Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2007 o 23:15, Daimon_Frey napisał:

Niekoniecznie, ja zacząłem od dwójki, potem byłem zafascynowany trójką. Teraz jednak wole grać
w piątkę ;)


mam podobnie
h2 - start i fascynacja
h3 - wielka miłość
h1 - odpalone z ciekawości i trochę pograne
h4 - wielkie rozczarowanie i powrót do h3
h5 - po burzliwym związku, rozstania i powroty - obecnie wielka namiętna miłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania do CDP :
Czy HoMM V wydawany obecnie w Platynie będzie spachowany ?
Czy będzie to "nowa edycja" - vide "empikowa" ?
Czy nadal planowane jest wydanie złotej edycji HoMMV za 129,90/99,90 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenie, a może uwaga, nie wiem?

W pierwszej misji drugiej kampani. Agraelem mam uciekać przed goniącymi mnie dwoma bohaterami rasy ludzkiej. Wszystko byłoby OK, jednak w momencie kiedy wchodzę do Sanktuarium gra dziwnie się zachowuje. Musze dodac że gram na poziomie Ciężki.
Jej zachowanie wygląda tak:
Po wejściu do sanktuarium tracę możliwość ruchu (to wszyscy wiedzą) naciskam ikonkę dotyczącej nowej tury i tu zaczyna się dziwna sprawa. Pasek pokazujący ruch przeciwnika po sekundzie staje w miejscu i nic się nie dzieje. I tak może to trwać i trwać. Mimo tego prszycisk opcji działa i można wyjść do menu. Gre mam w wersji 1.6.
Jakoś sobie poradziłęm z tą misją (nie wchodziłęm do sanktuarium), ale czy ktoś słyszał o takim zdażeniu.
Aha wczesniej grę przeszełem w ersji 1.5 na poziomie łatwy i nie było takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 11:46, gawronus napisał:

Po wejściu do sanktuarium tracę możliwość ruchu (to wszyscy wiedzą) naciskam ikonkę dotyczącej
nowej tury i tu zaczyna się dziwna sprawa. Pasek pokazujący ruch przeciwnika po sekundzie staje
w miejscu i nic się nie dzieje. I tak może to trwać i trwać. Mimo tego prszycisk opcji działa
i można wyjść do menu. Gre mam w wersji 1.6.


ja przechodzilem na ''ciezki'' w ver. 1.2 chyba (bo to dawno bylo) - ale nie pamietam zeby byly jakies problemy...

teraz gram na ''heroiczny'' od nowa - przypominam sobie kampanie w wolnych chwilach, zanim dotra ''hordy''
ale mam malo czasu i na razie jestem w c1m4 i jak dotad bez problemow

btw: z tego co pamietam, to ta misja na ''ciezkim'' wcale nie jest taka prosta... musiales sie niezle naglowkowac zeby ja przejsc bez chowania sie w sanktuariach, ktore sa w sumie kluczem do zakonczenia misji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heroiczny w Podstawce i w Kuźni to pikuś w przeciwieństwie do Dzikich Hord, w Hordach potwory będą się pojawiać w 1000-25 oddziałach od najsłabszych do najsilniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/


Umnie to była taka kolejność

H3 - Bardzo mi się spodobała, WoG 3.58f szczególnie
H4 - Tylko pierwszy Miesiąc, potem XD
H2 - Z ciekawości, chciałem zobaczyć poprzednią część
H1 - To samo co powyżej (H2)
H5 - To samo co najwyżej (H3) jeszcze bardziej niż Heroes 3, Heroes 5 to moja ostateczna wersja Heroes of Might and Magic, w 3-cią część już nie gram, trzymam na dysku twardym z sentymentu bo od trójki zaczęła się moja przygoda z Herosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 12:17, moonman napisał:

> Po wejściu do sanktuarium tracę możliwość ruchu (to wszyscy wiedzą) naciskam ikonkę dotyczącej

> nowej tury i tu zaczyna się dziwna sprawa. Pasek pokazujący ruch przeciwnika po sekundzie
staje
> w miejscu i nic się nie dzieje. I tak może to trwać i trwać. Mimo tego prszycisk opcji
działa
> i można wyjść do menu. Gre mam w wersji 1.6.

ja przechodzilem na ''ciezki'' w ver. 1.2 chyba (bo to dawno bylo) - ale nie pamietam zeby
byly jakies problemy...

teraz gram na ''heroiczny'' od nowa - przypominam sobie kampanie w wolnych chwilach, zanim
dotra ''hordy''
ale mam malo czasu i na razie jestem w c1m4 i jak dotad bez problemow

btw: z tego co pamietam, to ta misja na ''ciezkim'' wcale nie jest taka prosta... musiales
sie niezle naglowkowac zeby ja przejsc bez chowania sie w sanktuariach, ktore sa w sumie kluczem
do zakonczenia misji



Fakt naganiałem się z tymi dwoma, co chwile seve jakimś cidem dotarł do końca tej planszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 15:44, moonman napisał:

CDP zmienilo opis na karcie Dzikich Hord:

Ale na karcie sklepowej dalej widnieje informacja:
Dostępność: pre-order, planowana wysyłka: 29 listopada 2007...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
@Daimon_Frey
@nazgul47
@moonman

Własnie dlatego napisałem, że nie do wszystkich sie to stosuje, ale do większości(jakiegoś 70% odsetka). Na tym forum w tym temacie zapewne będzie ten odestek o wiele większy gdyż to jest temat o H5. Jednak ogólnie ujmując ta teza się potwierdza. Szczególnie jeżeli zaczynamy grać w edycje premierowa danej części a nie w tzw. extra klasykę, gdzie ta gra z wyglądu i w porównaniu do obecnych gier wypada gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ja miałem podobny problem w ostatniej misji Sylvanu, z racji dużej ilości jednostek komputera jak i mojich(w końcu to taka mapa, że szybko się zbiera armie, szczególnie komputer) w pewnym momencie komputer się zacinał(nie wiem co zrobił nie tak). Grę przechodziłem w wersji chyba 1.2 (może to wina karty graficznej, którą już wymieniłem) teraz sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 10:05, Evil Khan napisał:

Pytania do CDP :
Czy HoMM V wydawany obecnie w Platynie będzie spachowany ?
Czy będzie to "nowa edycja" - vide "empikowa" ?
Czy nadal planowane jest wydanie złotej edycji HoMMV za 129,90/99,90 ?


Dobre pytania, tylko jak na nie poznać odp...? Ja pisałem niedawno maila z zapytaniem kiedy mogę się spodziewać patcha 1.6 do wersji empikowej i czekam... czekam... czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 21:13, ChrisBgnr napisał:

Dobre pytania, tylko jak na nie poznać odp...? Ja pisałem niedawno maila z zapytaniem kiedy
mogę się spodziewać patcha 1.6 do wersji empikowej i czekam... czekam... czekam...


To jest niestety standard. Jeszcze nie słyszałem o przypadku, w którym CDP odpowiedziałoby na tego typu pytania... Jeśli ktoś już zdecyduje się zabrać głos, to najczęściej jest to tylko mydlenie oczu lub opowiadanie bzdur, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością... Nawet telefon nie jest w stanie tu pomóc:/
Co do patcha dla wersji empikowej - o ile dobrze pamiętam pierwotnie miał ukazać się jakieś dwa tygodnie temu... Więc posiadacze tejże wersji mogą mieć nadzieję, że już długo czekać nie będą musieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie ze w ver. 1.6 nie ma juz czolgu w czwartej misji pierwszej kampanii...
w sumie to szkoda, ze sie go pozbyli - bo niezle trzeba tam zakombinowac z tymi butami lewitacji i kartografem zeby go zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w ostatniej misji elfów nie mogę pokonać Nikolaja. Tzn raz go pokonałem, a on ożył i teraz jest zbyt potężny, żeby z nim stawać (ma kilka tysięcy smoków). Co zrobiliście, żeby go zlikwidować na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w ostatniej misji elfów nie mogę pokonać Nikolaja. Tzn raz go pokonałem, a on ożył i teraz jest zbyt potężny, żeby z nim stawać (ma kilka tysięcy smoków). Co zrobiliście, żeby go zlikwidować na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:09, jawor1104 napisał:

Mam pytanie - w ostatniej misji elfów nie mogę pokonać Nikolaja. Tzn raz go pokonałem, a on
ożył i teraz jest zbyt potężny, żeby z nim stawać (ma kilka tysięcy smoków). Co zrobiliście,
żeby go zlikwidować na dobre?

Spróbuj na niższym poziomie. A żeby Nikolaj się nie odradzał, w twojej armii po wygranej bitwie musi zostać choć jeden Feniks, lub zlikwiduj wszystkie Kościane Smoki na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz angielski to polecam tą lekturę: http://celestialheavens.com/viewpage.php?id=586. Przeczytawszy ją przeszedłem misję, o której piszesz na poziomie ciężkim bez najmniejszego problemu. Nawet tak bardzo się nie spieszyłem jak radzą w poradniku:)
Jeśli nie znasz angielskiego... to poproś kogoś, aby Ci przetłumaczył lub jak napisał Lfdracon "spróbuj na niższym poziomie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:09, jawor1104 napisał:

Mam pytanie - w ostatniej misji elfów nie mogę pokonać Nikolaja. Tzn raz go pokonałem, a on
ożył i teraz jest zbyt potężny, żeby z nim stawać (ma kilka tysięcy smoków). Co zrobiliście,
żeby go zlikwidować na dobre?

Tak jak powiedział przedmówca Nikolaj bedzie się zawsze odradzał jak nie dasz do armii feniksów(najlepiej ich nie wystawiać wcale do walki, ale trzeba mieć ich w armii bohatera)lub pokonaj wszystkie widmowe smoki(one sie przyłaczaja do Nikolaja, wiec jak ty ich nie zabijesz, a będziesz grał długo to Nikolaj może mieć nawet około 4-6 tysiecy widmowych smoków(wtedy jest nie do pokonania i radzę zacząć od nowa). Ja zebrałem szybko armię ustawiłem rasowych wrogów i szybko odszukałem łuk z rogu jednorożca wtedy go pokonałem.

Ta misja należy do trudniejszych w całej kampanii(jak nie jest najtrudniejsza), bez względu na poziom rozgrywki(normal, hard czy easy). Zapewne będziesz musiał do niej podchodzić pare razy i zaczynać od nowa tak aby w końcu osiągnąć cel(szybciej lub wolniej). Jedni mają szczęście i Nikolaj ma najsłabszą armię ze wszystkich herosów komputera a inni mają pecha i jest dokładnie odwrotnie(ja miałem raz jak Nikolaj miał 24k szkieletów a ja miałem zaledwie 700 łuczników, więc różnica jest naprawde kosmiczna, a komputer dostaje premię w postaci około 2k szkieletów na jednego bohatera 1 dnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować