Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Albo jak cię wkurzy ten cały Nikolaj, i nie będzie ci się chciało grać od nowa to zawsze możesz użyć kodów :P,

http://rapidshare.com/files/68339321/Kody_do_Heroes_of_Might_and_Magic_V_i_Ku_ni_Przeznaczenia.rar

Wymagana Wersja gry 1.6 i 2.1, do Dzikich Hord przygotuje pliki, jak będziecie mieli Dzikie Hordy, miłego "czitowania", dla tych co ta misja z Nikolajem jest mocno wkurzająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 13:55, DArkon1990 napisał:

Albo jak cię wkurzy ten cały Nikolaj, i nie będzie ci się chciało grać od nowa to zawsze możesz
użyć kodów :P,

http://rapidshare.com/files/68339321/Kody_do_Heroes_of_Might_and_Magic_V_i_Ku_ni_Przeznaczenia.rar

Wymagana Wersja gry 1.6 i 2.1, do Dzikich Hord przygotuje pliki, jak będziecie mieli Dzikie
Hordy, miłego "czitowania", dla tych co ta misja z Nikolajem jest mocno wkurzająca.


Ja zacząlem uzywać kodów w tej misji jak trzeba bronić Syris Thala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 10:14, Bosper napisał:

> Mam pytanie - w ostatniej misji elfów nie mogę pokonać Nikolaja. Tzn raz go pokonałem,
a on
> ożył i teraz jest zbyt potężny, żeby z nim stawać (ma kilka tysięcy smoków). Co zrobiliście,

> żeby go zlikwidować na dobre?
Tak jak powiedział przedmówca Nikolaj bedzie się zawsze odradzał jak nie dasz do armii feniksów(najlepiej
ich nie wystawiać wcale do walki, ale trzeba mieć ich w armii bohatera)lub pokonaj wszystkie
widmowe smoki(one sie przyłaczaja do Nikolaja, wiec jak ty ich nie zabijesz, a będziesz grał
długo to Nikolaj może mieć nawet około 4-6 tysiecy widmowych smoków(wtedy jest nie do pokonania
i radzę zacząć od nowa). Ja zebrałem szybko armię ustawiłem rasowych wrogów i szybko odszukałem
łuk z rogu jednorożca wtedy go pokonałem.

Ta misja należy do trudniejszych w całej kampanii(jak nie jest najtrudniejsza), bez względu
na poziom rozgrywki(normal, hard czy easy). Zapewne będziesz musiał do niej podchodzić pare
razy i zaczynać od nowa tak aby w końcu osiągnąć cel(szybciej lub wolniej). Jedni mają szczęście
i Nikolaj ma najsłabszą armię ze wszystkich herosów komputera a inni mają pecha i jest dokładnie
odwrotnie(ja miałem raz jak Nikolaj miał 24k szkieletów a ja miałem zaledwie 700 łuczników,
więc różnica jest naprawde kosmiczna, a komputer dostaje premię w postaci około 2k szkieletów
na jednego bohatera 1 dnia).


Wielkie dzięki, spróbuję jeszcze raz zagrać misję od początku i przywołać feniksa w czasie walki, a jak i to nie pomoże - to zostają kody :D. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 16:56, jawor1104 napisał:

walki, a jak i to nie pomoże - to zostają kody :D. Jeszcze raz dzięki za pomoc


Przywołanie feniksa nic nie pomoże, musisz mieć ich żywe egzemplarze, które dostaniesz w ilości(5sztuk) za wykonanie zadania dla jasnowidza ze zdobyciem artefaktów krasnoludzkich królów. Wszystkie są umieszczone w podziemiach i nie trudno je znaleźć.

Pozdrawiam i nie radze korzystać z kodów to psuje zabawę a i będziesz miał sadysfakcję jak sam pokonasz Nikolaja. Mozesz dać sobie spokój z tą misja na jakiś czas(i pograć np w single lub multi) a potem powrócić ze świerzymi pomysłami. Ja tak zrobiłem w poprzednie wakacje próbowałem przejść tą misję, ale udało się dopiero jak wróciłem do tej gry gdzieś w październiku. Nie załamuj się tylko odpocznij od tej misji i spróbuj ponownie, napweno się w końcu uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:07, Bosper napisał:

Przywołanie feniksa nic nie pomoże, musisz mieć ich żywe egzemplarze, które dostaniesz w ilości(5sztuk)
za wykonanie zadania dla jasnowidza ze zdobyciem artefaktów krasnoludzkich królów. Wszystkie
są umieszczone w podziemiach i nie trudno je znaleźć.



Faktycznie przywołanie feniksa nic nie dało - czyli trzeba będzie wykonać zadanie. A co do kodów to faktycznie chyba sie wstrzymam - bo to żadna frajda jak sie przejdzie misję - wklepując kod. A zresztą kto powiedział, że muszę ją ukończyć już teraz - ważne zeby ją ukończyć... :)
Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z nikolajem walczylem 2 razy tego samego dnia i 2 razy go pokonałem . Tyle ,że pierwszym razem nie schowałem feniksów i wytłuk mi wszystkie . Za to w drugim razem schowałem feniksy i gra poszła lepiej. Ale to było na poziomie normalnym. Zaczołem przechodzić na heraku alejak narazie tknołem na 3 misji Realaga , bo mi się znudziło grać z kompem a wole przez sieć. He he......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 10:30, Król Edmund VII napisał:

Ja z nikolajem walczylem 2 razy tego samego dnia i 2 razy go pokonałem . Tyle ,że pierwszym
razem nie schowałem feniksów i wytłuk mi wszystkie . Za to w drugim razem schowałem feniksy
i gra poszła lepiej. Ale to było na poziomie normalnym. Zaczołem przechodzić na heraku alejak
narazie tknołem na 3 misji Realaga , bo mi się znudziło grać z kompem a wole przez sieć. He
he......


Miałeś szczęście, gdyz u mnie na poczatku Nilokaj zbierał armie ze wszystkich bohaterów i nie dało sie go pokonać. Potem coś skwasił i miał słaba armię, jednak wtedy gonił mnie nekromanta z armią, która przetrzebiłaby moją tak, że nawet słabego Nikolaja bym nie pokonał. Ta misja jest naprawde trudna i dziwna. Gdyby SI grało jak człowiek to tej misji nie dałoby się przejść wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Moze i miałem szczęście. Ale miałem i utrudnienie grałem w wersji 1.0 , czyli nie spatchowanej. Kosciastych łuczników był nawet 11 legionów z tym ,że nikuś miał coś około 6-8. Z tym ze to był poziom normalny , a ja starałem sie go szybko zaatakować (nawet nie bawiłem się z eliminacją smoków Zniszczyłem , chyba 2 zgrupowaniai , tyle). I to ja go goniłem , a nie on mnie. Ale za to z wyżej prze ze mnie wsponiana misja Realaga to sie namęczłem. Tlatego to ją uwazam za najtrudniejszą(może dlatego zatrzymałem sie własnie na heraku na tej miji). Potem szło mi raczej z górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 10:58, Król Edmund VII napisał:

Moze i miałem szczęście. Ale miałem i utrudnienie grałem w wersji 1.0 , czyli nie spatchowanej.
Kosciastych łuczników był nawet 11 legionów z tym ,że nikuś miał coś około 6-8.


Ja też gram na ver. 1.0, tyle ze u mnie Nikolaj ma 5 tyś. kościastych łuczników - czyli nic trudnego, za to praktycznie rozwaliłem już wszystkie smoki na mapie, tyle ze zebrałęm te artefakty w podziemiach, ale mimo wszystko jasnowidz nie chce ze mną gadać - musiały zostać gdzieś jeszcz jakieś artefakty?
Ps. Mówicie o tych artefaktach, które sa za tymi garnizonami w podziemiach?
a moze to dlatego, że nie podbijałęm tych garnizonów tylko przeniosłem sie za pomocą magii i je zebrałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam spatchować grę do wersji najnowszej (1.6). Nawet nie wiesz jak wiele tracisz grając na 1.0. Pomijam już fakt, że gra bez patchy zakrawa o masochizm;) Instrukcje masz w przypiętym poście:)
Co do artefaktów chodzi właśnie o te w garnizonach. Sposób ich zdobycie nie ma znaczenia, ważne żebyś miał wszystkie cztery - wtedy jasnowidz musi z Tobą pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na 2 sposoby raz zbierając troche armii na mojich 700 łuczników przypadało 24 legiony kościanych łuczników do tego z 250 Upiorów/Kostuch(nie pamietam które sa ulepszone) około 1K wampirów a o reszcie nie wspomnę.

Drugi raz jak grałem zebrałem tylko tyle aby się dało pokonywać potwory i gracza za pierwszym teleportem(chyba około 2 tygodnie tylko czekałem) i jak zeszedłem do podziemi to Nikolaj mnie wyweszył i eż mnie gonił. Tylko raz mi się zdażyło, że Nikolaj miał słabą armię i to ja go goniłem a podchodziłem do tej gry z 5 razy(gdzieś w tym temacie są moje dokładne relacje z tamtych walk, gdyż pytałem się ludzi o radę bo jak nie masz farta to ta misja jest super ciężka). Nie da się wygrać (nawet podpakowanym Hero) z 10 razy silniejszą armią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>250 Upiorów/Kostuch(nie pamietam które sa ulepszone)

Ulepszone są Kostuchy

Dnia 14.11.2007 o 14:36, Bosper napisał:

Nie da się wygrać (nawet podpakowanym Hero) z 10 razy silniejszą armią.


Wiem coś o ty walczyłem razz ogromem aniołów bo chciałem uwolnic Talanara , ale dostałem łomot, iż mój herak( Findan) był silny mimo

A jak ci poszła kampania lochu w podstawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 14.11.2007 o 14:44, Król Edmund VII napisał:

Wiem coś o ty walczyłem razz ogromem aniołów bo chciałem uwolnic Talanara , ale dostałem łomot,
iż mój herak( Findan) był silny mimo

A jak ci poszła kampania lochu w podstawce?

No właśnie mialem tą samą sytuacje tyle ,że z czranymi smokami.za dlugo zwlekałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 18:42, Huksi napisał:

Słyszałem, że premiera Hord w Czechach została przesunięta na 6 grudnia. Co z Polską?


Mam nadzieję, że nie przesuną drugi raz. Chociaż... 6 sa mikołajki, więc przesunięcie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 14:44, Król Edmund VII napisał:

>250 Upiorów/Kostuch(nie pamietam które sa ulepszone)

Ulepszone są Kostuchy

> Nie da się wygrać (nawet podpakowanym Hero) z 10 razy silniejszą armią.

Wiem coś o ty walczyłem razz ogromem aniołów bo chciałem uwolnic Talanara , ale dostałem łomot,
iż mój herak( Findan) był silny mimo

A jak ci poszła kampania lochu w podstawce?

W sumie kampania raelega nie była zbyt trudna dla mnie, oprócz misji, w której musiałem jechać Raelegiem i Ylailą(czy jak sie ona nazywała), w sumie trudność polegała na przejściu podziemi i obejściu na końcu zamku demonów(miałem troche szcześia przyznaje nic mnie nie zaatakowało). Uważam, że te misje są źle zrobione, gdyż gdyby SI było naprawde inteligentne to nie dałoby się ich przejść za chiny ludowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 19:03, ShaDoW Energy napisał:

> Słyszałem, że premiera Hord w Czechach została przesunięta na 6 grudnia. Co z Polską?

>
Polska raczej powinna zostać na miejscu ;)


Nie byłbym tak wszystkiego pewien. Dopóki nie przekroczymyokoło 24 listopada to szanse że to prawda są koło połowy. Bo ostatnio było tydzień pzed zmian cz jakos podobnie.A tak mbęsdziemy mieli szanse 75 około he he .... Mimi to jestem optymistą i mam nadzieję ,że zobaczę to pudełko z grą 29 listopada tego roku. Zreszttą napisałem artykół na gmoim gramsajcie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować