Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Pozwoliłem sobie zrobić listę krzaczków, czyli gdzie CDP będzie miało problemy:)

Goblin Witch-Doctor (bastion) - Czyli dosłownie znachor, ale nie wiadomo, nie wiadomo...

Battlerager (forteca) - wściekłowojownik? nie mam pojęcia:P

Lava Dragon (forteca) - smok lawowy, LOL

Arcane Archer (sylwan) - arkaniczny łucznik, niech sami pogłówkują:P

Firehound (inferno) - hehe, ogniopyski? Ognisty ogar? Nie mam pojęcia:P

Sukkubus Seducer
(inferno) - była władczyni sukkubusów, to teraz niech zrobią Sukkubusa Kusicielkę:)

Brute (przystań) - brutal?

Elemental Gargoyle (akademia) - gargulec elementalny, czy żywiołów?

Djinn Visier (akademia) Dżin Wizjer? A nie lepiej dżin wróżka :D

To tyle:) Może wy dacie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:55, Ostrowiak napisał:

/ciach/


Niedawno wypisałem moje propozycję nazw dla wszystkich alternatywnych ulepszeń (oprócz FJP), jeszcze raz je tutaj zamieszczę:

Blood Rage-Zew Krwi

Twierdza:
1) Goblin
Goblin Kłusownik
Goblin Kuglarz
2) Centaur
Centaur Nomad
Centaur Łupieżca
3) Wojak
Łamignat
Wichrzyciel
4) Szamanka
Córa Nieba
Córa Ziemi
5) Zabójca
Kat
Herszt
6) Wiwerna
Wstrętna Wiwerna
Paokai
7) Cyklop
Nieokiełznany Cyklop
Złooki Cyklop
Akademia:
1) Gremlin Sabotażysta
2) Maszkaron
3) Magnetytowy Golem (od magnetytu)
4) Mag Bitewny
5) Dżin Wezyrski
6) Rakszasa Kszatria
7) Gromowładny
Loch:
1) Asasyn
2) Krwawa Siostra
3) Minotaur Nadzorca
4) Żwawy Jeździec
5) Jadowita Hydra
6) Mistrzyni Mroku
7) Czerwony Smok
Forteca
1) Strażnik Gór
2) Harpunnik
3) Jeździec Polarny
4) Furiat
5) Strażnik Run
6) Burzowy Baron
7) Wulkaniczny Smok
Inferno:
1) Diablik
2) Rogaty Piechur
3) Ognisty Ogar
4) Sukubia Kusicielka
5) Piekielny Mustang
6) Czarci Książe (analogicznie do Wampira, jedn Lord, jeden Książe)
7) Arcydemon
Nekropolis:
1) Kościej (ew. Kościotrup)
2) Gnilec
3) Zjawa
4) Wampirzy Książe
5) Wielki Lisz
6) Banshee
7) Upiorny Smok
Sylwan:
1) Driada
2) Tancerz Wichury
3) Strzelec (poprostu)
4) Arcydruid (analogicznie jak u Liszam jeden arcy-, drugi wielki)
5) Nieskalany Jednorożec
6) Wściekły Drzewiec
7) Kryształowy Smok

Przepraszam, że piszę posty tak gęsto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 15:55, Ostrowiak napisał:

Pozwoliłem sobie zrobić listę krzaczków, czyli gdzie CDP będzie miało problemy:)

Goblin Witch-Doctor (bastion) - Czyli dosłownie znachor, ale nie wiadomo, nie wiadomo...

Battlerager (forteca) - wściekłowojownik? nie mam pojęcia:P

Lava Dragon (forteca) - smok lawowy, LOL

Arcane Archer (sylwan) - arkaniczny łucznik, niech sami pogłówkują:P

Firehound (inferno) - hehe, ogniopyski? Ognisty ogar? Nie mam pojęcia:P

Sukkubus Seducer
(inferno) - była władczyni sukkubusów, to teraz niech zrobią Sukkubusa
Kusicielkę:)

Brute (przystań) - brutal?

Elemental Gargoyle (akademia) - gargulec elementalny, czy żywiołów?

Djinn Visier (akademia) Dżin Wizjer? A nie lepiej dżin wróżka :D

To tyle:) Może wy dacie jakieś sugestie?


Kto to ten brute?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:45, Bayuer napisał:

Hmm... Zainstalowałem sobie patcha 1.6 na czystą wersję gry i nie mam dźwięku. Wtf? Może ktoś
wie jak to naprawić?


Wiem jedynie jak byśzainstalował w odpowiedniej kolejności pathe to by nie było problemu . Wersje 1.6 należy instalowac na 1.5 a nie na czystą. Nie wiem ale wydaje mi sie że kiedys identyczny problem był poruszany na forum, chyba morthi zamieścił odpowiec na to pytania nawet kilkakrotnie . Ale podkreslam niejestem pewien tego do końca pewien.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:45, Bayuer napisał:

Hmm... Zainstalowałem sobie patcha 1.6 na czystą wersję gry i nie mam dźwięku. Wtf? Może ktoś
wie jak to naprawić?


Patche należy instalować w takiej kolejności jaką masz w przypiętym poście - każdy inny sposób prowadzi donikąd, bądź jak w Twoim przypadku będzie powodował błędy. Patch 1.6 możesz zainstalować tylko i wyłącznie wtedy jeśli wcześniej spatchowałeś grę do wersji 1.5. Teraz to pomoże już tylko przeinstalowanie całej gry i patchowanie od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 16:45, Bayuer napisał:

Hmm... Zainstalowałem sobie patcha 1.6 na czystą wersję gry i nie mam dźwięku. Wtf? Może ktoś
wie jak to naprawić?

A jednak sie myliłem. To nie było to., aleto ,ze pathy instaluje sie w odpowiedniej kolejnoscito raczej trzeba wiedzieć. Z reszta w pierszym poscie na każdej stronie pisze jak byk "ZANIM ZADASZ PYTANIE POSZUKAJ ODPOWIEDZI TUTAJ - linki do działów pomocy technicznej nt. podstawki i dodatku " . Ale jak widaćwiekszości nie chce sie tego czytać no cóż...

@ Rafał G.

Nie wim ale od do wesji 1.4 mozna instalowac bezproblemowo ( co prawda nie ma jenej małej łatki ale to bodajże można łatwo naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę CDP nie potrafi już nawet poprawnie spolonizować gry? Tragedia, co się z tą firmą dzieje. Myślę, że jakby Cenega dostała homm5 w swoje łapy to na pewno dostali byśmy lepsze tłumaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:49, Król Edmund VII napisał:

Nie wim ale od do wesji 1.4 mozna instalowac bezproblemowo ( co prawda nie ma jenej małej
łatki ale to bodajże można łatwo naprawić?


No nie do końca. Patch 1.4 jest jedynym, który można instalować na dowolną niższą wersję (we wszystkich pozostałych przypadkach trzeba mieć zainstalowany patch poprzedni), ale tak jak napisałeś nie zawiera on łatki lokalizacyjnej. Oczywiście można to obejść, ale o wiele prościej jest instalować patche w takiej kolejności jak podałem w poście przypiętym - wtedy masz gwarancję, że wszystko będzie ok, a cała operacja trwa jedynie kilka minut dłużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:55, Smash-PL napisał:

Czy naprawdę CDP nie potrafi już nawet poprawnie spolonizować gry? Tragedia, co się z tą firmą
dzieje. Myślę, że jakby Cenega dostała homm5 w swoje łapy to na pewno dostali byśmy lepsze
tłumaczenie...


Niestety muszę się z tobą zgodzić, nie dość, że gry nie wychodzą na czas to są pełne dziwactw językowych typu Władczyni Sukkubusów lub Imp. Dochodzą jeszcze błędy tłumaczeniowe (błąd w opisie Szczęścia Żołnierza). Przeglądając SkillWheel widzę kilka rzeczy do poprawki:
Stamina (Wytrzymałość)-przetłumaczona jako Kulturystyka
Battle Lore (Mądrość Bitewna)-przetłumaczona jako Nauka Okrzyków Bojowych
Absolute Rage (Czysta Furia)-przetłumaczona jako Wściekły Szał
Mauler (Oprawca)-przetłumaczony jako Rębacz

Skąd niektóre tłumaczenia biorą to ja nie wiem. Czasami ich fantazja mnie przerasta (Rębacz). Dosłowne tłumaczenie jest ok, a CDP i tak musi dodać coś od siebie (Kulturystyka), chociaż czasem im się udaje zrobić coś ciekawego Back to the Void-Śmierć Nieistniejącym.
Co do samego Koła to niektóre elementy zostały przeoczone (Generowanie Bohatera, Znamię Nekromanty i podziękowania), przydałyby się także szczegółowe dane o działaniu, w angielskiej wersji znajdowało się to, pod opisem zdolności podano tylko procent, nie pisząc co on oznacza (szanse na uzyskanie zdolności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:41, Nicolai napisał:

Niestety muszę się z tobą zgodzić, nie dość, że gry nie wychodzą na czas to są pełne dziwactw
językowych typu Władczyni Sukkubusów lub Imp.

A co jest złego w Impie? ;>

Dnia 07.11.2007 o 21:41, Nicolai napisał:

Dochodzą jeszcze błędy tłumaczeniowe (błąd w
opisie Szczęścia Żołnierza). Przeglądając SkillWheel widzę kilka rzeczy do poprawki:
Stamina (Wytrzymałość)-przetłumaczona jako Kulturystyka
Battle Lore (Mądrość Bitewna)-przetłumaczona jako Nauka Okrzyków Bojowych
Absolute Rage (Czysta Furia)-przetłumaczona jako Wściekły Szał
Mauler (Oprawca)-przetłumaczony jako Rębacz

Ja nie mam zastrzeżen co do tych tłumaczeń, ale - co kto lubi :)

Dnia 07.11.2007 o 21:41, Nicolai napisał:

Skąd niektóre tłumaczenia biorą to ja nie wiem. Czasami ich fantazja mnie przerasta (Rębacz).
Dosłowne tłumaczenie jest ok, a CDP i tak musi dodać coś od siebie (Kulturystyka), chociaż
czasem im się udaje zrobić coś ciekawego Back to the Void-Śmierć Nieistniejącym.

"Tłumaczenia są jak kobiety - wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne."
Poza tym, moim zdaniem, dosłowne tłumaczenia są nudne, a kolorytu grze dodają właśnie ciekawie przetłumaczone zwroty (ach, czemu nie przeszedł Matecznik na określenie Sylvanu :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzili z tymi orkami, są za silne, dziś z kumplem zrobiliśmy pojedynek 3x3 on wybrał 3 Herosów Orków, ja wybrałem Deleb z Inferno i dwóch z Fortecy i mnie rozgromił dwoma Herosami, potem zrobiliśmy dogrywkę ja wybrałem znowu Deleb, Dirael i Irinę i mnie rozgromił dwoma Herosami XD, normalnie szans nie miałem w Kuźni i w Podstawce to ja królowałem teraz On heh, szczególnie jak orkowie mieli 3 poziom Rage/Gniewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie. Przez pojęcie "czystą wersję" chodziło mi o to, że wcześniej ją odinstalowałem a potem spachowałem do 1.6 po kolei. Heh. Trzeba mieć IQ poniżej Foresta Gumpa, żeby nie widzieć tego przyklejonego posta u góry. Poza tym mam grę od wersji 1.0 i raczej wiem jak się ją patchuje:D

Po prostu zdziwiłem się faktem, że mi taki bubel wyskoczył, że w grze nie ma dźwięku i ciekawy byłem czy ktoś jeszcze miał taki problem. Dziwne. Pierwszy raz mam coś takiego. Przeinstaluję grę. To wiadome i jedyne słuszne rozwiązanie. Może po prostu fakt, że nie usunąłem starego katalogu z grą miał z tym coś wspólnego... Chociaż skasowałem wszystkie profile i savy... No cóż. Różnie to bywa.

PS.
Wątpię czy da się zainstalować patcha np: 1.6 na wersję 1.0:D
Chyba jest jakaś blokada czy coś? W zasadzie nigdy tego nie sprawdzałem a i przez przypadek też kolejność patchy mi się nigdy nie pomyliła...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:41, Nicolai napisał:

Niestety muszę się z tobą zgodzić, nie dość, że gry nie wychodzą na czas to są pełne dziwactw
językowych typu Władczyni Sukkubusów lub Imp. Dochodzą jeszcze błędy tłumaczeniowe (błąd w
opisie Szczęścia Żołnierza). Przeglądając SkillWheel widzę kilka rzeczy do poprawki:
Stamina (Wytrzymałość)-przetłumaczona jako Kulturystyka
Battle Lore (Mądrość Bitewna)-przetłumaczona jako Nauka Okrzyków Bojowych
Absolute Rage (Czysta Furia)-przetłumaczona jako Wściekły Szał
Mauler (Oprawca)-przetłumaczony jako Rębacz


Widzisz tłumaczeniem powinni się zająć profesjonaliści, dla mnie na przykład, Absolute Rage to Absolutna Wściekłość a nie Czysty Gniew (prawda, że inaczej brzmi?). Lore to wiedza a nie mądrość więc powinno być Bitewna Wiedza. Rębacz mi pasuje jako Mauler choć nie znaczy to samo ale niestety nie potrafię znaleźć tłumaczenia dla tego słowa, potrafi ktoś ze słów kaleczyć/poszarpać/zmasakrować/poturbować zrobić sensowny rzeczownik? Skubani Anglicy to mają dobrze dodają -er i gotowe, a Oprawca nie może być bo to jest Executioner.

Widzisz nie tylko, CDP mnie wkurza ale fakt, że na finalną wersję mogą też mieć wpływ forumowiczowie, bez obrazy ale nie które wasze pomysły są pogięte, ktoś wymyślił że Witch-Doctor (Znachor) to plugawiciel...
Ja chce dostać profesjonalną polską wersję językową, a że CDP ostatnio nagminnie omija słowo profesjonalna to już inny fakt, czyżby aż tak wiedźmin nadszarpnął ich budżet, że takie cięcia robią?
Jeżeli nie będzie profesjonalnego spolszczenia to niech pozwolą chociaż kupić wersję angielską.

Ja rozumiem, że Morthi i inni się starają jak mogą by ta wersja miała ręce i nogi ale to chyba coś nie tak, żeby klienci poprawiali za wielką firmę ich produkt.

Jeśli CDP tak bardzo lubi dymać swoich klientów, może czas by klienci zaczęli dymać CDP?

- UuuSaaa -

... dobra kończę bo ciśnienie mi za bardzo skoczyło... a moja TW EK part two nadal nie doszła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wisi skoro morthi zajmuje się tłumaczeniem Dzikich Hord, to cześć tego tematu zapewne się zajmie Dubbingiem heheh, mógłbym dubbingować demony i gobliny XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak jest, że rasy/jednostki/bronie/postacie itd. z dodatków są mocno przegięte, bo programiści wychodzą z założenia, że jeżeli jakaś rasa była mocna w poprzedniej części gry, to teraz musi być rasa jeszcze mocniejsza, potem rasa jeszcze mocniejsza... Ciekawe, czy jeżeli będą robić kolejny dodatek to dadzą jakąś super-uber-pRO rasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 09:58, Xantor666 napisał:

programiści wychodzą z założenia, że jeżeli jakaś rasa była mocna w poprzedniej części gry,
to teraz musi być rasa jeszcze mocniejsza, potem rasa jeszcze mocniejsza...


wg mnie jest odwrotnie, jeśli dana rasa okaże się za mocna to znaczy ze wymaga zbalansowania do pozostałych..

ja oczekuję, że TotE będzie zbalansowany, że każda nacja będzie miała równe szanse na multi... bo obecnie to jest masakra.. połowa miast nie ma szans ma multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 00:48, Smash-PL napisał:

Ja rozumiem, że Morthi i inni się starają jak mogą by ta wersja miała ręce i nogi ale to chyba
coś nie tak, żeby klienci poprawiali za wielką firmę ich produkt.


Po pierwsze to tłumacze mogą mieć zupełnie inne pojęcie poprawnego tłumaczenia niż fani danej gry. Dlatego moim zdaniem współpraca ze społecznością jeszcze w trakcie procesu polonizacji jest ważna i bardzo cenna. Właśnie dzięki temu możemy dostać produkt jakiego oczekujemy.
Ja się bardzo cieszę, że CDP współpracuje z Morthim, może dzięki temu nie będzie powtórki z podstawką i Kuźnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:35, moonman napisał:

ja oczekuję, że TotE będzie zbalansowany, że każda nacja będzie miała równe szanse na multi...
bo obecnie to jest masakra.. połowa miast nie ma szans ma multi


Wiadomo, że nie ma szans, gdyż zarówno przyrost, jak i przydatność jednostek jest bardzo różna (beznadziejny przyrost w lochach) i przesadzony przyrost obrońców u krasnoludów, gdzie notabene wszystkie jednostki są super(może po za berserkerami, którzy szybko padają). Niestety to sie nie zmieni balans w różnych grach jest beznadziejny(np w bfme1 czy bfme 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować