Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 23:00, moonman napisał:

nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale skorzystam z okazji i zapytam sie o Tshirt
- jakiej jest jakości materiał, jakiej nadruk, rękawy szerokie "chorągiewki" czy wąskie?
plakat w tubie czy składany na cztery?


Potwierdzam informację ibisza. Koszulka jest taka jaką standardowo dodają. Dobra, bawełniana. Producent -> Stedman. Link jak to wygląda: http://tnij.org/cgci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dostałem grę HoMM Złota Edycja. I teraz pytanie, czy zainstalować wszystkie trzy gry po kolei czy jak? Tzn. czy będą się one uruchamiały jako jedna gra? Proszę o szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem wszystkie trzy. Czy mogę jakoś zrobić, żeby były dostępne wszystkie frakcje w jednej grze? I jeszcze jedno co do patchy, mam chyba wersję Empikową, mogę podstawkę od razu wziąść do wersji 1.6, czy muszę po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 11:51, Xlol1 napisał:

Dobra, zainstalowałem wszystkie trzy. Czy mogę jakoś zrobić, żeby były dostępne wszystkie
frakcje w jednej grze? I jeszcze jedno co do patchy, mam chyba wersję Empikową, mogę
podstawkę od razu wziąść do wersji 1.6, czy muszę po kolei?


Co do frakcji to wszystkie na raz są dostępne w Dzikich Hordach, co do patchowania to wydaje mi się, że najpierw sprawdź jaką masz wersję gry (jak odpalisz napisane jest w prawym dolnym rogu) a potem znajdujesz przedział w przypiętym poście i lecisz zgodnie z instrukcjami, dodatki trzeba patchować oddzielnie od podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z grą, ze jak gram jakis czas, powiedzmy miesiac (nie wiem dokladnie po jakim czasie to jest) to podczas tury komputera gra sie poprostu zatrzymuje co jakis czas, co wydluza jego ture 2 albo nawet 3 razy. nie walczy wtedy bo wszystkie animacje sie zatrzymują, gra tak jakby sie wiesza. Ale przez pierwszy miesiac jest wszystko ok, pasek od mijania tury gladko przechodzi, i gra caly czas aktywna, animacje sie ruszają.
w czym moze byc problem? dlaczego tak sie dzieje?
kompa nie mam takiego slabego, wszystko ladnie chodzi, nawet duze mapki (co prawda na niskich detalach ale chodzi plynnie)
wersja gry 3.1
P 2.4Ghz
1.2 Gb RAM
GF6600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:54, fornakter napisał:

mam taki problem z grą, ze jak gram jakis czas, powiedzmy miesiac (nie wiem dokladnie
po jakim czasie to jest) to podczas tury komputera gra sie poprostu zatrzymuje co jakis
czas, co wydluza jego ture 2 albo nawet 3 razy. nie walczy wtedy bo wszystkie animacje
sie zatrzymują, gra tak jakby sie wiesza. Ale przez pierwszy miesiac jest wszystko ok,
pasek od mijania tury gladko przechodzi, i gra caly czas aktywna, animacje sie ruszają.
w czym moze byc problem? dlaczego tak sie dzieje?
kompa nie mam takiego slabego, wszystko ladnie chodzi, nawet duze mapki (co prawda na
niskich detalach ale chodzi plynnie)
wersja gry 3.1
P 2.4Ghz
1.2 Gb RAM
GF6600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:54, fornakter napisał:

mam taki problem z grą, ze jak gram jakis czas, powiedzmy miesiac (nie wiem dokladnie
po jakim czasie to jest) to podczas tury komputera gra sie poprostu zatrzymuje co jakis
czas, co wydluza jego ture 2 albo nawet 3 razy. nie walczy wtedy bo wszystkie animacje
sie zatrzymują, gra tak jakby sie wiesza. Ale przez pierwszy miesiac jest wszystko ok,
pasek od mijania tury gladko przechodzi, i gra caly czas aktywna, animacje sie ruszają.
w czym moze byc problem? dlaczego tak sie dzieje?
kompa nie mam takiego slabego, wszystko ladnie chodzi, nawet duze mapki (co prawda na
niskich detalach ale chodzi plynnie)
wersja gry 3.1
P 2.4Ghz
1.2 Gb RA
GF6600GT


Mam podobny sprzęt i to niestety chyba standard w pierwszych turach niewiele się dzieje potem pewnie liczba danych do obliczenia rośnie co spowalnia kompa. Wiem. że nie pomogłem, ale sprawa jest raczej sprzętowa, a nie związana z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 10:54, fornakter napisał:

mam taki problem z grą (...)

Nie mówi się tego za często i zbyt głośno, ale optymalizacja silnika gry JEST DO BANI!! To jest tytuł kilkuletni a wciąż potrafi dać w kość zwłaszcza w zaawansowanej rozgrywce na dużej mapie. I nawet jak będziesz miał potwora nie komputer w porównaniu z zalecanymi wymaganiami gry nic na to nie poradzisz... Po... prostu... ślimak... z... kalkulatorem... który... odpowiada... za... obliczenia... nie... radzi... sobie... z... nimi... i... stąd... trzeba... tyle... czekać... aż... komp... wykona... swój... ruch......................... a... potem... następny... i... następny... i.... ARGH!!!!^^

BTW - Lekki offtop - kolekcja wszechczasów Heroes wcale taka kompletna nie jest - a co z Kronikami do H3? (Których wydano zresztą u nas tylko połowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w tym temacie pisano o jakimś modzie, który przyspiesza "myślenie" kompa na dużych mapach, ale nie umiem znaleźć postów o tym, by to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 18:04, Sarinew napisał:

Mam wrażenie, że w tym temacie pisano o jakimś modzie, który przyspiesza "myślenie" kompa
na dużych mapach, ale nie umiem znaleźć postów o tym, by to potwierdzić.

Tak, ale mod działa na takiej zasadzie, że pozwala komputerowi na posiadanie tylko jednego bohatera, co może sprawić, że gra stanie się zbyt łatwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 21:59, Lfdracon napisał:

> Mam wrażenie, że w tym temacie pisano o jakimś modzie, który przyspiesza "myślenie"
kompa
> na dużych mapach, ale nie umiem znaleźć postów o tym, by to potwierdzić.
Tak, ale mod działa na takiej zasadzie, że pozwala komputerowi na posiadanie tylko jednego
bohatera, co może sprawić, że gra stanie się zbyt łatwa...


Oooooo! Poproszę o link:)

-> Bosper - G3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:44, ChrisBgnr napisał:


Oooooo! Poproszę o link:)


Chyba udalo mi sie znalezc ten mod XL Performance AI
Linki na
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=24772&pagenumber=1
Jest do wersji 1.6 i 3.0, w archiwum sa 2 mody, trzeba zainstalowac ten co ma w nazwie "XLPerformance".
Drugi zwieksza ilosc poziomow trudnosci. Wiecej szczegolow w temacie i w dokumentacji moda ( po angielsku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 15:17, Sarinew napisał:

(...)
Chyba udalo mi sie znalezc ten mod XL Performance AI
(...)

Hmmmm... Z tego co się zorientowałem po moim kiepskim angielskim. to rewelacji nie ma. Bazowanie na oszustwach, to żadne podrasowanie AI, tym bardziej w turówce;/
A te "jednobohaterowe" przyspieszenie też ma w readme opisanych kilka "efektów ubocznych".....
Czyli nadal bieda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 12:20, kubapl40 napisał:

Pomocy! Jam moge się podłączać do ubi.com ale jakmoj kolega chce dołączyć do gry to ma bląd 0.2.0,WTF?!

Kolega ma grę oryginalną, spatchowaną do najnowszej wersji? I która w ogóle część?(podstawa, Kuźnia, czy Hordy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować