Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2008 o 14:59, wdowiakm napisał:

> Możliwe, że natknąłeś się na jakiegoś buga. Może spróbuj przejść misję jeszcze raz?


Dzięki za pomoc wszystko działa rozpocząłem od samego początku ten prolog i go ukończyłem
pomyślnie bez żadnych błędów. Musiał być to jakiś bug lub inny błąd :)

No widzisz :-). Życzę miłej rozrywki w dalszej części kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 19:53, windows00 napisał:

> Poza takim uprzykrzeniem że płyta musi być w napędzie to się nie spotkałem
Już nie musi, chyba, że Kuźnię Przeznaczenia.
Podstawka (od patcha 1.6) i Dzikie Hordy (od 3.1) nie wymagają płytki w napędzie :)

wdowiakm
> Tak spodoba choć bywają i tacy, którzy twierdzą, że 3 była najlepsza a ja sądzę,
że 5 jest najlepsza :)
Są też ponoć tacy, którzy, o zgrozo!, za najlepszą uważają czwartą część :>
Ci którzy nie spoczęli jeszcze na palach...


A mi się jednakowo podobały 3 i 4.
Po prostu każda jest zupełnie inna i każda z nich ma swój klimat.

Pamiętam jak po grze w 3 zakupiłem 4 i po kilku godzinkach gry rzuciłem ją w kąt stwierdzając "co to za szajs!".
Jednak po jakimś czasie z braku innych gier stwierdziłem że spróbuję jeszcze raz podejść do 4 ale z zupełnie innym nastawieniem jak by to nie były Heroski tylko całkiem coś nowego (czyli przestałem ją porównywać do 3).
Jakie było moje zdziwienie jak już po krótkim czasie nie mogłem się od niej oderwać.

Wniosek jest taki że moim zdaniem większość graczy odpalając 4 oczekuje ulepszonej 3 i spotyka ich zawód :(
Gdyby ta sama gra miała inną nazwę niż Heroes 4 większości z nich przypadłaby bardzo do gustu :)

Trochę to zawiły wywód ale mam nadzieję że w miarę sensowny :)

P.S> Tak na marginesie to magia Ładu rządzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 09:26, kubapl40 napisał:

Ja mam takie pytanko:
Mam Dodatek Kuźnia Przeznaczenia i jest jakiś mod żeby archanioły miały niebieskie szaty?
Czy nie da sie tego zrobić w dodatku?


Nie wiem nic o takim patchu ale poszukaj na tej stronie: http://homm5.gram.pl/pliki/2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem HoM&MV: dzikie hordy zainstalowałem grę i zobaczyłem że jest w wersji 3.0 zrobiłem aktualizację przez neta ściągnęło mi patcha 3.1 ale gdy instaluję piszę że nie znaleziono podstawowej wersji gry....może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 11:20, Seccolo napisał:

Wczoraj dostałem HoM&MV: dzikie hordy zainstalowałem grę i zobaczyłem że jest w wersji
3.0 zrobiłem aktualizację przez neta ściągnęło mi patcha 3.1 ale gdy instaluję piszę
że nie znaleziono podstawowej wersji gry....może mi ktoś pomóc?


CDProjekt coś nachrzanił i trzeba pobrać specjalną wersję patcha dostępną np na Gram.pl, albo lepiej nawet z tej strony: http://members.lycos.co.uk/homam/ bo nawet CDProjekt niejako zaleca unofitial patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 11:29, Nufiko napisał:

> Wczoraj dostałem HoM&MV: dzikie hordy zainstalowałem grę i zobaczyłem że jest w
wersji
> 3.0 zrobiłem aktualizację przez neta ściągnęło mi patcha 3.1 ale gdy instaluję piszę

> że nie znaleziono podstawowej wersji gry....może mi ktoś pomóc?

CDProjekt coś nachrzanił i trzeba pobrać specjalną wersję patcha dostępną np na Gram.pl,
albo lepiej nawet z tej strony: http://members.lycos.co.uk/homam/ bo nawet CDProjekt
niejako zaleca unofitial patcha.


Dzięki za pomoc pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kupiłem pierwszy dodatek do HOMMV i niestety gra nie chce odpalić, płyta z dodatkiem jest w napędzie a mimo to pojawia się taki komunikat.

Please insert the original disc instead of a backup (1000).

Jeśli dobrze pamiętam podstawka jest wersją DVD z patchowana do wersji 1.6. Z podstawką nie miałem problemów.

Dla informacji posiadam oczywiście oryginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z misją 4 pierwszej kampanii dodatku Kuźnia Przeznaczenia. Gdy Freya dotrze do Troll Hrall i nastąpi atak Laszlo gra blokuję się i jedyne przyciski jakie odpowiadają to przycisk przejścia do podziemi oraz listy zadań. Kursor cały czas ma formę klepsydry i nieważne jak długo czekam nie mogę dalej ruszyć. Próbowałem przejść misję kilka razy i zacząłem kampanie od nowa, ale to nic nie daje. Co można z tym zrobić. Mam wersję spaczowaną do 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję CD i też mi z moim napędem DVD koliduje. U mnie jest tak: odczekaj, aż komp przestanie się tak chłodzić i wtedy włącz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ; ) mam małe pytanie co do edycji kolekcjonerskiej homm 5 w sklepie.gram.pl Czy to jest limitowana ( tak wynika z opisu... ) czy standardowa edycja ? Bo limitowaną można chyba było tylko zamówić przed premierą czy teraz także można ? Bo nie zwykle mi zależy na tej pięknej szkatułce ;p A na internetowych zakupach już się przejechałem więc wole tak dla pewności wolę zapytać ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:48, Kalejdoskop86 napisał:

Ja mam wersję CD i też mi z moim napędem DVD koliduje. U mnie jest tak: odczekaj, aż
komp przestanie się tak chłodzić i wtedy włącz grę.


mam płytę dvd i napęd też DVD, na razie nic nie pomaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 21:45, protason napisał:

mam płytę dvd i napęd też DVD, na razie nic nie pomaga :/

Hmm... jak już mówiłem ja mam napęd DVD, a kupiłem wersję HoMM5 na CD. Z początku też komunikat, że nie ma płyty czy coś, ale po chwili już normalnie działa.
Jaki masz system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:13, protason napisał:


> Jaki masz system operacyjny?

stary ale jary XP

Ja mam Vistę.

Co do twojego problemu to ile czekałeś, jak włożyłeś płytę do napędu? Odczekaj z 3 minuty i spróbuj włączyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 21:37, pawsin napisał:

witam ; ) mam małe pytanie co do edycji kolekcjonerskiej homm 5 w sklepie.gram.pl Czy
to jest limitowana ( tak wynika z opisu... ) czy standardowa edycja ?


Powiedzmy tak: jest to "limitowana" edycja :)
Po prostu wyprodukowano jej zbyt dużo, za co oberwało się CDP, dlatego wciąż można ją dostać w sklepie.
W każdym razie jest to normalna edycja kolekcjonerska, nie standardowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem złotej edycji HOMM 5 wersji Empikowej.
Usiłuję pozbyć się jednego problemu.
W Dzikich Hordach podczas tworzenia w generatorze własnej mapy, gra zaczyna się co jakiś czas wieszać. Tworzenie mapy można jeszcze przeżyć. Sytuacja wygląda o wiele gorzej w czasie gry na największej mapie z ośmioma graczami. (Na mniejszych dzieje się to samo) Po oddaniu kolejki gra znowu zaczyna się wieszać. Przez co czekanie na swoją turę trwa nawet do pięciu minut. Im dłużej się gra ten czas z kolejki na kolejkę wydłuża się coraz bardziej. Tyle czasu zajmuje SI oddanie ruchu. Menadżer zadań pokazuje, że aplikacja nie odpowiada a po kilkunastu sekundach działa normalnie i tak w koło. Problem występuje kiedy SI wykonuje ruch i w trakcie tworzenia mapy. Na tworzonych mapach nie widać żadnych błędów.
Nie muszę chyba pisać, że granie w ten sposób jest bardzo męczące i mija się z celem.
Dodam, że gram na wersji 3.1.
Wymagania systemowe są spełnione.
Sterowniki są najnowsze.
Może ktoś już spotkał się z czymś takim i wie jak sprawić, aby SI oddawał szybciej swoją kolejkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 22:41, Lfdracon napisał:

http://www.celestialheavens.com/features/walkthroughs/homm5/toe/c2m2_p05.jpg

Zna ktoś taki mod? (pokazywanie na bieżąco strat własnych i przeciwnika)


To nie żaden mod a zwykłe zabawy w paincie, gość dał screen z bitwy i do tego dokleił ramkę z podsumowania bitwy, w celu ukazania tego jak można dobić kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

- czy to normalne (kampania dzikie hordy) że podczas walki bohater sterowany przez kompa. nadal może używać czarów jak mu się mana skoczyła ?
Jak to jest - bug czy taki utrudniacz ?
A może to jakiś talent - nie wiem co jest ale komp miał 1pk. many i szalał normalnie ze spellami :( - i to żadna walka finałowa tylko zwykła potyczka - (2 misja kampanii Nekropolii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować