Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2007 o 21:02, Ostrowiak napisał:

Tak, dalsza część gry cię rozpali, a końcówka spopieli...

Co rozumiesz przez ''spopieli''? Chodzi Ci o część fabularną, czy samą grę? Bo jeśli o pierwsze, to jakoś nie za bardzo wiem czemu (akurat fabuła jest średnia ;P), a drugie... Hm. Misje z założeń ciekawe, ale trochę za łatwe jak na końcówkę gry.

Dnia 27.11.2007 o 21:02, Ostrowiak napisał:

Akurat w HoF fabuła była fajna, ciekawe, jak będzie u Orków...

Mnie już to nie interesuje - demo było dla mnie tak słabe, że pełniaka raczej sobie odpuszczę - nie będę pieniędzy marnował. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje do każdego EK ToE dołączać palec polonizatora gry - widząc jego osiągnięcia, dochodzę do wniosku, że paliczki nie są mu zbytnio przydatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 21:02, Ostrowiak napisał:

ciekawe, jak będzie u Orków...


Fabuła TotE jest Ciekawa, ciekawsza od "Kuźni", dla mnie była, nie wiem jak wam, dla tego grałem 3 dni z małymi przerwami, tyle mi wystarczyło by przejść Hordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 21:07, Huksi napisał:

Ja proponuje do każdego EK ToE dołączać palec polonizatora gry - widząc jego osiągnięcia, dochodzę
do wniosku, że paliczki nie są mu zbytnio przydatne...


LOL! innym chyba też nie, bo nawet płyt porządnie nie wciskają...
w Kuźni oraz w niedawno kupionym Dark Messiah''u płyty mi latały luzem w pudełku arghh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 16:28, Ostrowiak napisał:

Niestety, pewnie dostaniemy zwykłą grę w zwykłym pudełku, jeszcze mam wątpliwości co do tłumaczenia
:P


Cóż...skoro będą tłumaczyć do stycznia, to może nie będzie to powtórka z podstawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 14:11, nazgul47 napisał:

> Niestety, pewnie dostaniemy zwykłą grę w zwykłym pudełku, jeszcze mam wątpliwości co do
tłumaczenia
> :P

Cóż...skoro będą tłumaczyć do stycznia, to może nie będzie to powtórka z podstawki...

Jaka powtórka z podstawki?Przecież w podstawce wszystko było spoko spolonizowane poza kilkoma małymi błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:56, Szkarłatny Wilk napisał:

Oj rozpali. Prawda że kampania przystani jest nuuuuuudan, jakoby nie powiedzieć że jest dnem,
ale jak by nie ona to byś nie mógł używać "fanatyckich" jednostek przystani. Kiedy dojdziesz
do połowy kampani krasnali i zaczniesz potem elfów to zobaczysz że nie będzie tak łatwo.

Oczywiście,że nadal będzie łatwo.Cała kuźnia jest źle zbalansowana bo wszystkie misje przechodzi się z zamkniętymi oczami a ostatnie misje każdej kampanii wyciskają dużo więcej wysiłku.Mam nadzieje,że w "hordach" to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:45, Rosomk napisał:

Jaka powtórka z podstawki?Przecież w podstawce wszystko było spoko spolonizowane poza kilkoma
małymi błędami.


:O

To ja (i nie tylko, reszta nawet więcej ode mnie) siedziałem i poprawiałem teksty w H5, a teraz się dowiaduję, że tam było tylko kilka małych błędów?
Chyba grałeś od wersji 1.3... Gdzie były już nieoficjalne poprawki w oficjalnym patchu. ;)

Dnia 28.11.2007 o 15:45, Rosomk napisał:

ostatnie misje każdej kampanii wyciskają dużo więcej wysiłku


I tu się nie zgodzę, no, chyba, że grałeś na heroicznym poziome trudności. Na normalnym wszystkie misje były za łatwe, a ostatnia... Tu chyba wystarczy powiedzieć, że przeszedłem ją w dziesięć dni czasu Heroes''owego. ;) A dobrze wiemy, na czym ona polega (widzę u niektórych, że jeszcze grają, więc będzie bez spoilerów ;)), więcto trochę dziwne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 17:51, Adham napisał:

> Jaka powtórka z podstawki?Przecież w podstawce wszystko było spoko spolonizowane poza
kilkoma
> małymi błędami.

:O

To ja (i nie tylko, reszta nawet więcej ode mnie) siedziałem i poprawiałem teksty w H5, a teraz
się dowiaduję, że tam było tylko kilka małych błędów?
Chyba grałeś od wersji 1.3... Gdzie były już nieoficjalne poprawki w oficjalnym patchu. ;)

> ostatnie misje każdej kampanii wyciskają dużo więcej wysiłku

I tu się nie zgodzę, no, chyba, że grałeś na heroicznym poziome trudności. Na normalnym wszystkie
misje były za łatwe, a ostatnia... Tu chyba wystarczy powiedzieć, że przeszedłem ją w dziesięć
dni czasu Heroes''owego. ;) A dobrze wiemy, na czym ona polega (widzę u niektórych, że jeszcze
grają, więc będzie bez spoilerów ;)), więcto trochę dziwne. ;)

Najwidoczniej mamy zupełnie inny poziom umiejętności.Dla mnie te misje były trudne.Grałem na normalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jaka powtórka z podstawki?Przecież w podstawce wszystko było spoko spolonizowane poza kilkoma

Dnia 28.11.2007 o 15:45, Rosomk napisał:

małymi błędami.


Jeśli uważasz poprawienie przez grupę Unofficial Patcha ponad 2000 tekstów za "kilka małych błędów"... Jak wspomniał Adham "naprawa" Heroesów V była potężnym przedsięwzięciem :D. Dzięki morthiemu udało się większość naszych zmian wprowadzić do oficjalnych patchy i dzięki temu po spatchowaniu do najnowszej wersji gra wygląda dość dobrze (niestety dotyczy to tylko podstawki - KP wciąż czeka na v2.2). Jednak zawsze zalecam instalację najnowszego Unofficial Patcha - zawiera on najnowsze poprawki nowych elementów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:45, Rosomk napisał:

Jaka powtórka z podstawki?Przecież w podstawce wszystko było spoko spolonizowane poza kilkoma
małymi błędami.


8|
....

to chyba nie grałeś w wersję 1.0......

Adham: Mnie ostatnia misja zajęłą tyle, ile musieli chodzić bohaterowie. Poprostu za prosta jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:32, Kolumb22 napisał:

Kiedy będzie premiera ToE?Bo w sklepie jest Pre-Order a czasopismach już recki.

W Polsce TotE wyjdzie dopiero w styczniu.
A czasopisma dostają gry od samych producentów (jeśli mają odpowiednie umowy ofkoz). Poza tym są to najczęściej wersje angielskojęzyczne. Dlatego pojawiły się już recenzje najnowszego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 20:17, mateuszbanach0 napisał:

Co sądzicie o Dzikich Hordach? Lepsza niż Kużnia??


Wprawdzie Hordy Dzika jeszcze nie wyszły, ale mogę stwierdzić, że będą lepsze. TotE nie dość, że oferuje wszystkoto, co miała Kuźnia, ale na dodatek daje coś od siebie. Są to standardowo: nowa frakcja, budynki, artefakty i czary. Dostaniemy także odrębne czary dla Orków, Sety Artefaktów i całkowita rewelacja-alternatywy-duży krok naprzód w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 19:45, DiDivor napisał:

Jednak zawsze zalecam instalację najnowszego
Unofficial Patcha - zawiera on najnowsze poprawki nowych elementów gry.

Czy to znaczy, że do Kuźni też jest taki nieoficjalny patch 2.2? Jeżeli tak to skąd go można zassać i poczytać o zmianach jakie oferuje? I jeszcze takie (chyba głupie?;p) pytanie - czy w przypadku takiego patcha, po wyjściu wersji oficjalnej trzeba dodatek przeinstalować czy można go jakoś "normalnie" wgrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do "Kuźni" i Podstawki jest ten sam Unoff Patch, patch 2.2 to jest oficjalny patch tworzony przez Ubival, a Patch 2.1a b c d itd. to są właśnie Nieoficjalne Patcha, a poczytać możesz np. tu http://members.lycos.co.uk/homam/

NIe trzeba, instalujesz normalnie, oczywiście jak wyjdzie Patch 2.2, wtedy instalujesz Patcha 2.2a którego jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie bedzie potrzeby instalowania nieoficjalnego patcha 2.2a gdyz wszystkie poprawki zostana wlaczone do oficjalnego patcha 2.2 (znaczna ich czesc jest juz zlozona i grzecznie czeka na polskiego builda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do Herosów jest opóźniony o 2 miesiące a dodatek do NVN 2 Maska Zdrajcy wychodzi już za tydzień. Zatem tłumaczenia o dużej ilości tekstu do tłumaczenia są bezpodstawne, gdyz gry RPG, typu NVN2 zawierają bardzo dużo dialogów a do tego jeszcze mówionych, nie wspomnę już o nazwach przedmiotów itp. Zatem ekipa tłumacząca Maskę jest systematyczna i nie olewa swojej pracy w przeciwieństwie do ekipy zajmujacej się lokalizacją ToE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować