Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2008 o 10:38, scott napisał:

Mam pytanie :

- czy to normalne (kampania dzikie hordy) że podczas walki bohater sterowany przez kompa.
nadal może używać czarów jak mu się mana skoczyła ?
Jak to jest - bug czy taki utrudniacz ?
A może to jakiś talent - nie wiem co jest ale komp miał 1pk. many i szalał normalnie
ze spellami :( - i to żadna walka finałowa tylko zwykła potyczka - (2 misja kampanii
Nekropolii)


Dobrze by było wiedzieć jaki to konkretnie bohater tak szastał czarami i jakimi.
Tak na szybko to sobie coś przypominam, że są zdolności (u bohaterów magicznych szczególnie) ograniczające manę potrzebną do czarowania. Istnieją też artefakty takie coś dające. Jakby się tego miało dużo, to może i niektóre z czarów można by rzucać za darmo.
No i nie dam głowy, ale zwoje z zaklęciami (te co się trzyma w miejscu tarczy) pozwalają chyba te czary rzucać za darmo. No ale jak mówię głowy nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, że po tylu wypowiedziach przedstawicieli CDP, że cena Kolekcji Wszech Czasów nie zostanie obniżona już można ją kupić o 60zł mniej. Ciekawe, zwłaszcza, że nawet jeszcze nie było premiery tego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od wakacji nie mialem czasu na hirki i nie jestem na biezaco.
tzn. wiem o nieoficjalnym patchu 3.1.1 do hord ze spolszczonym modem DM

a kompendium oraz skillwheel ? byly jakies nowe wersje PL od tego czasu?
jakies inne wydarzenia dot. h5 warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:31, Michal 1232 napisał:

Zaskakujące, że po tylu wypowiedziach przedstawicieli CDP, że cena Kolekcji Wszech Czasów
nie zostanie obniżona już można ją kupić o 60zł mniej. Ciekawe, zwłaszcza, że nawet jeszcze
nie było premiery tego wydania.


CDP mówiło, że nie obniży i nie obniżyło. Cena sugerowana nadal wynosi ''jedyne'' 160zł. CDP nic do tego, że sklep.gram.pl sprzedaje tą edycję taniej. Sklep sam sobie tak cenę obniżył, dokładnie tak samo jak ceny innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ostatnio przeglądałem "insidery" cdprojektu dodawane kiedyś do cd-actiona i w numerze z okładką "Unreal Tournament III vs. Gears of War" na str.23 na samym dole jest reklama: "Heroes of Might and Magic: Kolekcja Wszech Czasów" Cena 159,90zł Skład dokładnie taki sam jak teraz... I co mam teraz myśleć o CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:57, Wolus1 napisał:

/.../ I co mam teraz myśleć o CDP?


Po prostu nie odkopywać tego i pogodzić się z faktami, że wydanie będzie droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Zainstalowałem patcha 3.1.1 ( przy okazji podziękowania dla twórców) i mam 2 pytania. Proszę o "łopatologiczne" wyjaśnienie z uwagi na średnią znajomość obsługi kompa.
1. Patch dodaje scenariusz Czarny Mesjasz jest on jednak dostępny nie z poziomu Dzikich Hord, a uruchamia się oddzielnie - mam pytanie jak w związku z tym zmienić poziom trudności ( automatycznie jest średni a to żadna zabawa)
2. Przeczytałem na forum, że można grać we wszystkie kampanie z poziomu Hord i ściągnąłem 2 pliki
- All_campaingns.dialogscenes_pl oraz All_campaings.text_pl Moje pytanie czy te 2 pliki wystarczą czy tez nie i gdzie je trzeba skopiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:57, Wolus1 napisał:

hmmm... ostatnio przeglądałem "insidery" cdprojektu dodawane kiedyś do cd-actiona i w
numerze z okładką "Unreal Tournament III vs. Gears of War" na str.23 na samym dole jest
reklama: "Heroes of Might and Magic: Kolekcja Wszech Czasów" Cena 159,90zł Skład
dokładnie taki sam jak teraz... I co mam teraz myśleć o CDP?


A ja usłyszałem, że to prawdopodobnie błąd wyduku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój h 5 lezy i gnije na półce... juz w to nigdy nie zagram nawet jakby dawali mi za darmo kolekcjonerską wersje
niedługo kupuje golda h 4 i bede pykał bo jeszcze w to nie miałem okazji zagrac.. tj grałem ale nie u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:22, Michal 1232 napisał:

> hmmm... ostatnio przeglądałem "insidery" cdprojektu dodawane kiedyś do cd-actiona
i w
> numerze z okładką "Unreal Tournament III vs. Gears of War" na str.23 na samym dole
jest
> reklama: "Heroes of Might and Magic: Kolekcja Wszech Czasów" Cena 159,90zł
Skład
> dokładnie taki sam jak teraz... I co mam teraz myśleć o CDP?

A ja usłyszałem, że to prawdopodobnie błąd wyduku :D


1,5 roku temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie. Zainstalowałem patcha 3.1 do Dzikich Hord i teraz ekran przy rozdzielczości 1440x900 jest jakby ściśnięty, węższy. Przed instalacją tak nie było. Co robić, bo nieco to psuje ogólny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 16:49, Wolus1 napisał:

> A ja usłyszałem, że to prawdopodobnie błąd wyduku :D

1,5 roku temu?


Chyba nie do końca rozumiem. Konsul napisał: "Nie wiem skąd się wzięło 160 zł - może był to błąd w druku? Zamiast dwójki ktoś wstawił jedynkę?
W tej cenie (160 zł) nie ma najmniejszej możliwości wydania takiego pakietu." To było jakis miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 22:13, protason napisał:


> Jaki masz system operacyjny?

stary ale jary XP



Zainstaluj patcha 2.1 i zobacz czy gra się uruchomi, jesli po spatchowaniu do wersji 2.1 dalej będzie wyskakiwać że plytka nie jest orginalna mimo że jest orginalna, to pozostaje crack do wersji 2.1, 1.6 i 3.1 chodzą bez płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:20, DArkon1990 napisał:

/..../


Co Ty polecasz nielegalne pliki?
Może lepiej będzie jak zgłosi problem do pomocy technicznej...

EDIT:
A może to wina napędu, że wyskakuje koledze, że płyta jest nie oryginalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 08:28, Werdon napisał:

- All_campaingns.dialogscenes_pl oraz All_campaings.text_pl Moje pytanie czy te 2 pliki
wystarczą czy tez nie i gdzie je trzeba skopiować.



to tak leci:

pobierz Campaign data, latest update, pobierz ten plik z tekstem polskim http://www.mediafire.com/download.php?mzmdg4zyymg (poprawiona wersja), potem ściągnij Dialog scenes voices w języku polskim lub angielskim, no i Animations for cutscenes jeśli chcesz mieć filmiki w kampaniach, a na dodatek ściągnij
http://www.mediafire.com/download.php?dwz7zdbyhbc są to mapki single player z Podstawki i Kuźni Przeznaczenia przerobionę do działania z Dzikimi Hordami, aha głos w mapkach jest po angieslku, napisy zaś polskie (2 dni wstawiania i poprawiania literówek), a całoś po za mapkami wklej do folderu UserMods, mapki już do folderu Maps ;] pozdrawiam.

Aha nie czepiać się Readme było pisane w nocy około 3-ciej i na odwal się ^^, a po uploadnięciu niechciało mi się już poprawiać, upload siedzi już tam z miech chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:22, wdowiakm napisał:

> /..../

Co Ty polecasz nielegalne pliki?
Może lepiej będzie jak zgłosi problem do pomocy technicznej...

EDIT:
A może to wina napędu, że wyskakuje koledze, że płyta jest nie oryginalna...


Może też być i wina napędu, czasem jednak crack pomaga, patrz na dodatek do Empire Earth 1 - Sztuka podboju, normalnie po zainstalowaniu wyskakiwał mi błąd żę niemam karty dźwiękowej mimo że ją mam bo podstawka odpalała się normalnie, a dodatek już nie, użyłem cracka i gra działa, już tego samego dnia zrobiłem parę partyjek, a tak normalnie to nawet menu nie widziałem ^^, to nie nie tylko umnie ten błąd wyskakiwał.

Aha i to złota edycja z Extra Klasyki, ma właśnie ten błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 23:54, Michal 1232 napisał:


> > A ja usłyszałem, że to prawdopodobnie błąd wyduku :D
>
> 1,5 roku temu?

Chyba nie do końca rozumiem. Konsul napisał: "Nie wiem skąd się wzięło 160 zł - może
był to błąd w druku? Zamiast dwójki ktoś wstawił jedynkę?
W tej cenie (160 zł) nie ma najmniejszej możliwości wydania takiego pakietu." To było
jakis miesiąc temu.


Ale jakieś półtora roku temu do czasopisma Cd-Action była dodawana gazetka "cd-projekt insider", reklama taka zwykła. W którymś numerze była reklama HoMM: Kolekcja wszech czasów. cena 160zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:20, DArkon1990 napisał:

pozostaje
crack do wersji 2.1, 1.6 i 3.1 chodzą bez płyty.


Ja ci zaraz dam cracka. Albo nie, mam lepszy pomysl. Zamiast cracka dam BANa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 17:39, Wojman napisał:

> pozostaje
> crack do wersji 2.1, 1.6 i 3.1 chodzą bez płyty.

Ja ci zaraz dam cracka. Albo nie, mam lepszy pomysl. Zamiast cracka dam BANa.



Loooooollllll, a czy ja podałem link do cracka?? nieeeeeee, tylko wspomniałem że czasem takie problemy właśnie ten progam rozwiązuje vide Empire Earth Sztuka podboju - Ekstra klasyka, więc oco chodzi czy ja tu ciągle piszę ściągajcie torrenty i warezy nieeeeeee, więc co do ku.... biega?? rządam odbanowia , znając życie to połowa ludzi z tego forum jak i gram.pl jedzie na crackach więc nie udawać mi tu świętych, nawet wsród moderów też są diabełki. żal.pl normalnie................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:10, Maniekak47 napisał:

nawet wsród moderów
też są diabełki. żal.pl normalnie


Fakt, ze ty kradniesz nie oznacza od razu, ze wszyscy na okolo tez kradna. BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować