Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Witam. Jak mówiłem, wydaję nowy patch v3.1 do Heroes V Dzikie Hordy, czyli Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Patch 3.1.1. Jest to nowa wersja patcha v3.1, z przetłumaczoną mapką Dark Messiah, polskim Edytorem Map v3.1 oraz zintegrowanym Unofficial Patchem v3.1A. Naprawdę go polecam, bo tłumaczenie mapy DM jest naprawdę SUPER a najnowszy Unofficial usuwa świeże błędy z patcha v3.1

Do pobrania, tradycyjnie z:
http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm

Co do technicznych szczegółów: jako instalatora użyłem NSIS (Nullsoft Scriptable Install System), dużo lepszy niż InnoSetup (ten z polskiej wersji Hord), a szybszy i mniej śmiecący niż InstallShield. Patch ma 141 MB i umożliwia wybór elementów, które mają być instalowane. Patcha można śmiało instalować na już wcześniej zainstalowany patch od Gram.pl.

Na razie wrzuciłem 2 mirrory pliku, ale wrzucę jeszcze na inne serwisy. Było by miło, żeby ekipa Gram.pl umieściła go na swoich serwerach.

Oczywiście też Unofficial Patch v3.1A z wydałem też w wersji niezależnej z własnym instalatorem. Do pobrania z tej samej strony.


Planuję też zrobić jeden duży patch do wersji podstawowej\Kuźni Przeznaczenia, zawierający wszystkie uaktualnienia aż do v1.6, by nie trzeba było instalować 1000 patchy wq instrukcji z przypiętego postu. To z pewnością ułatwi reinstalację gry, bo obecnie to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 15:08, morthi napisał:

wyslij tez do mnie materialy ktore poprawiles dla wersji 3.1 z gry :) potrzebuje ich
zeby je wrzucic do oficjalnego patcha :P


Pliki te udostępnię trochę później, bo miałem małą awarię i nie pozostał mi folder z wydzielonymi plikami z wersji v3.1, będę je musiał więc wyciągnąć ręcznie, stąd te opóźnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 00:14, Nufiko napisał:

/.../


Mam wersję 1.0 tylko ja nie mogę zaistalować jakiegokolwiek patcha. Nie chcę grać na v1.0 ale jednocześnie nie mogę zainstalować jakiegośwyższego patcha, zawsze pojawia się że "gra nie została zainstalowana". Co mam zrobić? W przyklejonym poście nie ma dla mnie pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie. Czy jest możliwość wprowadzenia do podstawowej wersji oraz dodatku Kuźnia Przeznaczenia alternatywnych ulepszeń? Dokładniej mam na mysli czy np. w kampanii podstawowej wersji można wprowadzić możliwość alternatywnych ulepszeń? Jeżeli tak to proszę o jakies wskazowki. Od razu przepraszam jeśli jest gdzieś to napisane jak "byk:. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie rozmiar paczki przerazil :) Zobaczymy, podeślij mi poprawki, w tym wypadku smiecie z IS bylyby dobrym rozwiazaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem dwa nowe mirrory nowego patcha - Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy Patch 3.1.1. I mam jeszcze prośbę. Czy ktoś posiada spolszczenie Edytora Map 1.6\2.1, bo ten link:

http://www.lublin.mm.pl/~daimonfrey/H5/edytor/HoMMmap.rar

Niestety nie działa. Jeśli ktoś może, to niech zrobi re-upload. A wyodrębnione poprawki będą jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo ale to bardzo przykro że CD Projekt tak podszedł do ostatniego patcha do "Hirosów V" - nazwanie tego stanu rzeczy... olaniem to ogromną dyplomacją:(((

Dzięki że jesteście takimi "zapaleńcami" w poprawianiu tego co nie zrobił lub zrobił źle CDP ale wasza (słuszna i dobra praca)... nie powinna mieć miejsce - ktoś inny powinien to zrobić a nie robiąc powinien chociaż wyjaśnić, przeprosić i powiedzieć... co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co zrobi, morthi współpracować z CDP podczas prac nad DH. I co zrobił CDP, ano nie uwzględnił jego poprawek. I tak mieliśmy co trzeci opis z kosmosu (miedziana polana rlz).
Jeśli ktoś nie wie o co chodzi z miedzianą polanką to w opisie Białego Jednorozca była mowa o miedzianej polanie z nikąd, tzn., że w angielskiej wersji jej nie ma :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może temat był poruszany tysiące razy, ale zapytam jeszcze raz, ponieważ nie za bardzo mam czas na szukanie odpowiedzi na 1186 stronach :) Otóż czy są jakieś "packi" scenariuszy do pobrania [jeśli tak to jak sięje obsługuje]? Kiedy klikam na "własna gra" mam tylko kilka scenariuszy (bez porównania do Heroes III), i jeszcze bez możliwości wyboru rasy (klasy? specjalizacji? narodowości?)... Z góry dziękuje :)

PS Heroes V w końcu zadziałał, ale jak za każdym razem mam robić 2 reinstalki to ja dziękuję :)
PPS Kiedy klikam na ubi.com [MP] i przepisuję kod z instrukcji wyskakuje błąd że klucz jest nieważny - co jest? Nawet na oryginalne już nie można zagrać? W ogóle skąd oni wiedzą że np. ja jestem "tym złym" a jakiś złodziej używający mojego kodu to "ten dobry"? Oczywiście to przypuszczenia, bo nie sądzę że ktoś odpisał sobie mój cd-key...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaznacz okienko maly wieloosobowe a bedziesdz mial wieksza ilosc map ;)
dodatkowe mapki mozesz sciagnac chociazby stad:
http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php

Dnia 01.09.2008 o 12:49, marcin1930 napisał:

PPS Kiedy klikam na ubi.com [MP] i przepisuję kod z instrukcji wyskakuje błąd że klucz
jest nieważny - co jest?


by wejsc na ubi.com musisz miec gre spatchowana do aktualnej wersji - 1.6/2.1/3.1. Jesli masz gre aktualna to byc moze firewall blokuje Ci polaczenie/Twoj dostawca internetu zablolkowal porty lub jest to blad lezacy po stronie ubi - sprobuj za jakis czas wejsc ponownie

jesli to nie pomoze skontaktuj sie z pomoca techniczna cdp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mapy możesz znaleźć choćby tu: http://www.celestialheavens.com/ poza tym google twoim przyjacielem

Jeśli chodzi o klucz to upewnij się że 0 nie mylisz z o i 1 z el, z tego co wiem to najczęstsze błędy i po uświadomieniu sobie tego zazwyczaj wszystko zaczyna działać. czasem jeszcze niektórzy zamiast klucza z końca instrukcji podają ten z karty rejestracji elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tutaj aktualne wyciągnięte poprawki z Unofficial Patcha, o które prosiliście:
http://www.sendspace.com/file/s22q63

Mam jeszcze taką prośbę do morthiego: Kiedyś dawno, dawno temu była taka mapa: Heroes V Wersja Reżyserska (coś koło strony 1390), do której zrobione było spolszczenie. Jeśli morthi je jeszcze posiadasz, to prosiłbym o upload, bo aktualny link ( http://www.mytempdir.com/1146177) do tego już padł. Byłbym za to bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko które to linijki pliku tekstowego w modzie dodającym wszystkie kampanie z podstawki i Kuźni są tekstami odpowiadające za scenki ruchome??? (jak naprzykład zgon króla N***** pod konieć kampani ludzi), bo za nic ich znaleść nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować