Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Nie grałem krasnoludami(nie mam HoF), ale patrzę ich jednostki po statach. Dziwią mnie oszczepnicy i ich mocarna zdolność(obniżenie inicjatywy u takiego pit lorda to zmniejszenie strat o jakąś połowę), shieldguardzi, których nawet palladyn nie położy, teraz harpoonerzy, ściągający wojsko pod magmowego smoczka, jeźdźcy na niedźwiedziach, battlerager miażdżący większe stwory, rune keeperzy/prieści/patriarchowie i ich marki, thane to kolejny odpał, a smok to wiadomo co... Kozackie stworki zjadające czarnego na śniadanie... Ale ja i tak na 90% zostanę przy Inferno:) Szczególnie teraz, dzięki verminom, sukkubom, i arcydemonom, pit lord rozwinie w 100% swój potencjał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:19, Xantor666 napisał:

Nie grałem krasnoludami(nie mam HoF), ale patrzę ich jednostki po statach. Dziwią mnie oszczepnicy
i ich mocarna zdolność(obniżenie inicjatywy u takiego pit lorda to zmniejszenie strat o jakąś
połowę), shieldguardzi, których nawet palladyn nie położy, teraz harpoonerzy, ściągający wojsko
pod magmowego smoczka, jeźdźcy na niedźwiedziach, battlerager miażdżący większe stwory, rune
keeperzy/prieści/patriarchowie i ich marki, thane to kolejny odpał, a smok to wiadomo co...
Kozackie stworki zjadające czarnego na śniadanie... Ale ja i tak na 90% zostanę przy Inferno:)
Szczególnie teraz, dzięki verminom, sukkubom, i arcydemonom, pit lord rozwinie w 100% swój
potencjał:)

Ogólnie jednostki z dodatków są za silne.orkowie pewnie będa kłaść nawet mroczne elfy i krasnoludy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2007 o 12:48, Rosomk napisał:

Ogólnie jednostki z dodatków są za silne.orkowie pewnie będa kłaść nawet mroczne elfy i krasnoludy.



Nie do końca- gobliny są najsłabszymi stworkami z 1lvl, centaury są średnie, warrior ma podwójny cios, przez co jest niezły, caster jest do czterech liter, slayer ma ciekawe rozwinięcia, pao kai, jak pisałem, jest na 3 miejscu pod względem siły jednostek z 6 lvl, a cyklop raczej też będzie w top 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i gobosy sa slabe jednakze stanowia doskonale wsparcie dla armii barbarzyncy - bez goblinow orcza armia jest jak bez reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygrac bitwe z wojskami neutralnymi to kazdy bohater moze - za to wygranie z dobrze prowadzonym bohaterem i armia ludzkiego przeciwnika bywa na prawde bardzo problematyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko nieśmiało spytam, bo z nie jestem na bieżąco z informacjami na tamat polskiego wydania Hord Wschodu... Wie kto może wiedy CDP zlokalizuje w końcu ten dodatek? Gdy jakiś czas temu wchodziłem na ich stronę było w planie wydawniczym - październik... Czyżby znowu trza było czekać tak jak w przypadku DoW:DC?... ;/ Nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy premiera jest wyznaczona niestety dopiero na 29 listopad... Oficjalnie przyczyny tego opóźnienia nie są znane. Nieoficjalnie są to problemy z lokalizacją... a i Wiedźmin swój udział pewnie w tym ma... Na razie musimy czekać:(
p.s. Dzikich Hord;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:38, Rafal G napisał:

Na dzień dzisiejszy premiera jest wyznaczona niestety dopiero na 29 listopad... Oficjalnie
przyczyny tego opóźnienia nie są znane. Nieoficjalnie są to problemy z lokalizacją... a i Wiedźmin
swój udział pewnie w tym ma... Na razie musimy czekać:(
p.s. Dzikich Hord;)


No cóź, właśnie się spodziewałem najgorszego... :(
Całe szczęście, że mam co robić - nie przeszedłem jeszcze do końca Młotów Przeznaczenia... tak, tak, wiem - "kuźnia" była w polskim tytule..., ale moim zdaniem dosłowne tłumaczenie tytułu byłoby lepsze. Według mnie to tylko niepotrzebne "doefektowywanie" tytułów (z czego słynie polska branża filmowa, a w zasadzie ta jej część lokalizacyjna). A propos tłumaczenia przez CDP "Tribes of the East" - w oryginale, moim zdaniem bardziej adekwatne byłoby właśnie Plemiona Wschodu... jakoś tak... bardziej swojsko i klimatycznie.

Orki w HoMM podobnie chyba jak w Warcrafcie (moim zdaniem) nie do końca będą watahą żądnych krwi wojowników. Takimi zresztą jeśli już uczynili ich ludzie... Byli podobno eksperymentem, o ile się nie mylę. A Gotai też będzie szlachetnym i honorowym wojownikiem szukającym jedynie wolności i domu dla swoich ludzi... eeee, to znaczy orków ;) podobnie jak Warcraftowy Thrall... Tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, dzięki źródłom (hehe) dowiedziałem się, że Gotai chce pójść w ślady legendarnego przywódcy Orków, Quroqa.

Quroq zaś palił, grabił, plądrował i na inne sposoby mścił się na ludziach.
Orkowie zaś byli służbą i niewolnikami magów, stworzonymi poprzez eksperymenty z demoniczną krwią w ciałach największych przestępców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:30, L. Morty napisał:

Ja tak tylko nieśmiało spytam, bo z nie jestem na bieżąco z informacjami na tamat polskiego
wydania Hord Wschodu... Wie kto może wiedy CDP zlokalizuje w końcu ten dodatek? Gdy jakiś czas
temu wchodziłem na ich stronę było w planie wydawniczym - październik... Czyżby znowu trza
było czekać tak jak w przypadku DoW:DC?... ;/ Nie mogę się doczekać...



Przesuneli na 27 lub 29 listopada :((((((( Nie jestem pewien czy 27 czy 29 ale to i tak wychodzi że opóźnienie to ok. 1 1/2 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:02, Ostrowiak napisał:

Nie, dzięki źródłom (hehe) dowiedziałem się, że Gotai chce pójść w ślady legendarnego przywódcy
Orków, Quroqa.

Quroq zaś palił, grabił, plądrował i na inne sposoby mścił się na ludziach.
Orkowie zaś byli służbą i niewolnikami magów, stworzonymi poprzez eksperymenty z demoniczną
krwią w ciałach największych przestępców.


Aaaaa... to inna bajka... ;D
Diabelna moja pomyłka :) No cóż, w takim razie nie będę miał zahamowań. Jak gram w kampanię staram się wczuć maksymalnie w skórę postaci, która ma nieszczęście zostać awatarem w danym świecie ]:> Jako Markal byłem brzydalem i nie żałowałem swych niemartwych podwładnych, jako z kolei Gilraen maksymalnie unikałem bezpośredniego starcia. Zresztą... każda strona ma swój charakter i historię. I za to właśnie KOCHAM serię Heroes! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam te odczucia:) Mam nadzieję, że jakoś zgrabnie będzie poprowadzona fabuła w Hordach, bo w Kuźni była dosłownie postrzępiona:P

Byl--. Niestety 29 listopada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:19, Ostrowiak napisał:

Znam te odczucia:) Mam nadzieję, że jakoś zgrabnie będzie poprowadzona fabuła w Hordach, bo
w Kuźni była dosłownie postrzępiona:P >
Byl--. Niestety 29 listopada:P


Dokładnie, choć nie odczuwam grając jakiegoś strasznego dyskomfortu to uważam, że w porównaniu do podstawki fabuła jest co najmniej, no może nie niespójna, ale... drętwa? oklepana? przewidywalna? Ale mimo to naprawdę można przysiedzieć przy niej długo. Muszę w końcu przejść ten dodatek ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:34, Ostrowiak napisał:

Fabuła w pierwsszym dodatku pozostawia sporo do życzenia, ale przynajmniej ma dobry koniec:D

Życzę bezproblemowego przejścia:)


Niedziękuję ;] z przyjemnością sprawdzę zakończenie Kuźni w najbliższym czasie... w oczekiwaniu na najazd orczych Hord. Nie mogę się doczekać! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dość długiej nieobecności na forum ;).
Trochę żal mi jest tej ciągle przesuwanej premiery, IMO jest to głównie spowodowane premierą Wiedźmina. Sam dodatek oceniam na udany, wiele zmian na plus, przede wszystkim alternatywy. Jest to powiew świeżości w serii Heroesów. Fakt, niektóre alternatywy są o niebo lepsze od klasyków (Firehound i Banshee), ale całość wypada znakomicie. Twierdza może jest przepakowana (Forteca zresztą też), Gobliny mimo, że są słabe to przydają się chociażby jako amunicja, Paokai jak już ktoś mówił jest w pierwszej trójce swojego levelu, Cyklopy to istne maszynki do zabijania, do tego dochodzi Zew Krwi (Blood Rage). Naszczęście brak magii i to, że reszta jednostek jest w miarę średnia jakoś to rekompensuje. Ja korzystając z przesunięcia premiery napiszę jak wg. mnie powinny się nazywać jednostki Twierdzy:

Blood Rage-Zew Krwi

1) Goblin
Goblin Kłusownik
Goblin Kuglarz
2) Centaur
Centaur Nomad
Centaur Łupieżca
3) Wojak
Łamignat
Wichrzyciel
4) Szamanka
Córa Nieba
Córa Ziemi
5) Zabójca
Kat
Herszt
6) Wiwerna
Paskudna Wiwerna
Paokai
7) Cyklop
Nieokiełznany Cyklop
Złooki Cyklop

Nowego Gargulca nazwałbym Maszkaronem, a alternatywę Berserkera Furiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:55, Nicolai napisał:

Fakt, niektóre alternatywy są o niebo lepsze od
klasyków (Firehound i Banshee), ale całość wypada znakomicie.



A część alternatyw jest do czterech liter(lava dragon, crystal dragon), część ma zupełnie inne zastosowanie(pit lord/spawn), a część jest zbyt mocna(Seraphin). Jednak do premiery jeszcze 3-4 tygodnie, potem seria "paczy", i gra będzie świetna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmieszne pytanko:

instalator gry nie tworzy folderu Maps?

wlasnie reinstalowalem podstawke i kuznie (plus komplet patchy) - chcialem wrzucic ulubione mapki z neta - a tam nie ma folderu Maps


oczywiscie po "recznym'' utworzeniu wszystko ok.
ale pytam, bo nie pamietam zebym poprzednio sam go tworzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 16:08, moonman napisał:

śmieszne pytanko:

instalator gry nie tworzy folderu Maps?

wlasnie reinstalowalem podstawke i kuznie (plus komplet patchy) - chcialem wrzucic ulubione
mapki z neta - a tam nie ma folderu Maps


oczywiscie po "recznym'' utworzeniu wszystko ok.
ale pytam, bo nie pamietam zebym poprzednio sam go tworzyl


O ile kojarzę to nie tworzy.Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować