Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Ludu pracujący miast i wsi, pomóżcie. Drugi raz podchodzę do przejścia Heroes V i drugi raz blokuję się w tej samej misji, czyli 4 misji 2 kampanii "Okręt". Zapylam do tego zamku, zajmuje okoliczne kopalnie, zbroję się jak Saddam na przyjazd Amerykańców, a po 3 growych tygodniach zachodzi do mnie maxymalnie napakowany typek i za nic nie da się go pokonać. Próbowałem nie czyścić mu drogi z potworów, wyjść przed nim na powierzchnię itepe itede. Fizycznie nie ma szans zbudować odpowiedniej liczby budynków z jedną kopalnią złota i to w 3 tygodnie. I żeby jeszcze odeprzeć atak. Czy tam trzeba zrobić coś specjalnego czy co, bo chyba jestem za miętki w uszach, żeby dać sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Możesz lepiej opisać ta misję, wiesz nie każdy pamieta jaka to była misja jak w nia grał rok temu. Napisz imie bohatera, zamek do dyspozycji i zamek(zamki wrogów), oraz napisz czy to jest podstawka H5 czy, któryś z dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz się wdawać z nim w walkę. Do miasta docelowego możesz też się dostać przez podziemia. Wystarczy, że dostarczysz smokom 100 Myśliwych lub Wielkich Łowczych. Dzięki temu dojdziesz do Erewel bezpiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra już sobie poradziłem. Zamiast zapylać do tego zamku w podziemiach szybciutko zająłem 2 elfie zamki, potem po jakimś czasie trzeci i poszło z płatka. Ale tak to jest, jak się poprosi gdzieś o pomoc to po prostu 10 minut później samemu udaje się rozwiązać problem :) Ale dzięki za chęć pomocy. Bosper- chodziło o podstawową wersję, bohater to Agrael, a zamku nie było żadnego. No ale już sobie poradziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:52, windows00 napisał:

Wcale nie musisz się wdawać z nim w walkę. /.../


Nie było Ci szkoda tych 100 bogu ducha winnych elfów, którzy zawinili jedynie tym, że przypadkiem trafili do scenariusza?;) Podziemia rzecz jasna najlepsza droga do miejsca docelowego, ja jednak zawsze smoki, które wołają o przyprowadzenie elfów zwyczajnie eliminuje;) Wynikają z tego same korzyści - droga otwarta, całkiem sporo exp, o czystym sumieniu już nawet nie wspominam;)

ps. Gratulacje z oczywistych powodów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 20:13, Rafal G napisał:

Nie było Ci szkoda tych 100 bogu ducha winnych elfów, którzy zawinili jedynie tym, że
przypadkiem trafili do scenariusza?;)

Nie.

W sumie, jakby nie patrzył, to dalej jest Agrael, Władca Demonów. Nie sądzisz, że litowanie się nad zwykłymi Elfami byłoby w jego stylu? Image''u by mu to nie poprawiło :P

Dnia 06.07.2008 o 20:13, Rafal G napisał:

ps. Gratulacje z oczywistych powodów;)

Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 21:48, windows00 napisał:

W sumie, jakby nie patrzył, to dalej jest Agrael, Władca Demonów. Nie sądzisz, że litowanie
się nad zwykłymi Elfami byłoby w jego stylu? Image''u by mu to nie poprawiło :P


Może i Agrael, ale z niego co najwyżej Lord, a nie władca;) Gdyby tak jeszcze pójść o krok dalej i zacząć się bawić anagramami, gdyby obejrzeć filmik po pokonaniu smoków można by zacząć mieć podejrzenia, że to może jednak być w jego stylu i może nawet mu image poprawić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 21:55, Rafal G napisał:

Może i Agrael, ale z niego co najwyżej Lord, a nie władca;)

AFAIR w samej grze występuję określenie Władców Demonów dla herosów prowadzących armie Demonów (choć stuprocentowej pewności co do tego nie mam).

Dnia 06.07.2008 o 21:55, Rafal G napisał:

Gdyby tak jeszcze pójść o
krok dalej i zacząć się bawić anagramami, gdyby obejrzeć filmik po pokonaniu smoków można
by zacząć mieć podejrzenia, że to może jednak być w jego stylu i może nawet mu image
poprawić;)

Niestety filmiku już nie pamiętam (starość nie radość), jednak pamiętam, że Agrael nie darzył Elfów wielką miłością (vide trzecia mapa jego kampanii), więc sam widzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pogłoski o monopolu były tylko pogłoskami?;) Co do lordów, władców i im podobnych załączam obrazek (co prawda nie z gry, ale i tak wystarczająco wiarygodny;)). Jeśli idzie o filmik, to Agrael dochodzi w nim do wniosku, że czas zabijania się skończył i nie będzie przelewał więcej niewinnej krwi (przynajmniej mniej więcej o to chodziło - też już dawno nie grałem;)).

20080706222906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 06:51, morthi napisał:

Wladca jest tylko jeden :) spotykamy go w pierwszej misji drugiej kampanii - Kha Beleth
go zwa :P


Właśnie do tego próbowałem przekonać windowsa;) Spotykamy go jednak co najmniej jeszcze raz i można powiedzieć, że doświadczamy go poniekąd na własnej skórze;) Czyżbyś nigdy nie przeszedł wszystkich kampanii do końca?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trochę nie na temat. Czy będzie jeszcze jakiś dodatek do Heroes V? Słyszałem jakieś plotki w necie, że cośtam robią, ale z mało wiarygodnego źródła. Więc czy coś w ogóle wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 13:23, witkab napisał:

Mam pytanie, trochę nie na temat. Czy będzie jeszcze jakiś dodatek do Heroes V? Słyszałem
jakieś plotki w necie, że cośtam robią, ale z mało wiarygodnego źródła. Więc czy coś
w ogóle wiadomo?


Na 99% więcej dodatków no "piątki" nie możemy się spodziewać. Twórcy nie powiedzieli tego wprost, ale dość wyraźnie zasugerowali. Wątek fabularny został zresztą zakończony. Obecnie trwają prace nad Heroes Kingdoms, a po ukazaniu się tej pozycji zapewne ruszą prace nad "szóstką" (o ile już nie ruszyły).

ps. Jak to nie na temat?;) Bardziej na temat chyba się nie da;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2008 o 13:27, Rafal G napisał:

Obecnie trwają prace nad Heroes Kingdoms, a po ukazaniu się tej pozycji zapewne ruszą
prace nad "szóstką" (o ile już nie ruszyły).



Z tego co się orientuję to zapowiedź kontynuacji Herosów pod postacią H VI juz była, więc zapewne prace już trwają, a Heroes Kingdoms może robi inna grupa. Jakoś nie kojarze jaka firma robi to ostatnie, bo H6 chyba nadal Nival.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 14:20, Bosper napisał:

Z tego co się orientuję to zapowiedź kontynuacji Herosów pod postacią H VI juz była,
więc zapewne prace już trwają, a Heroes Kingdoms może robi inna grupa. Jakoś nie kojarze
jaka firma robi to ostatnie, bo H6 chyba nadal Nival.

Ke? ;>
Była gdzieś jednoznaczna zapowiedź HoM&M VI? ;>
AFAIR było tylko ogłoszenie o naborze concept artistów do pracy z uniwersum M&M w Nivalu. Jednak z tego jeszcze nie wynika jednoznacznie, że to jest HoM&M VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 14:20, Bosper napisał:

Z tego co się orientuję /.../


Kwestię zapowiedzi wyjaśnił już windows - takiej zapowiedzi do tej pory nie było.
Jeśli chodzi o Kingdoms, to nawet gdyby robił je ktoś inny (osobiście uważam, że spora grupa zaangażowanych w prace przy piątce pracuje również przy tym projekcie - w końcu są one ze sobą dość ściśle powiązane, a wymyślanie koła od nowa nie wchodzi w rachubę) UBI raczej nie zdecyduje się na wypuszczenie dwóch podobnych gier, w tym samym uniwersum, w zbliżonym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak, że HK nie jest "pełnoprawną" grą, że się tak wyrażę.
Moim zdaniem jej rolą jest pozyskanie nowych graczy dla serii. Również forma gry (oparta o stronę internetową) świadczy o jej "niepełności".
Tym niemniej warto na nią czekać i samemu przekonać się co ona prezentuje :)

Dlatego nie wykluczałbym prac nad kolejnym tytułem z uniwersum M&M. Oczywiście wcale nie musi być to H6 i prawdę mówiąc - nie sądzę by najbliższym tytułem z M&M był H6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować