Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

mam pewien maly problem z gra...
mam edycje premierowa zamawiana w pre-orderze - spaczowana do wersji 1.6, gram bez problemow, ani razu mi sie jeszcze nic nie wysypalo, ale ...
no wlasnie jest jedno ale, pobudzony dyskusja na forum o misji wampirzy lord (misja 5 kampani Sylwan) postanowilem takze sobie ja co nieco przypomniec
gram, gram, gram i dochodzi do pierwszej bitwy i tu zaczynaja sie schody :|
otoz pole bitwy jest przerazliwie jaskrawe, nie przeszkadza to w grze ani w walce, ale jednak mimo wszystko, jest to dosc irytujace :|
ostatnio gralem w herosow w maju tego roku i wszystko bylo jak najbardziej w porzadku, pole bitwy bylo takie samo jak kazda inna plansza, a teraz psikus :(
karta graficzna spelnia wymogi (przeciez przeszedlem na niej cala podstawke i HoF''a) i wczesniej nie bylo zadnych nawet najmniejszych problemow, a teraz ta jaskrawosc :/ w ustawieniach tez nic nie grzebalem, kiedy jezdze bohaterem po swiecie jest wszystko cacy, tylko ekran bitwy, tylko i wylacznie, nawet pasek inicjatywy jest w naturalnych kolorach, jest bardzo jaskrawe

znacie rozwiazanie tego problemu, moze ktos ma podobny ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 20:59, Bosper napisał:

W sumie kampania raelega nie była zbyt trudna dla mnie, oprócz misji, w której musiałem jechać
Raelegiem i Ylailą(czy jak sie ona nazywała), w sumie trudność polegała na przejściu podziemi
i obejściu na końcu zamku demonów(miałem troche szcześia przyznaje nic mnie nie zaatakowało).
Uważam, że te misje są źle zrobione, gdyż gdyby SI było naprawde inteligentne to nie dałoby
się ich przejść za chiny ludowe.


No ja miałem trochę mniej szczęściia w 3 kampanii lochu ile sie ja na przechodziłem . Za to do ostatniej misji nie włozyłem wiele trudu chociaz przejście tych garnizonów było by nie realne . I masz racjie gdyby demony nie były kierowane przez SI albo SI posiadało by taka inteligencje jak człowiek to z Realaga nic by nie zostało. A co Iljany nazywała się SHADEA czy jakos podobnie Yljana była była w kuźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 21:06, Piotero159 napisał:

znacie rozwiazanie tego problemu, moze ktos ma podobny ?:>


Nie mam gry przy sobie jak będę w domu to zobacze. W najnowszym pathu były wprowadzane pewne zmiany ale wotpię zeby było to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytane pewnie już tutaj padło, ale mimo to się spytam i mam nadzieje, że to nikogo to nie zdenerwuje ;) Czy HoM&M 5 z Platynowej Kolekcji to jest gra w wersji empikowej czy normalnej ? I jeśli normalnej to z jakimi wgranymi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:56, dave03 napisał:

To pytane pewnie już tutaj padło, ale mimo to się spytam i mam nadzieje, że to nikogo to nie
zdenerwuje ;) Czy HoM&M 5 z Platynowej Kolekcji to jest gra w wersji empikowej czy normalnej
? I jeśli normalnej to z jakimi wgranymi patchami.


Jest to gra w wersji normalnej no i z wgranymi wszystkimi oficjalnymi patchami do dnia produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:17, Król Edmund VII napisał:

W najnowszym pathu były wprowadzane pewne
zmiany ale wotpię zeby było to to.


no ja wlasnie tez watpie zeby to bylo to, bo to troche pogarsza, a nie ulepsza gre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 21:11, Król Edmund VII napisał:

No ja miałem trochę mniej szczęściia w 3 kampanii lochu ile sie ja na przechodziłem . Za to
do ostatniej misji nie włozyłem wiele trudu chociaz przejście tych garnizonów było by nie realne
. I masz racjie gdyby demony nie były kierowane przez SI albo SI posiadało by taka inteligencje
jak człowiek to z Realaga nic by nie zostało.


Tak samo jak w ostatniej misji Sylvanu, gdyby człowiek sterował Nikolajem(6 zamków vs 2 do tego wszyscy prawie undeadzi się przyłączają naprawde pogrom). W brew pozorom ostatnia misja nie była zbyt trudna, wystarczyło się skupić na małym wytracaniu armii i było ok. (najłatwiej się grało Zehirem bo jego odesłanie jednostek było rewelacyjne na przywoływane potwory Kha''Beleta hehe).

Dnia 14.11.2007 o 21:11, Król Edmund VII napisał:

A co Iljany nazywała się SHADEA czy jakos podobnie
Yljana była była w kuźni.

Tak pomyliłem się, nie wiem dlaczego, ale mi sie one mylą (chociaż z wygladu fajniej wyglada Yilayla, złota zbroja i tarcza na boku czarnego tyranozaura :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 18:42, Huksi napisał:

Słyszałem, że premiera Hord w Czechach została przesunięta na 6 grudnia. Co z Polską?


Oby nie przesuwali. Chociaż... gdyby tak jeszcze przesunąć to może premiera Hord wypadłaby w czasie świątecznej promocji ;). Jeśli się nie mylę Czesi podstawkę i KP mieli przed nami...
Nic tylko wypatrywać co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 23:49, Bosper napisał:

się grało Zehirem bo jego odesłanie jednostek było rewelacyjne na przywoływane potwory Kha''Beleta
hehe).


Też mi się to podobało, ale uważam to za zbyt silną umiejetność. Jeśli mag coć takiego posiada to demon nie mają co inwestować w bramę a przeważnie nymus

ale mi sie one mylą (chociaż z wygladu fajniej wyglada

Dnia 14.11.2007 o 23:49, Bosper napisał:

Yilayla, złota zbroja i tarcza na boku czarnego tyranozaura :P ).


Mi ze względu na fajowy wygląd podobał mi się Zehir. Moze dlatego akademia to mój ulubiony zamek. Dobrze nim mi sie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:06, stasiecki napisał:

Jest to gra w wersji normalnej

Masz na to jakieś potwierdzenie (słowa kogoś z CDP jak najbardziej wskazane :>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot. pierwszej (przystań) kampanii podstawki - ver. 1.6, poziom heroiczny

czy Izabela i Godryk pojawią się w następnych misjach z poziomem i talentami z jakimi kończą ostatnią misję pierwszej kampanii?

gram ponownie, ale już dokładnie nie pamiętam - tzn. wydaje mi się, że NIE, że dopiero później będzie trzeba zadbać m.in. o Zehira, Findana, Raelaga no i właśnie Godryka.

pytam, bo mam już 19 lvl u Godryka, u Izki max 24 lvl (dla tej planszy) - a już praktycznie nie ma kogo lać na mapie - demony uciekają - i pozostało mi tylko wyruszyć po Nikolaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2007 o 00:34, Król Edmund VII napisał:

Mi ze względu na fajowy wygląd podobał mi się Zehir. Moze dlatego akademia to mój ulubiony
zamek. Dobrze nim mi sie gra.


Odwrotnie niż ja, on mi się nie podoba, podobnie jak magowie arabowie z akademii(nie lubię klimatów arabskich). Najfajniej wygladają moim zdaniem bohaterowie Lochów oraz Rycerze(klimatycznie też wyglądają elfy i krasnoludy).

p.s. Mam nadzieję, że premiery znów nie przesuną bo to sie robi żałosne. Naprawde ja nie chcę jej przesunięcia, gdyż na święta i tak będzie w co grać(a jak coś ma wyjść na święta to wychodzi po świętach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 08:58, Bosper napisał:

/ciach/

Godryk będzie w przedostatniej i ostatniej misji kampanii akademii.


to pamiętam, będzie też w kampanii Nekro - chodzi mi o to, czy będzie mial lvl i talenty takie z jakimi go zostawie w C1M5 - bo nie wiem, czy męczyć się na siłę i poziomować go do max 24lvl (na razie ma 19 lvl) - czy już iść po Nikolaja


a już nie mam kogo lać - a jak dopadnę demona to zmyka zaraz po rozpoczęciu bitwy... więć expa za to prawie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godryk przechodzi dalej ze zdobytym doświadczeniem z kampanii Przystani.

Dnia 15.11.2007 o 09:01, moonman napisał:

a już nie mam kogo lać - a jak dopadnę demona to zmyka zaraz po rozpoczęciu bitwy... więć expa za to prawie nie ma

To zaatakuj garnizon przed miastem demonów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 09:16, Lfdracon napisał:

Godryk przechodzi dalej ze zdobytym doświadczeniem z kampanii Przystani.


w takim razie poziomuje go na maxa - zrobie skriny i sprawdze, gdzie mi sie pozniej pojawi taki Godryk
bo z tego co pamietam, to jak sie pojawia w kampanii Nekro, to mozna go poziomowac na max 20 lvl - moze faktycznie uda sie wyskoczyc na starcie z 24lvl :)
ale cos mi sie kołacze po glowie, ze jednak to nie jest tak w przypadku Godryka - ze on wlasnie od kampanii nekro zaczyna byc szkolony do ostatniej misji/walki z Bossem Demonow - zbyt dawno przechodzilem podstawke

Dnia 15.11.2007 o 09:16, Lfdracon napisał:

To zaatakuj garnizon przed miastem demonów :D


taaa... ok. 500 arcydiablow - o innych jednostkach nie wspomne... ale jesli ich nie przybywa z tygodnia na tydzien... to kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania:
Czy HoMM V wydawany obecnie w Platynie będzie spachowany ?
Czy będzie to "nowa edycja" - vide "empikowa" ?
Czy nadal planowane jest wydanie złotej edycji HoMMV za 129,90/99,90 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:05, moonman napisał:

bo z tego co pamietam, to jak sie pojawia w kampanii Nekro, to mozna go poziomowac na max 20
lvl - moze faktycznie uda sie wyskoczyc na starcie z 24lvl :)
ale cos mi sie kołacze po glowie, ze jednak to nie jest tak w przypadku Godryka - ze on wlasnie
od kampanii nekro zaczyna byc szkolony do ostatniej misji/walki z Bossem Demonow - zbyt dawno
przechodzilem podstawke


Godryk przechodzi z umiejętnościami jakie mu dałeś, ale w kampanii trupów "równa" on do poziomu Markala - traci część doświadczenia i zdolności.
Do kampanii maga przechodzi już z poziomem i umiejętnościami z kampanii nekromanty, bez utraty poziomów.

Dnia 15.11.2007 o 10:05, moonman napisał:

taaa... ok. 500 arcydiablow - o innych jednostkach nie wspomne... ale jesli ich nie przybywa
z tygodnia na tydzien... to kto wie ;)


W garnizonie nie powinny jednostki przyrastać. Chyba, że ktoś to oskryptował, ale sądząc po znajdującym się tam wojsku, to raczej nie było potrzebne.
Poza tym Hipnoza plus Wskrzeszenie (i duuużo many) mogą zdziałać cuda. Dezorientacja również jest pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że możesz się nie doczekać odpowiedzi na te pytania;) My nic nie wiemy, a niebiescy raczej tu nie zaglądają. Spróbuj napisać tego posta jako odpowiedź na któryś z postów choćby Tudda. Lub napisz do BOKu i podziel z nami tym co ewentualnie Ci odpiszą;)
Ja osobiście obawiam się, że na wszystkie pytania odpowiedź brzmi "tak", co w przypadku pierwszego i ostatniego jest dobrą informacją, ale jeśli chodzi o drugie... to znowu będzie zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:07, Evil Khan napisał:

Czy nadal planowane jest wydanie złotej edycji HoMMV za 129,90/99,90 ?


a co to za złota edycja była/jest planowana w takiej cenie?
po prostu podstawka + dodatki czy może to cudo z koszulkami, plakatami, muzyką itd., ktorego foty obiegly forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować