

1) Kościotrup/Kościeja
szkielet to w biologicznej
2) Nieumarły
Nie moze być "Chory Zombie", bo wychodziłoby na to, że jest on ulepszonym Zombie''m
3) Zjawa
Jak nie użyto go przy Kostusze, to przyda się teraz
4) Nosferatu
Tutaj chyba nie ma wątpliwości
5) Wielki Lisz
Liszowy Mistrz głupio brzmi
6) Banshee
Można tutaj zrobić"spolszczeniowe wariacje"
7) Upiorny Smok
Może nie dokładne tłumaczenie, ale lepiej brzmi

Ogólnie dobrze się jednostki prezentują (gdyby nie tem róż!), ze Szkieleter zastosowali trik od Stalkera, słaby łucznik, albo lepszy, ale nie łucznik. Nieumarły to bardziej defensywna jednostka. Fajny będzie Poltergeist z kradzieża amunicji, jako, że jest to kradzież, nie zniszczenie to pewnie będzie je przekazywał łucznikom. U Nosferatu zastanawia mnie "usypiający atak", może to coś na wzór oślepienia? Z Liszem jest tak samo jak u Szkieleta, lepsze staty, ale nie strzela. Banshee (czułem, że taka będzie alternatywa) ma ciekawą zdolność "Jęk Śmierci", ciekawi mnie działanie. Może będzie to ulepszony Bolesny Dotyk (dodatkowe obrażenia dla poblskich jednostek). A Smok też ma tajemniczą zdolność "Atak Smutku", pewnie zatakowana jednostka będie miała obniżone morale. Coś chyba w talelce ceną Smoka pomylili.
Może ponowię swój apel, usuńcie róż, purpura rządzi!Teraz mogę w ciemno obstawiać jakie zamki będą następne, będą to: Przystań, Akademia i Forteca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować