Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 19:34, Rafal G napisał:

Dżin Wezyr - dałbym Dżin Wizjoner - chyba troszkę bardziej pasuje do jego opisu;)

Gdybym to ja miał decydować, zostałbym przy dosłownym tłumaczeniu :)

A co do sukkubów, to nie mogę tylko przeboleć, że w polskiej wersji ciągle to są sukkubusy a nie sukkuby. (l.poj. sukkub a nie sukkuba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:19, Napek napisał:

> Dżin Wezyr - dałbym Dżin Wizjoner - chyba troszkę bardziej pasuje do jego opisu;)
Gdybym to ja miał decydować, zostałbym przy dosłownym tłumaczeniu :)


To tylko moja skromna propozycja była;) Nikogo nie zmuszam do wykorzystania;) Myślę tylko, że w naszym języku charakter jednostki lepiej oddaje właśnie Wizjoner, a Dżin Wezyr (jak dla mnie;)) był troszeczkę dziwny;) Ale co kto lubi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 20:43, Rafal G napisał:

Ale co kto lubi;)

Z tym kryterium jest zawsze najwięcej problemów :)

Co zaś się tyczy Wezyra to może i dobrze byłoby bez niego. W oryginale pasował jako alternatywa dla Sułtana, a skoro CDP już na samym początku zrezygnowało z tego drugiego na rzecz Królewskiego Dżina to Wezyr byłby taki troszkę samotny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goblin Trapper - Ten Sidlarz brzmi dziwnie. Poza tym czy w ogóle jest takie słowo?

Proponuję Gobliński Myśliwy. Kieruję się choćby tą definicją http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=traper&sourceid=Mozilla-search&od=0

Gobliński Plugawiec - Ta nazwa za wiele nie mówi. Musi być prostsza.

Proponuję Gobliśnkiego Szamana... Chociaż nazwa Gobliński Zaklinacz też nie jest chybiona choć szaman najbliższy bo i leczyć może i czary a to mamy w org witch i doctor.

Centaur Maruder - Nie mam pojęcia dlaczego tak nie może zostać. Grasant to rzadkie słowo. Nie każdemu się kojarzy. Zaś maruder w języku polskim występuje. http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=maruder&sourceid=Mozilla-search&od=0

Slayer - Proponuję Pogromca. Siepacz to mi się z kolesiem ze sztylecikami kojarzy.

Executioner - Proponuję Oprawca. W oryginale ta nazwa oznacza kata przecież.

Chieftain -- Wódz... Jak już to proponuję Wódz Orków, Dowódca Orków, Władca Orków, Herszt Orków lub samo proste Herszt co pasuje do koczowniczego stylu tej rasy.

Nazwa Jadowita Wiwerna bardzo mi się podoba choć to nie dosłowna nazwa:D Ma w końcu zdolność venom.

Bloodeyed Cyclops - Skrawiony Cyklop, Cyklop Krawego Oka (brzmi nawet jak nazwa plemienna).

To są moje sugestie odnośnie orków. Może zajmę się też innymi nazwami jak któreś z tych przypadną komuś do gustu:D

A co do tego Uwodzicielskiego sukkuba... Hmm... Ja bym go takim zostawił. W końcu ma zdolność Seduction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na dzisiaj koncze zabawe z heroskami - zostalo mi jescze do zrobienia cale TwonBuildings oraz Heroes :P za duzo jak na jeden dzien
podsumowanie:
poprawionych pilkow - 234 - niby malo niby duzo ale nie zapominajcie ze caly nieoficjalny patch ma ponad 2000 plikow, a aktualne poprawki dla heroes 1.7 i 2.2 to prawie 1900 plikow (rzecz jasna poprawki dla 2.2 i 1.7 wlaczaja sie do dzikich hord ;) coby nie bylo balaganu) wiec daje to na prawde pokazna ilosc poprawionych plikow w dosyc krotkim czasie

powinienem sie wyrobic z poprawkami do piatku a pozniej juz bedziemy czekac na zlozenie polskiej wersji oraz wygenerowanie kompendium

btw - wszystkie speeche zostaly juz nagrane ;) a w samej kampanii nie zauwazylem bledow. zobaczymy czy to co nagrywali lektorzy pokrywa sie z tekstem (pamietamy przeciez niemila sytuacje w kuzni przeznaczenia)
glosow lektorow niestety nie znam - tj nie slyszalem samych nagran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Gobliński Sidlarz
Gobliński Plugawiec

Nie brzmi to moim zdanie zbytnio dobrze. Sidlarz to w ogóle chyba jakiś neologizm. :D Plugawiec moim zdaniem również zbytnio nie pasuje. Ja bym tam proponowałbym jakiegoś Goblińskiego Znachora i Goblińskiego Myśliwego.

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Centaur
Centaur Koczownik
Centaur Grasant

W sumie może być, choć moim zdaniem maruder byłby po prostu lepszy, gdyż popularniejszy. :P

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Wojownik
Rębacz
Podżegacz

Podżegacz! :D Rozbawiło mnie to trochę na początku...

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Jadowita Wiwerna

Chyba jednak Trująca Wiwerna jest lepsza w wydźwięku, choć to tylko moje subiektywne zdanie.

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Cyklop
Dziki Cyklop
Krwawy Cyklop

Przy cyklopie wydaje mi się, jednak że warto byłoby coś wspomnieć o tym oku, bo w końcu sam cyklop nie jest krwawy, tylko jego oko. ;)

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Uwodzicielski Sukkubus

Coś przydługie mi się to wydaje... Może Sukkubus Uwodziciel przynajmniej?

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Gnijący Zombie

IMO lepiej pasuje Plugawy Zombie.

A do reszty w sumie nie mam większych zastrzeżeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:29, rbialo napisał:

> Wersja „empikowa” (gra instaluje się do wersji 1.2)
> 1. (1.2 – 1.41) http://www.gram.pl//pliki_pobierz.asp?id=1493
> 2. (1.41 – 1.5) http://www.gram.pl//pliki_szczegoly.asp?id=1565

Do wersji empikowej nie ma patcha 1.6?
Czy moze pasuje do niej któryś z normalnych wersji?



Nie niema jeszcze, i nie inne patche nie będą się instalować gdy masz zainstalowaną Empikową Edycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Ma ktoś może zapisany stan gry przed, lub po walce z Tholgarem, na końcu Kuźni?

Próbowałem, próbowałem, próbowałem...i nic, a chciałbym zobaczyć koniec tej historii.

Będę zobowiązany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

zrobilem nazewnictwo Orków
Gobliński Sidlarz

Dziwnie brzmi...Może łowca, albo coś w tym guście

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Gobliński Plugawiec

Gobliński znachor, to byłoby lepsze:P

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Centaur Koczownik

Idealnie, maruder brzmiałoby marudnie:)

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Centaur Grasant

Czy ja wiem...

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Rębacz

Kojarzy mi się z takimi wielkimi głupimi wymachującymi pałą trollami...Może być:)

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Wódz

Raczej herszt, lepiej by brzmiało

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Wiwerna
Dziki Cyklop

Może nieposkromiony?

Dnia 31.10.2007 o 19:35, morthi napisał:

Krwawy Cyklop

Krwawooki, to by pasowało do faktycznej sytuacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 09:31, Ostrowiak napisał:

Mam pytanie:

Ma ktoś może zapisany stan gry przed, lub po walce z Tholgarem, na końcu Kuźni?

Próbowałem, próbowałem, próbowałem...i nic, a chciałbym zobaczyć koniec tej historii.

Będę zobowiązany:)

Oj Ostrowiak nie podejrzewałem Cię o to ,że nie bedziesz w stanie ukończyć kuźni.A save bym dał ale mi się zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować