Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2008 o 17:34, DiDivor napisał:

Znalazłem literówkę w tłumaczeniu Edytora. W opcjach tworzenia mapy losowej zamiast
"miasta" pisze "maiasta" :)


Oj, przypadkiem się rospeziłem tłumacząc :) Za chwile na ftp pojawi sie poprawna wersja :)

A teraz jestem zaabsorbowany testami Mrocznego Mesiaszka PL :) Ciekawie gra wyszła :)

A braki uzupełniamy na bierząco, chociaż trudno je znaleść ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do dodatku Dzikie Hordy.

Ponieważ jest to samodzielna wersja gry, jak to się będzie instalować skoro mam już Heroes V + Kuźnie Przeznaczenia? Nałoży się na pozostałość, czy będzie czymś zupełnie osobnym? Jeśli będzie czymś zupełnie osobnym to czy zawiera zamek i dodatki z Kuźni Przeznaczenia? Mam nadzieję, że rozumiecie...
I czy po zainstalowaniu drugiego dodatku, będę mógł grać w kampanie z podstawy i pierwszego? Tak jak teraz mogę, wkładam plytę w podstawą i gram w podstawę (kampanie), wkładam dodatek to mam dodatek - jak to jest?

P.S.
Czy gdzieś znajdę opis zamku krasnoludów (bohater, jednostki) z dodatku Kuźni przeznaczenia? Bo ta instrukcja co ją dali to chyba bardziej uboga to już być nie mogła... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instaluje sie jako osobna gra
dostępne są wszystkie miasta.
kampanię ma osobną - ale są mody pozwalające grać z poziomu Hord w kampanie Kuźni i Podstawki

wszystkie informacje znajdziesz w KOMPENDIUM - w Hordach jest dolączone na płycie - lub wpisz ''kompendium'' w wyszukiwarke dla tego tematu to sobie sciagniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 18:55, Shadow SSJ Warrior napisał:

Oj, przypadkiem się rospeziłem tłumacząc :) Za chwile na ftp pojawi sie poprawna wersja
:)

A teraz jestem zaabsorbowany testami Mrocznego Mesiaszka PL :) Ciekawie gra wyszła :)

A braki uzupełniamy na bierząco, chociaż trudno je znaleść ;p


Mam takie pytania:

1. Dlaczego zawartości ComboBoxów w Opcjach Generatora Map Losowych nie są spolszczone?
2. W Widok -> Filtr obiektów w tym nowym oknie jeden z CheckBoxów nie ma tekstu. To błąd Edytora czy pominięcie podczas tłumaczenia?

Po za tym spolszczenie Edytora bardzo mi się podoba. Często z niego korzystam podczas testów łatki Unofficial Patch.

PS Jeśli możesz, daj mi linka do tłumaczeń mapy Dark Messaih, bo też bym chętnie potestował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 19:46, DiDivor napisał:

1. Dlaczego zawartości ComboBoxów w Opcjach Generatora Map Losowych nie są spolszczone?


Ponieważ do niektórych nazw nie mam dostępów, różnica danych Hex’alnych i edytor do wyrzucenia, tak samo jak niektóre nazwy okien dialogowych.

Dnia 23.08.2008 o 19:46, DiDivor napisał:

2. W Widok -> Filtr obiektów w tym nowym oknie jeden z CheckBoxów nie ma tekstu. To
błąd Edytora czy pominięcie podczas tłumaczenia?


Nie było pominięć, aby edytor przetłumaczyć w 100% musiałbym mieć oryginalny kod, a Ubi do tego mi dostępu nie da chyba, że po premierze Heroes VI:D

Poza tym u mnie dobrze działa Filtr obiektów, jest lista kategorii obiektów :)


Co do UBI akceptują wydanie PL oficjalne, Fabrycy podobno ogłaszał kiedyś w newsletterze, że Polacy nie gęsi i edytor HoMM V po polsku mają :)

Dnia 23.08.2008 o 19:46, DiDivor napisał:

Po za tym spolszczenie Edytora bardzo mi się podoba. Często z niego korzystam podczas
testów łatki Unofficial Patch.


:) i dopiero teraz mi to mówisz ;D Swoją drogą dość edytor się rozwinął od pierwszych beta testów :)

Dnia 23.08.2008 o 19:46, DiDivor napisał:

PS Jeśli możesz, daj mi linka do tłumaczeń mapy Dark Messaih, bo też bym chętnie potestował
:D


Nie do mnie PS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 17:39, Sheltem napisał:

> Ummmm... Zdaje się, że mam problem. Po zainstalowaniu patcha 3.1 do Hord mam jakieś
dziwne
> przemieszczenia przycisków w menu. Część jest w ogóle ucięta albo niewyświetlana.
Rozdzielczość
> 1024. Ktoś może coś poradzić? Byłbym wdzięczny. Łatka pobierana z sendspace. Jeśli
to
> konieczne, to wrzucę screeny.

Zapewne wina modów.


Mam zainstalowane dwa: zmieniający wygląd menu (Sylvan - screen zamieścił ktoś wcześniej i nie widziałem tam problemów) oraz in-game skillwheel.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa:

Gram sobie w scenariusze i np chce zbudować budynek, który pozwoli mi upgradować stworzenia, ale nie mogę bo mi pisze, że "rozwinięto już maksymalnie ten budynek dla tego miasta" czy jakoś tak. To znaczy, że w tym mieście, w tym scenariuszu się nie da? Bo nie rozumiem tego.

Czy tylko ja się tak zachwycam muzykę z gry? Muzyka z miasta Przystanii, ta dosłownie "z miasta" jest wspaniała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:22, Vaxinar napisał:

Gram sobie w scenariusze i np chce zbudować budynek, który pozwoli mi upgradować stworzenia,
ale nie mogę bo mi pisze, że "rozwinięto już maksymalnie ten budynek dla tego miasta"
czy jakoś tak. To znaczy, że w tym mieście, w tym scenariuszu się nie da? Bo nie rozumiem
tego.


Dokładnie. Oznacza to, że w przypadku tego scenariusza nie wybudujesz już ulepszenia dla danego budynku w tym mieście ;) .

Dnia 23.08.2008 o 22:22, Vaxinar napisał:

Czy tylko ja się tak zachwycam muzykę z gry? Muzyka z miasta Przystanii, ta dosłownie
"z miasta" jest wspaniała. :)


Osobiście podoba mi się jeszcze motyw ["z miasta"] Sylvan. Przystań zajmuje u mnie drugą pozycję ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z instalacja ostatniego patcha (Dzkie Hordy)?

Mam komunikat - nie znaleziono podstawowej wersji gry (a grę mam zainstowaną - w całości wszystkie części)?:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 22:34, strajker napisał:

Czy tylko ja mam problem z instalacja ostatniego patcha (Dzkie Hordy)?

Nie tylko :)

Dnia 23.08.2008 o 22:34, strajker napisał:

Mam komunikat - nie znaleziono podstawowej wersji gry (a grę mam zainstowaną - w całości
wszystkie części)?:(((

http://www.sendspace.com/file/uy4tk6 ewentualnie z gramowych serwerów: ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/heroes_of_might_and_magic_5_dzikie_hordy/nieoficjalne/
Pa tch ściągany przez automatyczną aktualizację nie działa z powodu zastosowania w Dzikich Hordach innego instalatora w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za drugi post, brak edycji, zauważyłem że Patch 3.1 instaluje Dark Messiah Mod, dziwne że jest w eng wersji, czyżby dla CDP niechciało się tlumaczyc tego moda (wersja kinowa PL)?? najwidoczniej polscy fani bedą musieli robić pl wersję jak przy Legend of the Ancients.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 06:38, DArkon1990 napisał:

Sry za drugi post, brak edycji, zauważyłem że Patch 3.1 instaluje Dark Messiah Mod, dziwne
że jest w eng wersji, czyżby dla CDP niechciało się tlumaczyc tego moda (wersja kinowa
PL)?? najwidoczniej polscy fani bedą musieli robić pl wersję jak przy Legend of the Ancients.


Tak już niestety jest z nowym patchem. Wiele spraw zostało no cóż.. zaniedbanych. Dlatego chcę stworzyć nowy patch v3.1, który będzie zawierał wszystko po polsku, czyli:

- Patch v3.1
- Mapkę Dark Messiah po polsku.
- Polski Edytor Map
- Unofficial Patch v3.1A

Prace nad nowym Unofficialem są już skończone. windows00''a prosiłbym o udostępnienie reszty tłumaczenia mapy DM, a Shadow SSJ Warrior''a o poprawiony Edytor Map, bo tam też wykryłem jakiś mały błąd. Dzięki temu, żeby mieć grę po polsku wystarczy zainstalować jedną rzecz, a nie cztery.

Będzie to patch "społecznościowy", w którym każdy będzie miał swój udział.

A jako instalatora myślę użyć InnoSetup. Myślę, że nie ma po co używać dużego i ciężkiego InstallShield, którego nie używa nawet sama gra w polskiej wersji.

Napiszcie, co o tym sądzicie :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 08:33, DiDivor napisał:

Tak już niestety jest z nowym patchem. [...]
Shadow SSJ Warrior''a o poprawiony Edytor Map, bo tam też wykryłem jakiś mały błąd.


To o czym wcześniej wspomnialeś już poprawiłem :) A teraz musisz mi powiedzieć gdzie jeszcze :P Bo ty widzisz pismo a ja widze litery cyfry a nie okienka;p Ponieważ tłumacze na HEX''ie

Dnia 24.08.2008 o 08:33, DiDivor napisał:

[...]

Dnia 24.08.2008 o 08:33, DiDivor napisał:

A jako instalatora myślę użyć InnoSetup. Myślę, że nie ma po co używać dużego i ciężkiego
InstallShield, którego nie używa nawet sama gra w polskiej wersji.


1) Ja się przyzwyczaiłem do IS :) Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
2) Sam mam Hordy wersję Europejską, z dorzuconymi polskimi texts.pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 08:33, DiDivor napisał:

Napiszcie, co o tym sądzicie :)

No więc ja uważam, że oczywiście to dobry pomysł byle by wszystko działało jak należy ;)
Co do instalatora to użyj jakiego chcesz byle było dobrze i wszystko działało jak należy.
Szkoda, że ja na tym się nie znam bo chętnie bym pomógł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 10:51, Shadow SSJ Warrior napisał:

To o czym wcześniej wspomnialeś już poprawiłem :) A teraz musisz mi powiedzieć gdzie
jeszcze :P Bo ty widzisz pismo a ja widze litery cyfry a nie okienka;p Ponieważ tłumacze
na HEX''ie


Do tłumaczenia bezpośrednio plików EXE najlepszy jest Resource Hacker. Do pobrania stąd:
http://www.angusj.com/resourcehacker/

Nie trzeba się bawić w Hexy, obsługuje wszystkie zasoby, jak EXE, DLL (o ile nie są spakowane, np.: UPX''em). Dzięki temu można tłumaczyć dużo szybciej, niż bawić się w Edytorze szestanstkowym, do tego można zmieniać rozmiary przycisków, ich umiejscowienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale obiektów nie przetłumaczysz tym:) Only Hex Editor (Monsters, Town ITP) :) Alternatywnie aplikacją w której zostały stworzone :) Ale skąd ja wezmę Granny 2 full i najnowszą wersję Maya;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Shadow SSJ Warrior, czy mógłbyś udostępnić resztę tłumaczenia Mapki Dark Messaih? Miał to zrobić windows00, ale go od paru dni nie ma. A z tego co się orientuję tylko ty je posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować