Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Chciałem jeszcze dodać kilka, któe sobie właśnie przypomniałem:
-kamień, któy daje Ci lvl up (albo określoną ilość expa, nie pamiętam) ;
-cuś co Ci daje +1 obrony albo ataku ;
-studnie przywracające mane ;
-garnizony ;
-sanktuarium ;
-kupki drewna na wodzie.

No to chyba tyle :P
Ogólnie ''piątka'' w dużej mierze opiera się na trójce więc spodziewaj się duuużej ilości podobnych budynków i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thx.. ale sie tak zastanawiam skoro jest wszystko teraz w 3D a gry 3D mają to do siebie ze mapy ich są po prostu małe... czy .. mapy z h3 są wieksze od map z h 5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:19, Chester001 napisał:

thx.. ale sie tak zastanawiam skoro jest wszystko teraz w 3D a gry 3D mają to do siebie ze
mapy ich są po prostu małe... czy .. mapy z h3 są wieksze od map z h 5 ?


Podobnież (mówił Ururam) są mapy dla nawet ośmiu graczy więc chyba będą całkiem duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEj, mam pytanie. Już szukałem w wyszukiwarce, był problem opisany, ale nie rozwiązał problemu. A problem jest następujący : Chciałem sobie pograć w demo Heroes V PL ( dodane było w CD-action). Wszystko ładnie, instalacja pomyślna. Włączam, wybieram plansze, po wczytaniu (CAŁYM, nie w POŁOWIE) gra mi wychodzi do pulpitu. Żadnego błędu typu : wyślij raport itd, po prostu wychodzi i już. Zadnej mapki się nie da wczytać. Jest na to rada?? Mówie znowu, że reinstalka była, stery najnowsze i starsze sprawdzałem, directX najnowszy... chciałem sprawdzić czy działa bo zamówione już... pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:35, paweldomar1 napisał:

Wszystko ładnie, instalacja pomyślna. Włączam, wybieram plansze, po wczytaniu (CAŁYM, nie w
POŁOWIE) gra mi wychodzi do pulpitu. Żadnego błędu typu : wyślij raport itd, po prostu wychodzi
i już. Zadnej mapki się nie da wczytać. Jest na to rada??

Nikt ci nie pomoże. Nie ty pierwszy i (chyba) nie ty ostatni tak masz :)
To samo mam ja i jeszcze kilka osób. Problem był już tu wielokrotnie opisywany.
Osobiście mam tylko nadzieję, że w wersji ostatecznej gry coś zmienią/poprawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:42, A-cis napisał:

Nikt ci nie pomoże. Nie ty pierwszy i (chyba) nie ty ostatni tak masz :)
To samo mam ja i jeszcze kilka osób. Problem był już tu wielokrotnie opisywany.
Osobiście mam tylko nadzieję, że w wersji ostatecznej gry coś zmienią/poprawią :)


No ja TEŻ mam taką nadzieje, bo gierka zapowiada się miodzio:) na wszelki wypadek,jakby ktoś znał jednak jakąś radę na ten problem, mój sprzęt to : AMD Athlon 2500+, ATI Radeon 9200, 768 MB RAMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie innej tresci panowie zauwazylem ze w wersji angielskiej w jaka gralem nie ma edytora map oraz w samej grze nie ma folderu MAPS !!!!!! jezeli tak bedzie i tego nie zmienia to niestety ta gra umze ze starosci....bo jak gra ma byc wieczna jak nie bedzie mozna tworzyc do niej map.....juz sie boje a mialem takie wielkie nadzieje zwiazane z ta gra.....panowie z nivala teraz niezablysneli......wielka szkoda ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 22:19, Daimon_Frey napisał:

Edytor nie był priorytetem przy wydawaniu gry. Prace nad nim trwają i ma się pojawić w darmowym
rozszerzeniu.

No to spoko! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sądzicie, że Nekropolia w Heroes V jest za słaba to zapraszam do głosowania ;) porównajcie Spectral Dragon i Wraith do innych jednostek tego poziomu ...

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja mam takie pytanko. W wymaganiach homm5 jest napisane, że trzeba mieć win xp sp2. jeśli mam tylko sp1, to homm5 mi nie bedzie dzialac? demo mi dzialalo. proszę o odpowiedź, ponieważ nie chcę, żeby się okazało, że kupię grę, która mi nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko - znajomy kupil Hirołsów III zlota edycje, w srodku byla reklamowka, a tam wiadomość ze do pakietu zostanie dolaczona plyta ze sciezka dzwiekowa do V czesci, czy mozna temu ufac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 23:04, czempinski napisał:

w wymaganiach jest napisane ze trzeba miec wim xp sp2. ktos wie czy bez sp2 bedzie dzialac?
demo mi bez sp2 dzialalo


Mi demko nie dzialalo bez SP2, dopiero po zainstalowaniu Service Packa uruchomilem je ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 22:43, SpellCaster napisał:

Jeżeli sądzicie, że Nekropolia w Heroes V jest za słaba to zapraszam do głosowania ;) porównajcie
Spectral Dragon i Wraith do innych jednostek tego poziomu ...

Spectral Dragon będzie ''produkowany'' o 1 więcej po postawieniu odpowiedniego budynku-to jedyny taki przypadek jeśli chodzi o jednostki 7-go poziomu.Myślę,że to wyrówna jego szanse.
Z kolei Wraith to jednostka o najwyższych obrażeniach i współczynniku ataku z jednostek 6-go poziomu(jedynie szarżyjący Paladin może zadać więcej obrażeń).Ma też bardzo dobry współczynnik obrony(lepszy tylko u Treanta).Na początku tez mi się wydawało,że Necropolis odstaje, ale po większej analizie(oczywiście wg info ze str. internetowej opierającej się na wersji beta;)) myślę,że jest raczej równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 23:15, tkoeman napisał:

> Jeżeli sądzicie, że Nekropolia w Heroes V jest za słaba to zapraszam do głosowania ;)
porównajcie
> Spectral Dragon i Wraith do innych jednostek tego poziomu ...
>
Spectral Dragon będzie ''produkowany'' o 1 więcej po postawieniu odpowiedniego budynku-to jedyny
taki przypadek jeśli chodzi o jednostki 7-go poziomu.Myślę,że to wyrówna jego szanse.
Z kolei Wraith to jednostka o najwyższych obrażeniach i współczynniku ataku z jednostek 6-go
poziomu(jedynie szarżyjący Paladin może zadać więcej obrażeń).Ma też bardzo dobry współczynnik
obrony(lepszy tylko u Treanta).Na początku tez mi się wydawało,że Necropolis odstaje, ale po
większej analizie(oczywiście wg info ze str. internetowej opierającej się na wersji beta;))
myślę,że jest raczej równo.



Specjalne cechy Wraith''a: Duza Jednostka, Nieumarły i uwaga - zdolnosc do zabicia jednej jednostki ktora w pozniejszych fazach gry jest nie przydatna. a niematerialnosci w pelnej wersji jak i w demie nie ma co jest moim zdaniem zlym posunieciem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:19, Chester001 napisał:

thx.. ale sie tak zastanawiam skoro jest wszystko teraz w 3D a gry 3D mają to do siebie ze
mapy ich są po prostu małe... czy .. mapy z h3 są wieksze od map z h 5 ?


Z tego co piszą na forach, które uznają piratów to mapki są oczuwalnie mniejsze od tych z poprzednich części, ale i tak wystarczają jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować