Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2008 o 20:06, Badyl13 napisał:

Ktoś coś wspominał o możliwości przeniesienia kampanii z Kuźni i podstawki do Hord. Mogę
zapytać w jaki sposób, i co to daje?


instalujesz (kopiujesz) mody do katalogu usermods i dzieki temu mozesz grac sobie w kampanie z podstawki i z kuzni przeznaczenia w dzikich hordach :)

tutaj masz link do moda:
http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 20:42, morthi napisał:

ladniejsza grafika, nowe jednostki/umiejetnosci/czary w grze, nie musisz kupowac podstawki
ani kuzni by grac w kampanie ;)

Cóż podstawkę i Kuźnię mam, ale nowe jednostki, ładniejsza grafika i czary brzmią interesująco :)
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak wszystko ma drugie dno :) Gdyby dzisiaj nie opublikowali tego patcha po 18:00 to my mieliśmy właśnie go wydać normalnym instalatorem :)

Dziękuj Morthiemu i RobeNowi oni załatwiali ja tylko byłem bezszcelny w mailach:) piszac co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie patcha 3.1 W liście poprawek nie znalazłem magika u którego można zmieniać umiejętności za kasę. A jest ciekawy bug. Wystarczy mieć mroczne odrodzenie ( darmowy awans na kolejny poziom). Rezygnujemy z tej umiejetności ale jest realna szansa, że znowu pojawi się na liście. Wybieramy i mamy dodatkowy poziom i umiejętność, znowu rezygnujemy i tak oto mając odpowiednie ilości złota osiągamy dowolny poziom i stosowne umiejętności :-)
WERDON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wie ktoś, jak się "zaopatrzyć" w poziom mistrzowski zdolnosci rasowej i zdobyć umiejętność, na którą jest miejsce w kwadraciku z wykrzyknikiem (xP)?

Poszukałbym sobie odpowiedzi, ale liczba 1773 str. odstrasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 10:42, Mychael napisał:

Mam pytanie. Wie ktoś, jak się "zaopatrzyć" w poziom mistrzowski zdolnosci rasowej i
zdobyć umiejętność, na którą jest miejsce w kwadraciku z wykrzyknikiem (xP)?

Poszukałbym sobie odpowiedzi, ale liczba 1773 str. odstrasza...



potrzebny jest artefakt Wisior Mistrzostwa czy Wisior Zwycięstwa - nie pamiętam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 10:42, Mychael napisał:

Mam pytanie. Wie ktoś, jak się "zaopatrzyć" w poziom mistrzowski zdolnosci rasowej i
zdobyć umiejętność, na którą jest miejsce w kwadraciku z wykrzyknikiem (xP)?

Poszukałbym sobie odpowiedzi, ale liczba 1773 str. odstrasza...

W poziom mistrzowski można się zaopatrzyć mając założony Wisior Mistrzostwa. A jak zdobyć umiejętność w kwadraciku to można zobaczyć w Skillwheelu (koło umiejętności).
P.S. Widze, że wyszedł wreszcie patch 3.1. A ja niedawno dzikie hordy odinstalowałem. Będe musiał zainstalować jeszcze raz, by zagrać w mapkę DM. A przecież miała być chyba w Heroes Complete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Widzę, że wyszedł nowy patch, zawsze, gdy wychodził nowy patch robił najczęściej niesamowity kipisz, ale teraz to już przesada. Ubi poległo na całej linii. Jak można nie sprawdzić patcha, czy gra działa po zainstalowaniu. Godzinę męczyłem się, aby zmusić do instalacji patch od Ubi (nie znaleziono gry), gdy mi się udało, nie mogłem wyjść ze zdziwienia - patch przekopiował tylko jeden nowy plik PAK !!! To już jest przesada normalnie!!!

Co do CDP mam mieszane uczucia - gratulację za szybko wydany działający patch v3.1 z polską wersją, nagana za nieprzetłumaczoną dodatkową mapę Dark Messaih. Na razie udało mi się uzyskać polski interfejs na tej mapie, kopiując najzwyczajniej pliki w Total Commanderze. Potrzebne jeszcze są tłumaczenia dialogów w cut-scenkach i mapa będzie w 100% po polsku.

Mam taką propozycję - wydajmy własnego, społecznościowego patcha v3.1. Ktoś niech przetłumaczy teksty dialogów z mapy DM, ja dołożę Unofficial Patcha i przydałby się jeszcze spolszczony Edytor Map. Ja to mogę wszystko zebrać do kupy i zrobić porządnego patcha.

Tutaj są teksty dialogów z Mapy DM, jeśli ktoś chciałby przetłumaczyć :) (Po angielsku oczywiście)
http://www.sendspace.com/file/wnhfsj


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, aby taki tłumacz posiadał polską wersje gry Dark Messiah of Might and Magic - w końcu ta mapka, to konwersja fabuły powyższej gry dla HV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 12:02, DiDivor napisał:

Mam taką propozycję - wydajmy własnego, społecznościowego patcha v3.1. Ktoś niech przetłumaczy
teksty dialogów z mapy DM, ja dołożę Unofficial Patcha i przydałby się jeszcze spolszczony
Edytor Map. Ja to mogę wszystko zebrać do kupy i zrobić porządnego patcha.
Tutaj są teksty dialogów z Mapy DM, jeśli ktoś chciałby przetłumaczyć :) (Po angielsku
oczywiście)
http://www.sendspace.com/file/wnhfsj

Ja mogę się zająć tekstem mapy DM. Co prawda nie mam teraz zainstalowanej gry, żeby przepisać dialogi, ale pamiętam ich sens oraz nawzy własne, więc powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to na tym samym stoimy bo na razie mam Polskie UI, Fonts i Text podstawowych plików, ale dodać musimy ze jest kilka nowych obiektów które należy przetłumaczyć w pliku DM :) Edytor map dzisiaj zacznę ponieważ musze przejrzeć co UBI mi w tych 1 517 plikach pozmieniało :) to będzie jakieś 4h roboty, ale do tego przyda się nowy unofficial patch by nie było żadnych sprzeczności w nazwach plików w edytorze a w plikach w paku :) A co do gimnastyki wczoraj opisałem jak powinien być skonfigurowany instalator by zainstalować ten 92 kb plik :) Do CDP też poszło to wczoraj z logami :)
Jak masz coś nowego do unofficial Patcha ślij mi na maila shadowssjwarrior@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki windows00 za tłumaczenie. Tutaj reszta plików do przetłumaczenia - powinny być już wszystkie. Jeśli możesz, to i te przetłumacz :)

Użyłem TCMD do odnalezienia wszystkich tych plików, wymagających przetłumaczenia. W tym pliku DM.map jest dużo więcej plików tekstowych, ponieważ do odpalenia tej mapy wykorzystywany jest inny plik EXE, korzystający z zasobów tekstowych z pliku DM.map. Wystarczyło przekopiować wszystkie pliki tłumaczeń z pliku texts.pak do dm.map i mamy polski interfejs.
Link:
http://www.sendspace.com/file/0x9mhe

Teraz powinny być już wszystkie. Jutro czeka mnie sesja wyszukiwania błędów z tego nowego pliku z tekstami. Oby nie było ich dużo. Jeśli znajdziecie jakiś błąd to też dajcie znać.

Trzymam kciuki Shadow SSJ Warrior za nowy, spolszczony Edytor Map. W razie jakiś modyfikacji w Unofficial Patchu dam znać.


@Lfdracon: Przeinstaluj grę. Też tak miałem i po tym instalka patcha ruszyła normalnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 19:57, DiDivor napisał:

Teraz powinny być już wszystkie. Jutro czeka mnie sesja wyszukiwania błędów z tego nowego
pliku z tekstami. Oby nie było ich dużo. Jeśli znajdziecie jakiś błąd to też dajcie znać.

Znalazłem te pliki i pracuję nad nimi całe popołudnie. Zainstalowałem DM i kopiuje odpowiednie linijki, więc tłumaczenie będzie bardzo wierne oryginałowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:25, windows00 napisał:

Znalazłem te pliki i pracuję nad nimi całe popołudnie. Zainstalowałem DM i kopiuje odpowiednie
linijki, więc tłumaczenie będzie bardzo wierne oryginałowi :)


może warto nawiązać współpracę w sprawie tego patcha z CDP LC
z tego co piszą ostatnio http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34337&pid=296
oczywiście za odpowiednią opłatą...

bo jak oni zaczną to tłumaczyć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować