Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2010 o 01:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

Nie wiem do jakiego momentu doszedłeś, ale powiem ci, że to dopiero początek walk.

Doszedłem... do rożnych. Raz broniłem się tylko w pierwszym zamku, raz zdecydowałem się zdobyć drugi i na nim się skończyła moja przygoda (jedynie cytadela do obrony + straty po walce w garnizonie), raz starałem robić wszystko jak najszybciej, skończyło się na ostatniej walce, której nijak nie dało się wygrać.

Swoją drogą to liczba elfich piratów na morzu jest chyba ograniczona i tylko ten, który blokuje nam wyjście na ląd jest bardzo mocny, ale też nie tak, jak orkowie (może dlatego, że orkowie są w stanie zrobić niesamowity wręcz dmg, aż mam wrażenie, że są trochę za mocni). Pozostałe dwa statki wydają się być słabsze, chociaż nie próbowałem z nimi walczyć. Dlatego też może spróbuję szybko trafić na statek i zamurować się na wyspie - elfy zaatakują zamek, a może i lazurowy nie wyruszy na wyprawę morską... ;) Wtedy można by rozbudować armię (o ile są na tej wyspie jakieś surowce i kopalnie), bo chyba ostatni wróg nie rośnie w siłę z czasem.

Dnia 28.08.2010 o 01:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

1) Rozbudowa armii w 1 zamku i napakowaną postacią stopniowe ruszanie do boju.

Co rozumiesz przez stopniowe? Żeby minimalizować straty to w pierwszym tygodniu trzeba się ograniczyć do tartaku; a na zdobycie kopalni złota trzeba sporo poświęcić niezależnie od siły armii. Gdyby chociaż wróg zamiast szturmować zamek wyciąłby trochę neutralnych jednostek... ;)

Dnia 28.08.2010 o 01:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

2) Na szybko - zdobycie 2 zamków i ruszanie w morze. Skończyło się na dojściu do lazurowego
i koniec.

Dokładnie. Mam jeszcze save przed ostatnią walką, ale sensu toto praktycznie nie ma.

Dnia 28.08.2010 o 01:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

3) Do oporu - walka o utrzymanie drugiego zamku. Efektów nie muszę przedstawiać.

Powiedzmy, że się domyślam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:18, Haregar2010 napisał:

> Bo gra wywala na zakończeniu misji przy wczytywaniu sejwów z poprzednich wersji.

>> Przynajmniej ja tak miałem.

Dnia 27.08.2010 o 23:18, Haregar2010 napisał:

W trakcie.


No to nie wiem jak pomóc, może jak będziesz ponownie rozgrywał misję to startuj od zera czyli wybrania tej misji w menu kampanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja jest trudna. Można spróbować tak:
1. 2 miasta to podstawa
2. inwestujemy w jednostki strzelające ( ściągamy w 1 kolejności z miast i budynków )
3. bronimy się w mieście w 1 kolejności rozwalamy katapulte, przeciwnik zazwyczaj ma cyklopy, a nie dzikich więc po rozwaleniu jednostek strzelających i latających najczęściej ucieka ( zatem 50-70% jego armi nie walczy )
4. jak się uda obronić przed 3 czy 4 bohaterami jest już po scenariuszu. Zbieramy armie i piraci czy ostatnia bitwa nie stanowi juz zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 01:31, Fun_g_1_2_3 napisał:

Nie jesteś sam ;-)

Tak przy okazji, nie wiem, czy masz zamiar próbować albo już to zrobiłeś, ew. dałeś sobie spokój, ale poinformować nie zaszkodzi. ;) Misje można zrobić sposobem. Najważniejsza sprawa to dostać się na wyspę. W zasadzie, jeśli nie nawiniemy się na nikogo po drodze, to jedyną walką z wrogiem do tego momentu może być spotkanie z mrocznymi elfami, które trzeba pokonać wychodząc na ląd. I tak naprawdę w tym momencie to może być jedna z dwóch walk, które na tej mapce się rozegrają. ;) W moim przypadku elfy popłynęły tam, skąd zaczynałem grę, a lazurowy za długo im pożyć nie dał ;-) Do tego wyżej wymieniony nie może wypłynąć na morze. Może to był u mnie jakiś bug, ale jego bohater zawsze blokował się w miejscu, w którym stały wcześniej cyklopy pilnujące stoczni. I ani kroku dalej, mimo, że próbował i było widać animacje ruchu. ;)
Potem tylko kwestia zebrania wystarczającej armii, ale 190 PaoKai dało radę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No najwyraźniej (szczęśliwie) trafiłeś na bug. Ja szukałem wiele kombinacji i jakoś nie udało mi się ukończyć tej misji do dzisiaj. Ostatnim razem gdy kilka dni temu grałem to już dostałem nerwicy i nie znam sposobu na ukończenie tej misji. Nie wiem jak potoczyły się walki, ale lazurowy nie wyniszczył fioletowych ponieważ ci nawet nie wylądowali na wyspie. 1 pilnuje wyspy, a 3 pojawia się na środku morza. Oczywiście na wyspę z zamkiem trafiłem, a jeden z elfów udał się na pozycję początkową. Gdy ten wylądował to pozostali byli na tyle uprzejmi by zmienić cel i oboje udali się w moim kierunku. No a co najciekawsze to lazurowy nawet nie zwrócił uwagi na tego jednego i po prostu wrócił do zamku na środku mapy. Co było dalej to niestety nie wiem bo mnie rozgromili w przeciągu 3 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przejściem ostatniej misji trzeciej kampanii Kuźni przeznaczenia (dostępni wszyscy bohaterowie z poprzednich kampanii). Podczas przechodzenia przez drugi garnizon (tuż przy mieście krasnoludów) gra ze strzałki robi mi klepsydrę i przenosi mnie na miejsce na planszy na której jakieś 2tygodnie temu oglądałem filmik jak to czerwony ucieka i oni spekulują potem w dialogach że odeszli itd. Nie wiem czemu gra za każdym razem jak przechodzę przez ten garnizon próbuje wczytać tą scenkę. Mam taki problem że strzałka jest klepsydrą, mogę nią ruszać ale nie mogę w nic kliknąć z menu (czyli ogółem zwiecha). Widocznie programiści tak to zrobili że nie przewidzieli że będę wracał do miasta po posiłki myśleli że od razu po odegraniu sceny ruszę na ostatnie miasto jakie trzeba zdobyć. Jest na to jakiś patch naprawiający ten problem? Nie za bardzo chce mi się od nowa przechodzić tą misję. Ja grając bez poradnika poszedłem odrazu na zamek krasnoludów po odzyskaniu pierwszego zamku rycerza. Okazało się że jest za silny więc zajrzałem do poradnika a tam napisali że napierw zdobyć wszystkie miasta a potem iść na krasnoluda więc się zawróciłem i teraz mam taki właśnie problem że gra mi robi klepsydrę i nie mogę skończyć kampanii.

20100916221602

20100916221702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego typu problemy poprawia na ogół rozpoczęcie misji od nowa (wybór misji z listy kampanii w głównym menu). Pacz jeśli nawet by był to i tak trzeba by było rozpocząć misję od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 22:19, Endriu napisał:

Mam problem z przejściem ostatniej misji trzeciej kampanii Kuźni przeznaczenia


1. Pewnie nie pomoże, ale spróbuj podjechać innym bohaterem
2. misja jest z ograniczeniem czasowym - może upłynął
3. jak nic nie pomaga to niestety trzeba jeszcze raz przejść misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 19:09, maki94 napisał:

Witam. Mam taki problem odnośnie Kuźni Przeznaczenia. Bardzo często podczas walki gra
zawiesza się i sama wyłącza. Co zrobić, żeby to naprawić?

Istnieje coś takiego jak patch/łatka/aktualizacja (jak kto tam lubi nazywać) i jeśli się nie mylę to możesz je znaleźć nawet na GRAM.pl ;-)
Kuźnia Przeznaczenia jak sama nazwa wskazuje opiera się na wykuciu poprawek, bez których nie spełnisz przeznaczenia - ukończenie całej gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 19:18, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Witam. Mam taki problem odnośnie Kuźni Przeznaczenia. Bardzo często podczas walki
gra
> zawiesza się i sama wyłącza. Co zrobić, żeby to naprawić?
Istnieje coś takiego jak patch/łatka/aktualizacja (jak kto tam lubi nazywać) i jeśli
się nie mylę to możesz je znaleźć nawet na GRAM.pl ;-)
Kuźnia Przeznaczenia jak sama nazwa wskazuje opiera się na wykuciu poprawek, bez których
nie spełnisz przeznaczenia - ukończenie całej gry ;-)

próbowałem autopatchowaniem ale coś nie wyszło. teraz ściągam tego co podał Rafał G i zobaczymy co z tego będzie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grą. Uruchamia się, ale po paru turach, a czasem już na filmiku wprowadzającym do kampanii, gra zawiesza się, po 2-3 sekundach pojawia się czarny ekran i brzęczy zacięty dźwięk (nie wiem jak to jaśniej opisać :P) jedyne co pomaga to reset, nie można nawet menadżera zadań włączyć. Posiadam wydanie gry Ubisoft Exclusive z oboma dodatkami. Problem pojawia się zarówno w podstawce jak i dodatkach, wszystko instaluje się od razu w najnowszej wersji.
Specyfikacja kompa (laptop hp G62-120SW):
- Intel Core i3-350M 2,26 GHz
- 4GB DDR3 SDRAM
- ATI Mobility Radeon HD 5430 512 MB
- Windows 7 Home Premium 64-bitowy
grę uruchamiam w trybie zgodności z Windows XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 13:07, damlon napisał:

Witam. Mam problem z grą. Uruchamia się, ale po paru turach, a czasem już na filmiku
wprowadzającym do kampanii, gra zawiesza się, po 2-3 sekundach pojawia się czarny ekran
i brzęczy zacięty dźwięk (nie wiem jak to jaśniej opisać :P) jedyne co pomaga to reset,
nie można nawet menadżera zadań włączyć. Posiadam wydanie gry Ubisoft Exclusive z oboma
dodatkami. Problem pojawia się zarówno w podstawce jak i dodatkach, wszystko instaluje
się od razu w najnowszej wersji.
Specyfikacja kompa (laptop hp G62-120SW):
- Intel Core i3-350M 2,26 GHz
- 4GB DDR3 SDRAM
- ATI Mobility Radeon HD 5430 512 MB
- Windows 7 Home Premium 64-bitowy
grę uruchamiam w trybie zgodności z Windows XP


A próbowałeś bez trybu zgodności z WinXP? U mnie na Win7 (profesional też 64 bity) gram w Hordy bez trybu zgodności i elegancko działają (nie instaluje wszystkiego, gdyż kampanie z poprzednich części mam z modem AllCampaigns czy jakoś tak).
Swoją drogą jeszcze nie zdarzyło mi się aby mi się siódemka wykrzaczyła, nie wspominając o takim krachu jak u Ciebie.

Standardowe sprawy typu odinstaluj i zainstaluj ponownie, wcześniej czyszcząc system (sprawdzając przed jakimiś syfami) to myślę robiłeś. Ewentualnie przeinstaluj też sterowniki do sprzętu (karta graficzna głównie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś z was na Windows 7 64 bity? Mogę grać tylko w mapy, które były od razu zainstalowane, natomiast jeżeli coś ściągnę, to w trakcie wczytywania wybija mi crash programu. Ma ktoś podobny problem? Mapy od Nivala są proste, a widziałem, że ostatnio wyszło kilka, w które można pograć kilka dni (ok. 8 miesięcy w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 19:56, Grzech napisał:

Gra ktoś z was na Windows 7 64 bity? Mogę grać tylko w mapy, które były od razu zainstalowane,
natomiast jeżeli coś ściągnę, to w trakcie wczytywania wybija mi crash programu. Ma ktoś
podobny problem? Mapy od Nivala są proste, a widziałem, że ostatnio wyszło kilka, w które
można pograć kilka dni (ok. 8 miesięcy w grze).

Wrzuć link do konkretnej mapy co wywala Cię do Windy to ci odpowiem, bo nie wiem jak to jest z nowymi mapami ale ze starymi nie mam problemu - to samo tyczy się modów, kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 19:56, Grzech napisał:

Gra ktoś z was na Windows 7 64 bity? Mogę grać tylko w mapy, które były od razu zainstalowane,
natomiast jeżeli coś ściągnę, to w trakcie wczytywania wybija mi crash programu. Ma ktoś
podobny problem? Mapy od Nivala są proste, a widziałem, że ostatnio wyszło kilka, w które
można pograć kilka dni (ok. 8 miesięcy w grze).

Specjalnie ściągnąłem mapkę "Draugenhast" z nietypowymi bohaterami (nie występują w grze) i przynajmniej parę tur (więcej nie sprawdzałem) wszystko działało. Mój Windows to 7 64 Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 20:20, deecom napisał:

Wrzuć link do konkretnej mapy co wywala Cię do Windy to ci odpowiem, bo nie wiem jak to jest z nowymi mapami ale ze starymi nie mam problemu - to samo tyczy się modów, kampanii.


Pobierz The Road Less Traveled http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php właśnie na tej mapie i na Twilight World mam crashe :/

@Aragi>>
Najwidoczniej to już wina komputera. Dziwne, bo jeszcze niedawno wszystko działało jak należy, a nie robiłem żadnej zmiany sprzętu czy oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:37, Grzech napisał:

Pobierz The Road Less Traveled http://www.maps4heroes.com/heroes5/maps.php właśnie na
tej mapie i na Twilight World mam crashe :/

Oczojebna ta mapa, fajna ale po nocach ja bym w to nie grał bo oślepnąć idzie ;)

Spróbuj poczyszcić katalog z mapami i zostaw tylko tą jedną - mi wszystko śmiga na Win7 Professional x64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować