Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2008 o 12:03, Chester001 napisał:

mam pytanie.. :
was tak narawde kręci ta gra ?

Nie... Siedzimy na tym forum bo lubimy pisać o grze która nam kompletnie nie pasi i nas nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam sobie na King''s Bounty (demo miażdży...) i tak się zastanawiam...
Czy warto kupić HoMM V - Złotą Edycję? Ponieważ nie mam czasu na długą grę w multi, interesuje mnie tylko kampania i pojedyncze scenariusze. W związku z tym - jaka jest ta kampania fabularnie, trzeba znać wcześniejsze części? Można ją przejść płynnie od podstawki do drugiego dodatku? Czy dodatki uzupełniają zawartość kampanii podstawowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym raczej tylko Dzikie Hordy. Co prawda znajomość kampanii jest wymagana, żeby się połapać o co chodzi w fabule, ale jest mod, który umożliwia rozegranie wcześniejszych kampanii z poziomu Hord, bez potrzeby kupowania podstawki i pierwszego dodatku. Taki sam mod dla pojedynczych scenariusz też kiedyś się pojawił.
Poza tym Hordy zawierają wszystkie elementy, które pojawiły się wcześniej - miasta, artefakty, itd, itp. Złota Edycja jest zupełnie nieopłacalna, o ile nie zależy Ci na pudełku na półce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 12:24, GanD napisał:

Czekam sobie na King''s Bounty (demo miażdży...) i tak się zastanawiam...
Czy warto kupić HoMM V - Złotą Edycję? Ponieważ nie mam czasu na długą grę w multi, interesuje
mnie tylko kampania i pojedyncze scenariusze. W związku z tym - jaka jest ta kampania
fabularnie, trzeba znać wcześniejsze części? Można ją przejść płynnie od podstawki do
drugiego dodatku? Czy dodatki uzupełniają zawartość kampanii podstawowej?


Kampania jest niezależna od części poprzednich tzn. zaczynasz grę i fabułę od podstawki Heroes of Might and magic V. Ja w przeciwieństwie do kolegi, uważam że lepiej kupic całość bo dodatkowe mapy są w podstawce i KP(bez konieczności ściągania z neta), po za tym kampania została pomyślana poczatkowo tak, że bnie było alternatywnych ulepszeń, co może trochę psuć fabułę szczególnie w pierwszym dodatku KP. Co do kampanii to dodatki kontynułują wątki zaczęte w podstawce, czyli mamy ciąg fabularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli argument "pudełka";p Kampanie z podstawki i KP w Hordach to nie zrobiona na siłę konwersja ale zintegrowana w pełni z dodatkiem profesjonalna robota. Alterantywa ulepszeń na minus jest kwestią mocno dyskusyjną - dla mnie to akurat plus. I jakieś pół godzinki na ściągnięcie tego co trzeba z netu i wrzucenie do Hord to chyba jest spora konkurencja za zapłacenie dodatkowych 50zł po to tylko aby mieć pudełko i trzy skróty na pulpicie, podczas gdy w Hordach zmodowanych mamy wszytko pod ręką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 13:20, ChrisBgnr napisał:

Czyli argument "pudełka";p Kampanie z podstawki i KP w Hordach to nie zrobiona na siłę
konwersja ale zintegrowana w pełni z dodatkiem profesjonalna robota. Alterantywa ulepszeń
na minus jest kwestią mocno dyskusyjną - dla mnie to akurat plus. I jakieś pół godzinki
na ściągnięcie tego co trzeba z netu i wrzucenie do Hord to chyba jest spora konkurencja
za zapłacenie dodatkowych 50zł po to tylko aby mieć pudełko i trzy skróty na pulpicie,
podczas gdy w Hordach zmodowanych mamy wszytko pod ręką...

Tak, tylko zastanawiam się czy aby ten mod nie zakrawa troche na piractwo, w końcu jak chcesz miec kampanie podstawki i pierwszegho dodatku to kupujesz właśnie je. Inaczej sami autorzy umieścili by wszystko w Hordach, a po za tym po co komu wtedy złota edycja. Po za tym nie wiem jak wygląda kampania ludzi w KP w modzie do Dzikich Hord, jednak tam ulepszenia alternatywne są od razu a nie po koleji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać mi nazwę tego moda rozszerzającego Dzikie Hordy o kampanię podstawową i z Kuźni Przeznaczenia? Sprawdzę sobie, czy to legalne już sam, byłoby miło, bo to faktycznie 50zł w kieszeni więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja już na forum raczej nie zerkam, ale wróciłem do Herosów, ukończyłem i chciałem pograć w multi. Ale jest problem taki: wszyscy ludzie mają na multi patch 3.1, co jak już wydedukowałem znaczy, że mają Dzikie Hordy. Ja chciałbym pograć w Herosy V podstawkę, a po założeniu gry nikt się nie dołącza. Kiedy zaś chcę do kogoś dołączyć wyskakuje błąd - coś o nieprawidłowej wersji gry. Czyli pozostaje mi tylko kupienie Dzikich Hord i wtedy dopiero pogram sobie w multi? Nie ma jakiegoś moda/patcha co udostępni mi granie z ludźmi z Hord? Do podstawki mam patch 1.60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 19:31, GanD napisał:

Dziękuję serdecznie, chyba jutro po wykładzie zaopatrzę się w Dzikie Hordy, byle tylko
mieli je w Empiku.


Ja u siebie w empiku nie widziałem Dzikich Hord więc może być tak samo u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wakacje jak byłem w Empiku także było ciężko znaleźć orkowy dodatek. Odkąd został wydany w jednej z tych tanich serii dość szybko zniknął z półek. Warto się popytać obsługi, czasem mają jakiś egzemplarz na zapleczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W salonie od ręki rzeczywiście może problem. W razie czego zamów sobie na empik.com z odbiorem w salonie - poczekasz co prawda troszkę (wysyłają w 3-5 dni), ale będzie nieco taniej od standardowej ceny, a nie zapłacisz nic za przesyłkę. Myślę, że warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to pytanie już było ale jakoś, nie uśmiecha mi się wertowanie 1700stron.
Czy ktoś zajmuje się uaktualnieniem polskiej wersji Kompendium do patcha 3.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 08:39, Shokey napisał:

Może to pytanie już było ale jakoś, nie uśmiecha mi się wertowanie 1700stron.
Czy ktoś zajmuje się uaktualnieniem polskiej wersji Kompendium do patcha 3.1?

Podaję newsa za homm5.gram.pl
"Niedawno pojawiła się nowsza wersja Kompendium Heroes of Might & Magic V oznaczona wersją 3.1. Zawiera ona wszystkie aktualne informacje na temat Dzikich Hord w najnowszej dostępnej wersji.
Dostępne są dwie wersje językowe: angielska i czeska, pozostałe są nadal w produkcji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 13:18, Shokey napisał:

...
To nie jest odpowiedź na moje pytanie


"(...) Dostępne są dwie wersje językowe: angielska i czeska, pozostałe są nadal w produkcji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować