Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2007 o 23:39, Napek napisał:

Fragment ten mówi jedynie, jaki warunek musi zostać spełniony by Ostatni Bastion zadziałał.
Nie ma słowa o tym, ile jednostek pozostanie przy życiu :)

No tak, w takim razie niezbędne jest odpalenie gry :P
Ale teraz skłaniam się ku zdaniu, że to może być błąd w polskim tłumaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 23:28, windows00 napisał:

Pierwszy fragment nie jest jednoznaczny - " the last of the troops will survive the attack
with 1 hit point.".


Myślę, że chodzi o jedną jednostkę z jednym HP - tylko miałoby sens. Niemożliwe jest w końcu przetrwanie dwóch (w jednym oddziale), z których każdy miał po 1HP;) Co najwyżej jedna jednostka z 2HP. Ja osobiście innego rozwiązania nie widzę - dostaniemy co najwyżej jedną, ledwo-żywą jednostkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 23:58, Rafal G napisał:

Myślę, że chodzi o jedną jednostkę z jednym HP - tylko miałoby sens. Niemożliwe jest w końcu
przetrwanie dwóch (w jednym oddziale), z których każdy miał po 1HP;) Co najwyżej jedna jednostka
z 2HP. Ja osobiście innego rozwiązania nie widzę - dostaniemy co najwyżej jedną, ledwo-żywą
jednostkę;)

Można by to rozwiązać tak - atak przetrwają dwie jednostki - jedna z pełnym życiem i jedna z 1 HP.

Ale tak jak pisałem - po konsultacji z Napkiem, skłaniam się ku tezie o błędzie w lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 00:02, windows00 napisał:

> Myślę, że chodzi o jedną jednostkę z jednym HP - tylko miałoby sens. Niemożliwe jest w
końcu
> przetrwanie dwóch (w jednym oddziale), z których każdy miał po 1HP;) Co najwyżej jedna
jednostka
> z 2HP. Ja osobiście innego rozwiązania nie widzę - dostaniemy co najwyżej jedną, ledwo-żywą

> jednostkę;)
Można by to rozwiązać tak - atak przetrwają dwie jednostki - jedna z pełnym życiem i jedna
z 1 HP.

Ale tak jak pisałem - po konsultacji z Napkiem, skłaniam się ku tezie o błędzie w lokalizacji.

Tak szczerzepowiedziawszy to ta zdolność jest do kitu i nic nie daje(bo jak ktos ma oddział, który jednym atakiem składa nam cały oddział to co za różnica czy przeżyje jedna jednostka(w tym wypadku małoznacząca ) czy padnie.

Jeśli chodzi o lochy nadal uważam, że przyrost jednostek 1,2 powinien być x2 i byłoby ok(i tak mieliby najmniejszy przyrost, jednak nie mniejszy o 3/4 tylko o 1/4 przyrpstu innych jednostek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 12:55, Bosper napisał:

Tak szczerzepowiedziawszy to ta zdolność jest do kitu i nic nie daje(bo jak ktos ma oddział,
który jednym atakiem składa nam cały oddział to co za różnica czy przeżyje jedna jednostka(w
tym wypadku małoznacząca ) czy padnie.


A ja tam lubię tą zdolność. Oczywiste jest, że odział mający 1 życia już raczej nikogo nie zniszczy, ale w dalszym ciągu może być przydatny. Może zablokować dostęp do innych jednostek, albo wziąć na siebie jakiś kontratak i to jest właśnie zadanie takich niedobitków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 13:59, eL Fron napisał:

A ja tam lubię tą zdolność. Oczywiste jest, że odział mający 1 życia już raczej nikogo nie
zniszczy, ale w dalszym ciągu może być przydatny. Może zablokować dostęp do innych jednostek,
albo wziąć na siebie jakiś kontratak i to jest właśnie zadanie takich niedobitków.


Nie jestem do końca pewny, ale tu chyba chodzi o ostatnią jednostkę w ostatnim oddziale - więc nie będzie już kogo blokować;) Jedyna nadzieja, że w następnym ruchu będziemy mieli bohatera i on będzie mógł coś podziałać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chodzi że masz 7 rodzajów jednostek w armii, masz umiejętność Ostatni Bastion, i każdy dostaje bardzo potężnym czarem, przez to w każdej jednostce zostaje 1 żołnież z 1 życiem na np. 50 hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:03, Rafal G napisał:

Nie jestem do końca pewny, ale tu chyba chodzi o ostatnią jednostkę w ostatnim oddziale - więc
nie będzie już kogo blokować;) Jedyna nadzieja, że w następnym ruchu będziemy mieli bohatera
i on będzie mógł coś podziałać;)


A jestem do końca pewny, że tu chodzi o ostatnią jednostkę, ale w każdym z twoich oddziałów ;) Więc mogą sobie poblokować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:30, eL Fron napisał:

A jestem do końca pewny, że tu chodzi o ostatnią jednostkę, ale w każdym z twoich oddziałów
;) Więc mogą sobie poblokować ;)


W takim razie zgadzam się w zupełności:) Niedobitki mogą stanowić doskonałą osłonę dla innych. Przyznam, że jeszcze nie miałem tej zdolności, stąd wzięły się moje wątpliwości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:03, Rafal G napisał:

Nie jestem do końca pewny, ale tu chyba chodzi o ostatnią jednostkę w ostatnim oddziale - więc
nie będzie już kogo blokować;) Jedyna nadzieja, że w następnym ruchu będziemy mieli bohatera
i on będzie mógł coś podziałać;)

Blah...
Każdy oddział objęty jest tą zdolnością, nie tylko ostatni oddział na polu walki w ogóle.
Jeśli tylko ostatni oddział miałby tą zdolność, byłaby ona zupełnie nieprzydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy ukaże się ''Tribes of the East'' bardzo możliwe, że Ostatni Bastion u Sylwan zyska na znaczeniu :)
Zakładając, że specjalna zdolność alternatywnych Rusałek (ta lecząca Enty) działa tylko na żywe oddziały Entów, to będzie nam bardziej zależało by ów oddział pozostał przy życiu i mógł być celem tejże zdolności, choćby miała to być pojedyncza jednostka z 1 punktem życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 13:59, eL Fron napisał:

A ja tam lubię tą zdolność. Oczywiste jest, że odział mający 1 życia już raczej nikogo nie
zniszczy, ale w dalszym ciągu może być przydatny. Może zablokować dostęp do innych jednostek,
albo wziąć na siebie jakiś kontratak i to jest właśnie zadanie takich niedobitków.

Moze być przydatny w krytycznych sytuacjach kiedy używa się np. armagedonu lub podczas walk z podstawową małą ilościa jednostek np. 2 archanioły na 2 smoki itp. jednak to są skrajne przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:39, windows00 napisał:

Każdy oddział objęty jest tą zdolnością, nie tylko ostatni oddział na polu walki w ogóle.
Jeśli tylko ostatni oddział miałby tą zdolność, byłaby ona zupełnie nieprzydatna.


Aj tam;) Gdyby w następnej kolejności mógł ruszyć bohater niejaki sens by to miało;) Ale ogólnie rzecz biorąc - masz rację - o wiele bardziej przydatne i sensowne jest to kiedy każdy z oddziałów ma taką zdolność:) Obiecuję nadrobić zaległości i nie pisać więcej głupot, hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 15:40, Napek napisał:

Zakładając, że specjalna zdolność alternatywnych Rusałek (ta lecząca Enty) działa tylko na
żywe oddziały Entów, to będzie nam bardziej zależało by ów oddział pozostał przy życiu i mógł
być celem tejże zdolności, choćby miała to być pojedyncza jednostka z 1 punktem życia :)

No nie wiem...
Na pewno siła zdolności leczenia Entów będzie uzależniona od ilości jednostek w oddziale, więc jedna Driada (bo ona będzie miała tą zdolność) wiele nie zrobi (coś mi się obiło o uszy, że 1 Driada leczy 2 HP alternatywnego Enta, a jeden alternatywny Ent w tym samym czasie leczy 20 HP Driad - ale to nie jest pewne, mogło mi się coś pomieszać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem 1 Rusałka = 10/875 Enta, a 1 Ent = 3,(3) rusałki. Troche dziwne, bo jak masz 20 Entów, to możesz 66 Rusałek wskrzesić, a 87,5 Rusałki wskrzesza tylko 1 Enta... Trochę mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 16:54, windows00 napisał:

No nie wiem...

Chodziło mi właśnie o pozostałego przy życiu pojedynczego Enta, który dzięki Ostatniemu Bastionowi wywinął się śmierci i umożliwi alternatywnym Rusałkom (Driady chyba) użycie ich zdolności :)
W przykładzie, o którym mówiłem, założyłem, że ze wszystkich sił staraliśmy się chronić Driady, żeby ich zdolność odniosła jak największy efekt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za kilka dni wydam aktualizację mojego programu umożliwiającego Moddowanie gry. W nowej wersji znajdzie się:

Poprawiony i bardziej zaawansowany moduł edycji artefaktów (obecny niestety działa nieprawidłowo :(. )
Edytor prawdopodobieństwa otrzymywania umiejętności przez bohaterów (dołączam screena)
Edytor bohaterów SinglePlayer
Możliwość dodawania różnych zdolności dowolnym stworzeniom.

Heh, żeby Ubisoft\Nival też chciał popracować nad patchami, szczególnie 2.2...

20070813201136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już ktoś to mówił, ale powtórzę: Polakom gratulujemy DiDivora ;)
Odnośnie zaś screena mam pytanie - czy po wprowadzeniu wartości, które w ujęciu sumarycznym przekroczą 100%, program sam zmniejszy inne pozycje? Jeśli nie, to czy nie spowoduje taka sytuacja błędów w samej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować