Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2008 o 21:23, witkab napisał:

Mam problem w pierwszej misji z "Dzikich hord", czyli w pierwszej misji nieumarłych. Zdobywam
połówkę klucza, ale nigdzie nie mogę znaleźć drugiej. Zablokowałem się na tej misji na cały
dzień :(. Czy ktoś może mi pomóc?

Jeden klucz znajduje się koło pierwszego zamku, który zajołeś za smokami (tymi białymi nie wiem jak się nazywają) a drugi jest koło zamku innego nekromanty na wschód za widmowymi smokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 15:40, Steel Dogg napisał:

elo chce pobawić sie kodami w dzikich hordach ale nie moge znaleźć kodów na stworzenia czy
może ktoś jakieś podac i mówie od razu że kod @Dragons () nie działa i że szukałem w googlach


Łap, wklej te pliki w Odpowiednie miejsca i konsola będzie działać, listę kodów znajdziesz w
\Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\Editor Documentation\HOMM5_CheatCodes

A kody które znacząco ułatwią grę to:
enable_cheats - uaktywnia kody na Mapce
set_hero_luck_morale x x - w miejsca X wstawić liczbę np. 100 - dodaje szczęście i morale w liczbie np. 100
add_money 7 - dodaje zasoby w liczbie 100 i kasę w liczbie 10000
add_exp x - w miejsce X wpisuje się liczbę, dodaje doświadczenie w liczbie jakiej się chce
add_all_spells - dodaje wszystkie zaklęcia/czary
add_army x x - w Miejsce X X wpisuje się liczby, np. 1 1 to ulepszone jednostki Przystani w Liczbie 100, 8 2 to Alternatywne jednostki Twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gram w dzikie hordy i mam dość dziwny problem. Gra działa mi dość szybko mój komp to Pentium 4 3,0 ghz 1536 mb ram i radeon x1600 512 mb. problem gdy naciskam na kolejkę to trwa od 1 do 2minut czy to normalne i czy można jakoś przyspieszyć wykonywanie kolejki przez komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale to normalne - wynika to z bledow w optymalizacji AI - komputer za dlugo analizuje sytuacje na mapie(szczegolnie kiedy ma duza bohaterow a plansza jest spora)

mozesz albo czekac na patcha albo szybciej dobrac sie do komputera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

umknela mi ta informacja :D dzieki serdeczne - na pewno skorzystam :)
btw - czy przegladales moze kompendium? jakie bledy czy inne ciekawostki wychwyciles?
nie ukrywam ze bardzo pomogly mi w pisaniu tej wersji Twoje uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ściągnę* Dzikie Hordy, to na pewno podam co i jak. Na razie ze screenów na gram.pl mogę powiedzieć, że Siepacz w swoim opisie jest nazywany Rębajłą - błąd wynikły z zamieszania z plikami, czy przeoczenie?

*z półki sklepowej, a myśleliście, że skąd? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 14:06, Sheltem napisał:

Przy okazji - ktoś wie, czy HV Gold Editon PL już wyszło? Miało być dwa dni temu.

Tak, dziś widziałem w opolskim Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bledy wynikly z tego ze cdp niewiadomych wzgledow nie uwzglednilo zmian ktore poprzednio zostaly zaakceptowane. ba - z informacji ktore otrzymalem wynikalo ze wszystkie poprawki zostaly zaimplementowane - nawet otrzymalem stosowne texts.pak od cdp ale w tym co zostalo dopuszczone do sprzedazy nie ma wiekszosci poprawek tylko jest absurdalne tlumaczenie jakiegos sfrustrowanego ansglisty ktory nie ma pojecia o tlumaczeniu heroes 5, a stworzone przez niego "potforki" wolaja o pomste do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 14:06, Sheltem napisał:

...albo też zainstalować mod poprawiający SI, choć nie nie wiem na ile poprawia on "myślenie"
komputera i tym samym skraca jego tury:

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=24772


Przy okazji - ktoś wie, czy HV Gold Editon PL już wyszło? Miało być dwa dni temu.



Tak wyszło. masz tutaj zdjęcia i zobaczysz co i jak :

20080201141645(1)

20080201141659

20080201141711

20080201141722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy wybieram cel katapulty (mury, wieże, brama) ona zawsze strzela gdzie indziej. Jeżeli katapulta strzela sobie w losowo wybrany cel, to po co dawać graczowi możliwość wybierania celu?
Jeszcze jedno, wie ktoś jak mam rozegrać walkę Wulfstana z miastem demonów w ostatniej misji? Krasnolud ma już armię, której nieda się uzupełnić przed walką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 14:37, Michal 1232 napisał:

Dlaczego gdy wybieram cel katapulty (mury, wieże, brama) ona zawsze strzela gdzie indziej.
Jeżeli katapulta strzela sobie w losowo wybrany cel, to po co dawać graczowi możliwość
wybierania celu?
Jeszcze jedno, wie ktoś jak mam rozegrać walkę Wulfstana z miastem demonów w ostatniej
misji? Krasnolud ma już armię, której nieda się uzupełnić przed walką.

Aby katapulta dobrze działała , trzeba mieć wykupiona odpowiednią umiejętność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 13:19, morthi napisał:

mozesz albo czekac na patcha albo szybciej dobrac sie do komputera ;)

Oooo! To znaczy, że planuje się poprawę optymalizacji? Proszę proszę proszę powiedz, że to prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ze ai kuleje w hordach wiedza chyba wszyscy ;) w 1.6 jest o niebo lepsza -wiec optymalizacja pojawi sie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa (odnalezienie nowych bogatych pokładów błędów), to myślę, że jutro lub w niedzielę opublikuję przez wszystkich długo oczekiwany Unofficial Patch v3.0A. Można śmiało powiedzieć, że teraz Heroes V: Dzikie Hordy będą najlepiej zlokalizowaną wersją Heroes V, jaka kiedykolwiek wyszła. Ponad tydzień karkołomnej pracy (czasem ponad 4 h dziennie) się opłacił. Sprawdzajcie ten temat często, bo tu informacja o nowym patchu pojawi się pierwsza :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na wstępie przyznam, że dawno nie śledziłem tego wątku i dlatego chcę zapytać, czy wiadomo coś nowego o HoMM Complete, oprócz tego, że wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DiDivor No to super, bo mnie te literówki i błędy w tłumaczeniu wpieniają, a co do ZŁotej KOlekcji zauważyłem że dali POradnik do Kuźni i do Dzikich Hord, LOL czemu w zwykłej wersji Hord jest tylko sama instrukcja, bez poradnika, mimo że czekaliśmy 3 miechy, albo i 4 miechy, to nie mamy żadnego dodatku, choćby ten poradnik 0_o, no i jeszcze te poprawki, które zrobił morthi, heh tyle jego pracy na nic, mam nadzieję Morthi że masz kopie zapasowe swoich poprawek, jak tak do DiDivor wsadzi je do unoff Patcha.

P.S. Widać że zmienili Forum, całkiem fajnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować