Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

nie używam kodów do h5, wiec nie ma za bardzo o nich pojecia...
ale szybkie pytanko:

czy jak mój przeciwnik używa kodów (multiplayer) to czy ja zostanę o tym poinformowany?

np. w h3 było nick is cheater (czy jakos tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o przyrost jednostek, to trochę lepiej ma Inferno dzięki bramie. Ale i tak to na nic się nie zda, gdy Diabeł jest zrobiony z tektury, a pit lord jest szybki jak żółw po tabletce nasennej. Zmora jest trochę lepsza- przynajmniej zada jakieś obrażenia wrogowi, zanim ten pośle ja do piachu:)


@moonman- po zagraniu w demo ToE dochodzę do wniosku, ze jest trochę lepiej(jeżeli chodzi o Inferno), ale barbarzyńcy są z deka za silni. Trzeba poczekać jednak do pełnej, aby wyrobić sobie całe zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nival trochę przesadził poziom Trudności Heroiczny w Kampaniach, normalnie atakowały mnie oddziały po 500-900 w poziomach 1-4, jednostki z poziomu 7 byli w liczbie około 50 XD bez kodów nie dało się grać, bo każdy chciał się ze mną motać nawet jak miałem po 700 w każdej jednostce :)), to takie rzeźnie robiłem że szok, i zepewniam was ten dodatek jest najlepszy, jak dowalą Patchami to będzie jeszcze lepszy :). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie znaczy "heroiczny": "Spróbuj. Życzymy powodzenia. Jak ci się uda, zapraszamy do kolektury, bo jesteś strategiem wszechczasów." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:24, nazgul47 napisał:

To właśnie znaczy "heroiczny": "Spróbuj. Życzymy powodzenia. Jak ci się uda, zapraszamy do
kolektury, bo jesteś strategiem wszechczasów." ;)


Wiesz, na kodach to każdy może przejść dowolną mapę na heroicznym - żadna to sztuka i powodem do chwały to nie jest;) Niektórzy jednak uważają inaczej, co o czymś świadczy;) Zresztą jaka to przyjemność przechodzić grę korzystając z kodów? Dla mnie żadna. Co z tego że wpiszę sobie kod na parę tysięcy smoków i rozjadę każdego napotkanego przeciwnika, jeśli w ogóle nie odda to moich umiejętności i nie będzie stanowiło kompletnie żadnego wyzwania? Mam nadzieję, że Ty z kodów nie korzystasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednakże kody nie są jednoznacznie "złe" :P
Ja korzystam z kodów i się tego nie wstydzę :P
Przydają się one do różnych badań, tworzenia czy sprawdzania taktyk, szybkiego przypomnienia sobie fabuły przed kolejnym dodatkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:11, moonman napisał:

windows00 moze znasz odp. na moje pyt -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=33565

Nie powiem nic na 100%, bo nie gram po necie.

Jednak na zdrowy rozum nie powinno być możliwości gry osób z różnymi plikami (a to jest wymagane do działania kodów). Może jest to podobnie rozwiązane jak sprawa modów i niemożności grania, gdy jedna z osób ma jakieś mody, a druga nie.
Ale to wszystko tylko moje "widzimisię", więc nie traktuj tego jako pewnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:54, windows00 napisał:

Przydają się one do różnych badań, tworzenia czy sprawdzania taktyk, szybkiego przypomnienia
sobie fabuły przed kolejnym dodatkiem :D


W takich przypadkach ich użycie może być usprawiedliwione. Jednak jeśli ktoś korzysta z nich tylko dlatego, że nie potrafi przejść uczciwie jakiejś mapki to... <bez komentarza>;) Ja z zasady unikam kodów jak ognia - gra się do skutku - kiedy po naprawdę długiej grze uda się coś przejść - to dopiero jest satysfakcja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:28, Rafal G napisał:

W takich przypadkach ich użycie może być usprawiedliwione. Jednak jeśli ktoś korzysta z nich
tylko dlatego, że nie potrafi przejść uczciwie jakiejś mapki to... <bez komentarza>;)

Czemu "bez komentarza"? ;>
Jeśli ktoś dalej odczuwa przyjemność z rozgrywki, to ja nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.
Gorzej gdy ktoś się szczyci przejściem gry na kodach (o czym już wcześniej wspomniałeś).

Kończmy już ten radosny offtop, bo brzydko nam temat będzie wyglądał :)
Przeczytałem właśnie recenzje TotE w CDA i bardzo mnie cieszy ocena jaką ten dodatek tam uzyskał :D
9 to świetna ocena i potwierdza moje przeczucia na temat jakości dodatku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:33, windows00 napisał:

Czemu "bez komentarza"? ;>


Bo bez konsekwencji by się to nie skończyło;)

Dnia 08.11.2007 o 15:33, windows00 napisał:

Jeśli ktoś dalej odczuwa przyjemność z rozgrywki, to ja nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń


Hmm... no podobno masochiści też czerpią przyjemność ze swoich... "działań";)

Dnia 08.11.2007 o 15:33, windows00 napisał:

Gorzej gdy ktoś się szczyci przejściem gry na kodach (o czym już wcześniej wspomniałeś).


A właśnie od tego się zaczęło...

Dnia 08.11.2007 o 15:33, windows00 napisał:

Kończmy już ten radosny offtop, bo brzydko nam temat będzie wyglądał :)
Przeczytałem właśnie recenzje TotE w CDA (...)


Niechaj będzie, że koniec z offtopem, choć taki off to on w zasadzie nie był - zaczęło się od przechodzenia H5 na kodach;) Recenzji nie czytałem CDA raczej u mnie nie gości;) Ale skoro dali 9 (zakładam, że skala jest 10-punktowa?) to coś musi w tym być. Ale to że Hordy będą świetne można było przewidzieć po informacjach, które dostawaliśmy jakiś czas temu i po tym co można zobaczyć w demie;)
Teraz jestem w trakcie replayu Kuźni (bez kodów rzecz jasna) skończę akurat na premierę (o ile rzecz jasna znowu jej nie przesuną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:43, Rafal G napisał:

Niechaj będzie, że koniec z offtopem, choć taki off to on w zasadzie nie był - zaczęło się
od przechodzenia H5 na kodach;) Recenzji nie czytałem CDA raczej u mnie nie gości;)

A żałuj :P
Obecny numer moim zdaniem jest b. dobry i warto się z nim zapoznać.

Dnia 08.11.2007 o 15:43, Rafal G napisał:

Ale skoro
dali 9 (zakładam, że skala jest 10-punktowa?)

Tak, skala jest 10-punktowa.

Dnia 08.11.2007 o 15:43, Rafal G napisał:

to coś musi w tym być. Ale to że Hordy będą świetne
można było przewidzieć po informacjach, które dostawaliśmy jakiś czas temu i po tym co można
zobaczyć w demie;)

My tak, ale wiele osób nie śledzi tak wnikliwie losów serii.

Dnia 08.11.2007 o 15:43, Rafal G napisał:

Teraz jestem w trakcie replayu Kuźni (bez kodów rzecz jasna) skończę akurat na premierę (o
ile rzecz jasna znowu jej nie przesuną).

Czyli tak czy inaczej skończysz przed polską premierą:P
A ponadto znamy już przyczynę opóźnienia - CDP chciało, żeby Rafał zdążył odświeżyć sobie fabułę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:48, windows00 napisał:

My tak, ale wiele osób nie śledzi tak wnikliwie losów serii.


W sumie to racja, jakoś nie pomyślałem o tym w pierwszym momencie. I rzeczywiście taka recenzja może zachęcić sporo osób do zakupu dodatku. Tym bardziej, że jest niezależny.

Dnia 08.11.2007 o 15:48, windows00 napisał:

A ponadto znamy już przyczynę opóźnienia - CDP chciało, żeby Rafał zdążył odświeżyć sobie fabułę
xD


Hmmm... Ale nikt tego nie będzie w stanie udowodnić:P Więc pozostanę bezkarny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Popieram, dużo ludzi nadal uwaza, ze H5 nie dorasta H3 do piet a ci co ich słuchaja, czesto nie kupują herosków 5. Może po takiej ładnej ocenie w CDA, które jest dość popularne(nie reklamując) wiecej ludzi zmieni zdanie na temat H5.

Czy jest teszcze coś ciekawego w CDA oprócz wspaniałej gry jaka jest ToE? Zastanawiam sie czy nie kupić jednak dla jednej recenzji to nie wiem(chyba, ze jest wyjatkowo obszerna jakieś 3 stronki, jak to czasem CDA potrafi zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 16:37, Luke100 napisał:

H3 było najlepsze. Nie mówię, że 5 to katastrofa, mówię, że trójka jest znacznie, znaaacznie
lepsza. :)

A argumenty jakieś podasz?

Ja jestem bluźniercą - bardziej mi się podoba 5 od 3! Baśniowa grafika , wprowadzenie inicjatywy , bardziej taktyczne bitwy , większy rozwój bohatera i więcej zdolności specjalnych jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 16:25, Bosper napisał:

Popieram, dużo ludzi nadal uwaza, ze H5 nie dorasta H3 do piet a ci co ich słuchaja, czesto
nie kupują herosków 5.


Niestety... zawsze znajdą się melkontenci, którzy od początku założyli, że piątka jest be...Żyją legendą H3 i nie chcą przyjąć H5 jako jej następcy trójki. Są nie zadowoleni z tego, że już go NWC nie tworzy i, że jest osadzony w nowym uniwersum.

@DArkon
Zapewniam cię, że przejście gry na poziomie normalnym bez kodów daje większą satysfakcję, niż heroicznego na kodach.
PS. A gra z legalnych źródeł?

@Smash-PL
http://www.ling.pl/
Sprawdź czy Absolute i Lore znaczą tylko to co ty podawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:11, moonman napisał:

> Ja korzystam z kodów i się tego nie wstydzę :P

windows00 moze znasz odp. na moje pyt -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=33565


#iem że w podstawce razem z braderem to pprzetestowliśmy wpisaliśmy jakis kod, zadziałał, a przeciwnik nic do mnie nie pisał ( przy czym się wycofałem z gry , bo nie była dla mnie frajda ogrywać kogoś na kdach). Było również raz odwrotnie to jakiś rusek wpisywł kody bo na jakieśś normalnej mapce , chyba na ciężkim poziomie każdego dnia zdobywał lvl. Jak sie tego domyśliłem to skończyłem z nim gre ( akurat ta sytułacja tyczy się już gry z dodatkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować