Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Odnośnie tego szału krwi - czy tylko ja widzę tam błąd logiczny - przez trzy poziomy mamy szał krwi, a najwyższy poziom to gniew krwi? To co, najpierw orki są "oszalałe", a gdy osiągną najwyższy poziom "tylko" się gniewają?

Co do Detain Light/Dark/Summon/Destructive - to nie lepiej opóźnienie niż powstrzymanie? Tym bardziej, że zdolność ta opóźnia turę maga o 25%, a nie powstrzymuje go przed rzucaniem czarów z danego kręgu magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, możemy przyjąć, że w kwestii wypaczenia i puryfikacji czuję się przekonany :)
Ale gdyby jakimś cudem Purge w polskiej wersji przyjęło na przykład postać "Rozproszenia", wcale bym się nie pogniewał ;)

Dnia 11.11.2007 o 10:37, morthi napisał:

skillwheel 2.2 (w samym kole jest oznaczenie 2.1) (...) jest ostatnim kolem umiejetnosci
dla wersji podstawowej i dla kuzni przeznaczenia - nie sa przewidziane kolejne wersje kola dla tych produktow

Ale ten błąd ze znamieniem zostanie poprawiony, prawda? :)

To by było na tyle. Przepraszam za czepliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

blad ze znamieniem zostanie poprawiony tylko w kole wersja 3.x

niestety blad ten nie zostanie juz poprawiony dla kola 2.1(2) - kolo umiejetnosci 2.1(2.2) ktore umiescilem jest ostatnim kolem umiejetnosci dla podstawki i kuzni przeznaczenia i nie bedzie wiecej kol umiejetnosci wydawanych dla tych wersji gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozłące powracam do świata HoMM. :)
Właśnie zasysa się pacz 1.6, niecierpliwie czekam też na nowe kompendium oraz Dzikie Hordy (argh, nie leży mi ten tytuł...).

Przyznam że stęskniłem się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:34, Krejt napisał:

Przyznam że stęskniłem się...


A kto by się nie stęsknił? :) Sądząc po tym co mają nam do zaoferowanie Hordy wracasz w jak najwłaściwszym momencie - już Kuźnie były świetne, ale ten dodatek zapowiada się rewelacyjnie - będzie czym się zająć w zimowe wieczory;) Miejmy nadzieję, że data 29 listopada już się nie zmieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:49, Rafal G napisał:

Miejmy nadzieję, że data 29 listopada już się nie zmieni;)


A ja chciałbym zmiany, by Hordy przybyły nieco wcześniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:55, Ostrowiak napisał:

A ja chciałbym zmiany, by Hordy przybyły nieco wcześniej:D


Na to akurat bym nie liczył. Jedyna zmiana terminu jaka nas może spotkać to dalsze opóźnienie, niestety. Ja tam jednak jestem dobrej myśli - w pierwszy weekend grudniowy powinniśmy mieć już troszkę miejsca mniej na półeczce i na dysku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 14:22, morthi napisał:

blad ze znamieniem zostanie poprawiony tylko w kole wersja 3.x

Oki, przyjąłem do wiadomości :)
Trochę szkoda mi tylko w tym momencie graczy, którzy nie zdecydują się na zakup Dzikich Hord. Jeśli będą chcieli skorzystać z aktualnego koła Nekromanty, to będą zmuszeni użyć tego w wersji angielskiej, bo to w polskiej wersji pozostanie w wersji z talentem "Kościani Łucznicy" :)

No ale dość marudzenia. Ja kupić Hordy zamierzam i 2.x przestaną już wkrótce się dla mnie liczyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 17:27, moonman napisał:

a w ver. 1.6 znamie jest jako zdolność do talentu rasowego nekromacja?
czy jako w magii mroku - mistrz klątw - znamię?

chodzi mi o grę

W samej grze po spatchowaniu do wersji 1.6, która wprowadza nową nekromancję i trening, Znamię Nekromanty stało się zdolnością rasową zastępującą Kościanych Łuczników.

Poprawka: To 1.5 wprowadziło nowe zasady i to już od tamtej pory znamię jest zdolnością podległą nekromancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Kompedium PL będzie dołączone do polskiej wersji Hord? Trzymam kciuki za tłumaczenie. Jako tłumaczenie "Purge" najlepiej IMO pasowałoby Rozproszenie. Jeśli to nie pasowało to mogę jeszcze zaproponować "Odarcie z czarów". Mam jeszcze jedno pytanie: Jak będzie się przetłumaczone "Shatter"? Rozbicie, czy Roztrzaskanie?

Edit:
Nowe zasady Nekromancji:
http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/ability_necromancy.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 18:29, Ostrowiak napisał:

W takim razie mam sugestię:

Nie Orki, lecz Orków, w końcu w Hordach nie walczymy rasą ryb z Zoo:D


Zaraz się zacznie... ;P
...i ssaków jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 18:29, Ostrowiak napisał:

Nie Orki, lecz Orków, w końcu w Hordach nie walczymy rasą ryb z Zoo:D



IMO obydwie wersje: Orki i Orkowie są poprawne, ale w tej drugiej jest więcej szacunku. "Orki" to takie walenie, więc to zależy tylko do tłumaczącego.

PS. W drugim screenie nie jest przetłumaczone "replaces Light Magic" po "wyłącznie dla Barbarzyńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie jest przetlumaczone - to sa screeny z wersji beta, ktora zawiera bardzo wiele bledow i nie zostala udostepniona. screeny wrzucilem by umilic oczekiwanie na hordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 14:45, Smash-PL napisał:

Nie wiem za bardzo jaką teorię masz namyśli, dla mnie jest naturalne, że jeżeli się coś ogląda,
gra , je, czyta to utwardza nasze standardy, daje nam odnośniki, oczekiwania, rozwija nasze
poczucie "smaku" i tak dalej...


Teprię, która napisałem pare postów wcześniej, tzn. każdy woli tą część gry w którą zaczął grać na poczatku(np jeżeli grałeś pierw w H3 to wolisz H3, a jezeli ktoś grał od razu w H5 a H3 nie zna wcale to często woli własnie H5). Chodzi oto, że kolejne czesci gry nie mogą zbytnio odbiegać od pierwowzoru(o czym uświadomiła 3DO część IV), zatem trudno jest robic kolejne dobre cześci, aby nie było chociaz w 70% odgrzewanymi kotletami(gdyż co nowego możesz dać w herosach prócz paru nowych czarów, map, artefaktów grafiki i zamków - te elementy nie są zbytnio innowacyjne tylko rozszerzajace). Jeżli wymyślimy coś zupełnie nowego jak rozwój bohaterów w H4 to wielu fanów stracimy. Zatem jak dla mnie albo można zakończyc serie definitywnie i nikt nie będzie narzekał na kolejną cześć albo próbować zrobić aby ten odgrzewany kotlet był nim tylko w 60% z dużą ilością jednostek, zamków i kilkoma innowacjami.

Co do H3 była starsza grą, ale tak samo jak ToE autorzy(nie mieli po prostu takiej inwencji) mogli wprowadzić alternatywy(o czym przekonaliśmy się w paru modach), wiec nie mów nic na temat, bo argument wieku jest bez sensu.

O H6 napisałem dlatego, że najprawdopodobniej nie przypadnie ci do gustu, gdyż każdy remake to tylko remake, a jak sam powiedziałeś nie lubisz odgrzewanych kotletów.

I na koniec dodam skończmy tego off-topa oraz zajmijmy się sprawami zwiazanymi z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 21:30, Bosper napisał:

Teprię, która napisałem pare postów wcześniej, tzn. każdy woli tą część gry w którą zaczął
grać na poczatku(np jeżeli grałeś pierw w H3 to wolisz H3, a jezeli ktoś grał od razu w H5
a H3 nie zna wcale to często woli własnie H5).


Niekoniecznie, ja zacząłem od dwójki, potem byłem zafascynowany trójką. Teraz jednak wole grać w piątkę ;)
Zasługa świetnego moim zdaniem systemu rozwoju postaci, rozbudowanego edytora i paru innych rozwiązań wprowadzonych w patchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 21:30, Bosper napisał:

Teprię, która napisałem pare postów wcześniej, tzn. każdy woli tą część gry w którą zaczął
grać na poczatku(np jeżeli grałeś pierw w H3 to wolisz H3, a jezeli ktoś grał od razu w H5
a H3 nie zna wcale to często woli własnie H5).


Niekoniecznie. Ja tam zacząłem od 3, potem była 4, nastepnie 2 i 5. I najbardziej podoba mi się ta ostatnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować