Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2006 o 11:34, Maestro1992 napisał:

A ja zaczne nowy (mam nadzieje) temat jakie sa wasze ulubione czary z wszystkich czesci Heroesow??
Moje typy:
Heroes I : Armageddon
Heroes II : Wskrzeszenie
Heroes III : Portal Miejski ;)
Heroes IV : Smocza Sila, Koci Refleks :D
Heroes V : Przywolanie Feniksa


Łańcuch piorunów. Był chyba we wszystkich częściach. Mój ulubiony czar dzięki któremu wygrywałem sporo bitew. Jedyny feler, że przeskakiwał też na swoje jednostki, ale jak to były golemy i ostatni przeskok to dużych strat nei robił.
Pozatym zwykły piorun, wskrzeszenie no i teleportacje.
A gdy brak piorunów to przydatne są grupowe błogosławieństwa i klątwy (tez mogą znacząco przechylić szale zwycięstwa), na początku mojej przygody z grą nie doceniałem tych czarów, ale gdy nabyłem doświadczenie to to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 12:19, Feniks napisał:

> A ja zaczne nowy (mam nadzieje) temat jakie sa wasze ulubione czary z wszystkich czesci
Heroesow??
> Moje typy:
> Heroes I : Armageddon
> Heroes II : Wskrzeszenie
> Heroes III : Portal Miejski ;)
> Heroes IV : Smocza Sila, Koci Refleks :D
> Heroes V : Przywolanie Feniksa
>
>
Łańcuch piorunów. Był chyba we wszystkich częściach. Mój ulubiony czar dzięki któremu wygrywałem
sporo bitew. Jedyny feler, że przeskakiwał też na swoje jednostki, ale jak to były golemy i
ostatni przeskok to dużych strat nei robił.
Pozatym zwykły piorun, wskrzeszenie no i teleportacje.
A gdy brak piorunów to przydatne są grupowe błogosławieństwa i klątwy (tez mogą znacząco przechylić
szale zwycięstwa), na początku mojej przygody z grą nie doceniałem tych czarów, ale gdy nabyłem
doświadczenie to to się zmieniło.



Tak lancuch piorunow jest przydatny, ale zastanawiam sie czy byl w Heroes 1?? Byc moze byl, ale ja juz nie pamietam. Na poczatku rowniez nie docenialem czarow, teraz czary to podstawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 12:19, Feniks napisał:

A gdy brak piorunów to przydatne są grupowe błogosławieństwa i klątwy (tez mogą znacząco przechylić
szale zwycięstwa), na początku mojej przygody z grą nie doceniałem tych czarów, ale gdy nabyłem
doświadczenie to to się zmieniło.


Dlatego w H3 gdy ukazał się Sahdow of Death moim ulubionym składanym artefaktem była Zbraja Potępionego:) Nie ma to jak 4 darmowe klątwy na początku bitwy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 09:28, BlackBomb napisał:

> Mam ważne pytanie. W wymaganiach piszą, że trzeba mieć Win XP SP2. Czy, jak nie mam SP2
to
> HoMM5 mi zadziała? Demo mi działało bez SP2

A jaki masz problem??? Ściągnij sobie SP2 ze strony MS.

Problem zapewne w tym, że obecnie żeby ściągnąć i zainstalować sobie tą poprawkę trzeba wcześniej sprawdzić legalność widy. No i tu zaczynają się dla większości osób schody. Dla większości, bo mniejszość już znalazła obejście tej walidacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona: www.heroesofmightandmagic.com doczekała się uaktualnienia w sekcji HOMMV.Teraz można przeczytać informacje zaczerpnięte z pełnej wersji.Z takich ciekawych, np:Nicolai będzie bohaterem kampanii Necropolis, w kampanii Academy będzie bohater Temkhan z ciekawą specjalnością, lekko zmieniła się lista czarów druida,zdjęcia wszystkich jednostek pokrywają się z ich wyglądem w grze(np: inkwizytor).
Zauważyłem też coś co mnie rozczarowało:Każdy zamek posiada tylko jeden typ bohatera(w III i IV było po 2).Miałem nadzieję, że będą 2 typy na co wskazywały informacje przy opisie specjalnych budynków z poszczególnych zamków(przy poprzedniej wersji strony).I tak, np:w Haven miał być budynek ''hospital'', który miał wspomagać specjalną zdolność klasy ''cleric'' ;w Inferno widziałem dodatkowy budynek, który wzmacniał czary ogniowe dla drugiego typu bohatera(przypuszczalnie jakiś infernalny czarodziej); w Dungeon przy okazji opisu budynków ''mechant hall'' i ''hall of intrique'' był wspomniany bohater o nazwie ''digger''(???)-przypuszczam, że taki odpowiednik Złodzieja z IV.
Być może te dodatkowe typy nie zostały całkowicie porzucone i pojawią się w którymś dodatku(na co mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 12:36, isildur-ps napisał:

Problem zapewne w tym, że obecnie żeby ściągnąć i zainstalować sobie tą poprawkę trzeba wcześniej
sprawdzić legalność widy. No i tu zaczynają się dla większości osób schody. Dla większości,
bo mniejszość już znalazła obejście tej walidacji.


Ja kupiłem wide z sp2. A piraci niech sie męczą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 11:48, Tokagero napisał:

JA powiem tylko jenen czar z Heroes V :
Rise of Dead - Ożywienie zmarłych na czas walki, chol..., przepraszam Strasznie przydatne :D
( choc na mocniejsze jdnostki ( 6 poziom) raczej nie skuteczny, przywaraca ok 100 punktow zycia,
albo więcej)


To też zależy od różnych umiejętności :) Np. w HIII wysoka moc dawała możliwość przywracania większej ilośći HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przydatnym czarem jest dyplikacja, czy jakoś tak. Miałem 150 ulep. Sukkubusów, używałem tego czaru, miałem 300, używałem bramy (kopia także mogła użyć tej umiejętności! i miałem 450. Czyli 3 razy więcej. A czaru mogłem użyć kilka razy, a każda kopia mogła użyć bramy! Trzeba tylko mieć na to czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do CDP skoro potwierdzenie zamówienia w pre orderach przychodzi 5 dni przed wysłaniem paczki a dziś dostałem to potwierdzenie to znaczy ze HoMM5 EK wyślecie już 26 maja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 14:18, dylandog napisał:

> Cena.....


Chcesz to bierz tylko uważaj na czkawke



wow gdybym wiedział to bym tam zamówil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 14:15, SimFury napisał:

Mam pytanko do CDP skoro potwierdzenie zamówienia w pre orderach przychodzi 5 dni przed wysłaniem
paczki a dziś dostałem to potwierdzenie to znaczy ze HoMM5 EK wyślecie już 26 maja ?

nie
CDP chce wiedziec ile jest Chętnych gre dostaniesz 06.06.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 14:54, rino1983 napisał:

> Mam pytanko do CDP skoro potwierdzenie zamówienia w pre orderach przychodzi 5 dni przed
wysłaniem
> paczki a dziś dostałem to potwierdzenie to znaczy ze HoMM5 EK wyślecie już 26 maja ?
nie
CDP chce wiedziec ile jest Chętnych gre dostaniesz 06.06.06

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 14:56, BlackBomb napisał:

> > Cena.....
>
>
> Chcesz to bierz tylko uważaj na czkawke

Na 100% oryginały....


Daj spokój.
Powini ich pozamykac. Najgorsze to jest to że ktos to wystawia i nie ponosi konsekwencj. Przeciesz to na kilometr śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 15:31, STARSCR3AM napisał:

mój ulubiony czar to oczywiscie Implozja i masowe spowolnienie ;)



A moje ulubione to Armagedon , Implozja , Deszcz Meteorów , Wskrzeszanie i Ożywienie Nieumarłych :DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować