Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2006 o 10:00, sabon napisał:

> Wydaje mi się, że można wymienić kartę w laptopie - tylko, ze to jest bardziej kosztowne
niż
> w normalny stacjonarnym kompie - masz pecha :/

domyslam sie, ze jest to bardziej kosztowne. byleby bylo mozliwe. to i tak bedzie tansze, niz
zakupienie calego komputera stacjonarnego, co kosztowaloby kilka ladnych tysiecy.


ok. 2500 zł za dość dobrego kompa (chociaż zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę to nie jest mało). Ale przynajmniej możesz pójść do jakiegoś sklepu/serwisu i się o to zapytać (to nic nie kosztuje :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 09:54, sabon napisał:

musze powiedziec, ze bardzo zasmucila mnie ta wiadomosc.

Może cię częściowo pocieszę. Ja mam kartę graficzna Intela (Intel GMA 900) i demo mi na niej chodzi. Co prawda kosztowało mnie to trochę nerwów i udało się dopiero dzięki podpowiedzi forumowiczów (wymagało zmiany w kodzie gry) ale się udało :)

Dnia 06.06.2006 o 09:54, sabon napisał:

mam w zwiazku z tym 2 pytanka:
1. jesli demo sie uruchomi, to z gra nie powinno byc problemow, tak? (sciagne demo zeby sie
upewnic czy pojdzie, zanim pojde do sklepu)

Jeżeli demo uruchomi się samo, to i gra powinna pójść. Natomiast jeśli demo uruchomisz dopiero grzebiąc w kodzie, to z grą nic nie wiadomo. Być może zmiany w kodzie trzeba będzie robić w innym miejscu albo nie będzie to w ogóle możliwe. Należy się liczyć również z utratą gwarancji CDP. Z zakupem gry w takim wypadku raczej lepiej się wstrzymać aż pokażą się jakieś nowe opinie forumowiczów.

Dnia 06.06.2006 o 09:54, sabon napisał:

2. czy wymiana karty graficznej w laptopie to rzecz wykonalna czy raczej niewarta zachodu?

Mam też notebooka i z tego co mi powiedzieli w serwisie, to rzecz jest raczej niewarta zachodu. A raczej niewarta poniesionego kosztu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 09:54, sabon napisał:

2. czy wymiana karty graficznej w laptopie to rzecz wykonalna czy raczej niewarta zachodu?
(sony vaio)


ogromna większość kart graficznych w notebookach jest niewymienialna. a szczególnie już jeśli chodzi o karty intela które są zintegrowane.

same vaio są notebookami bardoz fikuśnymi ale od strony bebechów po prostu tragicznymi. osobiście znam tylko jeden model vaio gdzie dało się zmieniać kartę graf ale to był chipset nvidii. nie powiem ci czego się spodziewać choć nie oczekuj dobrych wieści. poza tym mało kto zajmuje się w Polsce vaio - oficjalnie nie jest on tu sprzedawany i nie ma do niego żadnej gwarancji sony poland (chyba że coś się zmieniło). biorąc pod uwagę ceny tych notebooków, taniej wyjdzie ci chyba sprzedać go na allegro i kupić nowy nić się z tym męczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HURRRAA!!! :DDDD Przed chwilą dostałem paczkę!! Dokładnie o 9.59 ;) Jeszcze się do niej nie dobrałem, ale czuję przez karton jeszcze cieplutkie Heroes V.... Nie wytrzymam - muszę rozerwać opakowanie i natychmiast tam zajrzeć!!... Ale mi się ręce trzęsą, w końcu to historyczna chwila: po tylu latach oczekiwania na kontynuację serii od czasów Trójeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 10:14, jackp napisał:

HURRRAA!!! :DDDD Przed chwilą dostałem paczkę!! Dokładnie o 9.59 ;) Jeszcze się do niej nie
dobrałem, ale czuję przez karton jeszcze cieplutkie Heroes V.... Nie wytrzymam - muszę rozerwać
opakowanie i natychmiast tam zajrzeć!!... Ale mi się ręce trzęsą, w końcu to historyczna chwila:
po tylu latach oczekiwania na kontynuację serii od czasów Trójeczki.


dvd czy LEK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 20:23, Panki2000 napisał:

ten film to miało byc cos nowego a wszystko jest z hypera czuje sie oszukany jak pan z wywiadu


Sorry ale nie masz racji. Jakiś czas temu ktoś "udostępniał" filmik z Hypera. Ten z LEK jest dłuższy, dodali m.in. Zborowskiego i chyba kogoś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 20:39, Amra z wybrzeża Kush napisał:

Mam pytanie
Czy ktos z was zostal oszukany przez sklep gramy i zostaly skasowane mu wszystkie zarejestrowane
gry i zabrane wszystkie wirtualne pieniadze? Bo mnie sie taka watpliwa "przygoda" przytrafila.
Uwazajcie!!!
Pozdrawiam


Witam,

a jesteś pewien, że logujesz się na odpowiednie konto. Z tego co widzę masz na gram.pl dwa konta:
Amra z wybrzeża Kush
Amra.ld

Na jednym masz zarejsetrowane gry i wpln''y a na drugim masz tylko początkowe 10 wPLN. Pamiętaj także, że przerejestrowując gry z jednego konta na drugie nie są przenoszone wPLN''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dostałem! Omal nie wyrzuciłem mapy ale na szczęście moja spostrzegawcza żona zauważyła. W opisie wydania jest "dodatkowe mapy do gry", o jakie mapy chodzi bo oprócz mapy świata innych map nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 10:13, Ciastuś napisał:

ogromna większość kart graficznych w notebookach jest niewymienialna. a szczególnie już jeśli
chodzi o karty intela które są zintegrowane.

same vaio są notebookami bardoz fikuśnymi ale od strony bebechów po prostu tragicznymi. osobiście
znam tylko jeden model vaio gdzie dało się zmieniać kartę graf ale to był chipset nvidii. nie
powiem ci czego się spodziewać choć nie oczekuj dobrych wieści. poza tym mało kto zajmuje się
w Polsce vaio - oficjalnie nie jest on tu sprzedawany i nie ma do niego żadnej gwarancji sony
poland (chyba że coś się zmieniło). biorąc pod uwagę ceny tych notebooków, taniej wyjdzie ci
chyba sprzedać go na allegro i kupić nowy nić się z tym męczyć :P


jaki z obecnie dostepnych laptopow jest godny polecenia ORAZ obslugujacy oczywiscie pixel shadery i wszystko co jest potrzebne zeby uruchomic herosow?

vaio jest o tyle fajne, ze ma panoramiczny wyswietlacz, ktory wyglada naprawde bez zarzutu. juz sie do niego przyzwyczailem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde juz 30 min go nie ma:/ ja za 30 min wychodze do szkoly i nie bedzie mial kto odebrac:/ jak nie przyjdze za 30 min to nie wiem co zrobie;):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 10:24, zolenderek napisał:

W opisie wydania jest "dodatkowe mapy do gry", o jakie mapy chodzi bo oprócz mapy świata innych
map nie było?

:) Chodzi o mapy w grze a nie na papierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szczęśliwcom GRATULUJĘ i życzę udanej zabawy.
Szkoda, że ja do nich nie należę :( Jak wiadomo "medal ma dwie strony", więc warto poznać i tę drugą.

Oto krótka historia...
Zamówienie złożone 4 kwietnia. Byłem tak podekscytowany, że od razu chciałem potwierdzić zamówienie. Nawet się dodzwoniłem..., ale Pani z drugiej strony telefonu powiedziała, że jeszcze za wcześnie i mam czekać na e-mail (a potem sobie tam kliknąć i będzie OK). No więc sobie czekam... i czekam... czytam informacje... oglądam screen''y... instaluję dema... apetyt rośnie..., a ja czekam.
Dzień 1 czerwca - Dzień Dziecka. Mówię sobie: "Co jest?! Taki ładny dzień, a ja nawet prezentu w postaci e-mail''a nie dostałem?". Premiera się zbliża, a potwierdzenie nie załatwione. Czas na telefon do miłej Pani z drugiej strony.
......no i się zaczęło........
Linia zajęta. Linia zajęta. ... Linia zajęta.
O! Linia WOLNA! Czekam, a telefon robi ciągle: Biiiip pauza biiiiip, itd.
I tak się dobrze bawiłem przez ok. dwie godzinki - ubaw po pachy (jeśli ktoś ma tyle cierpliwości). Postanowiłem więc wysłać e-mail''a - jak nie oni, to ja. Napisałem, informację o wysłaniu otrzymałem wraz z hasłem, że jeszcze 48h muszę poczekać zanim mi odpowiedzą (w końcu pewnie nie jestem jedyny, który do nich pisze). To był czwartek, więc myślę sobie: "najpóżniej w poniedziałek sprawa się wyjaśni, choć to więcej niż 48h".
Jest poniedziałek - na forum ludzie się cieszą, że grają w to na co ja tak długo czekam. Odpowiedzi od fachowców BRAK. Dzwonię - od 9:30 do 17:59. Nie liczyłem ile razy próbowałem - DUŻO, BARDZO DUŻO.
Dzień Dziecka już dawno minął, nie jest mi już przykro (choć dzieckiem już od dawna nie jestem), jestem za to WŚCIEKŁY!
Jest wtorek - w Polsce euforia. Przynajmniej w sporej jej części (jak czytam). Ale niestety nie wszędzie - u mnie NIE. Dzwonię - może dziś się uda. Kontakt elektroniczny okazał się nijaki, a telefon chociaż robi BIIIIP. Dzwonię i dzwonię aż tu nagle telefon zaczyna mówić! Niebywałe udało się już za jakimś siedemnastym razem!
Pani z drugiej strony była bardzo miła i powiedziała mi, że e-mail z prośbą o potwierdzenie został do mnie wysłany w maju, a że nie odpowiedziałem, to moje zamówienie przybrało status: nie potwierdzone w terminie. Pani nawet zrobiło się przykro, że ten e-mail do mnie nie dotarł. Wyraziła głęboki żal (niesamowite) i nawet przyjęła potwierdzenie zamówienia telefonicznie (jednak można było). Nawet zostałem zapytany czy napewno chcę je potwierdzić, w końcu po dwóch miesiącach oczekiwania można się rozmyślić.

Na koniec najlepsze - przesyłka dotrze do mnie najwcześniej (według miłej Pani) w czwartek, tj. 8 czerwca - dokładnie w dniu premiery! hehehehehehehehehehe
Zamów w pre-orderze! Dostaniesz grę kilka dni przed premierą! no... i dostałem... nerwicy.

Kilka uwag:
1. Jeżeli wysyłanie e-mail''i z prośbą o potwierdzenie zamówienia idzie tej ekipie tak samo dobrze, jak odpowiadanie na inne wiadomości, to powinni jeszcze trochę poćwiczyć. Oczywiście jest cała masa ludzi, u których wszystko przebiegało tak, jak powinno, ale jak widać są też inni - ci z "drugiej strony medalu". Myślę, że nie jestem jedyny, który ogląda tę stronę (medalu) nie z własnej winy.
2. Biorąc pod uwagę fakt, że komunikacja elektroniczna w niektórych przypadkach zawodzi na całej linii, przydałoby się dodanie możliwości potwierdzania zamówień na stronie (internetowej oczywiście), w miejscu gdzie można sobie te zamówienia śledzić. Jeżeli taka możliwość istnieje, to proszę mi ją wskazać. Nie mogę jej dostrzec, choć szukałem.
3. Wyniki w generowaniu opóźnień są doprawdy imponujące.

I to by było na tyle. Musiałem się wyżalić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 10:25, sabon napisał:

> ogromna większość kart graficznych w notebookach jest niewymienialna. a szczególnie już
jeśli
> chodzi o karty intela które są zintegrowane.
>
> same vaio są notebookami bardoz fikuśnymi ale od strony bebechów po prostu tragicznymi.
osobiście
> znam tylko jeden model vaio gdzie dało się zmieniać kartę graf ale to był chipset nvidii.
nie
> powiem ci czego się spodziewać choć nie oczekuj dobrych wieści. poza tym mało kto zajmuje
się
> w Polsce vaio - oficjalnie nie jest on tu sprzedawany i nie ma do niego żadnej gwarancji
sony
> poland (chyba że coś się zmieniło). biorąc pod uwagę ceny tych notebooków, taniej wyjdzie
ci
> chyba sprzedać go na allegro i kupić nowy nić się z tym męczyć :P

jaki z obecnie dostepnych laptopow jest godny polecenia ORAZ obslugujacy oczywiscie pixel shadery
i wszystko co jest potrzebne zeby uruchomic herosow?

vaio jest o tyle fajne, ze ma panoramiczny wyswietlacz, ktory wyglada naprawde bez zarzutu.
juz sie do niego przyzwyczailem...

Ja mam Fujitsu-Siemens Amilo A 1630 i chodzą mi na nim bez problemu narazie wszystkie gry. Jego parametry techniczne:
Procesor AMD Athlon 3700 64
1Gb ramu
80gb dysk
Karta graficzna : Radeon 9600/9700 pro series

To chyba najważ niejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak nie przyjechal tak nie przyjechal.Czas wychodzic do szkoly:/:/pewnie kurier poszedl na piwo lub nie moze znalezc mojej ulicy lub<lol> mieszka w nowym saczu i najpierw poszedl do siebie skopiowac gre:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 10:24, zolenderek napisał:

Uff. Dostałem! Omal nie wyrzuciłem mapy ale na szczęście moja spostrzegawcza żona zauważyła.
W opisie wydania jest "dodatkowe mapy do gry", o jakie mapy chodzi bo oprócz mapy świata innych
map nie było?


Jaki z tego morał? Najlepiej jest się ożenić jeżeli masz zamiar zamawiać Edycje Kolekcjonerskie na gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem bo dostałem już EK (ale się ciesze :D) ale niestety grze coś odbija :/ jak włączyłem pierwszy raz wchodziła bez zarzutów menu pięknie wszystko. No to włączam kampanie. Ładuje się (nawet niezbyt długo) załadowało się do końca nagle muzyczka się tnie i wychodzi do windowsa (no to jeszcze mniejszy problem bo wiem że za mało RAMU mam (256 ale w tym tygodniu dokupuje więc no problem) ale na wszelki wypadek chciałem sprawdzić czy jak zmniejsze efekty i wogóle w opcjach to może pójdzie noi włączam gre. Klikam na ikonkę a tu mi wyskakuje coś takiego "Conflict with Disc Emulator Software detected. See http://www.securom.com/emulation_detected for more details." Wciskam OK i dalej nic, tak jakbym wogóle nie włączał gry. Czy to może być wina że m ój GE 4 MX nie obsługuje Pixel Shadera i czy jeśli wgram (bo podobno ma wyjść) patch który pozwala grać na kartach bez Pixel Shadera (w tym GE MX) to czy będzie śmigać bez problemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2006 o 11:04, Xardas33 napisał:

Mam pewien problem bo dostałem już EK (ale się ciesze :D) ale niestety grze coś odbija :/ jak
włączyłem pierwszy raz wchodziła bez zarzutów menu pięknie wszystko. No to włączam kampanie.
Ładuje się (nawet niezbyt długo) załadowało się do końca nagle muzyczka się tnie i wychodzi
do windowsa (no to jeszcze mniejszy problem bo wiem że za mało RAMU mam (256 ale w tym tygodniu
dokupuje więc no problem) ale na wszelki wypadek chciałem sprawdzić czy jak zmniejsze efekty
i wogóle w opcjach to może pójdzie noi włączam gre. Klikam na ikonkę a tu mi wyskakuje coś
takiego "Conflict with Disc Emulator Software detected. See http://www.securom.com/emulation_detected
for more details." Wciskam OK i dalej nic, tak jakbym wogóle nie włączał gry. Czy to może być
wina że m ój GE 4 MX nie obsługuje Pixel Shadera i czy jeśli wgram (bo podobno ma wyjść) patch
który pozwala grać na kartach bez Pixel Shadera (w tym GE MX) to czy będzie śmigać bez problemu??


odłącz wirtualne dyski, a potem wyłącz programy typu alcohol, Daemon... powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować