Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2006 o 10:37, Artur- napisał:

1. W grze jest jakis blad z kodem. Mam karte graficzna na plytce i 512 RAMu. Jesli na karte
przeznacze 128 to nie moge wczytywac zapisanych stanow gry, bo wyskakuje blad. Przy 64 jest all ok.

To jest, jak dla mnie, bardzo interesujaca informacja. Mam taki sam układ w notebooku i demo nie chciało mi załadować żadnej mapy. Może to w tym co napisałeś leży problem. Z tego by wynikało że dokupienie na RAM na pewno by mi sprawę załatwiło. Ale wpierw bym musiał się upewnić.
I tu jest problem. Nie bardzo czuję jak mogę zmniejszyć ilość pamięci dla karty. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie i jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 10:17, Napek napisał:

> A ja dzisiaj stoczyłem śliczny pojedynek. Nieba(ja) vs. Necro(jakoś kolo) Koleś dosyć
szybko
> zaczarował mojego Paladyna władcą marionetek(cholera, na to zaklęcie nie ma odtrutki!!)

Na Władcę Marionetek działa Oczyszczenie (angielskie Cleansing). Wkurza mnie to, bo bardzo
lubię pojedynkować się nekropolią, i ostatnio bardziej skupiam się na zaklęciu zarazy niż na
hipnozie:)


no właśnie nie za bardzo bo to zaklęcie nie zadziałało ;)

co to za umejętnosc paladyna Lay Hands?lepkie ręcę? WTF? ocb.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie:

Dlaczego my, polscy użytkownicy jesteśmy poniżani i traktowani gorzej, niż ci z innych krajów!!??

Oto, co mają za granicą:
- Za granicą otrzymuja oprócz HoMM3 rownież HoMM4
- Otrzymują obiecane płyty z soundtrackami!
- Dostaja złote monety/hełmy do EK!
- Mają premierę dużo wcześniej!

Dlaczego my, Polacy, jesteśmy traktowani gorzej!? Płacimy tyle, co oni, a dostajemy mniej, dużo mniej - i jeszcze udajecie, że nas hojnie obdarowujecie! Poza tym gdy zamawiałem EK, to nie było informacji, że pakiet może ulec zmianie - to jest nie fair!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 12:44, SGSman napisał:

A ja mam pytanie:

Dlaczego my, polscy użytkownicy jesteśmy poniżani i traktowani gorzej, niż ci z innych krajów!!??

Oto, co mają za granicą:
- Za granicą otrzymuja oprócz HoMM3 rownież HoMM4
- Otrzymują obiecane płyty z soundtrackami!
- Dostaja złote monety/hełmy do EK!
- Mają premierę dużo wcześniej!...


Za granicą również nie otrzymują sountracka. Wogóle w żadnym kraju w EK nie ma hełmu. Zapewne oglądałeś niemiecką stronkę ze zdjęciami hełmu HoMM5. Tamten hełm był nagrodą w jakimś konkursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 12:44, SGSman napisał:

A ja mam pytanie:

Dlaczego my, polscy użytkownicy jesteśmy poniżani i traktowani gorzej, niż ci z innych krajów!!??

Oto, co mają za granicą:
- Za granicą otrzymuja oprócz HoMM3 rownież HoMM4
- Otrzymują obiecane płyty z soundtrackami!
- Dostaja złote monety/hełmy do EK!
- Mają premierę dużo wcześniej!

Dlaczego my, Polacy, jesteśmy traktowani gorzej!? Płacimy tyle, co oni, a dostajemy mniej,
dużo mniej - i jeszcze udajecie, że nas hojnie obdarowujecie! Poza tym gdy zamawiałem EK,
to nie było informacji, że pakiet może ulec zmianie
- to jest nie fair!


- Płytę z soundtrackiem otrzymują tylko w USA (za to nie mają albumu z artami)
- Hełmu nikt nie otrzymuje, był/jest taki konkurs, w którym można było go wygrać i tylko w Niemczech i Austrii bodajże. A zamiast monet, my mamy skrzynię, oni nie.
- Kiedy będzie premiera w Polsce narazie nie wiadomo, więc nie mów póki co, że mamy później
- Jeśli uważasz, że np. 59 dolców (ok. 180zł) jest równe 159zł, to no comments. Poza tym u nas jeszcze dochodzi możliwość wykorzystania PLN, tak że można sobie EK sprawić za 119zł...

Następnym razem zanim coś napiszesz, to najpierw się nad tym zastanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dolców - daj 5 dolarów amerykaninowi, to może za nie kupić gume do żucia. daj koreańczykowi - będzie miał nowe buty... nie da się wszystkiego przeliczyć tak łatwo i to zalezy od kieszeni. poza tym nie każdy ma te wirtualne pieniądze.
co do premiery - pozyjemy, zobaczymy.
co do hełmu - mój błąd. co do monet - prawdę rzekłem.
co do soundtracków - cóż po artach, skoro mają muzykę!? poza tym - jak powiedziałem, w umowie kupna nic nie było o zmianie zawartości pakietu!
co do HoMM4 - też miałem rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 12:42, Mike1292 napisał:

no właśnie nie za bardzo bo to zaklęcie nie zadziałało ;)

co to za umejętnosc paladyna Lay Hands?lepkie ręcę? WTF? ocb.?


To fragment jednego z moich wcześniejszych postów:
"(...)Z tego co wiem skuteczność tego zaklęcia zależy od Spell Power, więc w normalnej grze nawet, jeśli spotka się Klaus i Deirdre (tak jak w pojedynku), to ona będzie miała znaczną przewagę w tym atrybucie i Klausowi ciężko będzie rozproszyć rzucone przez nią zaklęcia.(...)"

Jak widzisz w demie taka (że Spell Power Rycerza jest za niski w stosunku do Nekromanty) sytuacja też może mieć miejsce:)

Co do umiejętności Lay Hands (nakładanie dłoni) - leczy ona niewielką ilość HP u wybranej jednostki, ale ważniejsze, że usuwa wszystkie negatywne czary jakie działały na tą jednostkę (więc pewnie Władcę Marionetek też:P) Taki odwrotny efekt niż Harm Touch Wraith''a, który zabija jedną jednostkę w grupie i rozprasza wszystkie pozytywne uroki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 13:13, SGSman napisał:

co do soundtracków - cóż po artach, skoro mają muzykę!? poza tym - jak powiedziałem, w umowie
kupna nic nie było o zmianie zawartości pakietu!


Pliki z muzyką będą prawdopodobnie w folderze z grą, tak jak to w demie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 13:13, SGSman napisał:

(...) co do monet - prawdę rzekłem. (...)


NIeprawda. Napisałeś że dostają złote monety, co jest nieprawdą. Oni dostają monetę, ale srebrną (jest 3999 srebrnych i 1 złota :D ), a 1 osoba dostanie złotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zachowujcie sie jak dzieciaczki. Ja zamiast tych wszystkich bzdetow wolalbym podkladke pod myszke, myszke, kufel lub cos w tym stylu pomalowane i zrobione na styl HOMM bo to by sie uzywalo. A z moneta co zrobisz ? Predzej ja zgubisz. Najwazniejsze aby premiera sie nie opoznila, zeby gra byla super przetlumaczona i miodna. Puki co skonczylem cale demko i przed chwila Necro zagralem po wgraniu mod''a. Gre kupuje na 100% (zamowiona od danwa) ale nie wciaga mnie tak bardzo jak III lub IV swego czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, rycesz w haven ma czar/umiejetnosc która wybiera sie z ksiegi zaklec w której atakuje swoją jendostke! nie wypróbowałem tego, po kiego to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 13:59, Mike1292 napisał:

lol, rycesz w haven ma czar/umiejetnosc która wybiera sie z ksiegi zaklec w której atakuje
swoją jendostke! nie wypróbowałem tego, po kiego to jest?


To jest błąd. Tam tylko pisze że zabije ileś tam stworzeń, ale tak naprawde to będzie bronił wybranego oddziału.
Gdy ktoś zaatakuje tem oddział wrę to rycerz też odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 14:31, Oskar211 napisał:

Wy szczęsciarze mi pobiera demo Homm 5 ponad 9 godzin , 9 godzin , jak
ja to mam ściągnąć
Szlak Szlak Szlak


mi pobierału 12h przy czym za pierwszym razem przy 94% się zacięło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować