Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2008 o 20:44, milosz2 napisał:

Bardziej chodzi mi o to czy w H5 można się wciągnąć, czy są tam zwroty akcji no i czy jest
długa i czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat multi ?


Fabuła na pewno jest ciekawa i potrafi wciągnąć, no ale jednak trzeba lubić strategie, żeby przebrnąć przez te przerywniki pomiędzy kolejnymi wstawkami fabularnymi zwane misjami. :) No ale whatever, nawet jak ktoś nie jest za mocny w strategiach to może po prostu grać na najniższym poziomie trudności i bez większych trudności śledzić fabułę, grywalność i tak będzie nieziemska. Jeśli chodzi o multi to grałem tylko w trybie "hot-seat" z kumplami, wtedy grywalność to już w ogóle osiąga high-endowe poziomy. :) Ale jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie - czy lepiej kupić H5 czy Hellgate nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć. Zapewnie nie zawiedziesz się przy kontakcie z żadną z tych gier, więc wybór w sumie nie jest aż taki ważny - najwyżej w drugi tytuł zagrasz trochę później. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem roznic w wymaganiach - fakt demko bylo zle zoptymalizowane i cielo ale pelna wersja dziala bez problemu :)

@tkoeman
mapy zapisuja sie w folderze maps (jak domyslam sie mas gre spatchowana do najnowszej wersji prawda? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 21:22, Arxel napisał:

> Bardziej chodzi mi o to czy w H5 można się wciągnąć, czy są tam zwroty akcji no i czy
jest
> długa i czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat multi ?

Fabuła na pewno jest ciekawa i potrafi wciągnąć, no ale jednak trzeba lubić strategie, żeby
przebrnąć przez te przerywniki pomiędzy kolejnymi wstawkami fabularnymi zwane misjami. :) No
ale whatever, nawet jak ktoś nie jest za mocny w strategiach to może po prostu grać na najniższym
poziomie trudności i bez większych trudności śledzić fabułę, grywalność i tak będzie nieziemska.
Jeśli chodzi o multi to grałem tylko w trybie "hot-seat" z kumplami, wtedy grywalność to już
w ogóle osiąga high-endowe poziomy. :) Ale jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie - czy lepiej
kupić H5 czy Hellgate nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć. Zapewnie nie zawiedziesz się
przy kontakcie z żadną z tych gier, więc wybór w sumie nie jest aż taki ważny - najwyżej w
drugi tytuł zagrasz trochę później. :)



Dzięki bardzo że jako jedyny podałeś mi tak bardzo wyczerpującą odpowiedź!!!
Dzięki pozdrawiam <ale nie mam zamiaru Reszty obrażać>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 21:26, morthi napisał:

@tkoeman
mapy zapisuja sie w folderze maps (jak domyslam sie mas gre spatchowana do najnowszej wersji
prawda? )

Mam folder Dzikich Hord, a w nim folder maps, ale jest w nim tylko ta mapa, którą zrobiłem, której z kolei nie ma w grze...Nie mam zainstalowanego patcha 1.6-być może to jest przyczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:48, morthi napisał:

bez problemu - ot wrzucasz katalog save to nowego katalogu x:\Moje dokumenty\My Games\Heroes
of Might and Magic V - Dzikie Hordy\Profiles\nazwa twojego profilu\ i mozesz grac sobie w kampanie
- aczkolwiek odradzalbym kontynuowanie rozpoczetej kampanii gdyz moze to spowodowac wystapienie
roznego rodzaju komplikacji. najlepiej jest rozpoczac kampanie od nowa lub tez skonczyc kampanie
zaczeta w podstawce/Kuzniach idopiero wtedy rozpoczac swiezo odblokowana kampanie w hordach:)


dzieki, dzieki :P

szkoda tylko ze jesli wrzuce sejwy z podstawki, to skasuje sejwy z hord, a jak wrzuce sejwy z kuzni to tak samo, ale rzeczywiscie zeby bylo bez komplikacji trzeba bedzie grac od nowa wszystko ;(
no ale, po sesji sie za to wezme :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzikie hordy nie wymagaja patcha

jesli w folderze maps znajduje sie mapa z rozszerzeniem h5m to na pewno jest widziana przez gre (jesli to jest poprawna mapa -a zakladam ze jest skoro zrobiles ja w edytorze)
czy zaznaczyles w grze by wyswietlal mapy dla gry wieloosobowej/mapy losowe?

@Piotero159
powaznie tak jest? nie sprawdzalem bo na razie koncze kampanie z podstawki wlasnie w hordach a pozniej dopiero bede bawic sie w kuznie i hordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 21:53, Piotero159 napisał:

szkoda tylko ze jesli wrzuce sejwy z podstawki, to skasuje sejwy z hord, a jak wrzuce sejwy
z kuzni to tak samo, ale rzeczywiscie zeby bylo bez komplikacji trzeba bedzie grac od nowa
wszystko ;(
no ale, po sesji sie za to wezme :)


Bo nazwy plików są te same, jak zmienisz numerek przy savie będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostanę szału... Gram sobie w kampanię Podstawki na Hordach. Stwierdziłem, że przypomnę sobie całą fabułę i pogram na dobrodziejstwa jakie dają Hordy. Same karawany jak już ułatwiają grę:D Nie powiem o alternatywach... No i!... 4 misja 1 kampanii. Dochodzę do spotkania z Findanem. Zapisuje grę za mostkiem i... WIELKIE NIC! Nie włącza się filmik, chociaż save jest z cut-scenką. Nie wiem sam. Próbowałem na tysiąc sposobów i nic. Jutro może spróbuję od nowa przejść tę misję i wtedy zobaczę. Ktoś miał podobne problemy? Może to wina modów? Mam ich sporo nie oszukując się. Gram w angielską wersję z polskimi napisami (tak w ogóle to królowa Izabela mówi w końcu jak na arystokratkę przystało w wersji angielskiej. Polecam serdecznie grać w ten sposób z polskimi napisami).

Ewentualnie niech mi ktoś da linka do camaign.save to sobie przeskoczę na następną misję. Mam nadzieję, że tylko nie stracę rozwinięć Izabeli, chociaż nie pamiętam czy to właśnie ona będzie mi dalej potrzebna... No, ale żeby nie spoilerować:D Help.

@DArkon 1990
Poza tym chodziło mi udostępnienie plików dźwiękowych, a nie samej gry! Czytaj uważniej. Tak w ogóle to soundfx.pak potrzebny jest? Na samym sound.pak mi w cutscenkach po angielsku mówią:D
str. 1718 - tam jest link do kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dziwne - ja tez gram (aktualnie jestem w kampanii 5 sylwanu i bez problemu filmiki dzialaja - wszystko sie laduje i smiga)

moze sprobuj wrzucic jednak polskie dzwieki? i dopiero wtedy odpalic filmik?
jak sie to bedzie powtarzac to zglosze blad autorowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak mogę to daję, Dla tych co Nie spodobał się PL dubbing w Dzikich Hordach i wolą mieć Kinową wersję udostępniam Pliki z Eng Dubbingiem. Za jakiś czas udostępnie pliki Sound.pak do Podstawki i Kuźni
A oto linki:

http://rapidshare.com/files/85772460/Eng_Dubbing.part1.rar
http://rapidshare.com/files/85806679/Eng_Dubbing.part2.rar
http://rapidshare.com/files/85998854/Eng_Dubbing.part3.rar
http://rapidshare.com/files/86003985/Eng_Dubbing.part4.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 21:56, morthi napisał:

jesli w folderze maps znajduje sie mapa z rozszerzeniem h5m to na pewno jest widziana przez
gre (jesli to jest poprawna mapa -a zakladam ze jest skoro zrobiles ja w edytorze)
czy zaznaczyles w grze by wyswietlal mapy dla gry wieloosobowej/mapy losowe?

OK-już sobie jakoś poradziłem i zobaczyłem jak wygląda wieża chana ;) Sciągnąłem mapę i zedytowałem ją. W tej, co sam zrobiłem musiałbyć jakiś błąd.

I jeszcze jedno: czy jest jakakolwiek szansa na trzeci dodatek z Sanktuarium? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sprawę, otóż dzisiaj (ok. półtorej godziny temu) zamówiłem sobie "Dzikie Hordy". Była cena ok. 59 zł., ale "twoja cena" wynosiła ok. 39 zł. Ponieważ mam zarejestrowaną podstawkę i mogłem wykorzystać 20 wirtualnych pieniędzy, bez kosztu przesyłki powinno wyjść ok. 19 zł, ale przy sumie, wyszło... ok. 52zł!!! Jakby zamiast "twojej ceny", była ta za ok. 59zł. (59-20w.+koszt przesyłki=52), a powinna wynieść ok. 32 zł. Już kiedyś odkładałem zamawianie, a kiedy już miałem to zrobić, to nie było tego okienka "promocyjne warunki", więc myślałem, że nie ma już promocji (byłem zdruzgotany...), a gdy zauważyłem że owe okienko znowu jest z powrotem, to uszczęśliwiony natychmiast złożyłem zamówienie za (ech...) ok. 52 zł. Dopiero potem pomyślałem gdy emocje opadły, że to może jakiś błąd.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:13, DArkon1990 napisał:

No to jak mogę to daję, Dla tych co Nie spodobał się PL dubbing w Dzikich Hordach i wolą mieć
Kinową wersję udostępniam Pliki z Eng Dubbingiem.


Czy te pliki to tylko kampania czy także skirmishe? Bo jak już jest taka możliwość to chciałbym mieć pełną kinówkę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuje i dam znać czy pomogło. Swoją drogą nie wiem czemu, ale mam pecha. Morthi zorganizujesz jakiś turniej? Może Duel do 22.000 punktów:D To będzie dopiero ciekawa potyczka jak każdy swoją tajną bronią będzie mógł zagrać. Może na Jaskini jak ostatnio, bo o ile dobrze pamiętam to Ty go organizowałeś...

@DArkon1990
Do Kuźni i Podstawki nie trzeba, bo mod dający kampanie można wgrać z angielskim dubbingiem i polskimi napisami tak jak ja to zrobiłem. Dzięki za trud. Na przyszłość zamieszczaj pliki na łatwiej dostępnych serwerach typu filfront, bo z rapidem nie każdy będzie sobie w stanie poradzić. Polecam program USD (Universal Share Dowloader... On sobie radzi z megaupload i rapidem bez problemów).

@kubagracz
Wszystko w porządku jest. Gra kosztuje 59 - 20WP, co daje nam 39zł, ale trzeba zapłacić za koszty przesyłki. Widocznie wybrałeś kuriera i dlatego cena tak wysoka... Ale za to szybsza dostawa i przed premierą pewnie jeszcze dostaniesz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:29, morthi napisał:

z turniejem zobaczymy - ostatni jestem bardzo zajety i nie mam za wiele czasu byc cos zorganizowac
:( ale postaram sie :)


Ehh... No szkoda. Poważny turniej to raczej mało możliwa do realizacji opcja, bo większość ludzi nie ma czasu przesiedzieć 3-4h nad partią w normalną rozgrywkę. Chociaż jakby stworzyć mapkę małego rozmiaru taką jak była swego czasu w H3. Nazywała się bodajże Arena. To byłby świetna sprawa. No, ale turniej w pojedynek. Jakby co to najlepiej po sesji go zorganizować. Wtedy większość będzie miała więcej czasu.

A co do mojego problemu to właśnie się zorientowałem, dlaczego go miałem:D Nie zassało mi do końca pliku ze scenkami:/ z 270 mam tylko 75mb:D Czyli raczej po problemie. Człowiek nie zobaczy i potem problemy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

"Twoja Cena" wyświetla sie tylko jak masz WPLNy i odrazu odejmuje ich maxymalna ilość. Gra dlatego powinna kosztować 39zł(po odjęciu WPLN) + koszt wysyłki czyli razem około 52zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:22, ChrisBgnr napisał:

> No to jak mogę to daję, Dla tych co Nie spodobał się PL dubbing w Dzikich Hordach i wolą
mieć
> Kinową wersję udostępniam Pliki z Eng Dubbingiem.

Czy te pliki to tylko kampania czy także skirmishe? Bo jak już jest taka możliwość to chciałbym
mieć pełną kinówkę...:)


To są Angielskie Głosy, czyli Dubbing, do Dzikich Hord, nic więcej, wklej je do folderu \Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\data

@Bayuer
Lepiej podaj ten link bo trochę dużo go szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejście na stronę 1718 aż takie wymagające jest? Ehh.
Niech Ci będzie. Masz tutaj linka, którego wcześniej podał Morthi.

http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php

Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi piszę, że są to kampanie z podstawki i pierwszego dodatku, dostępne w Dzikich Hordach. Można sobie wgrać dowolne wersje językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować