Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2007 o 23:30, Rafal G napisał:

Gdyby dodać do tego jeszcze fakt (który niektórzy zdają się pomijać z jakichś względów), że
CE zawiera wszystkie części, nie tylko piątkę, to kąsek robi sie jeszcze smakowitszy;) Cała
saga w takim wydaniu to prawdziwa perełka, którą warto sobie postawić na półce... choćby nawet
miała tam tylko stać;)


Zaiste widok byłby niesamowity, że się tak poetycko wyrażę zapierający dech w piersiach :D Ale na razie oficjalnego info w tej sprawie nie ma więc możemy sobie póki co pomarzyć... Swoja drogą postawił bym ją koło EK Wieśka i Morka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 22:34, morthi napisał:

zagorzali fani maja czasem rodzenstwo a posiadanie wiecej niz jednej kopii gry jest niezbedne
do grania w multi :)


Tu się zgodzę. Również ze względów fanowskich tak tylko by stała moze ktoś i kupi. Jak dla mnie(z paktycznego punktu widzenia nie jest to potrzebne) I tak będę miał Herosków. A w pozostałe części gram tylko od czasu do czasu. Ale oczywiście nie rytykuje tego pomysłu, jak najbardziej mi sie podoba . Ci co nie mają tej gry niech sobie sprawią taki prezęcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu pisałem:

mam pewien maly problem z gra...
mam edycje premierowa zamawiana w pre-orderze - spaczowana do wersji 1.6, gram bez problemow, ani razu mi sie jeszcze nic nie wysypalo, ale ...
no wlasnie jest jedno ale, pobudzony dyskusja na forum o misji wampirzy lord (misja 5 kampani Sylwan) postanowilem takze sobie ja co nieco przypomniec
gram, gram, gram i dochodzi do pierwszej bitwy i tu zaczynaja sie schody :|
otoz pole bitwy jest przerazliwie jaskrawe, nie przeszkadza to w grze ani w walce, ale jednak mimo wszystko, jest to dosc irytujace :|
ostatnio gralem w herosow w maju tego roku i wszystko bylo jak najbardziej w porzadku, pole bitwy bylo takie samo jak kazda inna plansza, a teraz psikus :(
karta graficzna spelnia wymogi (przeciez przeszedlem na niej cala podstawke i HoF''a) i wczesniej nie bylo zadnych nawet najmniejszych problemow, a teraz ta jaskrawosc :/ w ustawieniach tez nic nie grzebalem, kiedy jezdze bohaterem po swiecie jest wszystko cacy, tylko ekran bitwy, tylko i wylacznie, nawet pasek inicjatywy jest w naturalnych kolorach, jest bardzo jaskrawe

znacie rozwiazanie tego problemu, moze ktos ma podobny ?:>

przy grze zauważylem jeszcze jeden blad, a mianowicie po zabiciu pierwszego oddziału smokow (5misja 4kampanii) wyswietla sie filmik w ktorym Finad mowi: UPIORNYMI, a pod spodem jest napisane: WIDMOWYMI ... to by bylo na tyle, czekam na pomoc do tego pierwszego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 11:46, gawronus napisał:

Spostrzeżenie, a może uwaga, nie wiem?
W pierwszej misji drugiej kampani. Agraelem mam uciekać przed goniącymi mnie dwoma bohaterami
rasy ludzkiej. Wszystko byłoby OK, jednak w momencie kiedy wchodzę do Sanktuarium gra dziwnie
się zachowuje. Musze dodac że gram na poziomie Ciężki.
Jej zachowanie wygląda tak:
Po wejściu do sanktuarium tracę możliwość ruchu (to wszyscy wiedzą) naciskam ikonkę dotyczącej
nowej tury i tu zaczyna się dziwna sprawa. Pasek pokazujący ruch przeciwnika po sekundzie staje
w miejscu i nic się nie dzieje. I tak może to trwać i trwać. Mimo tego prszycisk opcji działa
i można wyjść do menu. Gre mam w wersji 1.6.



potwierdzam, właśnie wczoraj zacząłem grać drugą kampanię (po raz drugi), tym razem na heroicznym poziomie i jest dokładnie tak jak Gawronus opisuje. Po wejściu do sanktuarium i zakończeniu tury - gra się zatrzymuje na turze przeciwnika, pasek postępu stoi w miejscu - można czekać w nieskończoność. Działa tylko menu opcji.
Dzieje się tak, za każdym razem gdy kończymy turę będąc w sanktuarium.

heh. patch 1.6 przynosi nowe bugi o_O

chyba poczekam na 1.7, bo uparłem się na poziom heroiczny, a w dodatku na zbadanie każdego zakątka każdej planszy ;) a w tej misji bez sanktuarium to raczej nie możliwe, chociaż skończyć ją mogę z powodzeniem, bo namiot już odwiedziłem i zasejwowałem przed wejściem do podziemi

szkoda, że 1.6 "popsuł" kampanię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 07:43, Piotero159 napisał:

mam pewien maly problem z gra... /.../


Jesteś chyba pierwszą osobą, która spotyka się z czymś taki. Przynajmniej nie przypominam sobie innych przypadków. Spróbuj może zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej. Ewentualnie pogrzeb właśnie w ustawieniach - pozmniejszaj, pozwiększaj - może coś zaskoczy. W ostateczności próbuj przeinstalować grę. Jeśli nic z powyższych nie pomoże - można zacząć podejrzewać patcha 1.6... ale wtedy jedyną radą będzie 1.7, a na niego jeszcze poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Kwasowej Grocie przerażający news - że premiera w Czechach przesunięta na 6 grudnia

sprawdzam na czeskiej stronie a tam już nie 6 tylko 13 grudnia
im bliżej tym dalej...

popieram obawy autora newsa z Kwasowej, ze u nas moze byc podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:09, moonman napisał:

w Kwasowej Grocie przerażający news - że premiera w Czechach przesunięta na 6 grudnia

sprawdzam na czeskiej stronie a tam już nie 6 tylko 13 grudnia
im bliżej tym dalej...

popieram obawy autora newsa z Kwasowej, ze u nas moze byc podobnie


Nie! Tego nie mogą nam zrobić! Ile można czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak źle to chyba nie będzie. U nas na razie, na szczęście, nic się nie zmieniło na karcie produktu, więc można mieć nadzieję, że 29 listopad jest datą ostateczną. Dalsze przesunięcia byłyby już zwyczajnym przegięciem pałki. Choć patrząc na to co ostatnimi czasy dzieje sie w CDP rożnie to może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... Poszerzanie ofert, światowe wielkie premiery, rozwijanie sklepu, "ewolucja strony"...

Mam nadzieję, że znajdą w końcu porządnego tłumacza, dadzą mu tekst i nie sknocą sprawy, znowu tłumacząc się "pożarem magazynu", jak to było z komponentami do EK Wiesława R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka. Kiedy ma się ukazać piątka w platynce ? Konkretna data plz :)

Oraz czy pójdzie na Geforce 2 MX 400 ??
Bo kiedyś słyszałem że chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:00, Chlorofil napisał:

Mam dwa pytanka. Kiedy ma się ukazać piątka w platynce ? Konkretna data plz :)


Zajrzyj do sklepu. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Dnia 16.11.2007 o 16:00, Chlorofil napisał:

Oraz czy pójdzie na Geforce 2 MX 400 ??


Owszem pójdzie, ale dopiero po spatchowaniu. Gdyby gra w platynie ukazała się w wersji najnowszej, wtedy pójdzie bezproblemowo, bez konieczności aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:53, Rafal G napisał:

> Mam dwa pytanka. Kiedy ma się ukazać piątka w platynce ? Konkretna data plz :)

Zajrzyj do sklepu. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

> Oraz czy pójdzie na Geforce 2 MX 400 ??

Owszem pójdzie, ale dopiero po spatchowaniu. Gdyby gra w platynie ukazała się w wersji najnowszej,
wtedy pójdzie bezproblemowo, bez konieczności aktualizacji.


O to super. Co do daty. Wszedłem do sklepu tak jak mi mówiłeś i pisze listopad 2007 :/ Nie wiadomo kiedy konkretnie ?

A i mam jeszcze pytanko. Skoro podstawka będzie chodziła na tej mojej karcie to pójdzie mi jeszcze Kuźnia Przeznaczenia i Dzikie Hordy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:53, Rafal G napisał:

> Oraz czy pójdzie na Geforce 2 MX 400 ??

Owszem pójdzie, ale dopiero po spatchowaniu. Gdyby gra w platynie ukazała się w wersji najnowszej,
wtedy pójdzie bezproblemowo, bez konieczności aktualizacji.


<robi wielkie oczy> Hmmm... Ja wiem że ta gra to turówka i ilość osiąganych klatek nie jest tak kluczowa jak w RTSach, ale odpalanie tej gry, na tej karcie to chyba nieporozumienie... Pomijam fakt że pierwotnie była ona nieobsługiwana (z posta wnioskuję, że patche "obeszły" wymagane pixel shadery), ale... nie no to chyba jakiś żart;]
P.S. Jeżeli mimo wszystko ktoś w to gra na jakiejś karcie z rodziny MX to prosiłbym o sprostowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:37, ChrisBgnr napisał:

P.S. Jeżeli mimo wszystko ktoś w to gra na jakiejś karcie z rodziny MX to prosiłbym o sprostowanie...


Ja na jakimś patchu 1.3 grałem na geforce 4 mx440. Granie było w miare znośne. Jedyne co było wkurzające to wygląd sylvanu i akademii <w środku>. Ale da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:03, Chlorofil napisał:

O to super. Co do daty. Wszedłem do sklepu tak jak mi mówiłeś i pisze listopad 2007 :/ Nie
wiadomo kiedy konkretnie ?


22 listopada. http://www.gram.pl/sk3_8A3qHu6_Heroes_of_Might_and_Magic_V.html

Dnia 16.11.2007 o 17:03, Chlorofil napisał:

A i mam jeszcze pytanko. Skoro podstawka będzie chodziła na tej mojej karcie to pójdzie mi
jeszcze Kuźnia Przeznaczenia i Dzikie Hordy ?


Jeśli odpali podstawka, z dodatkami też nie powinno być większego problemu.

@ChrisBgnr
Któryś z pierwszych patchy (1.1 lub 1.2) umożliwiał odpalenie gry na prawie wszystkim:) W tym chyba nawet na kartach zintegrowanych w laptopach. Przejrzyj sobie pliki readme tych patchy - w którymś powinno być to napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:29, Radek15 napisał:

> P.S. Jeżeli mimo wszystko ktoś w to gra na jakiejś karcie z rodziny MX to prosiłbym o
sprostowanie...

Ja na jakimś patchu 1.3 grałem na geforce 4 mx440. Granie było w miare znośne. Jedyne co było
wkurzające to wygląd sylvanu i akademii <w środku>. Ale da się grać.

Hmmmm no wydawało mi się to dziwne nieco, ale jeśli tak to sory za zamieszanie...

BTW patcha 1.6 do empikowej jak nie było tak nie ma;/ Mail do CDP posłany w tej sprawie i jak nie było odpowiedzi tak pewnie nie będzie;/ Taaaa grunt to poważnie traktować klienta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pieniądze na EK H6 juz mam dawno odłożone...

Co do daty wydania: specjalnie nie napisali że premiera jest 29, gdyż wtedy kotoś niezorientowany w temacie nie będzie wiedział, że gra będzie dostępna dopiero za 2 tygodnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować