Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2007 o 20:32, Rafal G napisał:

dzień dzisiejszy, wiadomo jedynie, że ma to być październik.


Dopiero październik!? O kurcze.... co ja będę w tym czasie robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 00:10, nazgul47 napisał:

Dopiero październik!? O kurcze.... co ja będę w tym czasie robił?


Niestety taka jest smutna rzeczywistość. Nie znajdę teraz linka do posta, ale ktoś z CDP pisał, że będą starali się jak najbardziej ograniczyć opóźnienie w stosunku do premiery światowej, więc może nie będzie aż tak źle.
A w międzyczasie można sobie odświeżyć historię i zagrać jeszcze raz kampanie;) Na heroicznym, żeby nie poszło za szybko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, bardzo mnie denerwuje gram.pl z tym że piszą że gra nie działa na kartach z serii MX ? A z jakich źródeł macie takie informacje że tak piszecie ? Może najpierw byście sprawdzili co ? Sam mam GF 2 MX 400 i gierka hula z dodatkiem. A teraz z kąd mamy wiedzieć jak podajecie w innych grach wymagania i też pisze bez MX ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej informacji: gra działa z kartami MX dopiero po spatchowaniu do wersji 1.2. Co jest napisane w pomocy technicznej. Bez odpowiednich patchy gra na tych kartach NIE działa.
Najlepiej zastosuj się do swojej własnej rady i sprawdź czy na pewno wiesz o czym piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:48, Rafal G napisał:

Dla Twojej informacji: gra działa z kartami MX dopiero po spatchowaniu do wersji 1.2. Co jest
napisane w pomocy technicznej. Bez odpowiednich patchy gra na tych kartach NIE działa.
Najlepiej zastosuj się do swojej własnej rady i sprawdź czy na pewno wiesz o czym piszesz...


Jakoś nigdzie w problemach technicznych nie widzę takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz od 1.1 dzialala, a tak na prawde nawet wersje 1.0 mozna bylo odpalic na MX - wystarczylo tylko zedytowac plik wykonywalny samej gry i zmienic pewna wartosc (informacja zostala udostepniona na forum ubisoftu).

jednakze informacja na pudelku jest jak najbardziej prawdziwa gdyz niektorzy gracze bardzo niechetnie patchuja gre :) (no hcyba ze chodzi o edycje empikowa - ta z oczywistyc powodow bedzie sie po zainstalowaniu uruchamiac na MX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek coprawda jest na ukończeniu, ale ciekawe co bedzie z H6, gdyż podobno EA wykupiło sporo akcji UBI Softu( 25% a nastepne za rok)a co za tym idzie powoli przejmuje nad nim kontrolę.(wiadomość z serwisu wp.pl z programu o grach error)

Chyba nie musze mówić jakie EA ma czesto podejście do graczy itp i swojich produktów(super reklama i średniej klasy gry, czasem tylko lepsze, ale za to pełno błedów) mało patchy i totalna olewka sugestii graczy robią co chcą jak wydają poprawki czy dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 21:16, Bosper napisał:

Dodatek coprawda jest na ukończeniu, ale ciekawe co bedzie z H6, gdyż podobno EA wykupiło sporo
akcji UBI Softu( 25% a nastepne za rok)a co za tym idzie powoli przejmuje nad nim kontrolę.(wiadomość
z serwisu wp.pl z programu o grach error)


Oż w morde.... Nie chce myśleć co bedzie dalej... -.- Co do EA mam złe podejście.... :/

Dnia 20.08.2007 o 21:16, Bosper napisał:


Chyba nie musze mówić jakie EA ma czesto podejście do graczy itp i swojich produktów(super
reklama i średniej klasy gry, czasem tylko lepsze, ale za to pełno błedów) mało patchy i totalna
olewka sugestii graczy robią co chcą jak wydają poprawki czy dodatki.


No niestety tak jest... Tak było z kolejnymi częściami FIFA 05 i 06 bodajże... dopiero w 07 się coś zmieniło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem - lepiej by było, gdyby H6 przejęło EA, gdyż być może zaproponowali by udział w produkcji gry Szanownemu JVC. On na pewno przywróci Heroes dawno zapomniany klimat MM, który zniszczył Nival...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 21:47, Huksi napisał:

Wolę to niż 150 patchy i tworzenie gry na kolanie...

Wiesz znam trochę EA bo mam 2 częsci Bitwy o Śródziemię i śledziłem ich forum, dużo graczy pisze co powinni zmienić, dodać, poprawić a oni to co było dobre niszczą a to co było złe nieznacznie poprawiają lub pogarszają. Dodatków nie wypuszczaja wcale dużo(nie liczę simsów), jednak sa one dość mierne i spammerskie jesli chodzi o "nowści" np. dali dodatek do bfme 2 pt. rise of the witchking i co nie pomysleli o tym aby bohater tytułowy dostał jakies fajne unikalne moce w stosunku do tego co miał w bfme 2(podstawce) tylko dali go na konia zmienili wygląd i tyle, jedynie armie zrobili tylko że bohaterowie mieli spam mocy innych herosów z gry tylko pod innymi ikonkami i trochę zwiększonym zasięgiem ataku i tyle u nich innowacyjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie :>
Ubi to duży koncern i nie da się, od tak, przejąć. Pewnie potrzebowali pieniędzy na inwestycje i sprzedali część udziałów. Nie ma jeszcze co załamywać rąk.
Też nie przepadam za EA, ale to na razie tylko 25%.

Krejt
> 0 wsparcia dla modderów
Bo teraz szczególnie HoM&M V oferuje wsparcie dla modderów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 00:02, windows00 napisał:

Krejt
> 0 wsparcia dla modderów
Bo teraz szczególnie HoM&M V oferuje wsparcie dla modderów ;]

Jak widzisz, struktura gry jest na tyle otwarta, że modów do HoMM V jest mnóstwo. Mniej więcej o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 00:06, Krejt napisał:

Jak widzisz, struktura gry jest na tyle otwarta, że modów do HoMM V jest mnóstwo. Mniej więcej
o to mi chodzi.

Z tym się mogę zgodzić, ale programiści nie ułatwili graczom instalowania modów ;)
Porównując ten aspekt w podstawce i dodatku - widać różnicę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt do końca nie przeczytał mojego posta. Gdyby EA zatrudniło do tworzenia gry JVC do czegoś takiego by nie doszło. Legendarny ojciec herosów tworzy gry z pasją i wizją, czego nie można powiedzieć o Nivalu. Dopracował by grę, tak że nie wydał by komercyjnej i wyssanej z klimatu MM HV. Gdyby EA nie zatrudniła to faktycznie było by źle. Ja mam nadzieję, że Ubi odda serię komuś innemu kto był fanem serii (najlepiej Panu JVC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Huksi
W jednej kwestii zgodzę się z tobą. Ubisoft zbytnio pośpieszył się z wydaniem gry. Niestety, dopiero grę w wersji v1.4 można było nazwać "produktem finalnym". Wersje wcześniejsze aspirowały bardziej do miana wersji Beta. Niestety teraz światem nawet gier rządzi bezwzględnie pieniądz i często producent nie chce "marnować" czasu na dopracowywanie gry. Chce produkt jak najszybciej wydać, by zebrać pieniążki, a potem, jeśli jest zainteresowanie produktem, wychodzą patche.

Ale jedno trzeba przyznać. Język, w którym stworzona jest gra, to kawał dobrze wykonanej roboty. Całość oparta na znacznikach jak w XMLu. Dzięki temu tworzyć MODy może praktycznie każdy, kto chwilę do tego usiądzie. Gdyby w ten sposób był napisany H3, w dodatku WoG mielibyśmy już pewnie ze trzy nowe miasta zrobione przez fanów, a gra rozrosła by się do ogromnych rozmiarów - i tak dzięki determinacji wielu ludzi WOG to kawał dobrej roboty - jeśli H5 doczeka się czegoś podobnego, będzie to ogromny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Nagle ni z tego, ni z owego, gra zaczeła się włączać jako okno. W grze nie da sie tego zmienić. Jak ktoś wie gdzie moge to zmienić, to będe bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o WoGa to tam problem jest z kodem źródłowym gry, którego Ubi nie chce odstąpić. Jednakże tam mod tylko dodawał nowości do genialnego pierwowzoru, a nie naprawiał grę jak jest teraz. Z tego co widzę to żaden mod mnie specjalnie nie zachwycił - bo można pogrzebać trochę w jednostkach i statystykach, ale grywalności i klimatu to żaden mod nie zagwarantuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować