Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Mam wielki problem. mam zaktualizowanego Heroes V + dodatek(też najnowsza wersja). Zacząłem od nowa kampanię Sylwan w podstawowej wersji gry i w momencie jak mój Findan zaatakuje chłopów w pierwszej misji gra wychodzi do windows. Sprawdzałem na innycyh mapach i jest w porządku a w pierwszej misji nie moge walczyć. Miał ktoś podobny problem?? Jesli macie jakies pomysły na rozwiązanie problemu to słucham;)

Jeszcze jeden problem.
Jak wpisuje w grze numer do gry na ubi.com wywala mi błąd o niewazności klucza. Mam swój wpisany grzecznie z instrukcji. Juz kiedys grałem przez neta i może to jest przyczyna?? mam konto na ubi.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 16:34, Łukasz 666 napisał:

O ile kojarzę to nie tworzy.Dziwna sprawa.


oki, juz sobie przypomnialem. folder maps tworzy sie sam przy zapisie pierwszej losowej mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tworzeniem wlasnych herosów duelowych w edytorze...

create duel preset -> wypełniam name i race -> OK
edytor zaczyna generować i wyskakuje komunikat:

Wystąpił problem z aplikacją H5_MapEditor.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.


sygnatura błędu:
AppName: h5_mapeditor.exe AppVer: 0.0.0.0 ModName: h5_mapeditor.exe
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 000f3d51


ver gry 1.6 - świeżo po instalce - windows xp - też świeżo po instalce

HELP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czekam czekam i nie mogę się doczekać patcha 1.6 dla H5 w wersji Empikowej...czy ktoś mi może przynajmniej w przybliżeniu napisać kiedy sie ten patch ukarze??

Wcześniej otrzymałem odpowiedź że w ciągu tygodnia...ale to chyba był żart...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 18:57, debeef napisał:

Wcześniej otrzymałem odpowiedź że w ciągu tygodnia...ale to chyba był żart...:(


Bo właśnie tak miało być. Ani przyczyny tego opóźnienia, ani data kiedy miałby ukazać się ten patch nie są znane, niestety. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać... Możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną, może będą coś w stanie powiedzieć, choć osobiście szczerze w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 19:09, Rafal G napisał:

skontaktować się z pomocą techniczną, może będą coś w stanie powiedzieć, choć osobiście szczerze
w to wątpię.


Ta. Ja też wysłałem im meila (nie w sprawie HoM&M V) i zcekam na odpowiedź. Tak ze dwa tygodnie temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 19:28, nazgul47 napisał:

Ta. Ja też wysłałem im meila (nie w sprawie HoM&M V) i zcekam na odpowiedź. Tak ze dwa tygodnie
temu...


Właśnie dlatego wątpię;) Tak niestety wygląda pomoc techniczna i BOK. Brak odpowiedzi na maile to standard. Jednak brak jakichkolwiek informacji i brak możliwości ich uzyskania odnośnie Heroesów (czy to odnośnie patchy, czy zmian daty premiery) potrafi działać na nerwy i stanowi jawną kpinę. Najgorsze w całej sytuacji jest to, że zupełnie nikt nie ponosi konsekwencji za takie zachowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie z braku konsekwencji się takie zachowanie bierze. Z resztą mam tylko nadzieję, że wsyłka TotE nie odbędzie się tak jak wysyłka EK Wiedźmina, bo wtedy to już się lud zbuntuje. Ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:53, DArkon1990 napisał:

Pamiętacie info o tamtym zestawie Heroes of Might and Magic ?? na wp.pl pojawiła się informacja
o tym zestawie http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,36154;core.html jedyna nowinka
to taka że zestaw ważyć będzie 3 kilkogramy no i to że wychodzi w Listopadzie a oto obrazek
który go ukazuje http://www.h5.acidcave.net/Aimg/HVCE1.jpg


Ten zestaw prezentuje się elegancko, mam nadzieje, że będzie cały po angielsku (nienawidzę polskiego tłumaczenia z SoD i tych całych problemów z patchami homm5 w polskiej wersji ). Niestety nigdzie nie znalazłem informacji czy będzie w Polsce, kiedy i za ile oraz gdzie będzie można go dostać.

Moje propozycje tłumaczenia dla Barbarzyńców :

Goblin / Goblin Traper / Goblin Znachor
Centaur / Centaur Nomad / Centaur Maruder
Wojownik / ---------- / Podżegacz Wojenny
Szaman / Córka Nieba / Córka Ziemi
Pogromca / Oprawca / Wódz
Wiverna / Cuchnąca Wiverna / Paokai
Cyklop / Nieoswojony Cyklop / Krwawooki Cyklop

Na Mauler''a nie mam w tej chwili pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 20:19, nazgul47 napisał:

To właśnie z braku konsekwencji się takie zachowanie bierze. Z resztą mam tylko nadzieję, że
wsyłka TotE nie odbędzie się tak jak wysyłka EK Wiedźmina, bo wtedy to już się lud zbuntuje.
Ja też.


Tylko jak według Ciebie taki bunt miałby wyglądać. Jedyna forma, która mogła by przynieść jakikolwiek skutek i wpłynąć na sposób działania CDP byłby bojkot gry... A nie wierzę, że ktokolwiek zrezygnuje z zakupu tylko dlatego, żeby wbić szpilę CDP, podobnie (prawie) nikt nie będzie sprowadzał Hord z zagranicy... Nawet gdyby trafili się pojedynczy gracze, którzy to zrobią to i tak byłaby to tylko kropla w morzu, której braku CDP nie odczuje w najmniejszym stopniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 21:06, Smash-PL napisał:

Goblin / Goblin Traper / Goblin Znachor

Co do Trapera mam mieszane uczucia... może Sidłacz? Kłusownik?...

Dnia 04.11.2007 o 21:06, Smash-PL napisał:

/ciach ciach ciach/
Wiverna / Cuchnąca Wiverna / Paokai

Cuchnąca? Dużo lepsza byłaby jadowita...

Dnia 04.11.2007 o 21:06, Smash-PL napisał:

Cyklop / Nieoswojony Cyklop / Krwawooki Cyklop

Do Untamed''a wydaje mi się, że idealnym tłumaczeniem byłby... Dziki Cyklop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja to mam dobrze, mój kumpel sprowadził z Anglii Dzikie Hordy za Pomocą swojego Starszego Brata który jeździ tam pracować i poprosił żeby mu je kupił będąc tam, (kumpel też jest fanem Herosów i nie lubi polskich Dubbingów, podobnie jak ja od Kuźni Przeznaczenia, po za tym szybciej już gra przed nami) :) i od Tygodnia gramy sobie z kumplem w Dzikie Hordy, Eng ale gramy :), mówię ten dodatek jest wypasiony szczególnie Kamapania Nekromantów, Orkowie też mają wypasioną Kampanię a muzyka w tej kampanii normalnie cudo :), Ja jestem w ostatniej mapie Kampanii Akademii on w połowie Kampanii Orków :), hehe gra jest orginalna graliśmy przez Internet, parę łebków dostało, Hordy podobnie jak Patch 1.6 też chodzi bez płytki, dali tam Fan Manual i Skill Wheela 3.0, jest folder o nazwie "UserMODs" do wklejania swoich modów, no i Biara teraz dostanie oj dostanie za te całe zamieszanie w świecie Ashan, no i mi pozostaje czekać na mój pre-order czyli 29 Listopada :) na PL wersję, z eng wersji za mocno fabuły się nie dowiedziałem tylko tyle co w filmikach, w PL wersji więcej się dowiem, jak was ciekawią moje wrażenia z dodatku to możecie pytać, chętnie odpowiem jak wygląda mechanika gry itp, jeśli chodzi o fabułę to zabardzo wam nie powiem bo nie będzie ciekawa, pozdrawiam.

I na koniec zapodaję sporo Screenshotów z Hord http://www.xfire.com/screenshots/darkonpl1990/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 23:56, DArkon1990 napisał:

jak was ciekawią moje wrażenia z dodatku
to możecie pytać, chętnie odpowiem jak wygląda mechanika gry itp


czy są jakieś nowe opcje jeśli chodzi o multiplayer?
czy profile na ubi w ver. 3.0 już działają poprawnie?

TIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwey działają, bo gralilśmy w Multi, po za nowymi mapkami i tym co w wprowadza dodatek i patch 1.6, jakoś nie widzieliśmy wielkich zmian w Multi, no może to że lagi są mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 09:24, Ostrowiak napisał:

Grałeś? Zazdroszczę:P

Mam więc pytanie: jest prolog, kampania nakromantów, orków i cztery misje mieszane?


Tak, prolog ma jedną mapę, Nekromantów 5, Orków 5 mapek, i Akademii 4 mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 21:48, Lfdracon napisał:

> Goblin / Goblin Traper / Goblin Znachor
Co do Trapera mam mieszane uczucia... może Sidłacz? Kłusownik?...


Traper jest jak myśliwy tylko, że poluje za pomocą pułapek/sideł. Kłusownik kojarzy się negatywnie.

Dnia 04.11.2007 o 21:48, Lfdracon napisał:

> /ciach ciach ciach/
> Wiverna / Cuchnąca Wiverna / Paokai
Cuchnąca? Dużo lepsza byłaby jadowita...


Foul ma coś około 33 potencjalnych tłumaczeń ale niestety żadne z nich nie znaczy jadowity, zadaniem tłumacza jest tak przetłumaczyć nazwę by oddawała ona sens tego co przekazać chcieli autorzy ( ja nie chce tłumaczeń w stylu szklanej pułapki albo dzikich hord bo plemiona to nie to samo co dzikie hordy które brzmią krwiożerczo). Po przeczytaniu opisu tej jednostki wydało mi się cuchnący najlepszym określeniem aczkolwiek nie jestem do końca przekonany o co twórcą chodziło.

Dnia 04.11.2007 o 21:48, Lfdracon napisał:

> Cyklop / Nieoswojony Cyklop / Krwawooki Cyklop
Do Untamed''a wydaje mi się, że idealnym tłumaczeniem byłby... Dziki Cyklop :)

Wtedy było by Wild Cyclop, a skoro jest untame to widocznie autorzy chcieli przekazać inne znaczenie. Ja myślę, że chodzi o to, że cycklop był okiełznany/oswojony lecz jego wersja ulepszona już taka łagodna nie jest i nie udało jej się okiełznać/oswoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 12:52, Smash-PL napisał:

Ja myślę, że chodzi o to, że cycklop był okiełznany/oswojony lecz jego wersja ulepszona
już taka łagodna nie jest i nie udało jej się okiełznać/oswoić.


A skoro coś nie jest oswojone to znaczy, że jest dzikie ;)
Nie ma potrzeby się trzymać dosłownych tłumaczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować