Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2008 o 15:42, windows00 napisał:

Pamiętaj jednak, że HK nie jest "pełnoprawną" grą /.../


Pamiętam, pamiętam, jak również o tym, że Kingdoms docelowo ma być grą bezpłatną. Tak naprawdę wszystko zależy od tego co w UBI uznają za opłacalne, ja jednak wątpię (mogę się oczywiście mylić - to tylko moje skromne zdanie), że jednoczesne (lub w niewielkim odstępie czasu) wypuszczenie obu tych gier nie byłoby najlepszym posunięciem... Tylko o to mi chodziło;)

Dnia 07.07.2008 o 15:42, windows00 napisał:

Dlatego nie wykluczałbym prac nad kolejnym tytułem z uniwersum M&M. Oczywiście wcale
nie musi być to H6 i prawdę mówiąc - nie sądzę by najbliższym tytułem z M&M był H6.


Ależ ja wcale się nie upieram, że kolejną z grą z uniwersum M&M (czy też w dzisiejszych czasach Ashan - jak kto woli;)) musi HoMM;) Przyznałbym nawet Ci rację, że prawie na pewno to nie będzie to. Myślę, że o wiele bardziej prawdopodobny jest klasyczny M&M, gdyż jakby na to nie patrzeć Dark Messiah takim nie był;)
Miejmy tylko nadzieję, że UBI nie porzuci całkowicie tych serii i tego świata i kiedyś ujrzymy kolejne części;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 00:39, morthi napisał:

nie chce psuc ludzim zabawy w odkrywaniu fabuly :P


Aj, no i zepsułem Twoje dobre plany... Błagam o wybaczenie;)

Dnia 08.07.2008 o 00:39, morthi napisał:

podstawke i kuznie przeszedlem - hordy powoli, powoli mecze :D


Jak znajdziesz czas to posiedź troszkę na Hordową kampanią, bo jest tego warta - im dalej w głąb kampanii, tym ciekawiej. Bitwa finałowa podobała mi się chyba bardziej ta z podstawki, jednak i ta ma swój urok (można powiedzieć, że jest inna niż wszystkie:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 08:47, moonman napisał:

ciekawe czym nas zaskoczy CDP
taki komplecik tshritow to bym chetnie nabyl :D

E tam koszulki :P
Figurka wymiata :P I kubek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie liczylbym na zadne niespodzianki poza skopana wersja jezykowa :D
komplecik fajny - moze pojawi sie na ebay ? albo w sklepie ubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komplecik fajny, tutaj nie ma się co oszukiwać:) Jeśli jednak chodzi o Complete Edition to zaczynam powoli wątpić, czy kiedykolwiek się u nas ukaże. Tyle obietnic, kiedy ona rzekomo miała być już padło i żadna nie została dotrzymana... Ostatnia, z tego co pamiętam, to było "przed wakacjami"... Wakacje są już od dawna, a tutaj nawet nowej ściemy nie ma;) Gołym okiem widać, że CE nie znajduje się wśród priorytetów CDP.... Co jest conajmniej dziwne - wydaje mi się, że gdyby się w końcu ukazała, to rozeszłaby się jak ciepłe bułeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 10:59, morthi napisał:

nie liczylbym na zadne niespodzianki poza skopana wersja jezykowa :D
komplecik fajny - moze pojawi sie na ebay ? albo w sklepie ubi ;)


a Ty Morthi już nie czuwasz nad polonizacją?
BTW: wiesz coś co możesz powiedzieć o Heroes Kingdoms lub czy można i kiedy się spodziewać patcha 3.1 - czy czegokolwiek można się spodziewać? :)


co do figurki - to fajna.. ale ten okładkowy rycerz.. to kto to właściwie jest :)
w grze chyba takiego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 11:29, moonman napisał:

BTW: wiesz coś co możesz powiedzieć o Heroes Kingdoms lub czy można i kiedy się spodziewać
patcha 3.1 - czy czegokolwiek można się spodziewać? :)


o Heroes Kingdoms wiem - ale nie moge nic powiedziec :) NDA mnie obowiazuje czyli zadnych screenow ani innych relacji (ale gra sie fajnie - warto czekac)

o patchu 3.1 ani 2.2 nic nie wiem :( jakos temat ostatnio bardzo przycichl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 15:23, morthi napisał:

o Heroes Kingdoms wiem - ale nie moge nic powiedziec :) NDA mnie obowiazuje czyli zadnych
screenow ani innych relacji (ale gra sie fajnie - warto czekac)



a to bedzie jakis dodatek czy cos ? jak tak to radosc wielka w sercu sie tli ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 19:28, Teokrata napisał:

a to bedzie jakis dodatek czy cos ? jak tak to radosc wielka w sercu sie tli ;-)))


Nie dodatek, ale gra przeglądarkowa oparta na Heroes 5:) Kwestię dodatku już tutaj omawialiśmy.
Więcej do poczytania (i pooglądania) pod tym linkiem: http://hommkingdoms.uk.ubi.com/
Trzeba jeszcze tylko wspomnieć, że gra będzie całkowicie darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jaki sposób mogę wyciągnąć mapki z podstawki i kuźni, i dodać je potem do ToE? Istnieje na to jakiś sposób? Chodzi mi o mapki zarówno multiplayer jak i single (w zasadzie o wszystkie). Są one umiejscowione w jakimś katalogu i wystarczy je tylko skopiować czy wymaga to większej zabawy?

Druga sprawa. Czy ktoś bawił się dostosowanie modów Xazardous do polskiej wersji gry? Bo w niektórych miejscach mody szwankują. Chodzi konkretnie o Twons Build Mod oraz Menu mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mapki znajduja sie w dwoch miejscach :)
w katalogi data.pak znajdziesz dane z mapki a w pliku p6-texts.pak znajdziesz texty :)

najlatwiej bedzie jesli otworzysz dowolna sciagnieta mapke/scenariusz w jakims pakerze (np w 7z) i zobaczysz jak wyglada struktura a nastepnie w ten sposob wypakujesz stosowne katalogi z plikow pak (ktore sa niczym innym jak archiwami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:38, morthi napisał:

mapki znajduja sie w dwoch miejscach :)
w katalogi data.pak znajdziesz dane z mapki a w pliku p6-texts.pak znajdziesz texty
:)

najlatwiej bedzie jesli otworzysz dowolna sciagnieta mapke/scenariusz w jakims pakerze
(np w 7z) i zobaczysz jak wyglada struktura a nastepnie w ten sposob wypakujesz stosowne
katalogi z plikow pak (ktore sa niczym innym jak archiwami)

Ok pokombinuję z tym jak mi CDP przyśle wymienioną płytkę do H5 bo mi pękła:/ Dobrze, że jest dożywotnia gwarancja:D

Tak z ciekawości pytam. Jakich modów używasz Morthi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z modow dodajacych wszystkie kampanie (czyli kampanie z podstawki i z kuzni) w dzikich hordach
z ai moda :P coby przyjemniej sie gralo
z ingame skillwheel

czasami wrzucam jakiegos moda ze stworkami z bety ale to w zaleznosciczy mam nastroj na trzeszczace drzewce czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz dać linka do AI moda?
Mam też do Ciebie prośbę, czy mógłbyś zająć się dla mnie dosłownie kosmetyczną poprawą dwóch modów? Sam tego niestety nie potrafię. Chodzi konkretnie o ten mod - Xazardous_TownBuild_3.0.h5u. Bo nie wiem czemu, ale w PL wersji gry zamiast samej cyferki wskazującej na poziom rozwoju miasta jak tutaj: http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/images/mods/Xazardous_TownBuild.jpg jest po prostu napis "Poziom Miasta x" dziwnie wyglądający do tego. Oprócz tego Xazardous_Menu_3.0.h5u, a konkretnie kiedy gra się na hot seat i zmienia sobie miasto albo kolor napisy "czerwony gracz", niebieski gracz itp. znikają i coś się tam psuje. Chodzi o to miejsce: http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/images/mods/Xazardous_Menu_Lobby.jpg

Wydaje mi się, że to przez to, że mody są do angielskiej wersji i coś się psuje. Pomożesz:D

edit:
Zauważyłem też że Menu mod nie działa z modem z kampaniami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:19, morthi napisał:

> P.S. Ale żeby tak nie spamować to: morthi, czy patch 3.1 ujrzy kiedyś światło dzienne,

> czy może NIVAL już nie będzie wydawać patchy do HV i dodatków?

nic mi niestety na temat patcha nie wiadomo - ubi pracuje na heroes: kingdoms (ktore
zalicza kolejne opoznienie) kiedy bedzie to bedzie :) ale patch jest bardzo potrzebny


Sory za offtop. Możesz do mnie napisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować